Nee, de VS kunnen bijna tot in het oneindige dollars bijdrukken, in europa moeten ze wel een normale boekhouding voeren.quote:Op vrijdag 9 februari 2007 11:49 schreef Oud_student het volgende:
Historisch gezien blijken de VS telkens weer in staat economisch uit het dal te komen. De economie van de VS is veel veerkrachtiger dan die in Europa waar alles overgereguleerd is.
Nee hoor, dat hoeft al lang niet meerquote:Op vrijdag 9 februari 2007 12:01 schreef ExTec het volgende:
Niet mee eens. Je CC zal toch door dat carbon apparaat moeten, je zal toch moeten tekenen. Al met al duren die handelingen net zo lang als een PIN.
Amper.quote:Op vrijdag 9 februari 2007 11:58 schreef Corelli het volgende:
Ik ben het echt op elk punt uit dat artikel grondig ONEENS.
Maar wat punten die ik wil uitlichten is dat de USA nog steeds gewoon een productiemaatschappij is en er dus geen reden tot zorgen is.
Zeg het tegen die amerikanen.quote:Gewoon iets minder consumeren, iets meer produceren.
Hoe dat ook uitpakt, ik zorg dat ik binnen mijn mogelijkheden in elk geval niet verword tot zo'n schuldenaar. Ik betaal liever meer dan ik leuk vind dan dat ik leen.quote:Op vrijdag 9 februari 2007 11:53 schreef Oud_student het volgende:
[..]
OK, zo ben ik ook opgevoed, maar dat betekent wel dat wij gaan betalen voor de steeds grotere groep tokkies, asielzoekers, gelukszoekers en andere financieel minder draagkrachtigen.
Solidariteit houdt ergens op![]()
Okquote:Op vrijdag 9 februari 2007 12:08 schreef sigme het volgende:
[..]
Nee hoor, dat hoeft al lang niet meer.
Voor tolwegen hoef je niet eens te tekenen, en die carbonapparaatjes zijn alleen nog maar achter de hand voor het geval de verbinding eruit ligt.
Echt, de mogelijkheid om "rood" te staan biedt Amex niet. Sterker nog: als je een keer geld moet pinnen met de Amex, dan wordt het dezelfde dag nog opgehaald bij jouw bank (waar Eurocard en Visa dit in de maandafrekening meenemen). Komt nog eens bij dat je sowieso niet zomaar een Amex kaart krijgt. Pas als je kan aantonen dat je het geld niet nodig hebt, dan krijg je er een.quote:Op vrijdag 9 februari 2007 11:31 schreef ExTec het volgende:
En aan dat soort europees gedrag verdienen de CC maatschappijen geen cent, als je braaf aan het eind van de maand de schuld terug betaalt. Die gasten willen dat je lekker op de reut gaat leven. Het liefst zo'n berg schuld dat je het nooit meer afbetaald, maar wel elke maand 10 tallen % van je salaris inleveren, zeg maar zoals amerikanen leven![]()
Ik vind het makkelijk met b.v. zakelijke uitgaven. Ieder jaar krijg je een overzicht met uitgaven per cat., wat wel handig is. Daarnaast: pinnen in België is vaak niet mogelijk. Je kan dus flink in de problemen komen als je benzine nodig hebt en geen credit card (snelwegen zijn meestal wel voorzien van een contract waarmee NL pinpas werkt).quote:En waarom vinden we het eigenlijk handig?
Alle aankopen zijn 6 maanden verzekerd tegen diefstal enz. Misbruik van de kaart eveneens (bij Eurocard en Visa met e.r.).quote:Veiliger ook
Credit cards zijn toch soms echt nodig. Ga ook maar eens een auto huren in het buitenland...quote:Voor internet betalingen heeft IDeal ons laten zien hoe het moet.
In NL verdient de CC maatschappij geld met comissie. Niet doordat jij een kaart hebt van een paar tientjes per jaar (Amex is duurder, maar heeft dan ook verzekeringen enz.).quote:Antwoord: omdat de banken je er graag in willen hangen. Ook in de states zijn CC systemen prima te vervangen voor PIN achtige systemen, maar daar hebben banken helemaal geen zin in, die vinden het wel fijn zo.
Dat zal best, maar *ik* betaal precies datgene wat iemand die niet met creditcard betaalt. Voor de CC zelf betaal ik jaarlijks zo'n 11 euro, maar dat kost een bankpasje (PIN) ook.quote:Op vrijdag 9 februari 2007 12:15 schreef ExTec het volgende:
[..]
Ok
Maar dan schets je een inherent onveilig systeem,
En dan betaal je indirect voor allerhande procedures die maken dat je in geval van fraude je geld makkelijk terugkrijgt. Voor niets gaat immers de zon op.
Klopt.quote:En in feite heb je het dan al over een PIN pas, maar dan zonder PIN code? Je betaalt met de magneetstrip van je CC.
Nee, eigenlijk nietquote:Nog beter voorbeeld van dat banken bewust het verschil tussen voordelen/nadelen CC/PIN in stand houden.
Het mooie is dat tegenwoordig iemands welvaart haast omgekeerd evenredig is aan de prijs van z'n gsmquote:Op vrijdag 9 februari 2007 11:28 schreef sigme het volgende:
[..]
Wie het breed heeft laat het breed hangen is anders een behoorlijk oud spreekwoord.
Vroegâh toonde men rijkdom ook middels materiele luxe.
Wat veranderd is, is dat het vroeger genant was om geld te (moeten) lenen, en tegenwoordig doodnormaal. De aandacht richt zich daarbij op degenen die problematische schulden maken, maar die zijn slechts het symptoom van het feit dat het bijna maatschappijbreed als normaal gezien wordt een PL'etje te nemen voor grote aankopen als een auto, en een wasmachine uit de serie [koop nu betaal in 2010], een kwartaalkrediet op de bankrekening en "opnemen" van overwaarde op het huis voor "leuke dingen".
Maar ik had al wat gezegd over het gratis shotje van je dealerquote:Op vrijdag 9 februari 2007 12:15 schreef DS4 het volgende:
Pas als je kan aantonen dat je het geld niet nodig hebt, dan krijg je er een.
Zelfde verhaal: de banken bieden het CC pakket nu eenmaal zo aan, en het PIN pakket zo.quote:Ik vind het makkelijk met b.v. zakelijke uitgaven. Ieder jaar krijg je een overzicht met uitgaven per cat., wat wel handig is. Daarnaast: pinnen in België is vaak niet mogelijk. Je kan dus flink in de problemen komen als je benzine nodig hebt en geen credit card (snelwegen zijn meestal wel voorzien van een contract waarmee NL pinpas werkt).
Zie boven.quote:Alle aankopen zijn 6 maanden verzekerd tegen diefstal enz. Misbruik van de kaart eveneens (bij Eurocard en Visa met e.r.).
Niks bijzonders; had net zo goed een PIN automaat op de balie kunnen staan.quote:Credit cards zijn toch soms echt nodig. Ga ook maar eens een auto huren in het buitenland...
Dus een x % van wat je ermee uitgeeft? Nog erger.quote:In NL verdient de CC maatschappij geld met comissie. Niet doordat jij een kaart hebt van een paar tientjes per jaar (Amex is duurder, maar heeft dan ook verzekeringen enz.).
quote:Op vrijdag 9 februari 2007 12:18 schreef sigme het volgende:
Nee, eigenlijk niet. In veel landen kan je op dezelfde wijze met je PIN-pas betalen: rats rats langs een magneetstriplezer. Geen PINcode nodig, een krabbel volstaat.
Alsof het een creditcard is.. maar dan zonder de waarborgen die gewoonlijk bij een CC horen.
dat waren ze dan ook niet van planquote:Op vrijdag 9 februari 2007 12:07 schreef ExTec het volgende:
[..]
Nee, de VS kunnen bijna tot in het oneindige dollars bijdrukken,
nationaal product van de VS = $ 12.98 trillion (cia factbook) ;')quote:Je hebt in de VS ondertussen bitter weinig mensen over die echt iets produceren
Nee, de meeste verhuurmaatschappijen eisen een creditcardbezit bij wijze van borgsom. Als het al zonder creditcard wordt toegestaan moet je een groot bedrag cash ophoesten bij wijze van borg.quote:Op vrijdag 9 februari 2007 12:25 schreef ExTec het volgende:
Niks bijzonders; had net zo goed een PIN automaat op de balie kunnen staan.
het gaat slecht met GM en dus wordt er in de VS niks meer geproduceerd?quote:Op vrijdag 9 februari 2007 12:11 schreef ExTec het volgende:
[..]
Amper.
Kijk maar naar GM. Zo'n gigant, die als ze niet bijna onmisbaar waren, al lang failliet waren.
Qua concurentie legt GM het op alle fronten af tov Duitse autotjes, Franse autotjes, Jappen.
En zie je daar 'de' markteconomische oplossing voor plaatsvinden (keihard faillisement, herstart op basis van een lean en mean organisatie)? Hell no. Stug vasthouden aan vergane glorie.
[..]
dat is niet nodig, zoiets corrigeert zichzelf vanzelf wel. Rente omhoog -> minder lenen -> alles is weer okquote:Zeg het tegen die amerikanen.
En de banken proberen zich wat in te dekken:quote:Op vrijdag 9 februari 2007 12:26 schreef ExTec het volgende:
[..]
![]()
Dat noemen we 'worst of both worlds'.
ABN AMROquote:Betalen met een handtekening i.p.v. pinnen?
Anders dan in Nederland kunt u in het buitenland (bijvoorbeeld in Spanje, Frankrijk en Portugal) in bepaalde situaties ook met uw pinpas betalen zonder uw pincode in te toetsen. In dat geval zet u uw handtekening op de transactiebon die u van de winkelier krijgt.
Bij iedere transactie wordt vanzelfsprekend getoetst of het saldo van uw rekening voldoende is. Ook wordt gecontroleerd of uw pinpas eventueel als geblokkeerd geregistreerd staat. De winkelier heeft de verplichting de transactiebon te bewaren. Zelf kunt u de transactiebon ook het best bewaren totdat het bedrag van uw rekening is afgeschreven.
regiobankquote:Soms betalen met handtekening
In Nederland bent u gewend om met de pas en de PIN-code te betalen. In het buitenland komt het echter voor dat u bij het afrekenen gevraagd wordt om een handtekening te zetten in plaats van de PIN-code in te toetsen. Dit komt bijvoorbeeld voor in Frankrijk, Spanje, Portugal en Turkije. U betaalt dan door uw handtekening op de transactiebon te zetten, net zoals bij een betaling met een creditcard. Zorg er daarom voor dat u de achterkant van uw Regio Bank Europas voorziet van uw handtekening. Het kan voorkomen dat u wordt gevraagd naar uw paspoort of een ander legitimatiebewijs als extra controle. Bewaar de transactiebon, totdat het bedrag van uw rekening is afgeschreven.
postbankquote:U doet dat op de bekende manier met de magneetstrip en de pincode of in bepaalde gevallen met de magneetstrip en uw handtekening op de bon. Ook kan gevraagd worden om uw legitimatiebewijs.
De Yen is natuurlijk veel minder belangrijk dan de dollar, maar verder ben ik het wel eens:quote:Op vrijdag 9 februari 2007 12:45 schreef Pietverdriet het volgende:
Nederlanders hebben per persoon meer schulden, Japan heeft als land een veel grotere buitenlandse schuld maar iedereen trekt altijd lekker van leer tegen de VS, vaak zonder te weten waar men het over heeft.
Iemand hier die meegekregen heeft dat de Yen losgelaten is en die op dalkoers is`? Die staat op haar laagste stand sinds 1982. Nee huil maar lekker door over de dollar...
Maar waarom laten anderen zich dan "misbruiken"quote:Op vrijdag 9 februari 2007 12:51 schreef Oud_student het volgende:
maar ik blijf wel bij mijn stelling dat de VS misbruik maakt van het feit dat de dollar de leading currency is.
Japan is de tweede economie in de wereld en europa importeert veel uit japanquote:Op vrijdag 9 februari 2007 12:51 schreef Oud_student het volgende:
[..]
De Yen is natuurlijk veel minder belangrijk dan de dollar, maar verder ben ik het wel eens:
de VS is een krachtige economie en de FED heeft het redelijk onder controle, maar ik blijf wel bij mijn stelling dat de VS misbruik maakt van het feit dat de dollar de leading currency is.
De Euro doet het anders prima internationaal, de reden dat de dollar daalt is omdat veel landen hun divisenreserven spreiden (dollars verkopen en euro`s kopen)quote:Op vrijdag 9 februari 2007 12:53 schreef Corelli het volgende:
[..]
Maar waarom laten anderen zich dan "misbruiken"Dat kan toch alleen zo zijn omdat de alternatieven slechter zijn.
Dan gaat het kennelijk slecht met mij...quote:Op vrijdag 9 februari 2007 12:18 schreef MouseOver het volgende:
Het mooie is dat tegenwoordig iemands welvaart haast omgekeerd evenredig is aan de prijs van z'n gsm
Heb je meegekregen wat er de laatste maanden op de autoshows gepresenteert is? De Amerikaanse autoindustrie reageerd keihard op de energieprijzen.quote:Op vrijdag 9 februari 2007 12:11 schreef ExTec het volgende:
Kijk maar naar GM. Zo'n gigant, die als ze niet bijna onmisbaar waren, al lang failliet waren.
Qua concurentie legt GM het op alle fronten af tov Duitse autotjes, Franse autotjes, Jappen.
En zie je daar 'de' markteconomische oplossing voor plaatsvinden (keihard faillisement, herstart op basis van een lean en mean organisatie)? Hell no. Stug vasthouden aan vergane glorie.
Misschien moet jij dat linkje even aanklikken, van tegenlicht, en dan hoor ik je nog wel over wie er onzin zwetst.quote:Op vrijdag 9 februari 2007 12:34 schreef Corelli het volgende:
[..]
dat waren ze dan ook niet van plan
[..]
nationaal product van de VS = $ 12.98 trillion (cia factbook) ;')
nou jij weer met je onzinnige gezwets
Haast, DS4, haast...quote:Op vrijdag 9 februari 2007 13:02 schreef DS4 het volgende:
[..]
Dan gaat het kennelijk slecht met mij...
Ik woon zo goed als in België, dus dat is voor mij niet nieuw. Hoe dan ook: bij het tanken om de hoek moet ik een credit card gebruiken. Nou tank ik eigenlijk nooit in België, maar die keren dat ik het doe is het wel handig dat ik ook kan betalen.quote:Op vrijdag 9 februari 2007 12:25 schreef ExTec het volgende:
Pinnen heten 'bankcontacten' in vlaanderen![]()
Als je het niet WIL zien...quote:Ook dit laat niet echt voordelen zien van de CC boven de PIN, behalve dat banken bij de CC wel die en die service bieden en bij de PIN niet.
En dan? Het e.r. even vooraf lappen? Ik heb wel eens een e.r. van 5.000 AUS$ meegemaakt. Ik denk dat veel vakantiegangers dat een vervelende verrassing vinden om die even voor te schieten. Overigens nog een voordeel van Amex: e.r. is verzekerd en hoef ik dus niet af te kopen.quote:Niks bijzonders; had net zo goed een PIN automaat op de balie kunnen staan.
Maar die wordt deels betaald door diegenen die geen credit card hebben, dus ik slaap gerust...quote:Dus een x % van wat je ermee uitgeeft? Nog erger.
Denk eens na. Vergelijk het BNP van de VS eens met hun schuld, en kijk dan ook eens naar Belgie, Duitsland, Japan, Italie...quote:Op vrijdag 9 februari 2007 13:04 schreef ExTec het volgende:
[..]
Misschien moet jij dat linkje even aanklikken, van tegenlicht, en dan hoor ik je nog wel over wie er onzin zwetst.
Het is symptomatisch voor de situatie aldaar.quote:Op vrijdag 9 februari 2007 12:36 schreef Corelli het volgende:
[..]
het gaat slecht met GM en dus wordt er in de VS niks meer geproduceerd?
Ja, geweldig, dan kunnen ze minder lenen.. Maar de situatie dat die amerikanen minder gaan uitgeven dan er binnenkomt, of mss eens wat overhouden komt daardoor niet dichterbij. Dat red hooguit de wereldeconomie, omdat er wat aan de hoeveelheid dollars in omloop doet ofzo, het structurele probleem, een paar 100 mln man die een gat van hier tot gunder hebben in hun hand, omdat ze denken dat dat hun 'god given right' is, blijft.quote:dat is niet nodig, zoiets corrigeert zichzelf vanzelf wel. Rente omhoog -> minder lenen -> alles is weer ok
Kijk eens naar de cijfers van de laatste 10 jaar, dan zie je hoe de amerikaanse economie groeit.quote:Op vrijdag 9 februari 2007 13:11 schreef ExTec het volgende:
[..]
Het is symptomatisch voor de situatie aldaar.
[..]
Nee, denk jij eens na.quote:Op vrijdag 9 februari 2007 13:09 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Denk eens na. Vergelijk het BNP van de VS eens met hun schuld, en kijk dan ook eens naar Belgie, Duitsland, Japan, Italie...
Je moet eens naar de cijfers kijken ipv gehypte mediaberichten.
Ja, boeie.quote:Op vrijdag 9 februari 2007 13:14 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Kijk eens naar de cijfers van de laatste 10 jaar, dan zie je hoe de amerikaanse economie groeit.
CIJFERS vriend, CIJFERS, niet gehuil in gekleurde media
Cijfers, vriend, Cijfers, niet gebabbel, CIJFERSquote:Op vrijdag 9 februari 2007 13:14 schreef ExTec het volgende:
[..]
Nee, denk jij eens na.
Economische regels zoals wij die op school hebben gehad, 'gelden' in feite niet, voor de VS, vanwege hun defacto currency.
De impact van zo'n economisch voordeeltje gaat heel ver. Gemakkelijk verder dan wat jij en ik ons voor kunnen stellen.
Als europa zo'n slecht huishoudboekje bijhield, liepen we allang in lappen en sliepen we op straat.
Ik kwam daar achter toen in antwerpen na tig keer vragen naar een PIN de vraag kreeg "Bedoel je een bankcontact".quote:Op vrijdag 9 februari 2007 13:08 schreef DS4 het volgende:
[..]
Ik woon zo goed als in België, dus dat is voor mij niet nieuw.
Ik snap wel wat je bedoeld hoor,quote:Hoe dan ook: bij het tanken om de hoek moet ik een credit card gebruiken. Nou tank ik eigenlijk nooit in België, maar die keren dat ik het doe is het wel handig dat ik ook kan betalen.
Als je het niet WIL zien...
Je hebt het over die borg?quote:En dan? Het e.r. even vooraf lappen? Ik heb wel eens een e.r. van 5.000 AUS$ meegemaakt. Ik denk dat veel vakantiegangers dat een vervelende verrassing vinden om die even voor te schieten. Overigens nog een voordeel van Amex: e.r. is verzekerd en hoef ik dus niet af te kopen.
Interresant.quote:Maar die wordt deels betaald door diegenen die geen credit card hebben, dus ik slaap gerust...
Neuh, jouw onkunde op het specifieke deelgebied genaamd economie ga ik niet opvullen.quote:Op vrijdag 9 februari 2007 13:16 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Cijfers, vriend, Cijfers, niet gebabbel, CIJFERS
Oh, dus volgens jou moet ik esotherische verhalen geloven die je niet kan voorrekenen gebaseerd op vage uitspraken.quote:Op vrijdag 9 februari 2007 13:28 schreef ExTec het volgende:
[..]
Neuh, jouw onkunde op het specifieke deelgebied genaamd economie ga ik niet opvullen.
Dit is overduidelijk een gevalletje 'more then meets the eye', als voorschotje kan ik je bv. vertellen dat de FED heel ommineus gewoon opgehouden is met publiceren hoeveel dollars er per maand bijgedrukt worden
Zou toch een lichtje moeten doen gaan branden, is het niet?
Maar in jou simpele optiek; die cijfers zijn er niet meer, dus er is geen probleem, is het niet?
Tipje: ga eens HAVO economie doen ofzo, daar worden je de basics uitgelegd van de macro economie, veel waardevoller dan dat ander fokkers je educaten dmv hapklare brokken/quotes. Veel plezier.
En die produceren dan dingen die alleen maar verkocht kunnen worden omdat de bevolking zich massaal in de schulden steektquote:Op vrijdag 9 februari 2007 12:06 schreef Corelli het volgende:
Het laatste wat gebeurt is natuurlijk dat de amerikaanse economie in stort. We hebben het hier over een economie van 350 miljoen mensen die in tegenstelling tot lekker-uitkering-trekken-in-oud-europa WEL werken.
Zoals al eerder gezegt, Nederlanders hebben veel meer schulden.quote:Op vrijdag 9 februari 2007 13:32 schreef moussie het volgende:
[..]
En die produceren dan dingen die alleen maar verkocht kunnen worden omdat de bevolking zich massaal in de schulden steekt
yup, maar die zijn dacht ik meer opgebouwd uit leningen voor waardevaste(re) spullen, bvb je huis, en niet om, zoals in de OP gesteld werd, je garage vol te plempen met nutteloze consumptiegoederenquote:Op vrijdag 9 februari 2007 13:33 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Zoals al eerder gezegt, Nederlanders hebben veel meer schulden.
quote:Op vrijdag 9 februari 2007 13:31 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Oh, dus volgens jou moet ik esotherische verhalen geloven die je niet kan voorrekenen gebaseerd op vage uitspraken.
Ik ben geen econoom, maar ik heb een tegen-uitdaging:quote:Kom maar eens met een doorgerekend model waar je je verhaal hard mee maakt ipv te schelden over mijn vermeende onkunde op economisch gebied.
Betwist jij bovenstaande/ Wat snap jij daar niet aan?quote:Op vrijdag 9 februari 2007 13:14 schreef ExTec het volgende:
Als europa zo'n slecht huishoudboekje bijhield, liepen we allang in lappen en sliepen we op straat.
De dame die er werkt in Nederlandse en voorts ken ik de meeste Vlaamse termen wel.quote:Op vrijdag 9 februari 2007 13:25 schreef ExTec het volgende:
Best mogelijk, dat de vlamingen die jij spreekt al weten dat die domme 'ollander' met een PIN een bankcontact bedoeld.
Maar dan wordt de PIN-pas meteen wel duurder, of de betalingen. En daarmee maak je van de PIN-pas een soort van credit card. In België is het overigens andersom. Daar is de Visa weer een meer op bankcontactkaart.quote:Maar snap jij niet dat die voordelen die jij opnoemt simpelweg door de bank aan de CC zijn gehangen, en dat behalve policy banken niets weerhoud om dat soort extra's ook bij de PIN te doen?
Nou ja, zie boven.quote:Het is geen wet van meden en perzen dat je bij een CC wel een verzekering hebt, en bij een PIN niet.
Of is er een natuurwet die dat dit dicteert ofzo? Of is het keuze?
Dan zou je het hele systeem moeten wijzigen. Nu moet je een betaling goedkeuren en dan wordt deze meteen afgeschreven. Bij een creditcard kun je vooraf tekenen voor een maximum bedrag dat in bepaalde omstandigheden kan worden afgeschreven.quote:Je hebt het over die borg?
Zelfde verhaal hey. Er is nu 'afgesproken' dat de verhuurtoko in geval wanneer noodzakelijk die borg af kan schrijven,
En zo'n afspraak kan niet gemaakt worden met PIN klanten? Ik zie niet in waarom niet, hoor.
Ik betaal hetzelfde als jij. De credit card betalingen zijn dus kostprijs voor de ondernemer. Kostprijs beïnvloedt de verkoopprijs. Zo dus.quote:Interresant.
Mag jij mij uitleggen hoe dat werkt, hoe ik als non-CC gebruiker meebetaal aan jou provisie richting amex.
Ja, Heb ik gekeken hypend verhaaltje, enne, jij schreef net aan mij:quote:Op vrijdag 9 februari 2007 13:42 schreef ExTec het volgende:
[..]
Heb jij dat filmpje van de VPRO niet gekeken?
Zoals gezegt, kom maar eens met een duidelijk rekenmodel en cijfers, dan hebben we het ergens over.quote:"Tipje: ga eens HAVO economie doen ofzo, daar worden je de basics uitgelegd van de macro economie, veel waardevoller dan dat ander fokkers je educaten dmv hapklare brokken/quotes. Veel plezier."
Dat maakt in beginsel niet uit. Wat wel zo is en in dezen onderbelicht blijft, is dat Nederlanders ook een hoger bedrag per hoofd van de bevolking gespaard hebben.quote:Op vrijdag 9 februari 2007 13:37 schreef moussie het volgende:
yup, maar die zijn dacht ik meer opgebouwd uit leningen voor waardevaste(re) spullen, bvb je huis, en niet om, zoals in de OP gesteld werd, je garage vol te plempen met nutteloze consumptiegoederen
Klopt. En Visa is de goedkoopste, reden waarom je bij electronicazaken meestal wel met Visa kan betalen en niet met de andere kaarten.quote:Op vrijdag 9 februari 2007 13:51 schreef FJD het volgende:
Ik meen me ook te herinneren dat AE vanwege die betalingen minder geaccepteerd wordt; ze vragen meer provisie per betaling![]()
Hey, als jij zo dom bent om niet te bevatten, dat als jouw munt altijd afgenomen word, omdat het de wereldmunt is, dat je dat oneindig veel voordeel oplevert, help daar geen rekenmodel en/of cijfers aanquote:Op vrijdag 9 februari 2007 13:48 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Ja, Heb ik gekeken hypend verhaaltje, enne, jij schreef net aan mij:
[..]
Zoals gezegt, kom maar eens met een duidelijk rekenmodel en cijfers, dan hebben we het ergens over.
Ik heb de term bankcontact echt niet bedacht hoor.quote:Op vrijdag 9 februari 2007 13:46 schreef DS4 het volgende:
[..]
De dame die er werkt in Nederlandse en voorts ken ik de meeste Vlaamse termen wel.
Kijk, dat kan.quote:Maar dan wordt de PIN-pas meteen wel duurder, of de betalingen. En daarmee maak je van de PIN-pas een soort van credit card. In België is het overigens andersom. Daar is de Visa weer een meer op bankcontactkaart.
Je zal toch met wat meer moeten komen, een argument bijvoorbeeld.quote:Op vrijdag 9 februari 2007 14:08 schreef ExTec het volgende:
[..]
Hey, als jij zo dom bent om niet te bevatten, dat als jouw munt altijd afgenomen word, omdat het de wereldmunt is, dat je dat oneindig veel voordeel oplevert, help daar geen rekenmodel en/of cijfers aan
Dat is een principe dat iedereen die een modicum aan opleiding heeft genoten snapt, dat jij aan die aanname niet wil, en graag een 'bron' wil als ware je Calvobbes, is jouw probleem, of eigenlijk, jouw tekortkoming.
Dan komen we toch weer op wat ik idd eerder schreef, ga eens naar school, en ga daar economie doen ofzo.
Ik ben niet aan het schelden hoor.quote:Op vrijdag 9 februari 2007 14:15 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Je zal toch met wat meer moeten komen, een argument bijvoorbeeld.
Maar verder dan schelden en anderen vertellen dat ze dom zijn omdat ze het niet met je eens zijn kom jij niet.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |