Dat vind ik een mooie uitleg!!! Maar het is en blijft wel een uitleg.quote:Op donderdag 22 februari 2007 00:29 schreef clumsy_clown het volgende:
Dus ja, er zijn flink wat regels aangaande vrouwen in de Islam. Sterker nog, de vrouw kan dmv bepaalde hadiths belangrijker genoemd worden door de man. De vrouw hoort beschermd te worden en met respect behandeld te worden. En ja, er zijn héél veel moslims die dit niet zo zien en elke dubbel te interpreteren zin gebruiken om hun mannelijke rol te kunnen verdedigen. De profeet was inderdaad fel tegen geweld tegen vrouwen, dus daar heb je helemaal gelijk in TS.
Ja maar je bent haske stoer als je roept 'MOHAMMED WAS EEN PEDOFIEL ALLES MET DE ISLAM MOET HASKE DOOT', ipv een discussie aangaan met reacties meer dan 3 zinnen.quote:Op donderdag 22 februari 2007 00:36 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Mja, wat mij betreft verbied ik ook de discussie over Mohammed en Aisha in dit topic, maar dalijk word ik weer uitgemaakt voor partijdig enzo,
Gezien er geen (in)directe referentie is naar Mohammeds relatie met Aisha
Maar even wachten waar TS zich precies op wil richten
Oh jawel:quote:Op donderdag 22 februari 2007 00:35 schreef -Angelus- het volgende:
[..]
Maar ja die waren geen profeet namens God of niet soms?
quote:....According to the Tannaïte Rabbis, MOSES therefore had ordered the Israelites to kill all women older than three years and a day, because they were "suitable for having sexual relations."
Maar, maar, wat verwacht je van me als ik niet verder dan de omgeving kan kijken waarin ik me bevind?quote:Op donderdag 22 februari 2007 00:38 schreef clumsy_clown het volgende:
[..]
Ja maar je bent haske stoer als je roept 'MOHAMMED WAS EEN PEDOFIEL ALLES MET DE ISLAM MOET HASKE DOOT', ipv een discussie aangaan met reacties meer dan 3 zinnen.
Was het maar waar dat meer mensen zich aan de regels hielden in de Islam, dan was het niet zo'n zooitje geworden. Feit blijft dat mede door vertalingen, mede door jarenlang misbruik van hadiths en verzen uit de Koran mensen dingen verkeerd zijn gaan interpreteren en daarnaar leven. Jammer, juist omdat er heel duidelijk in de Koran wordt vermeld dat je niet zomaar andermans mening op moet volgen voor zelf je onderzoek te hebben gedaan.quote:Op donderdag 22 februari 2007 00:37 schreef SCH het volgende:
[..]
Dat vind ik een mooie uitleg!!! Maar het is en blijft wel een uitleg.
Is het niet zo dat je gewoon gezond verstand boven regels moet stellen? Er is toch niks mis met wat pragmatisme?
Wordt er vaak niet te veel de nadruk juist op de regels gelegd?
Voor iemand die zo'n duidelijke mening over dat boek meent te moeten hebben zou het toch wel handig zijn.quote:Op woensdag 21 februari 2007 17:31 schreef __Saviour__ het volgende:
[..]
Nee dat is logisch juist. Je gaat niet voor je lol zo'n boek lezen.
Mja, gaat men weer zeuren over de 'partijdige moslimmod' die niet gevoelige islamitische onderwerpen aan de kaak wil laten stellen.quote:Op donderdag 22 februari 2007 00:40 schreef SCH het volgende:
Ik word echt doodziek van dat gezeur over de zogenaamde pedofilie van Mohammed, wat mij betreft haal je die opmerkingen altijd direct weg Trigger.
Dat zeg ik toch ook niet. Ik vind alleen dat de moslims even moeten beseffen wat hun profeet nou eigenlijk was.quote:Op donderdag 22 februari 2007 00:38 schreef clumsy_clown het volgende:
Ja maar je bent haske stoer als je roept 'MOHAMMED WAS EEN PEDOFIEL ALLES MET DE ISLAM MOET HASKE DOOT', ipv een discussie aangaan met reacties meer dan 3 zinnen.
Wat bedoel je daarmee? Allah heeft mensen toch gezond verstand gegeven. Juist het navolgen van regels en het opleggen van regels en elkaar beoordelen op die regels, veroorzaakt volgens mij veel strijd en druk en verdriet. Da's in het christelijk geloof niet anders.quote:Op donderdag 22 februari 2007 00:40 schreef clumsy_clown het volgende:
[..]
Was het maar waar dat meer mensen zich aan de regels hielden in de Islam
Volgens wat?quote:Op donderdag 22 februari 2007 00:42 schreef __Saviour__ het volgende:
[..]
Dat zeg ik toch ook niet. Ik vind alleen dat de moslims even moeten beseffen wat hun profeet nou eigenlijk was.
Moslims moeten helemaal niks en de profeet was hun profeet.quote:Op donderdag 22 februari 2007 00:42 schreef __Saviour__ het volgende:
[..]
Dat zeg ik toch ook niet. Ik vind alleen dat de moslims even moeten beseffen wat hun profeet nou eigenlijk was.
Mohammed was ook maar een mens. Die zich overigens gewoon volledig aan de regels en morele opvattingen van die tijd hield.quote:Op donderdag 22 februari 2007 00:35 schreef -Angelus- het volgende:
[..]
Maar ja die waren geen profeet namens God of niet soms?
Ik hecht weinig tot geen waarde aan het OT anders dan het tot op sommige hoogte een accurate beschrijving is van de geschiedenis. Overigens verklaart dit nog niet waarom de profeet Gods namelijk Mohammed sex had met kinderen. Mozes deed dit namelijk niet.quote:
Ik denk dat "de moslims" dat een stuk beter beseffen dan iemand die eigenlijk alleen maar nalult wat ie in de snackbar hoortquote:Op donderdag 22 februari 2007 00:42 schreef __Saviour__ het volgende:
[..]
Dat zeg ik toch ook niet. Ik vind alleen dat de moslims even moeten beseffen wat hun profeet nou eigenlijk was.
Ik ben het met je eens Mohammed was ook maar eens mens.quote:Op donderdag 22 februari 2007 00:43 schreef Litso het volgende:
Mohammed was ook maar een mens. Die zich overigens gewoon volledig aan de regels en morele opvattingen van die tijd hield.
Interpretatie had allang moeten zijn gestopt en, met alle respect, jullie hadden een fucking verlichting moeten hebben. Hoe cliché het ook is, het afwerpen van deze geschriften is iets wat jullie civilisatie veel verder hadden gebracht.quote:Op donderdag 22 februari 2007 00:40 schreef clumsy_clown het volgende:
[..]
Was het maar waar dat meer mensen zich aan de regels hielden in de Islam, dan was het niet zo'n zooitje geworden. Feit blijft dat mede door vertalingen, mede door jarenlang misbruik van hadiths en verzen uit de Koran mensen dingen verkeerd zijn gaan interpreteren en daarnaar leven. Jammer, juist omdat er heel duidelijk in de Koran wordt vermeld dat je niet zomaar andermans mening op moet volgen voor zelf je onderzoek te hebben gedaan.
Was Aisha een kind?quote:Op donderdag 22 februari 2007 00:43 schreef -Angelus- het volgende:
[..]
Ik hecht weinig tot geen waarde aan het OT anders dan het tot op sommige hoogte een accurate beschrijving is van de geschiedenis. Overigens verklaart dit nog niet waarom de profeet Gods namelijk Mohammed sex had met kinderen. Mozes deed dit namelijk niet.
Even heel concreet: wat heb jij nou allemaal precies gelezen over de Profeet en waarom denk je dat je het recht hebt om mij te vertellen hoe iemand in elkaar zit? Je zegt immers zelf de Koran niet voor je lol te willen lezen, dus vraag me af wat je dan wél gelezen hebt.quote:Op donderdag 22 februari 2007 00:42 schreef __Saviour__ het volgende:
[..]
Dat zeg ik toch ook niet. Ik vind alleen dat de moslims even moeten beseffen wat hun profeet nou eigenlijk was.
Nou, sowieso alles wat Wilders en Ayaan roepenquote:Op donderdag 22 februari 2007 00:45 schreef clumsy_clown het volgende:
[..]
Even heel concreet: wat heb jij nou allemaal precies gelezen over de Profeet en waarom denk je dat je het recht hebt om mij te vertellen hoe iemand in elkaar zit? Je zegt immers zelf de Koran niet voor je lol te willen lezen, dus vraag me af wat je dan wél gelezen hebt.
Gokje: alles wat in je anti-islamitische straat past?
Das jouw mening.quote:Op donderdag 22 februari 2007 00:44 schreef Zyggie het volgende:
[..]
Interpretatie had allang moeten zijn gestopt en, met alle respect, jullie hadden een fucking verlichting moeten hebben. Hoe cliché het ook is, het afwerpen van deze geschriften is iets wat jullie civilisatie veel verder hadden gebracht.
Ten eerste, het is niet 'de Profeet'. Het is alleen de profeet van de moslims en dus niet voor iedereen. Dus niet 'de'.quote:Op donderdag 22 februari 2007 00:45 schreef clumsy_clown het volgende:
[..]
Even heel concreet: wat heb jij nou allemaal precies gelezen over de Profeet en waarom denk je dat je het recht hebt om mij te vertellen hoe iemand in elkaar zit? Je zegt immers zelf de Koran niet voor je lol te willen lezen, dus vraag me af wat je dan wél gelezen hebt.
Gokje: alles wat in je anti-islamitische straat past?
Je kunt hier met geen enkele Moslim een discussie over voeren, want ze komen altijd meteen weer op de proppen met ladingen dogma's.quote:Op donderdag 22 februari 2007 00:17 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Nou, onderbouw eens 'verkrachten' dan, zomaar wat roepen kan iedereen.
Jawel, voor iemand die haar mening verkondigt is er niets mis mee om Mohammed in haar eigen post 'de' profeet te noemen.quote:Op donderdag 22 februari 2007 00:51 schreef __Saviour__ het volgende:
[..]
Ten eerste, het is niet 'de Profeet'. Het is alleen de profeet van de moslims en dus niet voor iedereen. Dus niet 'de'.
Dus je weet amper tot niet waar je over aan het discussiëren bent, goed bezig.quote:Ik heb niet veel over die gast gelezen, waarom zou ik. Ik ben geen moslim dus de koran en wat dan ook heeft voor mij geen enkele betekenis. Wat ik wel weet, is dat hij zeer waarschijnlijk een klein meisje gepakt heeft.
quote:Evidences from Islamic literature
* According to hadith in Bukhari and Muslim, Aisha is said to have joined Muhammad on the raid that culminated in the Battle of Badr, in 624 CE[24] and then in 625 CE in the Battle of Uhud.[25] As no one below the age of fifteen was allowed to accompany raiding parties,[26][27] Aisha should have been at least fifteen in 624 CE and thus at least thirteen when she was married following the Hijra in 622 CE.
* Ibn Hisham's recension of Ibn Ishaq's Sirat Rashul Allah, the earliest surviving biography of Muhammad, records Aisha as having converted to Islam before Umar ibn al-Khattab, during the first few years of Islam around 610 CE. In order to accept Islam she must have been walking and talking, hence at least three years of age, which would make her at least fifteen in 622 CE.[28]
* Tabari reports that Abu Bakr wished to spare Aisha the discomforts of a journey to Ethiopia soon after 615 CE, and tried to bring forward her marriage to Mut`im ibn `Uday's son. Mut`am refused because Abu Bakr had converted to Islam, but if Aisha was already of marriageable age in 615 CE, she must have been older than nine in 622 CE.[29][4](p.91)
* Tabari also reports that Abu Bakr's four children were all born during the Jahiliyyah,[30] the pre Islamic period, which is said to have ended in 610 CE, making Aisha at least twelve in 622 CE when Aisha started living with Muhammad.
* Aisha is reported to have said that at the time Surah Al-Qamar, the 54th chapter of the Qur'an , was revealed, "I was a young girl".[31] The 54th Surah of the Qur'an was revealed nine years before Hijrah.[32] According to this tradition, Aisha had not only been born before the revelation of the referred Surah, but was actually a young girl, not even only an infant at that time. So if this age is assumed to be 7 to 14 years then her age at the time of marriage would be 16 to 23.
* According to almost all the historians, Asma bint Abu Bakr, the elder sister of Aisha, was ten years older than Aisha.[33][34] Asma is reported to die in the 73 AH, when she was 100 years old.[35][36] Now, obviously if Asma was 100 years old in the 73 AH, she should have been 27 or 28 years old at the time of Migration to Medina (1 AH). If Asma was 27 or 28 years old at that time, Aisha should have been 17 or 18 years old at the same time. Thus, Aisha - if she got married in 1 AH or 2 AH - was between 18 to 20 years old at the time of her marriage.
[edit] Criticism of this analysis
There have been some Sunni scholars[37] who have asserted the existence of inconsistencies or inaccuracies in the arguments presented by those suggesting Aisha was over nine years old at consummation. They argue that the narratives related to Aisha have reached a level of mass-transmission, and respond to the arguments presented above, claiming them to have been misrepresentations or factually inaccurate.[38]
Ik doel vooral op de ontwikkeling van de Arabische landen in het algemeen. Daaruit kan wel worden afgeleid dat het voor zijn inwoners ook een stuk beter zou zijn geweest. Ik vind het gewoon jammer dat de Islam, of wat voor een religie dan ook, de overtoon moet voeren in een persoonlijk leven. Religies zijn begrijpelijk, maar uiteindelijk zo futiel gebleken.quote:Op donderdag 22 februari 2007 00:48 schreef clumsy_clown het volgende:
[..]
Das jouw mening.
Ik zou wel 's willen weten wat voor verlichting ik nog nodig heb, eerlijk gezegd. Gezien m'n levenswijze dan hè. Dus dat iemand een handeling, geen gedachte maar handeling aanwijst die schadelijk is voor anderen.
Er wordt vaak zat geroepen dat ik in de verkeerde dingen geloof, maar ik wil wel 's weten welke handeling die vanuit dat geloof voortvloeit het probleem nou precies is.
Wat kom je hier dan in godsnaam nog doen?quote:Op donderdag 22 februari 2007 00:51 schreef __Saviour__ het volgende:
[..]
Ik heb niet veel over die gast gelezen, waarom zou ik. Ik ben geen moslim dus de koran en wat dan ook heeft voor mij geen enkele betekenis.
Wat is er dogmatisch aan het in twijfel nemen dat ze 9 was?quote:Op donderdag 22 februari 2007 00:54 schreef TrenTs het volgende:
[..]
Je kunt hier met geen enkele Moslim een discussie over voeren, want ze komen altijd meteen weer op de proppen met ladingen dogma's.Wat je natuurlijk alleen doet als je weet dat je er naast zit.
Een kind van 9 neuken is ziek, smerig, goor, ranzig, verwerpelijk, misdadig, beestachtig, enz, enz. Er zijn wel honderden manieren om aan te tonen waarom het geen vrije wil is, maar het meest logische lijkt me toch wel de absurde ongelijkheid van de relatie.
Valt het jouw ook op ... men gaat direct alles en nog wat er bij halen om dat te bespreken in plaats datgene waar het in de eerste plaats om ging.quote:Op donderdag 22 februari 2007 00:54 schreef TrenTs het volgende:
Je kunt hier met geen enkele Moslim een discussie over voeren, want ze komen altijd meteen weer op de proppen met ladingen dogma's.
Precies, net als bij de post boven je; niet ingaan op waar het om gaat.quote:Op donderdag 22 februari 2007 00:56 schreef -Angelus- het volgende:
[..]
Valt het jouw ook op ... men gaat direct alles en nog wat er bij halen om dat te bespreken in plaats datgene waar het in de eerste plaats om ging.
Mja, iedereen mag zijn/haar mening geven, als het op herhalende bagger uitloopt zonder inhoudelijke boodschappen dan stop ik het wel.quote:Op donderdag 22 februari 2007 00:57 schreef SCH het volgende:
Het stelt me teleur clumsy en Trigger dat jullie je zelf ook vooral focussen op rellende users als _Saviour_ en de opmerkingen en vragen van users die serieuzer over de islam willen praten, links laten liggen.
Als ieder topic weer op polarisatie uitloopt dan wordt het nooit wat.
In een topic met als titel "vragen over de islam" lijkt het me dat we het gewoon over "de Profeet" hebben en dan dus Mohammed bedoelen. Daarnaast is mij altijd geleerd dat ik alleen een mening mag hebben over dingen waar ik wat vanaf weet. Al jij je dus een zeer uitgesproken mening aanmeet over de Koran, de Islam en Moslims dan zou het je niet misstaan om wel veel over "die gast" te weten. Dan weet je bijvoorbeeld ook dat het niet zo simpel ligt als "een kleine meisje gepakt heeft".quote:Op donderdag 22 februari 2007 00:51 schreef __Saviour__ het volgende:
[..]
Ten eerste, het is niet 'de Profeet'. Het is alleen de profeet van de moslims en dus niet voor iedereen. Dus niet 'de'.
Dan 'Profeet'. Dat moet zonder hoofdletter. Mohammed was maar een gewone man die dacht het woord van God te verkondigen.
Ik heb niet veel over die gast gelezen, waarom zou ik. Ik ben geen moslim dus de koran en wat dan ook heeft voor mij geen enkele betekenis. Wat ik wel weet, is dat hij zeer waarschijnlijk een klein meisje gepakt heeft.
Ben jij moslim trouwens?
Waarom je zou moeten? Omdat je nogal vaak zeurt, basht, en jammert over de Islam? Het minste wat je kan doen is dan met bronnen aankomen om een volwassen discussie te voeren. Of nee, dit is geen discussie maar een vaststaand feit he? Waarom zuigt de Islam Saviour? 'Ja, nou, ik heb gehoord dat die man foute dingen heeft gedaan die nu écht niet meer kunnenquote:Op donderdag 22 februari 2007 00:51 schreef __Saviour__ het volgende:
[..]
Ten eerste, het is niet 'de Profeet'. Het is alleen de profeet van de moslims en dus niet voor iedereen. Dus niet 'de'.
[quote]
Beweer ik ergens dat hij wél jou profeet is? Neh.
[quote]
Dan 'Profeet'. Dat moet zonder hoofdletter. Mohammed was maar een gewone man die dacht het woord van God te verkondigen.
Ik heb niet veel over die gast gelezen, waarom zou ik. Ik ben geen moslim dus de koran en wat dan ook heeft voor mij geen enkele betekenis. Wat ik wel weet, is dat hij zeer waarschijnlijk een klein meisje gepakt heeft.
Maakt dat wat uit?quote:Ben jij moslim trouwens?
Jij doet er zelf volop aan mee door de focus weer op de zogenaamde pedofilie van Mohammed te leggen terwijl er genoeg andere dingen worden aangegeven om over te praten.quote:Op donderdag 22 februari 2007 00:59 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Mja, iedereen mag zijn/haar mening geven, als het op herhalende bagger uitloopt zonder inhoudelijke boodschappen dan stop ik het wel.
Legt het niet zo simpel ... wat was dan de bedoeling - de sex diende als een soort van doorgeefluik van goddelijke inspiratie?quote:Op donderdag 22 februari 2007 00:59 schreef Sack_Blabbath het volgende:
Dan weet je bijvoorbeeld ook dat het niet zo simpel ligt als "een kleine meisje gepakt heeft".
En waar ga ik niet op in? Dat jij iets 'verkrachting' noemt terwijl je er geen onderbouwing voor hebt is wat mij betreft voldoende om zelfde conclusie over jou te trekken, al is het het niet de bedoeling dat we op de man spelen, dus laten we er aub mee kappen. Geldt ook voor mij.quote:Op donderdag 22 februari 2007 00:58 schreef TrenTs het volgende:
[..]
Precies, net als bij de post boven je; niet ingaan op waar het om gaat.
Ik ben inderdaad wel iets wat bang dat ik klappen morgen krijg van TSquote:Op donderdag 22 februari 2007 01:00 schreef SCH het volgende:
[..]
Jij doet er zelf volop aan mee door de focus weer op de zogenaamde pedofilie van Mohammed te leggen terwijl er genoeg andere dingen worden aangegeven om over te praten.
Wat ook makkelijk is is je vastklampen aan één enkel punt in de hele discussie waarbij je dénkt er compleet bovenop te zitten en de rest maar langs je heen te laten glijden omdat oneliners nou eenmaal stukken makkelijker zijn.quote:Op donderdag 22 februari 2007 00:54 schreef TrenTs het volgende:
[..]
Je kunt hier met geen enkele Moslim een discussie over voeren, want ze komen altijd meteen weer op de proppen met ladingen dogma's.Wat je natuurlijk alleen doet als je weet dat je er naast zit.
Een kind van 9 neuken is ziek, smerig, goor, ranzig, verwerpelijk, misdadig, beestachtig, enz, enz. Er zijn wel honderden manieren om aan te tonen waarom het geen vrije wil is, maar het meest logische lijkt me toch wel de absurde ongelijkheid van de relatie.
jaquote:Op donderdag 22 februari 2007 01:04 schreef Zyggie het volgende:
De enige rechtvaardige vraag is: 'Was het normaal in die tijd voor een man om met een kind van 9 te trouwen?'![]()
Wie kent het antwoord.![]()
De sok is af.quote:
Sluit ik me bij aan.quote:Op donderdag 22 februari 2007 01:07 schreef Zyggie het volgende:
[..]
De sok is af.
Het is idioterie om die tijd te vergelijken met nu, qua gewoontes en ideeën. Aangezien Mohammed niet in zoverre werd gezien als een God zelve, mag men aannemen dat hij de gebruiken van die tijd hanteerde.
Je hebt gelijk, laten we de focus weer terugleggen op de vragen in de OP. Saviour valt nu met alle goede moed in de wereld immers niet meer serieus te nemenquote:Op donderdag 22 februari 2007 01:00 schreef SCH het volgende:
[..]
Jij doet er zelf volop aan mee door de focus weer op de zogenaamde pedofilie van Mohammed te leggen terwijl er genoeg andere dingen worden aangegeven om over te praten.
In andere woorden het was dus niets meer of minder dan een klein meisje pakken. Overigens bewijst dit wel dat er vraagtekens gezet kunnen worden bij het profeet zijn.quote:
Dat is precies wat ik bedoelde metquote:Op donderdag 22 februari 2007 01:07 schreef Zyggie het volgende:
[..]
De sok is af.
Het is idioterie om die tijd te vergelijken met nu, qua gewoontes en ideeën. Aangezien Mohammed niet in zoverre werd gezien als een God zelve, mag men aannemen dat hij de gebruiken van die tijd hanteerde.
Jammer dat de TS er nu niet meer is, maar het pedofilie-hoofdstuk lijkt me wel weer leuk geweestquote:Op donderdag 22 februari 2007 00:43 schreef Litso het volgende:
[..]
Mohammed was ook maar een mens. Die zich overigens gewoon volledig aan de regels en morele opvattingen van die tijd hield.
Zo ookquote:Op donderdag 22 februari 2007 01:08 schreef clumsy_clown het volgende:
[..]
Je hebt gelijk, laten we de focus weer terugleggen op de vragen in de OP. Saviour valt nu met alle goede moed in de wereld immers niet meer serieus te nemen.
Nog even over vrouwen, een belangrijke hadith:
Een man komt naar de profeet Mohammed toe met de vraag wie hij zou moeten dienen om een zo goed mogelijk mens te worden. Wie in zijn omgeving verdient zijn volle toegave, is zijn vraag?
'Je moeder' is het antwoord van de profeet.
Man vraagt wie op de tweede plaats komt te staan, na dit antwoord gehoord te hebben. De (ik kan er niets aan doen, het staat aan de begin van de zin en die moet met een hoofdletter) profeet antwoord wederom met 'je moeder'. Ook op de derde plaats komt 'je moeder' als antwoord. Pas als de man het voor de vierde keer vraagt zegt de profeet 'je vader'.
Zo is de plek, het belang van moeders (doorgaans vrouwen) in de Islam aangegeven.
Welke geschriften precies zouden verworpen moeten worden dan? En waarom?quote:Op donderdag 22 februari 2007 01:11 schreef Zyggie het volgende:
Ja mijn vraag was of jullie als gelovigen kunnen inzien dat rejectie van de geschriften je meer voorspoed brengt, en/of jullie inzien dat het hele idee van een religie een historisch gegroeide eenheid is, zoals zovelen anderen?
Een overtuigd gelovige heeft geen probleem met zo'n vraag - iedere twijfel is meer erkenning van wat je bent, een gelovige.![]()
Weet ik, dat kon je ook in deze wikipediabron teruglezen, daar staat alles netjes op een rij. Het lijkt de bijbel wel, al die hadiths die elkaar tegensprekenquote:Op donderdag 22 februari 2007 00:31 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Dat is het nou ook precies hé, Mohammed verplicht te vragen naar de instemming van de vrouwelijke kant en als je je eigen bron had verder gelezen is '6' en '9' geen vaste feiten:
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |