Mijn ervaring en mening, Dit is mijn mening die is ontstaan vanuit een verleden die TA, RA en RA 2 heeft gespeelt maar nooit C&C tiberium sun. Ook vergelijk ik het spel met Supreme Commander omdat die net als de nieuwe C&C 3 de nieuwe generatie rts hoort te zijn.De ReleaseDoor de speculatie van een release op 20 feb waren er veel mensen die gisteren gek werden van het wachten toen het bekend werd dat de demo om 19:00 zou komen, daardoor gingen er veel topics in game forums over de C&C demo, met mensen die op de demo release wachten. Dit ging over het algemeen goed maar vond toch dat het beter gepland had kunnen worden. Zo zou er een officieel torrent gehost moeten worden van de demo, zo zou dit zeer goed werken in dit geval, want de Piraten haven torrent ging met gemak boven de 800 kb, het leek erg op een trechter probleem zo was de eerste release maar aan een klein aantal mensen waardoor het lang duurde voordat iedereen het uiteindelijk had.
InstallatieDe installatie van de demo was normaal maar ik miste toch de standaard C&C intro, die je bij het installeren van het spel je al meezuigt in het verhaal, dit kan komen doordat het een demo is of omdat er niet voor gekozen is, maar die toevoegingen had ik zeer gewaardeerd.
Demo zelfDe intro was leuk en het menu zag er zeer mooi uit. Na het instellen van de settings op high starte ik de tutorial, gelijk kwam ik erachter dat deze game ZEER GOED gebruikt maar van de surround sound mogelijkheden zo was het een genot om het volledig gebruik van mijn 7.1 set te horen. Alleen vielen de gfx heel erg tegen, ik had op dat vlak namelijk meer verwacht. Na de tutorial door te hebben gelopen en de instellingen op het aller hoogst te hebben gezet ben ik begonnen met de Proloog.
De real life intro was een genot om naar te kijken, en ik zat dan ook met een glimlach van oor tot oor te kijken hoe bekende acteurs hun verhaal vertelde en me met een gemak meetrokken in het verhaal. Ook leuk om te zien als BSG fan dat Grace park me intel dame is en daardoor veel terug zal komen
Met alles op het hoogst waren de gfx zeer goed te doen en de duidelijke sfeer van C&C serie terug te vinden. ik zal niet verder vertellen over de missies maar wel in gaan op de gameplay.
Besturing: De besturing is weer zoals van ouds met de knoppen aan de rechterkant van het scherm en de bekende repair, sell en power button bovenin. De verandering van het bouwen van een onderdeel voordat je het kan neerzetten geeft een leuk gameplay aspect, Verder was ik over camera besturing wat minder tevreden en ermee inzoomen leek niet lekker te lopen. Als ik dit vergelijk met Supreme Commander is dat toch veel lekkerder om mee te werken, maar dit zijn keuzes genomen door de makers en het spel er op afrekenen is oneerlijk.
Geluid: Het geluid is van zeer hoge kwaliteit door het optimaal gebruik te maken van de surround sound functies en door het terug brengen van oude bekende geluiden is dit onderdeel zeer goed geslaagd
GFX: De gfx vindt ik naar verwachting zeer tegenvallen zo had ik meer verwacht van de hoge instellingen en het wordt snel lelijk bij lage instellingen. Ik weet niet of er een patch komt die de mogelijkheden van DirextX 10 moet ondersteunen want er valt meer uit te halen in mijn mening.
Gameplay: De gameplay is moeilijk te beoordelen door de beperkte grote van de demo, wel is het duidelijk dat de oude style rts weer terug is gehaald vergeleken met de style van Supreme commander en Company of Heroes.
Conclusie: Is C&C 3 de nieuwe generatie rts die met zijn vernieuwde gameplay de nieuwe generatie rts gamers tot zich kan binden ? Nee ik denkt dat C&C 3 meer een verbetering is van een oud concept. Mensen die andere rts games leuker vinden zullen dit niet bijzonder vinden maar mensen die het oude concept geweldig vonden zullen zich erg vermaken met deze game.
Ga ik het spelen ? Ja dankzij de toevoeging van de real life filmpjes, verhaal en oude C&C gevoel zal ik me erg gaan vermaken met deze game. Alleen ben ik bang dat door een terkort aan vernieuwingen deze game snel stof gaat verzamelen in mijn kast omdat ik dan al weer terug ben gegaan naar de andere rts games.
Dit was mijn mening over hoe ik deze game vindt om andere een beeld te geven hoe het spel is. Jouw mening kan heel anders zijn en daarom raad ik je aan om gewoon de demo te proberen om te kijken of het iets voor jouw is.[ Bericht 6% gewijzigd door Helo op 27-02-2007 11:58:08 (VEEEEL TYPO!!) ]