Wat voor kinderen zouden die krijgenquote:Op donderdag 15 februari 2007 18:32 schreef SpecialK het volgende:
Trouwende callcentermedewerkers! [afbeelding]
Uit welke levensovertuiging zou dat zijn?quote:Op donderdag 15 februari 2007 19:02 schreef DennisMoore het volgende:
Stel dat er eentje weigert om negerts te trouwen!.
Ik kan er wel wat verzinnen, of ze erkend zijn is denk ik een andere vraagquote:Op donderdag 15 februari 2007 19:04 schreef Floripas het volgende:
[..]
Uit welke levensovertuiging zou dat zijn?
Zo'n trouwambtenaar met een witte puntmuts!quote:Op donderdag 15 februari 2007 19:04 schreef Floripas het volgende:
Uit welke levensovertuiging zou dat zijn?
De KKK baseert zich toch ook op de bijbel?quote:Op donderdag 15 februari 2007 19:04 schreef Floripas het volgende:
[..]
Uit welke levensovertuiging zou dat zijn?
Het is inderdaad wel bedenkelijk dat de wet op handenschudden zo overschreden wordt. Het is mijns inziens een gevaarlijk precedent. Nog even en ik mag weigeren vrouwen te zoenen. Het moet gewoon niet gekker worden.quote:Op donderdag 15 februari 2007 19:00 schreef Evil_Jur het volgende:
Tsja, er zijn ook mensen die uit geloofsovertuiging mogen weigeren bepaalde mensen een hand te geven.
Binnen de Abrahamitische religies (christendom/islam/jodendom) is homoseksualiteit in principe nog altijd een zonde; in Nederland zijn het vooral orthodox- en bevindelijk-calvinisten (de hoek van de ChristenUnie en de SGP, zeg maar) die gewetensbezwaren jegens het homohuwelijk hebben.quote:Op donderdag 15 februari 2007 19:46 schreef DR34M3R het volgende:
Noem mij naief, maar ik snap echt niet waarom iemand gewetensbezwaren zou hebben tegen een homohuwelijk?
En ongehuwd samenwonen is ook een zonde, dus dan zouden ze ook moeten weigeren bij alle stellen die al samenwonen voor de trouwerij.quote:Op donderdag 15 februari 2007 19:49 schreef Reya het volgende:
[..]
Binnen de Abrahamitische religies (christendom/islam/jodendom) is homoseksualiteit in principe nog altijd een zonde; in Nederland zijn het vooral orthodox- en bevindelijk-calvinisten (de hoek van de ChristenUnie en de SGP, zeg maar) die gewetensbezwaren jegens het homohuwelijk hebben.
Ja, leuk dat ze het daarop gooien. Wijzen naar een boekje kan iedereen. Maar als je voor jezelf gaat nadenken ipv napraten "wat nou eenmaal zo hoort", kan iemand dan nog met een echte reden op de proppen komen?quote:Op donderdag 15 februari 2007 19:49 schreef Reya het volgende:
[..]
Binnen de Abrahamitische religies (christendom/islam/jodendom) is homoseksualiteit in principe nog altijd een zonde; in Nederland zijn het vooral orthodox- en bevindelijk-calvinisten (de hoek van de ChristenUnie en de SGP, zeg maar) die gewetensbezwaren jegens het homohuwelijk hebben.
Ongehuwd samenwonen is net weer een aantal niveau's lager op de blashpemy trap dan homoseksualiteit. Ik zal je een kort lijstje geven:quote:Op donderdag 15 februari 2007 19:56 schreef Isegrim het volgende:
[..]
En ongehuwd samenwonen is ook een zonde, dus dan zouden ze ook moeten weigeren bij alle stellen die al samenwonen voor de trouwerij.
Ik denk dat je het verhaal van Sodom en Gomorrah eventjes wat beter moet lezen. En waar je die zonden-rangorde vandaan haalt...quote:Op donderdag 15 februari 2007 20:05 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Ongehuwd samenwonen is net weer een aantal niveau's lager op de blashpemy trap dan homoseksualiteit. Ik zal je een kort lijstje geven:
1. De heilige geest beledigen
2. Homoseksualiteit
3. Moord
etc..
20. Fornication (Seks voor het huwelijk)
In de bijbel wordt vrij uitgebreid een verslag gedaan wat god doet met een stad vol met homo's. God really -does- hate fags.
Dus ja. Ik kan me voorstellen dat gelovigen problemen hebben met het homohuwelijk maar dan heb je niks te zoeken als ambtenaar in het stadhuis. Als je orthodoxje wilt spelen studeer je maar door voor priester.
Die rangorde is idd mijn persoonlijke inschatting van hoe het christendom zondes rangschikt. Ik kan je wel vast vertellen dat #1 ook echt #1 is. Weten niet veel mensen maar als je nieuwschierig bent waarom zal ik het je uitleggen.quote:Op donderdag 15 februari 2007 20:06 schreef Isegrim het volgende:
[..]
Ik denk dat je het verhaal van Sodom en Gomorrah eventjes wat beter moet lezen. En waar je die zonden-rangorde vandaan haalt...
quote:Op donderdag 15 februari 2007 20:07 schreef DennisMoore het volgende:
't COC wil een lijst publiceren met de namen van alle weigerende ambtenaren.
Dan kun je namelijk (ook als trouwend hetero-koppel) terugweigeren!
"Nee, ik weiger een ambtenaar die homo's weigert!"
Als je bij de overheid gaat werken weet je dat je overheidsbeleid uit moet gaan voeren en dat dat beleid steeds veranderd. Dat was 10 jaar geleden ook al zo toen die ambtenaar begon.quote:Op donderdag 15 februari 2007 19:30 schreef DennisMoore het volgende:
En áls je er al 10 jaar werkt, en de werkgever verandert het beleid op voor jou 'ethisch fundamentele' punten?
Die lijst is even triest als ambtenaren die hun werk niet uitvoeren.quote:Op donderdag 15 februari 2007 20:07 schreef DennisMoore het volgende:
't COC wil een lijst publiceren met de namen van alle weigerende ambtenaren.
Dan kun je namelijk (ook als trouwend hetero-koppel) terugweigeren!
"Nee, ik weiger een ambtenaar die homo's weigert!"
Waarom? De ambtenaar van de burgelijke stand spreekt zijn goedkeuring uit over het huwelijk, dat is precies de grond voor het gewetensbezwaar van de bezwaarden.quote:Op donderdag 15 februari 2007 20:31 schreef Boze_Appel het volgende:
[..]
Die lijst is even triest als ambtenaren die hun werk niet uitvoeren.
Korte maar prima analysequote:Op donderdag 15 februari 2007 20:39 schreef DaBuzzzzz het volgende:
Ambtenaar = uitvoerende de wet.
Wet = Homohuwlijk mag
Antwoord = Uitvoeren en anders optiefen met je gewetensbezwaar!
Dat is wel een goed punt ja.quote:Op donderdag 15 februari 2007 20:39 schreef DaBuzzzzz het volgende:
Ambtenaar = uitvoerende de wet.
Wet = Homohuwlijk mag
Antwoord = Uitvoeren en anders optiefen met je gewetensbezwaar!
Landelijk, en je hebt verder groot gelijk.quote:Op donderdag 15 februari 2007 17:55 schreef EchtGaaf het volgende:
Ambtenaren van de burgelijke stand mogen homoparen weigeren te trouwen, als ze gewetenbezwaren hebben......Althans zo staat het ongeveer in het regeerakkoord.....
Maar diverse gemeenten protesteren nu al tegen deze passage in het regeerakkoord. Ze vinden dat het aan de gemeente zelf is om te bepalen of ambtenaren homoparen mogen weigeren ipv een landelijke regeling....
Na Amsterdam is Rotterdam van mening dat trouwambtenaren geen homoparen mogen weigeren......
Ik vind zelf dat ambtenaren geen grond hebben om homoparen te weigeren. Ik zie namelijk een duidelijk veschil tussen een burgelijk huwelijk en kerkelijk huwelijk.....Kerk en staat dienen imo ook hier gescheiden te zijn.....Hoe denken jullie daarover....?
Verder.... bent u het eens dat gemeentes dit zelf moeten kunnen regelen, of is een landelijke lijn duidelijk wenselijk?
Het malle is dat de CU nu de bestaande abortuswet, euthanasiewet, homohuwelijkambtenaarpraktijk als overwinning aan de achterban verkoopt. De verworvenheden die ze verafschuwen, en die destijds met enige omzichtigheid zijn ingevoerd, juichen ze nu toe.quote:Op vrijdag 16 februari 2007 09:57 schreef DennisMoore het volgende:
Het lijkt me duidelijk dat ze de CU ook een cadeautje moesten geven (voor hun achterban) maar dat er in de praktijk toch niets schokkends zal gebeuren of veranderen.
I can live with that.
Ja ho eens even, maar dat mag natuurlijk niet van Rouvoetquote:Op donderdag 15 februari 2007 20:07 schreef DennisMoore het volgende:
't COC wil een lijst publiceren met de namen van alle weigerende ambtenaren.
Dan kun je namelijk (ook als trouwend hetero-koppel) terugweigeren!
"Nee, ik weiger een ambtenaar die homo's weigert!"
Een schandpaallijst maken vind ik even primitief en triest als weigeren homo's te laten trouwen.quote:Op donderdag 15 februari 2007 20:37 schreef sigme het volgende:
Waarom? De ambtenaar van de burgelijke stand spreekt zijn goedkeuring uit over het huwelijk, dat is precies de grond voor het gewetensbezwaar van de bezwaarden.
Lijk mij een kwestie van vragen aan de betreffende ambtenaar ipv. een lijst te bekijken. Dan weet je het namelijk nog niet, want je weet niet of ze iedereen wel zorgvuldig hebben gecontroleerd. Misschien zitten er wel ambtenaren tussen die gewoon nog geen homo's hebben getrouwd, maar het wel na jouw huwelijk zouden weigeren.quote:Persoonlijk zou ik, als ik trouw, geen goedkeuring willen ontvangen van iemand die deze onthoudt aan huwende homo's. Ik zou een vreselijk katerig gevoel aan overhouden als ik er later achterkwam, dat de persoon die mijn huwelijk voltrok weigert homo's te huwen.
Dit, dus.quote:Op donderdag 15 februari 2007 20:39 schreef DaBuzzzzz het volgende:
Ambtenaar = uitvoerende de wet.
Wet = Homohuwlijk mag
Antwoord = Uitvoeren en anders optiefen met je gewetensbezwaar!
Maar alleen als het gaat om homo's. Misschien dat Wilders zometeen op het idee komt dat een ambtenaar een moslim mag weigeren, alhoewel ik het daar ook niet mee eens ben, ben ik wel benieuwd wat de CU hun reactie daar op is. (en ook de reactie van de PvdA en het CDA, die het schijnbaar eens zijn met de CU)quote:Op vrijdag 16 februari 2007 08:55 schreef DrParsifal het volgende:
Men wil de wet toch juist zo maken dat een ambtenaar het recht heeft om het sluiten van een huwelijk niet uit te voeren? Dan is er geen sprake van werkweigering lijkt me.
'k Neem aan dat wel duidelijk is dat die zogenaamde lijst met name bedoeld is als signaal richting politiek en media, discussie aanzwengelen etc.quote:Op vrijdag 16 februari 2007 10:25 schreef Boze_Appel het volgende:
Relnichterij waar niemand wat aan heeft.
Om discussie aan te zwengelen heb je geen lijst met namen nodig. Die mensen hebben ook een eigen leven en hoeven niet door een paar boze homo's op een publiekelijke lijst gezet te worden.quote:Op vrijdag 16 februari 2007 10:30 schreef DennisMoore het volgende:
'k Neem aan dat wel duidelijk is dat die zogenaamde lijst met name bedoeld is als signaal richting politiek en media, discussie aanzwengelen etc.
Moeten ze hun werk gewoon doen en sommige mensen als minderwaardige mensen beschouwen.quote:Op vrijdag 16 februari 2007 10:33 schreef Boze_Appel het volgende:
[..]
Om discussie aan te zwengelen heb je geen lijst met namen nodig. Die mensen hebben ook een eigen leven en hoeven niet door een paar boze homo's op een publiekelijke lijst gezet te worden.
Helemaal mee eens. Maar als die ambtenaren hun werk niet doen moeten die boze homo's gemeentes waar er mensen werken die homo's niet laten trouwen op een lijst zetten en die gemeentes aanspreken. Niet de mensen zelf op een lijst zetten.quote:Op vrijdag 16 februari 2007 10:35 schreef Pietverdriet het volgende:
Moeten ze hun werk gewoon doen en sommige mensen als minderwaardige mensen beschouwen.
Ehm... waar staat die lijst dan? Denk jij serieus dat er een lijst wordt gepubliceerd?quote:Op vrijdag 16 februari 2007 10:33 schreef Boze_Appel het volgende:
Om discussie aan te zwengelen heb je geen lijst met namen nodig. Die mensen hebben ook een eigen leven en hoeven niet door een paar boze homo's op een publiekelijke lijst gezet te worden.
Persoonlijk zou ik het prettig vinden als ambtenaren zich in hun ambtelijke doen en laten zo veel mogelijk laten leiden door de wet. De wet die het sluiten van het burgerlijk huwelijk regelt, kent geen onderscheid tussen homoparen en heteroparen, dus hetzelfde zou moeten gelden voor ambtenaren. Gewetensbezwaren of niet.quote:Op donderdag 15 februari 2007 17:55 schreef EchtGaaf het volgende:
Ik vind zelf dat ambtenaren geen grond hebben om homoparen te weigeren. Ik zie namelijk een duidelijk veschil tussen een burgelijk huwelijk en kerkelijk huwelijk.....Kerk en staat dienen imo ook hier gescheiden te zijn.....Hoe denken jullie daarover....?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |