abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_46321778
Uitgegeven: 15 februari 2007 06:52
KATHMANDU - Een Nederlandse man is in Nepal opgepakt en aangeklaagd wegens pedofilie. Dat heeft de politie in de Nepalese hoofdstad Kathmandu donderdag laten weten. De 59-jarige Henk M. werd vorige week al opgepakt, maar zijn arrestatie is nu pas bekendgemaakt.

De verdachte runde in Nepal sinds 2003 het kindertehuis Hamro Jivan voor kinderen tussen de acht en veertien jaar oud. De politie zegt de Nederlander op heterdaad te hebben betrapt. Op pedofilie staat een straf van 15 jaar in Nepal. Hij zou in maart voor de rechter kunnen komen.

Een medewerkster van het kindertehuis bevestigde eveneens de arrestatie van M. Zij benadrukte dat het kindertehuis vooralsnog open blijft.

Bron: Nu.nl

Hou 'm maar! Vuile gore klootzak, zoek hulp!
Bier ende tieten.
  donderdag 15 februari 2007 @ 08:40:07 #2
150152 Queen_Bee
See ya in another life, brotha
pi_46321799
Waarom heten ze allemaal Henk
I'm super sonic man
Do you wanna buy a rocket
pi_46321952
Heb gezocht op die naam in combi met dat tehuis, hij is alom bekend, ook bij de liefdadigheidsinstellingen. Henk Molhuysen. Yeah, naming and shaming, aan de schandpaal, wat een ongelofelijk stuk vreten.
pi_46321973
Het is een verdachte, daar post je geen namen van! Toch?
pi_46322005
quote:
Op donderdag 15 februari 2007 08:55 schreef veldmuis het volgende:
Het is een verdachte, daar post je geen namen van! Toch?
"De politie zegt de Nederlander op heterdaad te hebben betrapt." Dan was hij vast niet bezig z'n postzegelverzameling te laten zien.
pi_46322018
Zolang iemand niet veroordeeld is is hij verdachte.
pi_46322068
quote:
Op donderdag 15 februari 2007 08:58 schreef veldmuis het volgende:
Zolang iemand niet veroordeeld is is hij verdachte.
Ik volg de Engelse/Amerikaanse methode, gewoon de naam vrijgeven van de betreffende 'verdachte', heb alleen de foto nog niet.
pi_46322105
quote:
Op donderdag 15 februari 2007 09:02 schreef Suko het volgende:
[..]
Ik volg de Engelse/Amerikaanse methode, gewoon de naam vrijgeven van de betreffende 'verdachte', heb alleen de foto nog niet.
......zodat ie geen leven meer heeft als blijkt dat ie onschuldig is ? Verwerpelijk
pi_46322356
Nederlandse directeur kindertehuis in Nepal verdacht van misbruik
door Coen Springelkamp
KATHMANDU/AMSTERDAM - De Nederlandse directeur van een kindertehuis in Kathmandu in Nepal is aangehouden om seksueel misbruik en verkrachting van zeker twintig kinderen.

De 57-jarige Henk M. hangt een gevangenisstraf van twaalf jaar boven het hoofd. M. leidde het door hem zelf opgerichte kindertehuis Hamro Jivan sinds maart 2003. Er worden vijftig straatkinderen opgevangen. De politie kwam M. op het spoor na aangifte van een verontruste vrijwilliger en een aantal kinderen. Daarop werd een onderzoek ingesteld. Het kindertehuis draait voornamelijk op subsidies uit Nederland, ongeveer 20.000 tot 30.000 euro per jaar.

Volgens hoofdinspecteur Dhak Bhadur Karki, die namens de Nepalese politie het onderzoek leidt, is M. op heterdaad betrapt. Hij werd afgelopen week in het holst van de nacht van zijn bed gelicht. "Toen we het tehuis binnenvielen lag mister Henk naakt in bed met twee jongetjes van twaalf en veertien uit hetzelfde kindertehuis. We verdenken hem van het seksueel misbruiken en verkrachten van zeker twintig andere kinderen", aldus politieman Karki. De meeste slachtoffers zijn jongetjes.

Kindermisbruik en -prostitutie zijn in Nepal een groot probleem. Bij een eventuele veroordeling hoeft M. er niet op te rekenen dat hij zijn straf in Nederland mag uitzitten. Hoofdinspecteur Karki: "Dat zou hij graag willen, maar we houden mister Henk hier in Nepal."

Medeplichtig

Ook de 35-jarige Resham Raj S., de homoseksuele vriend van M., is door de politie opgepakt wegens medeplichtigheid. Hij is directeur van de school waar alle kinderen van Hamro Jivan les krijgen. "We verdenken hem ervan dat hij op de hoogte is geweest van de activiteiten van M., maar niets heeft gedaan om de kinderen te beschermen", zegt hoofdinspecteur Karki.

Voorzitter Frits Bakker van de stichting Hamro Jivan zegt dat er al langer vermoedens waren die wezen op het misbruik van kinderen. "Het was een onderbuikgevoel. We wilden hem niet vals beschuldigen. Toen ook andere vrijwilligers dat hadden, zijn we een onderzoek gestart. Dat heeft geleid tot de arrestatie van Henk", aldus Bakker. Hij is sinds kort op de hoogte van geruchten dat M. in een door hem opgericht kindertehuis in Honduras zich aan hetzelfde misdrijf schuldig zou hebben gemaakt. Bakker voelt zich naar eigen zeggen 'belazerd': "Dat is exact het juiste woord. Henk heeft kinderen misbruikt die aan zijn zorg waren toevertrouwd. Onze belangrijkste zorg is nu dat het kindertehuis blijft bestaan. Wij zijn immers verantwoordelijk voor het leven van vijftig straatkinderen." telegraaf.nl

Nogmaals dus: Heb gezocht op die naam in combi met dat tehuis, hij is alom bekend, ook bij de liefdadigheidsinstellingen. Henk Molhuysen. Yeah, naming and shaming, aan de schandpaal, wat een ongelofelijk stuk vreten.

[ Bericht 3% gewijzigd door Suko op 15-02-2007 09:28:36 ]
pi_46322472
quote:
Op donderdag 15 februari 2007 08:40 schreef Queen_Bee het volgende:
Waarom heten ze allemaal Henk
Henk en neukende kinderen. Kortweg H.E.N.K.
Mij mag je er voor wakker maken.
pi_46322630
quote:
Op donderdag 15 februari 2007 09:20 schreef Suko het volgende:
Bij een eventuele veroordeling hoeft M. er niet op te rekenen dat hij zijn straf in Nederland mag uitzitten. Hoofdinspecteur Karki: "Dat zou hij graag willen, maar we houden mister Henk hier in Nepal."
Logisch natuurlijk, ik kan me wel een paar gevallen herinneren waarin dit soort types gelijk bij aankomst werden vrijgelaten.
pi_46322927
quote:
Op donderdag 15 februari 2007 09:02 schreef Suko het volgende:

[..]

Ik volg de Engelse/Amerikaanse methode, gewoon de naam vrijgeven van de betreffende 'verdachte', heb alleen de foto nog niet.
ga eens snel terug naar geenstijl.nl
Op zondag 4 maart 2007 20:29 schreef BansheeBoy het volgende:
Iedereen wordt geboren als Moslim, alleen de omgeving verandert het of houdt het in stand. :{
:{²
pi_46323075
quote:
Op donderdag 15 februari 2007 09:50 schreef tongytongylickylicky het volgende:

[..]

ga eens snel terug naar geenstijl.nl
Besef je de ernst van dit nieuws eigenlijk wel???Geen Stijl zit niet tussen mijn Bookmarks en zal er ook nooit IN komen.
pi_46323155
quote:
Op donderdag 15 februari 2007 09:56 schreef Suko het volgende:

[..]

Besef je de ernst van dit nieuws eigenlijk wel???Geen Stijl zit niet tussen mijn Bookmarks en zal er ook nooit IN komen.
Die kinderen zullen het wel verdient hebben, ach hebben ze ook weer een zakcentje verdient he.
Op zondag 4 maart 2007 20:29 schreef BansheeBoy het volgende:
Iedereen wordt geboren als Moslim, alleen de omgeving verandert het of houdt het in stand. :{
:{²
  donderdag 15 februari 2007 @ 11:19:06 #15
92623 niet_links
Live from Bangkok
pi_46325255
Walgelijk ik hoop dat ze hem daar een hele tijd vasthouden. Gelukkig dat ie gepakt is
mai pen rai
  donderdag 15 februari 2007 @ 12:52:11 #17
161521 MrVVD
Ich bin ein Toerk.
pi_46328129
heterdaad vind ik in deze wel een beetje bizar. was hij dan bezig toen de politie binnenviel ?

of had hij een kind op zijn schoot?
  donderdag 15 februari 2007 @ 12:56:04 #18
161521 MrVVD
Ich bin ein Toerk.
pi_46328246
quote:
Op donderdag 15 februari 2007 11:23 schreef KirmiziBeyaz het volgende:
Het zal ook eens een keertje niet
wat suggereer je daar overigens precies mee?

kindermisbruik in het algemeen?

kindermisbruik in nepal?

kindermisbruik door een nederlander?
  donderdag 15 februari 2007 @ 13:04:04 #19
150152 Queen_Bee
See ya in another life, brotha
pi_46328497
quote:
Op donderdag 15 februari 2007 12:52 schreef MrVVD het volgende:
heterdaad vind ik in deze wel een beetje bizar. was hij dan bezig toen de politie binnenviel ?

of had hij een kind op zijn schoot?
Er staat toch dat ie tussen 2 kinderen in bed lag.
I'm super sonic man
Do you wanna buy a rocket
pi_46328585
Kindermisbruik Nepal wo 14 feb 2007
quote:
De politie in Nepal heeft een Nederlandse directeur van een kindertehuis in Kathmandu aangehouden op verdenking van seksueel misbruik van kinderen. De 57-jarige Henk M. is aangehouden na aangifte van een medewerker van het kindertehuis Hamro Jivan, meldt het Openbaar Ministerie (OM) vandaag.

De aanwezige vrijwilligers hadden al langer een vermoeden van seksueel misbruik van de kinderen. Samen met de Nepalese organisatie Voice of Children zijn verklaringen afgenomen. Hierna is de kwestie doorgespeeld aan de politie.

Henk M. richtte het tehuis voor zwerfkinderen in 2003 op. Het tehuis in Nepal biedt onderdak aan zeker 48 kinderen, allemaal in de leeftijd van vijf tot vijftien jaar. De Stichting Hamro Jivan Nederland is geschokt: “Het was een enorme schok en zware klap voor ons om te horen dat H. verdacht wordt van het seksueel misbruik van kinderen”, meldt de nieuwsbrief.

Henk M. mogelijk al in 2001 actief
Nog schokkender zijn nieuwsgroepen op internet waar verschillende berichten te vinden zijn van de verdachte Henk M. (of van iemand met precies dezelfde naam en leeftijd, wat niet erg waarschijnlijk lijkt).

Met volledige naam vraagt hij daar al in 2001, nog voor de opening van zijn kindertehuis, om foto’s van “very young boys”. Via een simpele zoekopdracht in Google is het gemakkelijk om zijn naam in verband te brengen met kinderporno en seksueel misbruik van kinderen in het buitenland.


Verdachte Henk M. was mogelijk al voor de oprichting van zijn tehuis betrokken bij kinderporno en seksueel misbruik (foto: Google)

Vermoeden bestond al langer
“We hadden al langer het vermoeden dat Henk kinderen seksueel misbruikte”, zegt Frits Bakker in een telefonische reactie. Hij is voorzitter van de Stichting Hamro Jivan Nederland. "De stichting heeft half december al gebroken met directeur Henk M.” Ook de financiën zijn toen ook direct stopgezet. “In verband met het onderzoek hebben we toen de echte reden voor de breuk niet naar buiten gebracht.”

De voorzitter denkt dat de opgedoken internetberichten “zo goed als zeker” van Henk M. zijn, maar vindt wel dat de uiteindelijke beslissing bij de rechter ligt. Of de hele zaak te voorkomen was door bijvoorbeeld een uitgebreide screening is moeilijk te zeggen, vindt Bakker. “Henk M. is de oprichter en initiatiefnemer van het kindertehuis. Dit verwacht je niet.”

Op dit moment is de stichting druk bezig om het tehuis en de school weer draaiende te krijgen. De kinderen kunnen nog niet naar school omdat de partner van Henk, tevens schoolhoofd, als medeplichtige wordt aangemerkt. "Ook zijn we druk met het regelen van financiële middelen en het behouden van onze sponsoren", meldt Bakker. "Het gaat ons om de kinderen." nosheadlines.nl (forum)
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')