Nee .quote:Op vrijdag 16 februari 2007 23:14 schreef Fir3fly het volgende:
En het feit dat die ziekte zoveel slachtoffers maakte had niets te maken met dat de wereld in oorlog was?
Vanwaar kwam die griep dan wel denk je ?quote:Op vrijdag 16 februari 2007 23:21 schreef -skippybal- het volgende:
Als Amerika niet in Europa zat te knokken had je hier totaal geen Spaanse griep gehad.
Voor de rest slaat die hele vraag natuurlijk nergens op
Experimentele shit van de Amerikanen. Massavernietigingswapens waren namelijk nogal popie jopie in die oorlog, en deze variant zou hetzelfde effect kunnen hebben op Duitsland als de atoombommen op Japan.quote:Op vrijdag 16 februari 2007 23:25 schreef Kaffer het volgende:
[..]
Vanwaar kwam die griep dan wel denk je ?
Iets met kolonies...quote:En al die doden in India dat niet deelnam aan de oorlog ?
Niet in evolutie, wel in wetenschapquote:Zo'n grove mutatie op zo'n korte tijd valt niet te verklaren vanuit evolutionair standpunt
Biologisch wapen, dus zo gekweekt dat het bepaalde eigenschappen als "doelwit" ziet.quote:, en trouwens , welk virus valt nu uitsluitend jonge volwassenen aan ?
Als je het ziet als een wapen totaal nietquote:Een onlogisch virus was het wel , ja .
De meest gangbare logica was dat het meekwam met Chinese migranten die naar Amerika kwamen ;quote:Op vrijdag 16 februari 2007 23:31 schreef -skippybal- het volgende:
[..]
Experimentele shit van de Amerikanen. Massavernietigingswapens waren namelijk nogal popie jopie in die oorlog, en deze variant zou hetzelfde effect kunnen hebben op Duitsland als de atoombommen op Japan.
Uhm okeeee....quote:Op vrijdag 16 februari 2007 23:35 schreef Kaffer het volgende:
[..]
De meest gangbare logica was dat het meekwam met Chinese migranten die naar Amerika kwamen ;
Voor hetzelfde kun je hier posten dat de vogelgriep een wapen is tegen terroristen![]()
Welke oorzaak heeft deze plotse mutatie volgens u ?quote:Op vrijdag 16 februari 2007 23:35 schreef Zyggie het volgende:
Jongemannen grootschalige ziektes komen veelvuldig voor in de menselijke geschiedenis. Het feit dat jullie het onlogisch vinden dat griep muteert in een agressiefe en dodelijke variant betekent niet dat de kans groter is dat het een andere oorzaak heeft. Een vaak gemaakte fout in redenaties.![]()
Die van de ruimtelijke oorsprong .quote:Op vrijdag 16 februari 2007 23:38 schreef -skippybal- het volgende:
[..]
Uhm okeeee....![]()
Welke theorie is logischer? Die van mij over een wapen, of die van jouw over de straf van God?
"...."
De kans is altijd aanwezig dat een virus muteert en is groter als er een hoge concentratie van mensen en dieren is. Verder gewoon toeval.quote:Op vrijdag 16 februari 2007 23:38 schreef Kaffer het volgende:
[..]
Welke oorzaak heeft deze plotse mutatie volgens u ?
Ja fijn dat die uit Z-C komen, maar deze is toch gefrabiceerd door de Amerikanen!quote:Op vrijdag 16 februari 2007 23:41 schreef Kaffer het volgende:
[..]
Die van de ruimtelijke oorsprong .
Alle nieuwe griepvirussen komen uit Zuid-China , of heb je mijn links niet gelezen ?
Waarom komen alle nieuwe virussen dan uit Zuid-China ?quote:Op vrijdag 16 februari 2007 23:41 schreef Zyggie het volgende:
[..]
De kans is altijd aanwezig dat een virus muteert en is groter als er een hoge concentratie van mensen en dieren is. Verder gewoon toeval.
De zelfde oorzaken als alle andere mutaties. Op dit moment heb jij spermacellen die minimaal 100 mutaties hebben tov jouw originele genotype. Mutaties mutaties. Achtergrond straling, chemische oorzaken, kopierfouten, noem het maar op.quote:Op vrijdag 16 februari 2007 23:38 schreef Kaffer het volgende:
[..]
Welke oorzaak heeft deze plotse mutatie volgens u ?
Je blijft hier maar beschuldigingen uiten zonder een spoor van bewijs .quote:Op vrijdag 16 februari 2007 23:42 schreef -skippybal- het volgende:
[..]
Ja fijn dat die uit Z-C komen, maar deze is toch gefrabiceerd door de Amerikanen!
Ben je echt zo dom, of doe je alsof?quote:Op vrijdag 16 februari 2007 23:48 schreef Kaffer het volgende:
[..]
Je blijft hier maar beschuldigingen uiten zonder een spoor van bewijs .
Ik zie je nog posten dat de Amerikanen kanker hebben uitgevonden om Europa te kwellen![]()
En waarom stierf het na de wereldoorlog plots uit .quote:Op vrijdag 16 februari 2007 23:46 schreef SpecialK het volgende:
[..]
De zelfde oorzaken als alle andere mutaties. Op dit moment heb jij spermacellen die minimaal 100 mutaties hebben tov jouw originele genotype. Mutaties mutaties. Achtergrond straling, chemische oorzaken, kopierfouten, noem het maar op.
Combineer dat met de aanwezigheid van trigintiljoenen bacterien op deze planeet. Heeft er eentje of een paar een serie mutaties doorgaan die aan de basis liggen van deze epidemie.
Is dit niet logisch genoeg voor je? Nee he.![]()
Immuunsysteem.quote:Op vrijdag 16 februari 2007 23:51 schreef Kaffer het volgende:
[..]
En waarom stierf het na de wereldoorlog plots uit .
Toeval ?
Ik ben niet dom .quote:Op vrijdag 16 februari 2007 23:50 schreef -skippybal- het volgende:
[..]
Ben je echt zo dom, of doe je alsof?![]()
Dat zou een verklaring kunnen zijn .quote:
quote:Hoewel het de Spaanse griep genoemd wordt, ligt de oorsprong van deze ziekte naar alle waarschijnlijkheid in de Verenigde Staten. De laatste inzichten willen dat de Amerikaanse soldaten die in de Eerste Wereldoorlog naar Europa gezonden werden tegen meer dan 30 ziekten ingeënt werden. Waarschijnlijk heeft dat niet alleen de weerstand van de soldaten ernstig verminderd maar ook een virusmutatie opgeleverd. Dit nieuwe virus, van het subtype H1N1, heeft uiteindelijk geleid tot de pandemie.
Het virus vertoonde zich voor het eerst in maart 1918 op de militaire basis Fort Funston in Kansas en verspreidde zich van daaruit naar andere legerbases in de VS. Met het serieus op gang komen van de Amerikaanse troepenzendingen naar Europa, startte het zijn tocht over de aardbol. Aanvankelijk was het virus niet dodelijk, maar dat veranderde al snel. In Spanje, waar geen oorlogscensuur bij de media heerste, sloegen de kranten groot alarm toen verschillende mensen aan het virus stierven. De dood trad in na enkele dagen van koortsaanvallen die aan griep deden denken. Zo kreeg het virus zijn nogal misleidende naam. De Spaanse griep begon met hoge koorts, hoesten, spierpijn en keelpijn. Gevolgd door extreme moeheid en flauwtes. Men verloor zoveel energie dat men niet meer kon eten en drinken. De ademhaling werd steeds moeilijker, binnen enkele dagen gevolgd door de dood. De Spaanse griep had de opmerkelijke eigenschap om jonge volwassenen te treffen. Dit in tegenstelling tot echte griepepidemieën, waarbij met name kinderen en senioren de ziekte krijgen en laatstgenoemden de grootste risico’s lopen. In augustus 1918 had de helft van de Amerikaanse soldaten in Europa de ziekte: 43.000 man overleefden het niet. (Dit is bijna de helft van het aantal Amerikanen dat in Europa stierf: aan het front vielen zo'n 50.000 man). De ziekte sloeg snel over naar andere legerkorpsen, ook de Duitse.
Toen de oorlog in november 1918 eindigde en soldaten terugkeerden naar hun landen, werden ze overal ter wereld feestelijk onthaald. Door deze wereldwijde massabijeenkomsten verspreidde het virus zich als een schokgolf. In de VS stierven 675.000 mensen, in Frankrijk 200.000, in Engeland 400.000, in Nederland 27.000. Enorme klappen werden uitgedeeld in India en Rusland, waar miljoenen stierven. Al met al lijkt het erop dat maar liefst 20% van de toenmalige wereldbevolking besmet raakte. In totaal een half miljard mensen. De meest voorzichtige schattingen komen op 20 tot 40 miljoen doden. En net zo snel als het kwam, verdween het virus ook weer: eind 1919 was het voorbij.
Historici zijn het erover eens dat de Spaanse griep de loop van de geschiedenis wellicht ingrijpend heeft beïnvloed. Zo kreeg de Amerikaanse president Woodrow Wilson de Spaanse griep tijdens de vredesonderhandelingen in Versailles in 1919, maar hij herstelde. Er wordt gesteld dat door zijn afwezigheid bij de besprekingen de eisen aan het verslagen Duitsland strenger waren geworden.
quote:De Spaanse griep echter, had de hoogste mortaliteit in de leeftijdsgroep 14- tot 21-jarigen. Na het onderzoeken van de longen van personen die aan de Spaanse griep zijn gestorven en in Alaska zijn begraven is het virus nagemaakt. Hieruit bleek dat de griep vooral de mensen in de leeftijdsgroep 20 tot 40 jaar trof en het virus dus de sterkste immuunsystemen opzoekt.
zie: http://nl.wikipedia.org/wiki/Griepquote:Op vrijdag 16 februari 2007 23:44 schreef Kaffer het volgende:
Waarom komen alle nieuwe virussen dan uit Zuid-China ?
quote:Nieuwe griepvarianten kunnen zich vormen door recombinaties van virussen die endemisch zijn bij verschillende diersoorten, zoals mensen, vogels en varkens, als een mens of dier met meer virussen tegelijk wordt besmet.
Omdat op het Chinese platteland veel kleinschalige boeren wonen met varkens en pluimvee is dit mondiaal gezien een 'kraamkamer' van veel griepvirussen.
Ok even een aantal feiten op een rijtje.quote:Op vrijdag 16 februari 2007 23:51 schreef Kaffer het volgende:
[..]
En waarom stierf het na de wereldoorlog plots uit .
Toeval ?
Jij weet duidelijk niet hoe een immuun systeem werkt.quote:Op vrijdag 16 februari 2007 23:54 schreef Kaffer het volgende:
[..]
Dat zou een verklaring kunnen zijn .
Vraag blijft waarom de mensen met het sterkste immuunsysteem , jonge volwassenen het minst resistent waren .
Toch een klein foutje. De oorspronkelijke host van een dodelijk virus leeft wel lang. En kan elk levend organisme zijn van insect tot aap. Daarom doet men er bijvoorbeeld alles aan de oorspronkelijke host van het ebola virus te vinden. Wat tot op heden niet gelukt is.quote:Op zaterdag 17 februari 2007 00:00 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Ok even een aantal feiten op een rijtje.
- 50 tot 100 miljoen mensen zijn gestorven aan deze griep.
- Het virus dood z'n host binnen een paar dagen
- Niet iedereen sterft er aan. Als je het virus overleeft komt dat doordat je imuun bent of bent geworden.
Goed... het virus verspreid zich dus razendsnel over de hele wereld en de mensen die het minst bestand waren tegen dit virus stierven. Mensen die imuun waren hebben het virus binnen een aantal dagen afgebroken.
Eindresultaat. Virus weg.
Sommige virussen zijn gewoon te aggressief en dodelijk for their own good. Een -echt- succesvol virus is er eentje die de host lekker lang laat leven om maar zo veel mogelijk anderen te infecteren.
Duidelijk nu?
ALS de oorspronkelijke host geen mens was (maar het zou best nog eens kunnen dat dit -wel- het geval is) dan geldt nog steeds hetvolgendequote:Op zaterdag 17 februari 2007 00:04 schreef Megumi het volgende:
[..]
Toch een klein foutje. De oorspronkelijke host van een dodelijk virus leeft wel lang. En kan elk levend organisme zijn van insect tot aap. Daarom doet men er bijvoorbeeld alles aan de oorspronkelijke host van het ebola virus te vinden. Wat tot op heden niet gelukt is.
Ten eerste is een virus geen cel maar juist iets wat een cel aanpast om meer virus te maken door een stukje RNA in die cel te plaatsen. Virussen hebben geen DNA zoals wij mensen tot eencellige levensvormen.quote:Op zaterdag 17 februari 2007 00:07 schreef SpecialK het volgende:
[..]
ALS de oorspronkelijke host geen mens was (maar het zou best nog eens kunnen dat dit -wel- het geval is) dan geldt nog steeds hetvolgende
De viruscellen in de oorspronkelijke host kunnen afgestorven zijn omdat ze geen grip op de host konden krijgen maar wel net de kans zagen om over te springen op een mens.
You're right... foutje.quote:Op zaterdag 17 februari 2007 00:15 schreef Megumi het volgende:
[..]
Ten eerste is een virus geen cel maar juist iets wat een cel aanpast om meer virus te maken door een stukje RNA in die cel te plaatsen. Virussen hebben geen DNA zoals wij mensen tot eencellige levensvormen.
En hoe komt het dat minder baby's dan volwassenen stierven ?quote:Op zaterdag 17 februari 2007 00:04 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Soms kan zelfs het sterkste immuun systeem nog niet het simpelste griepje tegen te gaan terwijl een ander (bijvoorbeeld ouder) persoon misschien al eens een soortgelijk griepje heeft gehad en dus een 'geheugen' heeft hoe dit virus of deze bacterie te doden is.
Die blijven vaak wat meer uit het sociale leven. En kunnen dus ook minder snel besmet worden.quote:Op zaterdag 17 februari 2007 00:18 schreef Kaffer het volgende:
[..]
En hoe komt het dat minder baby's dan volwassenen stierven ?
Baby's die in kontact kwamen met jonge volwassenen stierven niet .quote:Op zaterdag 17 februari 2007 00:19 schreef Puzzelaar het volgende:
[..]
Die blijven vaak wat meer uit het sociale leven. En kunnen dus ook minder snel besmet worden.
Omdat babies een andere fysiologie hebben dan volwassenen? Eentje die moeilijker was voor dit type virus om grip op te krijgen. Denk aan stofjes in het bloed (meer of mindere aanwezigheid tov volwassenen) waar het virus minder goed tegen kon.quote:Op zaterdag 17 februari 2007 00:18 schreef Kaffer het volgende:
[..]
En hoe komt het dat minder baby's dan volwassenen stierven ?
En over welke stofjes zou het gaan ?quote:Op zaterdag 17 februari 2007 00:21 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Omdat babies een andere fysiologie hebben dan volwassenen? Eentje die moeilijker was voor dit type virus om grip op te krijgen. Denk aan stofjes in het bloed (meer of mindere aanwezigheid tov volwassenen) waar het virus minder goed tegen kon.
Nope want recente ontwikkelingen tonen aan dat een virus instaat is om informatie uit te wisselen met een ander virus. Zolang je de oorspronkelijke host niet vind en isoleert sq afmaakt blijft het virus bestaan en heeft het de kans zijn info door te geven aan een ander virus om zo een nieuw dodelijk virus te maken. De Spaanse griep is gewoon het vogelgriep virus wat zich heeft samengevoegd met een menselijk virus. Bacteriën kunnen ook trouwens onderling info uitwisselen en dat tussen verschillende soorten en ook nog eens alleen dat wat voor de ander nuttig is. Dat is de reden waarom veel antibiotica niet meer werken.quote:Op zaterdag 17 februari 2007 00:17 schreef SpecialK het volgende:
[..]
You're right... foutje.
Conclusie blijft hetzelfde though.
In ieder geval geen God.quote:Op zaterdag 17 februari 2007 00:24 schreef Kaffer het volgende:
[..]
En over welke stofjes zou het gaan ?
Tot op heden heeft de wetenschap er geen gevonden .
En het tijdstip waarop het virus uitbrak .
t'zal weer toeval zijn zeker ?
Je lijkt nogal wat van virussen af te weten Megumi .quote:Op zaterdag 17 februari 2007 00:27 schreef Megumi het volgende:
[..]
Nope want recente ontwikkelingen tonen aan dat een virus instaat is om informatie uit te wisselen met een ander virus. Zolang je de oorspronkelijke host niet vind en isoleert sq afmaakt blijft het virus bestaan en heeft het de kans zijn info door te geven aan een ander virus om zo een nieuw dodelijk virus te maken. De Spaanse griep is gewoon het vogelgriep virus wat zich heeft samengevoegd met een menselijk virus. Bacteriën kunnen ook trouwens onderling info uitwisselen en dat tussen verschillende soorten en ook nog eens alleen dat wat voor de ander nuttig is. Dat is de reden waarom veel antibiotica niet meer werken.
Ook dat is wederom onjuist. Als je mijn plaatje van een virus bekijkt. Zal het je opvallen dat het lijkt op een maanlander. Een virus land op een cel en gaat die vervolgens aanpassen. Op een cel zitten grijppootjes die het virus kan vastpakken. Bepaalde mensen hebben daar een afwijking in waardoor het virus de cel niet kan pakken. Die stofjes zijn bijvoorbeeld enzymen en aminozuren.quote:Op zaterdag 17 februari 2007 00:24 schreef Kaffer het volgende:
[..]
En over welke stofjes zou het gaan ?
Tot op heden heeft de wetenschap er geen gevonden .
En het tijdstip waarop het virus uitbrak .
t'zal weer toeval zijn zeker ?
Ik heb me nog niet verdiept in het gedane wetenschappelijke onderzoek. Ik werp slechts een paar stellingen op die mij waarschijnlijk lijken. Daarom zeg ik in m'n replies ook vaak 'bijvoorbeeld' omdat er gewoon meer opties zijn.quote:Op zaterdag 17 februari 2007 00:24 schreef Kaffer het volgende:
[..]
En over welke stofjes zou het gaan ?
Tot op heden heeft de wetenschap er geen gevonden .
Het tijdstip toeval? Wat is er zo bijzonder aan dat tijdstip? 1918 is zo'n lekker rond getal? Precies tijdens of aan het eind van een grote oorlog? Wat is je punt?quote:En het tijdstip waarop het virus uitbrak .
t'zal weer toeval zijn zeker ?
Moeilijk iets te zeggen over iets wat 6.000.000.000 jaar geleden gebeurd is. Wat wel is aan te tonen is dat veel van de bouwstoffen die het leven maken ook in de ruimte voorkomen. En strikt genomen zijn wij het afval produkt van een supernova.quote:Op zaterdag 17 februari 2007 00:31 schreef Kaffer het volgende:
[..]
Je lijkt nogal wat van virussen af te weten Megumi .
Wat denk je over die theorie die zegt dat ze een ruimtelijke oorsprong zouden hebben ?
Ik heb dat wel gelezen .quote:Op zaterdag 17 februari 2007 00:34 schreef Megumi het volgende:
[..]
Ook dat is wederom onjuist. Als je mijn plaatje van een virus bekijkt. Zal het je opvallen dat het lijkt op een maanlander. Een virus land op een cel en gaat die vervolgens aanpassen. Op een cel zitten grijppootjes die het virus kan vastpakken. Bepaalde mensen hebben daar een afwijking in waardoor het virus de cel niet kan pakken. Die stofjes zijn bijvoorbeeld enzymen en aminozuren.
Linkjes graag. En oh ja. Resistentie voor antibiotica is een logisch gevolg van mutatie + selectie aka evolutie.quote:Op zaterdag 17 februari 2007 00:27 schreef Megumi het volgende:
[..]
Nope want recente ontwikkelingen tonen aan dat een virus instaat is om informatie uit te wisselen met een ander virus. Zolang je de oorspronkelijke host niet vind en isoleert sq afmaakt blijft het virus bestaan en heeft het de kans zijn info door te geven aan een ander virus om zo een nieuw dodelijk virus te maken.
De Spaanse griep is gewoon het vogelgriep virus wat zich heeft samengevoegd met een menselijk virus. Bacteriën kunnen ook trouwens onderling info uitwisselen en dat tussen verschillende soorten en ook nog eens alleen dat wat voor de ander nuttig is. Dat is de reden waarom veel antibiotica niet meer werken.
Het is wel een rare theorie van die wetenschappers , maar hun basis klopt , altijd opnieuw komen die nieuwe virussen zoals de Aziatische griep en de Hong-Kong griep uit Zuid-China .quote:Op zaterdag 17 februari 2007 00:37 schreef Megumi het volgende:
[..]
Moeilijk iets te zeggen over iets wat 6.000.000.000 jaar geleden gebeurd is. Wat wel is aan te tonen is dat veel van de bouwstoffen die het leven maken ook in de ruimte voorkomen. En strikt genomen zijn wij het afval produkt van een supernova.
Je hebt het over de grootste boeren bevolking op deze planeet. Die mensen hebben een stuk meer contact met dieren dan wij met onze bioindustrie. Kans is dan groter dat daar dingen vandaan komen?quote:Op zaterdag 17 februari 2007 00:43 schreef Kaffer het volgende:
[..]
Het is wel een rare theorie van die wetenschappers , maar hun basis klopt , altijd opnieuw komen die nieuwe virussen zoals de Aziatische griep en de Hong-Kong griep uit Zuid-China .
The trought is out there![]()
Dat is inderdaad de uitleg die men eraan geeft .quote:Op zaterdag 17 februari 2007 00:46 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Je hebt het over de grootste boeren bevolking op deze planeet. Die mensen hebben een stuk meer contact met dieren dan wij met onze bioindustrie. Kans is dan groter dat daar dingen vandaan komen?
Tyfus. Een gevalletje uit Griekenland dus.quote:Op zaterdag 17 februari 2007 00:49 schreef Kaffer het volgende:
[..]
Dat is inderdaad de uitleg die men eraan geeft .
Anderzijds , de boerenbevolking in India , Latijns-amerika en Zwart-afrika gaat niet anders met hun dieren om dan daar .
De Grieken waren toen vrijwel de enigen die konden schrijven .quote:Op zaterdag 17 februari 2007 00:53 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Tyfus. Een gevalletje uit Griekenland dus.
http://en.wikipedia.org/wiki/Typhoid_fever#History
Nee, hij is dom. Ik zie em op meerdere fora. Volgensmij wil ie hiermee bewijzen dat God alles gemaakt heeft in 6 dagenquote:Op vrijdag 16 februari 2007 23:50 schreef -skippybal- het volgende:
Ben je echt zo dom, of doe je alsof?![]()
Lijkt me vrij duidelijk dan. De chinezen zijn al sinds 300 na gristus bezig het kweeken en loslaten van dodelijke virussen waar ze dan vervolgens ook telkens weer slachtoffer van worden allemaal onder het mom van biological warfare.quote:Op zaterdag 17 februari 2007 01:08 schreef Kaffer het volgende:
[..]
De Grieken waren toen vrijwel de enigen die konden schrijven .
Niets bewijst dat Tyfus in Griekenland ontstond .
Trouwens , de pest ontstond ook al in Azie .
Werd meegebracht door Mongolen die toen ook China aan het veroveren waren .
En beginnen schelden als ze geen argumenten meer hebben .quote:Op zaterdag 17 februari 2007 01:08 schreef Bart1984 het volgende:
[..]
Nee, hij is dom. Ik zie em op meerdere fora. Volgensmij wil ie hiermee bewijzen dat God alles gemaakt heeft in 6 dagen![]()
jij bent egt ver van de kaartquote:Op vrijdag 16 februari 2007 23:15 schreef Kaffer het volgende:
[..]
Nee .
Het viel vooral jonge volwassenen aan , de sterksten dus .
En het begon bij Amerikanen , de enige troepen die toen wel gevoed waren .
moedermelk en de zwezerik. De zwezerik zorgt voor een boost in het immuun systeem van de baby. HIerdoor kan het sneller reageren op een infectie. Na verloop van tijd degenereert de zwezerik, omdat het steeds minder te doen krijgt (immers, in het begin van je leven zul je de meeste ziektes/infecties te verduren krijgen die je immuun systeem nog niet kent.quote:Op zaterdag 17 februari 2007 00:40 schreef Kaffer het volgende:
[..]
Ik heb dat wel gelezen .
Mijn vraag was , heeft de wetenschap al ontekt welke afwijking baby's wel zouden hebben met volwassenen waar het de Spaanse griep betreft .
Het probleem is dat de Spaanse griep ook na de oorlog vooral jonge volwassenen bleef aanvallen .quote:Op zaterdag 17 februari 2007 01:36 schreef koffiegast het volgende:
[..]
jij bent egt ver van de kaart
juist van wege de oorlog in SLECHTE OMSTANDIGHEDEN (hallo tis verdomme oorlog...denk je dat ze in 5 sterren hotels overnachten?) gemakkelijk overslaan naar elkaar, zo verspreid naar rest van Europa, geen wonder dat veel jonge slachtoffers vielen, die gingen juist naar het veld...
van de hoeveel... alaska, de spaanse griep werd geloof ik daar ook oa begraven.quote:Op zaterdag 17 februari 2007 10:56 schreef Kaffer het volgende:
[..]
Het probleem is dat de Spaanse griep ook na de oorlog vooral jonge volwassenen bleef aanvallen .
In Alaska waren het bijvoorbeeld voral 14-20 jarigen die er het slachtoffer van werden .
En waarom geldt dat dan niet voor andere virussen ?quote:Op zaterdag 17 februari 2007 09:42 schreef Bensel het volgende:
[..]
moedermelk en de zwezerik. De zwezerik zorgt voor een boost in het immuun systeem van de baby. HIerdoor kan het sneller reageren op een infectie. Na verloop van tijd degenereert de zwezerik, omdat het steeds minder te doen krijgt (immers, in het begin van je leven zul je de meeste ziektes/infecties te verduren krijgen die je immuun systeem nog niet kent.
een ander mogelijkheid is moedermelk. In moedermelk zitten antilichamen. Als de moeder al wel in contact is geweest met het virus, maar immuun bleek, zal het kind die antigenen ook binnenkrijgen
Ik heb het hier al gepost , ook na de oorlog bleef het virus vooral de sterksten aanvallen , ook bij degene die niet hadden meegevochten .quote:Op zaterdag 17 februari 2007 16:42 schreef michez het volgende:
Als je een beetje beter op wikipedia leest, staat er: 'De laatste inzichten willen dat de Amerikaanse soldaten die in de Eerste Wereldoorlog naar Europa gezonden werden tegen meer dan 30 ziekten ingeënt werdenWaarschijnlijk heeft dat niet alleen de weerstand van de soldaten ernstig verminderd maar ook een virusmutatie opgeleverd.'
Het lijkt me dus duidelijk dat het geen straf van god is. Het verklaart ook waarom de epedemie ook van korte duur was.
een mutatie van enkele basepaar kan erg ingrijpende gevolgen hebben voor de fysiologie van iets.quote:Op zaterdag 17 februari 2007 18:34 schreef Kaffer het volgende:
[..]
En waarom geldt dat dan niet voor andere virussen ?
Baby's en ouderen zijn altijd het kwetsbaarst voor virussen niet .
De Spaanse griep besliste er anders over .
zo'n mutatie op zo'n korte tijd ?
Een mutatie hoeft niet 'groot' te zijn om om een groot effect te hebben; daarbij is het genoom van virussen bijna plastisch, een handvol generaties kan enorme gevolgen hebben voor het genoom en fenoom.quote:Op zaterdag 17 februari 2007 18:34 schreef Kaffer het volgende:
zo'n mutatie op zo'n korte tijd ?
Elke griep is anders.quote:Op vrijdag 16 februari 2007 23:15 schreef Kaffer het volgende:
[..]
Nee .
Het viel vooral jonge volwassenen aan , de sterksten dus .
En het begon bij Amerikanen , de enige troepen die toen wel gevoed waren .
Heeft Triggershot al gereageerd met "je leeft in een droomwereld" ?quote:Op vrijdag 16 februari 2007 23:58 schreef Megumi het volgende:
Een vloek van iets wat nergens bestaat en te vinden is kan niet.
Om dat de spaanse griep toevallig geel aandeed bij mensen?quote:Op zaterdag 17 februari 2007 18:37 schreef Kaffer het volgende:
[..]
Ik heb het hier al gepost , ook na de oorlog bleef het virus vooral de sterksten aanvallen , ook bij degene die niet hadden meegevochten .
Deze mutatie was te vreemd , alle griepvirussen viseren de sterkeren , hoe kan de Spaanse griep dan zomaar een mutant zijn van de gewone griep als het patroon zodanig verschilt ?
En trouwens ; een andere theorie is dat het van China kwam , meegereisd met Chinese migranten .
hou toch op man :/quote:De Spaanse griep besliste er anders over .
De Spaanse griep was een kruising tussen een mensen-griepvirus en een varkens-griepvirus (had ook een vogelgriepvirus kunnen zijn). Dan krijg je immers een heel ander virus, waar maar weinig mensen/varkens/vogels tegen bestand zijn.quote:Op zaterdag 17 februari 2007 18:37 schreef Kaffer het volgende:
Ik heb het hier al gepost , ook na de oorlog bleef het virus vooral de sterksten aanvallen , ook bij degene die niet hadden meegevochten .
Deze mutatie was te vreemd , alle griepvirussen viseren de sterkeren , hoe kan de Spaanse griep dan zomaar een mutant zijn van de gewone griep als het patroon zodanig verschilt ?
En trouwens ; een andere theorie is dat het van China kwam , meegereisd met Chinese migranten .
http://nl.wikipedia.org/wiki/Spaanse_griepquote:Toen de oorlog in november 1918 eindigde en soldaten terugkeerden naar hun landen, werden ze overal ter wereld feestelijk onthaald. Door deze wereldwijde massabijeenkomsten verspreidde het virus zich als een schokgolf. In de VS stierven 675.000 mensen, in Frankrijk 200.000, in Engeland 400.000, in Nederland 27.000. Enorme klappen werden uitgedeeld in India en Rusland, waar miljoenen stierven. Al met al lijkt het erop dat maar liefst 20% van de toenmalige wereldbevolking besmet raakte. In totaal een half miljard mensen. De meest voorzichtige schattingen komen op 20 tot 40 miljoen doden. En net zo snel als het kwam, verdween het virus ook weer: eind 1919 was het voorbij.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |