quote:
Op maandag 25 november 2013 16:37 schreef KingKloon het volgende:[..]
Zelfde principe ongeveer. Een vrouw die minder belang hecht aan altruïsme en betrouwbaarheid, maar sluwheid en competentie. Dat zou kunnen, maar ik wil daarmee niet zeggen dat ik jou of jouw persoonlijkheid ken. Er zijn meerdere verklaringen mogelijk.
Het zou kunnen dat jij de genen hebt geërfd die minder belang hechten aan monogamie. Die genen zouden misschien minder handig zijn voor vrouwen dan voor mannen, maar omdat je je genen niet kan kiezen is het toch zo.
Misschien is er een ander strategie die ik nog niet ken, waardoor het in jouw geval wel voordeliger was.
Het zou kunnen dat jij nog jong bent.
Het zou kunnen dat vanwege vervelende ervaringen (echt-scheiding van ouders of iets anders), niet in monogamie geloof.
Wat denk jij zelf dat het is bij jezelf dat jij niet trouw kan zijn op lange termijn?
Betrouwbaarheid is juist een erg belangrijke peiler in de gemiddelde open/polyamoreuze relatie. Altruisme kan je over discuseren, je partner toelaten zich te verdiepen in anderen zou je zeer altuiistisch kunnen noemen.
In mijn geval, jong ben ik niet, slechte ervaringen heb ik ook niet met monogamie, mijn ouders zijn altijd bij elkaar geweest, in mijn omgeving ook voornamelijk duurzame relatie's.
Het is ook niet dat ik niet trouw kan zijn op de langere termijn, in veel opzichten ben ik monogamer dan de meeste monogamen met maar 1 duurzame relatie in mijn leven die al een ruime 20 jaar duurt.
Ook bij andere duurzame open relatie's die ik ken is er een hele diepe binding met elkaar, ooit heb ik zelfs een artikel gelezen dat er onderzocht is geweest waar uitkwam dat open relatie's lager duurde dan monogame relatie's(amerikaans onderzoek).
Als mijn partner morgen zou zeggen dat hij de boel niet meer open wil dan is dat zo, dan ga ik niet bij hem weg ofzo, ga ik ook niet vreemd, want het vertrouwen zo breken vind ik persoonlijk een gruwel.
Als je altijd doet wat je altijd deed zul je altijd krijgen wat je altijd kreeg.