Ja, ik leg liever 250 euro neer voor een kampioenschap met 4-1-2-1-2 dan weer een verloren jaar met 4-3-3, daarbij is het een misvatting dat je met een 4-4-2-variant geen aantrekkelijk voetbal kunt spelen en dat beeld is niet slechts ingegeven door de afgelopen twee (uit)wedstrijden. Sommige Ajax-supporters denken dat de club met 4-3-3 MOET spelen, maar ten koste van alles? Voor mij niet in elk geval!quote:Op woensdag 21 maart 2007 12:13 schreef BliksemSchigt het volgende:
[..]
Ja, lekker met drie aanvallend ingestelde spelers tegen Excelsior, ADO, Heracles thuis spelen. Lekker 1-0 voor komen en dan de boel op slot. Ga jij daar 250e voor neerleggen?
Erm, op je vergelijking kan ik wel iets opmerken.. Wat als je nou de films het de VHS? En zo zit het dus ook met de spelers.. Maar dan nog.. 4-4-2 [14.gif]quote:Op woensdag 21 maart 2007 12:19 schreef M0NTANA het volgende:
[..]
PSV maakte het spel wel? met dat 4-5-1 van ze?
Ajax presteert al sinds het vertrek van Louis van Gaal zelden met 4-3-3, daarbij past élke 4-4-2-variant beter in het voetbal van deze tijd. Dus waarom vasthouden aan een verouderde huisstijl? Je gaat toch ook geen VHS-recorder verkiezen boven een DVD-speler, terwijl je weet dat de kwaliteit van de DVD-speler stukken beter is?
Maar eigenlijk hebben we meer dvd's dan vhs banden in onze selectie.quote:Op woensdag 21 maart 2007 12:25 schreef Ordinair het volgende:
[..]
Erm, op je vergelijking kan ik wel iets opmerken.. Wat als je nou de films het de VHS? En zo zit het dus ook met de spelers..
Dat denk ik ook.. Maar gaat gewoon om als je VHS banden hebt moet je het anders doen..quote:Op woensdag 21 maart 2007 12:26 schreef Suijk het volgende:
[..]
Maar eigenlijk hebben we meer dvd's dan vhs banden in onze selectie.
Ajax MOET geen 4-3-3 spelen, het zal mij een worst zijn. Maar als je denkt dat het spelbeeld van thuiswedstrijden tegen Heracles, Sparta en NAC hetzelfde zal zijn als uit tegen PSV en Twente dan laat je je meer leiden door het oppertunistische van 2 goede resultaten.quote:Op woensdag 21 maart 2007 12:24 schreef M0NTANA het volgende:
[..]
Ja, ik leg liever 250 euro neer voor een kampioenschap met 4-1-2-1-2 dan weer een verloren jaar met 4-3-3, daarbij is het een misvatting dat je met een 4-4-2-variant geen aantrekkelijk voetbal kunt spelen en dat beeld is niet slechts ingegeven door de afgelopen twee (uit)wedstrijden. Sommige Ajax-supporters denken dat de club met 4-3-3 MOET spelen, maar ten koste van alles? Voor mij niet in elk geval!
4-4-2-varianten kunnen wel degelijk attractief zijn, attractiever dan de gemiddelde Ajax-wedstrijd in 4-3-3.quote:Op woensdag 21 maart 2007 12:25 schreef Pritt het volgende:
Ik ben het eens met Montana, bovendien kan ook 442 heel erg aanvallend en sprankelend zijn.
Je speelt dan namelijk weer met een "echte 10" waar je in een 433 systeem niet aan toe komt (uitgezonderd van groep vol wereldtoppers '70er en '95).
Goed dat je dit aanhaalt, want dit is ook het grote probleem. Vroeger stonden de backs niet aan de zijlijn, maar waren het juist de mandekkers. Daarnaast schoof altijd één centrale verdediger door naar het middenveld en was de andere het extra slot op de deur, maar tegenwoordig schuift er niemand meer door en houden de backs vooral het veld breed. Het succesvolle 4-3-3 wordt al jaren niet meer gehanteerd, dus waarom dan toch niet over willen stappen op een 4-4-2-variant?quote:Ik vind persoonlijk dat in een 433 de spielmacher, in ons geval Sneijder, te veel moet verdedigen omdat er anders een groot gapend gat op het middenveld komt.
Jij bekijkt het veels te zwart wit. Het gaat sowieso ook om de uitvoering. Maar dit seizoen stonden we na 10 wedstrijden ook bovenaan hoor, waaronder een 5-0 tegen RKC, een 3-0 tegen Vitesse en een 0-4 bij Feyenoord (ongeacht hun vorm) met allemaal 433. Utrecht uit was de eerste variant 442.quote:Op woensdag 21 maart 2007 12:24 schreef M0NTANA het volgende:
[..]
Ja, ik leg liever 250 euro neer voor een kampioenschap met 4-1-2-1-2 dan weer een verloren jaar met 4-3-3, daarbij is het een misvatting dat je met een 4-4-2-variant geen aantrekkelijk voetbal kunt spelen en dat beeld is niet slechts ingegeven door de afgelopen twee (uit)wedstrijden. Sommige Ajax-supporters denken dat de club met 4-3-3 MOET spelen, maar ten koste van alles? Voor mij niet in elk geval!
Heb je de wedstrijd uit bij PSV gezien? Vond je dat PSV het spel maakte? Ajax speelde PSV (ook voor de wissel Tom de Mul voor Wesley Sneijder en dus 4-4-2 naar 4-3-3) helemaal zoek, daarbij was het ook nog eens een aantrekkelijke wedstrijd. Hetzelfde geldt voor FCG- en FCU-uit, want zoals ik al aangaf is mijn mening niet puur gebaseerd op de laatste twee wedstrijden. Daarbij spelen we al jaren kut in een 4-3-3-opstelling, dus waarom daaraan vasthouden?quote:Op woensdag 21 maart 2007 12:31 schreef twi het volgende:
[..]
Ajax MOET geen 4-3-3 spelen, het zal mij een worst zijn. Maar als je denkt dat het spelbeeld van thuiswedstrijden tegen Heracles, Sparta en NAC hetzelfde zal zijn als uit tegen PSV en Twente dan laat je je meer leiden door het oppertunistische van 2 goede resultaten.
PSV groef zich zeker niet in tegen Ajax. Ze maakten het spel ook niet, simpelweg omdat Ajax de bal meer aan PSV liet dan verwacht. Prima tactiek natuurlijk, maar zo gaat het tegen Heracles gewoon niet werken. Dan heb je 70% balbezit en met 3 aanvallend gerichte spelers veel te weinig creativiteit om die muur te beslechten.
Een opstelling, dus ook 4-3-3, is geen antwoord. Je moet voetballen naar de mogelijkheden die je hebt of krijgt van de tegenstander. Tegen PSV of Twente krijg je de kans om zo te voetballen, tegen 80% van de andere ploegen in de eredivisie zeker niet.
/edit: 4-4-2 kan dus best, maar dan met veel meer aanvallende voetballers.
Omdat zo'n opstelling niet werkt tegen een Heracles, Sparta, Excelsior etc.quote:Op woensdag 21 maart 2007 12:39 schreef M0NTANA het volgende:
[..]
Heb je de wedstrijd uit bij PSV gezien? Vond je dat PSV het spel maakte? Ajax speelde PSV (ook voor de wissel Tom de Mul voor Wesley Sneijder en dus 4-4-2 naar 4-3-3) helemaal zoek, daarbij was het ook nog eens een aantrekkelijke wedstrijd. Hetzelfde geldt voor FCG- en FCU-uit, want zoals ik al aangaf is mijn mening niet puur gebaseerd op de laatste twee wedstrijden. Daarbij spelen we al jaren kut in een 4-3-3-opstelling, dus waarom daaraan vasthouden?
De veldbezetting van Ajax klopt niet, als zij 4-3-3 spelen. Want óf er ligt te veel ruimte achter de tien óf er ligt teveel ruimte voor de speler, die met de punt naar achteren speelt. Zo is het nu eenmaal, dat is geen mening. Het 4-3-3 waarin Ajax excelleerde, zag er totaal anders uit dan hoe het de laatste jaren werd misbruikt.quote:Op woensdag 21 maart 2007 12:38 schreef BliksemSchigt het volgende:
[..]
Jij bekijkt het veels te zwart wit. Het gaat sowieso ook om de uitvoering. Maar dit seizoen stonden we na 10 wedstrijden ook bovenaan hoor, waaronder een 5-0 tegen RKC, een 3-0 tegen Vitesse en een 0-4 bij Feyenoord (ongeacht hun vorm) met allemaal 433. Utrecht uit was de eerste variant 442.
Ik zeg ook niet dat het niet kan of dat het niet hoeft - maar 442 varianten zijn ook een paar schandalig fout gegaan (Sparta Praag uit!) - maar dat werd gewoon totaal verkeerd uitgevoerd. Net zoals dat het 433 systeem af en toe niet werkt, wanneer de spelers het niet goed uitvoeren.
Verder excelleert Sneijder steeds beter met Gabri en Davids achter zich en heb je tegen Excelsior, ADO, Heracles, etc allemaal niet Heitinga als extra slot op de deur nodig, want daar voetbalt geen Schaars/De Zeeuw/Cocu/Diego/whatever. Of vind je van wel? Dat je 7 verdedigende ingestelde spelers nodig hebt, thuis tegen zo'n club?
Je moet ook nu echt niet gaan doen alsof het 41212 systeem nu de hallejula is en blabla, en alsof we sinds '95 nooit meer een wedstrijd met 433 goed hebben gespeeld. Je bekijkt het weer veels te zwart-wit en jouw wijsheid/mening is weer waarheid, dat is een beetje jammer.
Lastige uitwedstrijden, waarin de tegenstander het spel zou maken - prima. Thuis en uit waar het kan, gewoon aanvallend ingesteld spelen en lekker voetballen. Niet alleen omdat het leuker, beter en fijner is om naar te kijken, maar ook omdat we er godverdomme de kwaliteiten voor hebben.
Overdrijven is ook een vak.quote:Op woensdag 21 maart 2007 12:39 schreef M0NTANA het volgende:
Ajax speelde PSV (ook voor de wissel Tom de Mul voor Wesley Sneijder en dus 4-4-2 naar 4-3-3) helemaal zoek, daarbij was het ook nog eens een aantrekkelijke wedstrijd.
Nee, je hebt gelijk. Tegen Sparta en Excelsior kan je veel beter 4-3-3 spelen!quote:Op woensdag 21 maart 2007 12:40 schreef Messenga het volgende:
[..]
Omdat zo'n opstelling niet werkt tegen een Heracles, Sparta, Excelsior etc.
Klopt, doe ik ook weleens, maar is niet nodig in deze discussie.quote:
Beweer ik dat?quote:Op woensdag 21 maart 2007 12:46 schreef M0NTANA het volgende:
[..]
Nee, je hebt gelijk. Tegen Sparta en Excelsior kan je veel beter 4-3-3 spelen!![]()
Hebben we die niet gewonnen door het systeem of door de invulling/lamlendigheid van de spelers? Want PSV met 442 speelt ook gelijk bij Excelsior hoorquote:Op woensdag 21 maart 2007 12:46 schreef M0NTANA het volgende:
[..]
Nee, je hebt gelijk. Tegen Sparta en Excelsior kan je veel beter 4-3-3 spelen!![]()
Dat is inderdaad het probleem, denk ik. Met een fitte selectie zonder schorsingen ziet het er puik uit, maar in de breedte is het te dun. Ben benieuwd wat er ons te wachten staat qua nieuwe spelers volgend jaar...quote:Op woensdag 21 maart 2007 12:04 schreef BliksemSchigt het volgende:Het gat tussen basis en reserves wordt dan veeeeeels te groot.
433quote:Op woensdag 21 maart 2007 12:53 schreef twi het volgende:
Daarnaast overdrijf je dat PSV helemaal zoekgespeeld werd. Ja, na de 3-1 misschien, maar tot die 3-1 was het gewoon nog peentjes zweten dat het 2-2 zou worden. Zeker na die 'vroege' tegengoal van Kluivert.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |