Dat is op zich al een nieuw topic waard.
[Dit bericht is gewijzigd door Ellen op 18-08-2001 20:15]
quote:Ik zou ook een topic voor jouw kunnen maken Guus
Op zaterdag 18 augustus 2001 20:11 schreef Guus het volgende:
In een forum dat toch al niet goed loopt ook nog eens alles op een hoop vegen enzo ?Dat is op zich al een nieuw topic waard.
ik zit er maar amper in, alleen als ik echt ver weg ga en mijn ouders me niet willen brengen of zo. Volgend jaar als ik ga studeren zal dat wel veranderen.
Maar eigenlijk heb ik dus niet zoveel te klagen over de ns!
[quote]
Dan mag jij dit topic overslaan
[Dit bericht is gewijzigd door Ellen op 18-08-2001 20:17]
quote:Nog ff oefenen met quoten Ellen?
Op zaterdag 18 augustus 2001 20:14 schreef kwanten het volgende:
Heb niet zoveel met de treinen te maken!ik zit er maar amper in, alleen als ik echt ver weg ga en mijn ouders me niet willen brengen of zo. Volgend jaar als ik ga studeren zal dat wel veranderen.
Maar eigenlijk heb ik dus niet zoveel te klagen over de ns!
[quote]
Dan mag jij dit topic overslaan
De ns is fantastisch!
Ja, ja, ik heb een auto
Neem aan dat er morgen weer een hoop scholen gaan beginnen
Dus waar zouden we zijn zonder de trein
quote:Een beter millieu begint bij jezelf.
Op maandag 20 augustus 2001 00:18 schreef Vork het volgende:
Sommige users mogen wel eens op slot. op de afdeling van de NS directie mag ook wel een heel erg groot slot.
Daaaaaag Vork
quote:
Op maandag 20 augustus 2001 00:17 schreef Vleermuis het volgende:
dit topic moet dus ook op slot
quote:Vandaag geen problemen gehad hoor
Op zondag 19 augustus 2001 21:01 schreef Ellen het volgende:
*schop*Neem aan dat er morgen weer een hoop scholen gaan beginnen
Dus waar zouden we zijn zonder de trein
quote:ik las in een ander topic iets over kinderachtig gedrag en volgens mij valt jengelen om een slotje daar ook onder
Op maandag 20 augustus 2001 10:08 schreef Lord Dreamer het volgende:
Ook hier moet een slotje OP !
quote:Ok:
Op zaterdag 18 augustus 2001 20:08 schreef Ellen het volgende:
Aangezien dat de NS een heleboel ergernissen teweeg brengt, hierbij een topic waar je lekker in kan mopperen op de treinen die weer eens te laat waren of helemaal niet op het perron aankwamen.
Elke dag zie ik wel een topic hierover verschijnen.
Doe je best
quote:www.nu.nl
Conducteur in elkaar geslagen door treinreizigerUitgegeven: 20-8-2001 14:08
AMSTERDAM - Een conducteur van de Nederlandse Spoorwegen heeft maandag verwondingen aan het hoofd opgelopen doordat hij werd geslagen door een reiziger.
Het incident vond plaats bij station Amsterdam Amstel en had tot gevolg dat verscheidene stoptreinen uitvielen en werden omgeleid.
Over de aanleiding van het voorval heeft de Railverkeersleiding geen informatie. Wel meldt een zegsman dat de dader is aangehouden.
De conducteur van de bewuste intercity naar Eindhoven liep door de klappen een blauw oog en een gescheurde wenkbrauw op
Long live the NS
quote:Behalve als je van Amsterdam naar Kerkrade 7 uur in de trein zit, dankzij alle storingen/vertragingen en treinuitvallen
Op maandag 20 augustus 2001 02:46 schreef Hooghoudt het volgende:
Je kan nog prima Poepen in de Trein, en genieten van de rust als de trein stilstaat is ook prima, niks mis mee.
quote:hum..woon in Hoogeveen, (idd, da's Drenthe ja) en moet iedere dag retour zwolle. Heb never nooit vertraging, alleen als er es zo'n trein uit de randstad te laat op zwolle aankomt.
Op dinsdag 21 augustus 2001 17:00 schreef Temmink het volgende:1. De trein in de richting van Amsterdam... heeft voor onbepaalde tijd vertraging.
2. Er is een wisselstoring, waardoor er verschillende treinen uitvallen, waarondere alle treinen vertrekkende van Schiphol
3. Er is een 3-dubbelige stroomstoring in de bovenleiding, treinverkeer op het traject Alkmaar-Den Helder is momenteel niet mogelijk.
Er viel maar een trein uit en die ander had gelukkig maar 5 minuten vertraging.
quote:Jij woont toch in Hoorn? Dat is dan de zelfde trein die ik bedoelde van 07:50
Op woensdag 19 september 2001 20:22 schreef Vork het volgende:
Ik had vandaag een vertraging van maar 35 minuten!Er viel maar een trein uit en die ander had gelukkig maar 5 minuten vertraging.
-edit- typvauten
quote:Als je al moet gaan rekenen op een trein die vertraging heeft..... Hoe erg suckt je beleid dan
Op donderdag 20 september 2001 17:58 schreef clowntje het volgende:
De NS Rulez!! Dankzij een kleine vertraging, een week geleden in Eindhoven, kon ik meteen mee, anders had ik 3 kwartier moeten wachten
Waarom, oh waarom, wordt er op Utrecht Centraal op dagen zoals vandaag en gisteren, toch altijd over ALLE trajecten waar vertraging is berichten omgeroepen, BEHALVE over de treinen richting Hilversum en verder???
Op het bord blijft gewoon de trein, zonder vertraging, aangekondigd staan, maar opdagen ho maar en niemand die even denkt: Goh, laten we die massa mensen, die elkaar inmiddels bijna van het perron af duwen van de drukte, eens informeren wanneer en ķf hun trein nog komt vandaag!
Kan aan mij liggen, maar volgens mij valt het wel mee..
De rails, wissels en bovenleiding zijn eigendom van de staat. Dus als dat kapot is gaarne klagen bij de staat en niet op de NS die dit huurt van de staat dus daar ook niks aan kan doen
quote:Dat is Amsterdam om precies te zijn. De sneltrein (veredelde stoptrein, maar in het Gooi moet het mooier klinken) die zowel in Amersfoort als Hilversum stopt komt niet in Utrecht.
Op vrijdag 1 november 2002 21:41 schreef Dr_Flash het volgende:
Okee
richting Hilversum EN VERDER? Dat is OF Amsterdam Of Amersfoort, beide zijn beter te bereiken dan via Hilversum. Voorts: ik denk dat je gewoon pech gehad hebt, en geloof eigenlijk niet dat de Hilversum-reizigers stelselmatig gedesinformeeerd worden. Maar misschien kun je daar eens een klein statistisch onderzoekje aan wijden
Sinds de Intercity niet meer stopt in Hilversum (sinds ą1995 als ik me goed herinner) heb ik van diverse mensen complottheorieën gehoord over de NS vs. Hilversum, dus deze kan er ook nog wel bij.
Het is vaak overmacht, ik weet het. Dus vaak kan je de NS niet echt wat kwalijk nemen als je er beetje redelijk over nadenkt, maar het blijft erg irritant!
quote:http://www.nu.nl/news.jsp?n=73743&c=10
Op maandag 4 november 2002 12:28 schreef Essiepessie het volgende:
Wil dit topic toch even gebruiken om te klagen! Ik hoef alleen maar op maandagochtend en vrijdagmiddag met de trein, maar vandaag was het voor de 2e week achter elkaar weer zover!Gewoon géén treinen naar Lage Zwaluwe!
[..]
"Kind door trein overreden op station Lage Zwaluwe"
quote:Nou volgens mij niet.
Op zaterdag 2 november 2002 13:39 schreef Echoes het volgende:
ik ga 3 jaar ongeveer 4 keer per week met de trein (Alkmaar-Sloterdijk), en heb niets te klagen. Af en toe es een vertraging enzo. Tis ff lastig, maar kan gebeuren.Kan aan mij liggen, maar volgens mij valt het wel mee..
quote:En weer vertragingen, achterlijk kind!
Op maandag 4 november 2002 12:33 schreef Chao.Khao het volgende:
http://www.nu.nl/news.jsp?n=73743&c=10"Kind door trein overreden op station Lage Zwaluwe"
quote:'En verder' betekent in mijn geval Naarden-Bussum en dat is toch echt vanuit Utrecht met de trein het snelst te bereiken via Hilversum.
Op vrijdag 1 november 2002 21:41 schreef Dr_Flash het volgende:
Okee
richting Hilversum EN VERDER? Dat is OF Amsterdam Of Amersfoort, beide zijn beter te bereiken dan via Hilversum. Voorts: ik denk dat je gewoon pech gehad hebt, en geloof eigenlijk niet dat de Hilversum-reizigers stelselmatig gedesinformeeerd worden. Maar misschien kun je daar eens een klein statistisch onderzoekje aan wijden
En nog even over dat omroepen: het was niet de eerste keer dat het me opviel. De trein naar H'sum heeft echt heel vaak (grote) vertraging of valt uit, maar als er een keer wat over omgeroepen wordt ben ik echt verbaasd.
Eerst vertraging
Komt de trein aanzetten is het maar 1 treinstel
Sta je als sardientjes op elkaar gepropt komt die zo een doos van een conductrice ook nog effe zeggen dat we meer in de gangen (langs de zitplaatsen moeten staan), maar aangezien dat het daar ok vol was ging dat niet.
[Dit bericht is gewijzigd door Natalie op 13-02-2003 11:42]
quote:Dat geeft wel weer redelijk aan wat die de hele dag doen
Op donderdag 13 februari 2003 11:37 schreef Natalie het volgende:
Ik zat ik een treinstel samen met thee conducteurs..
quote:Grin.. ik geloof niet dat ze thee aan t drinken waren. Hahahaha!
Op donderdag 13 februari 2003 11:41 schreef Litpho het volgende:Dat geeft wel weer redelijk aan wat die de hele dag doen
.
De trein naar [desbetreffende bestemming] zal vandaag helaas niet rijden...
Wat nou helaas, zet maar een reservetrein in! eikels!!
In Duitsland kun je dus wel een weekend retour kopen, dat noemen ze "schönes Wochenende" en dat kost dus echt niets. Je rijdt daar voor heel weinig geld door heel het land.
Misschien een optie om in de sjoek sjoek industrie hetzelfde te gaan doen als in de luchtvaart en moet de NS maar gaan fuseren met een grote europese partner. Lijkt mij niet zo slecht. Misschien dat het dan wel rendabel wordt.
quote:voortaan beter timen dus!!
Op donderdag 20 september 2001 17:58 schreef clowntje het volgende:
De NS Rulez!! Dankzij een kleine vertraging, een week geleden in Eindhoven, kon ik meteen mee, anders had ik 3 kwartier moeten wachten
quote:Het weekendretourtje bestaat nog steeds hoor. Is gewoon uit de automaten te halen zelfs.
Op zondag 20 april 2003 23:02 schreef _asterix_ het volgende:
Waar ik me dus echt enorm aan kan storen is dat ik geen weekend retour kan kopen. Als ik dus op vrijdag of zaterdag naar Amsterdam wil, moet ik dus twee losse kaartjes kopen.
quote:Waarom zou je dat niet kunnen kopen?
Op zondag 20 april 2003 23:02 schreef _asterix_ het volgende:
Waar ik me dus echt enorm aan kan storen is dat ik geen weekend retour kan kopen. Als ik dus op vrijdag of zaterdag naar Amsterdam wil, moet ik dus twee losse kaartjes kopen.
quote:DD-AR's / DDM's zijn niet echt okay nee...
Op maandag 21 april 2003 10:12 schreef Terrah het volgende:
en nu ik toch bezig ben. Ik erger me aan de NS maar ook aan die stomme oude dubbeldekkers met groene bankjes. Je kan amper zitten en kijkt de godganse reis tegen stomme groene bekleding aan![]()
![]()
![]()
![]()
20 minuten later in een tijdsbestek van max. 5 minuten hoor ik TWEE keer hetzelfde bericht. Wegens seinstoring .. bla.. Alkmaar.. bla.. Den Helder.. bla..'
Eikels.. Dat er vertraging is, is tot daar aan toe. Maar waar ik me zo aan erger is de incapabiliteit om te communiceren. Er staat al een half uur van tevoren: "Let Op Omroepbericht!" Dan vind ik dat dat omroepbericht er ook TIJDIG moet komen.}:|
quote:'
Op dinsdag 17 juni 2003 10:06 schreef BobRooney het volgende:
Vandaag kwart over 7 de trein geprobeerd te pakken, de trein kwam om tien over half 8. Ik wil met de trein naar Amsterdam ....gaat de trein niet verder dan Zaandam...half uur gewacht op bussen daar, anyway, ik kom half tien dus op me werk aan, en dit allemaal omdat ze al 3 weken een seinstoring hebben.....
Volgens mij komt dat niet door de seinstoring maar door de trein die ontspoort is tussen Amsterdam en Haarlem.
quote:Tss eerst massale seinstoring en nu weer een ontspoorde trein?
Op dinsdag 17 juni 2003 10:11 schreef KapiteinRuigbaard het volgende:[..]
'
Volgens mij komt dat niet door de seinstoring maar door de trein die ontspoort is tussen Amsterdam en Haarlem.
Tijdens de spits een behoorlijk druk tracé. En wat zet de NS vanochtend in? 5 treinwagons waarvan 3 1e klas!
quote:Beoordelingsvermogen van een pakje vla zullen we maar zeggen.
Op dinsdag 17 juni 2003 10:13 schreef Strolie75 het volgende:
Intercity van Maastricht naar Eindhoven.Tijdens de spits een behoorlijk druk tracé. En wat zet de NS vanochtend in? 5 treinwagons waarvan 3 1e klas!
quote:Ja...zal wel, maar waarom rijden de sneltreinen wel gewoon door...dat is nog zoiets, sneltreinen kunnen wel naar Amsterdam, stoptreinen niet.
Op dinsdag 17 juni 2003 10:11 schreef KapiteinRuigbaard het volgende:[..]
'
Volgens mij komt dat niet door de seinstoring maar door de trein die ontspoort is tussen Amsterdam en Haarlem.
quote:Jammer alleen dat als je altijd met de intercity rijdt je maar 15 minuten vertraging hebt, dan kun je niet eens gebruik maken van die regeling. (Werd trouwens afgelopen weekend ook heel lachend verteld door iemand van ProRail op TV of in de krant, dat ze geen financiele schade oplopen omdat de vertraging te klein is om gebruik te kunnen maken van die regeling).
Tienduizenden treinreizigers tussen Amsterdam en de Kop van Noord-Holland zijn in de afgelopen weken de dupe geworden van vertragingen en uitgevallen treinen. Oorzaak hiervan zijn storingen in de apparatuur waarmee ProRail het treinverkeer beveiligt en regelt. ProRail heeft aan NS laten weten dat het verhelpen van de storingen nog zeker een week gaat duren. Dit maakt het onvermijdelijk dat minstens tot en met vrijdag 20 juni een beperkte dienstregeling geldt tussen Amsterdam en de Kop van Noord-Holland. NS betreurt de nadelige gevolgen voor de reizigers. Ondanks dat de oorzaak van de hinder niet bij NS ligt, kunnen zij een beroep doen op de regeling 'Geld terug bij vertraging'.
quote:Erger nog, beoordelingsvermogen van een bedorven doperwtje of een koud poffertje
Op dinsdag 17 juni 2003 10:14 schreef knokkels het volgende:[..]
Beoordelingsvermogen van een pakje vla zullen we maar zeggen.
dank u wel meneer!
quote:Bullshit, vanochtend reed er geen enkele trein over het trace. Er is een amoniaktrein ontsporrd en heeft over 2 kilomter de rails aan stront getrokken omdat een of andere debiel een blok beton op de rails heeft gelegd. Je moet er niet aan denken wat er had kunnen gebeuren.
Op dinsdag 17 juni 2003 10:18 schreef BobRooney het volgende:[..]
Ja...zal wel, maar waarom rijden de sneltreinen wel gewoon door...dat is nog zoiets, sneltreinen kunnen wel naar Amsterdam, stoptreinen niet.
quote:Okay...ik ben de enige op Zaandam die treinen voorbij heb zien komen...
Op dinsdag 17 juni 2003 21:00 schreef Summertime het volgende:[..]
Bullshit, vanochtend reed er geen enkele trein over het trace. Er is een amoniaktrein ontsporrd en heeft over 2 kilomter de rails aan stront getrokken omdat een of andere debiel een blok beton op de rails heeft gelegd. Je moet er niet aan denken wat er had kunnen gebeuren.
quote:Je reageerde op een stremming tussen Haarlem en Sloterdijk door een ontsporing..... Ik zag niet dat het over Zaandam ging
Op dinsdag 17 juni 2003 21:09 schreef BobRooney het volgende:[..]
Okay...ik ben de enige op Zaandam die treinen voorbij heb zien komen...
Vandaag had ik twee treinen eerder genomen. En toch kwam ik een half uur te laat op plaats van bestemming. Seinstoring, bleek later. De trein stond dus in een file, en niemand neemt de moeite om iets om te roepen.
quote:Ze hebben wel degelijk financiele schade...
Op dinsdag 17 juni 2003 12:14 schreef Andyvie het volgende:
Logica van de NS:
[..]
De vertragingen zijn in Noord Holland misschien nog wel klein, maar ze stralen uit naar de rest van Nederland. Bijv de trein uit Haarlem naar Maastricht heeft in Noord Holland maar 5 minuten vertraging, maar dat wordt dus steeds meer en hij haalt de vertraging niet meer in...
En dan krijg je het geval dat mensen hun aansluiting missen (zie mijn post hierboven) en zo alsnog een half uur vetraging hebben... En dat ik in N-Brabant elke dag mijn aansluiting mis komt dus door die baggerzooi waar ProRail mee bezig is in N-Holland.
Maar deze week wordt het voor mij de laatste dat ik de NS sponsor:
Vrijdag staat hij bij de dealer voor mij klaar, mijn Beta Ark scooter
Uitegrekend over 2 jaar bespaar ik een ongeveer een kwart aan reiskosten, en ben elke dag een uur (!!) korter onderweg. (De beroemde NS vertragingen niet meegerekend) Ok, als het regent zit je bij de NS droger, maar met een goed regenpak moet dat geen probleem zijn.
Een miljarden subsidies verslindend apparaat dat zo slecht georganiseerd is dat geen mens in dit piepkleine land fatsoenlijk vanuit het Noorden naar het Zuiden, of van Oost naar West kan reizen. Laat staan dat er een hoog frequente verbinding tussen kleinere gemeenten onderling wordt onderhouden. De burgers betalen via de belastingen een vermogen aan een failliet openbaar vervoer systeem. Wie op dit systeem is aangewezen, betaalt een schandalig hoge prijs voor vertragingen, slechte verbindingen, vuil en kapot materiaal en met een beetje pech is zijn vertrek of eindpunt slechts bereikbaar met een belbus of taxi.
Dus jaagt men de burger in het eigen vervoer met als gevolg verstopte wegen, dure wegenbelasting, dure accijns op de brandstof, BTW, BVB, milieu- en mobiliteitstoeslagen, gemeentelijk ontmoedigingsbeleid, duur parkeren of totaal geen mogelijkheid tot parkeren. Zelfs tijdelijke kwartjes worden permanent gemaakt.
Afijn, op een zekere maandagmiddag vertrek ik om 15.15 uur vanaf station Rotterdam Alexander in de richting van Deventer, mijn eindstation. Om mij nog steeds onbekende reden (ik vermoed door Murphy) begon de trein al met een vertraging van 20 minuten. "Tsja, kan gebeuren" dacht ik toen nog en ik nam plaats in een redelijk comfortabele 4 persoons zithoek. Tot aan Utrecht centraal niks bijzonders, zoals 'gewoonlijk'. In utrecht stapt er een niet onaantrekkelijk meisje in en komt tot mijn grootste verbazing tegenover mij zitten. Ik was spontaan de vertraging vergeten.
De rit naar Amersfoort verliep (te) snel, mede omdat we (ik en dat meisje) nogal wat praatten en zij, helaas, in Amersfoort eruit moest. Afijn, niks aan te doen. Nog met de jonge schone in m'n hoofd gingen we verder richting Apeldoorn. Plots, zo'n kilometer voor station Apeldoorn staan we stil. Ik dacht er toen nog niks van, want stilstaan met een trein komt regelmatig voor. Na een kwartier begon ik me toch te ergeren aan het feit dat we stilstonden en dat er geen omroepbericht kwam waarom we stil stonden. Eindelijk, na een half uur een bericht: "beste reizigers, helaas is er met de trein voor ons een ongeluk gebeurd en we reizen terug naar Amersfoort". "Kut", roep ik luidkeels en zie wat geirriteerde gezichten mijn kant op draaien. Verscheidene medepassagiers pakken pen en 'ik eis geld terug formulier' en beginnen druk te pennen. "He, dat wil ik ook", was m'n eerste gedachte.
Na ruim drie kwartier stil te hebben gestaan vertrekken we eindelijk terug naar Amersfoort. Daar weer aangekomen krijgen we keurig te horen dat we over kunnen stappen op de internationale trein richting Munchen die omrijdt via Zwolle. Ik had geen idee waar die trein vertrok, dus ik volgde de meute maar en met succes. Even later zaten we met z'n allen weer in de trein en gingen met redelijke vaart richting Zwolle. Ik hoor me zelf nog denken "wat een dag, nu zal ik alles wel gehad hebben" en prompt staan we weer stil. 'In the middle of nowhere' deze keer. Opnieuw een half uur geen enkel geluid uit de omroepsprekers en men begint aan elkaar te vragen wat er aan de hand is. Niemand heeft enig idee. Met ingehouden adem luistert de coupe aandachtig als er geluiden uit de luidspreker komen: "Beste reizigers, de stoptrein voor ons is helaas kapot, we gaan hem nu proberen te maken. Excuses voor het ongemak". Luidkeels roep ik deze keer het wat nettere "dat kan er ook nog wel bij" en trek slechts enkele geirriteerde gezichten. Opnieuw duiken de mensen die net netjes hun formuliertjes hadden ingevuld, in hun tassen, om het formulier weer te pakken en de opgelopen vertragingtijd te veranderen. Een glimlach verschijnt op m'n gezicht, ondanks alle ellende. Ik doe net weer m'n oordopjes in om wat muziek te gaan luisteren als het omroepbericht meldt dat de trein voor ons niet gemaakt kan worden en dat we hem gaan duwen.
Dus, zo gezegd zo gedaan en op weg ging de stoet. met een slakkegangetje waar een rolstoeler het niet warm of koud van krijgt tuffen we verder naar station Wijhe (we duwden namelijk een stoptrein). Vanuit Wijhe door naar station Olst, waar het NS personeel met het briljante idee aan komt zetten dat we er misschien wel langs kunnen via het andere spoor. Dus na een kwartier van overleg tussen verscheidene machinisten en conducteurs wordt er besloten om die optie maar eens te proberen. En waarempel, het lukte. Met een behoorlijke vaart (ook de machinist had er genoeg van, die moest namelijk nog wel een eind) reden we richting Deventer waar we om 21.13 aan komen. 'Slechts' 4 en een half uur later dan gepland. Ik lach nog om het vertragingsbord dat boven het spoor hangt (de intercity van 18.47 heeft een vertraging van ongeveer 30 minuten), ga langs het loket voor m'n 'ik wil geld terug'-formulier en kan wonder boven wonder meteen instappen in de bus naar huis. The end.
Ik maak er al jaren gebruik van, kreeg altijd een excuusbrief en geld. Nu krijg ik echter al twee keer de mededeling dat er gegevens ontbreken, of ik die nog ff op wil sturen. De eerste keer twijfelde ik nog aan me zelf en gooide ik, niet meer wetende wat mijn vertraging was, de brief weg.
Toen ik de tweede brief stuurde, lette ik natuurlijk extra goed op dat ik alles invulde, maar nee hoor: weer die brief. Volgens mij sturen ze gewoon standaard iedereen de mededeling dat er iets ontbreekt in de hoop dat veel mensen die het allemaal niet meer precies weten, de brief weggooien.
Ik heb de laatste brief gewoon terug gestuurd en vermeld dat ik op heen en terugreis meer dan 60 minuten vertraging had. (wat eigenlijk heenreis 30-60 minuten was). Eens kijken wat er nu gebeurd.
Meer mensen die deze brieven ontvangen?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |