Ik ben even aan het zoeken geslagen.
Heb je een Stafford met een stamboom dan hoeft er niet zoveel aan de hand te zijn. Is het een hond zonder stamboom dan heb je een groter probleem. Een stafford zonder FCI stamboom valt onder de pitbullachtigen.
Voor pitbullachtigen geld de RAD regeling.
Dit houd in dat het houden van deze honden niet toegestaan is, alleen de honden van voor 1993 mogen onder strikte voorwaarden (muilkorf, kort aangelijnd en castratie) worden gehouden. Pitbull’s welke geboren zijn na 1993 zijn wettelijk niet toegestaan.
Wanneer de hond van de tot staande gehouden eigenaar geen chip heeft of een chip heeft welke begint met 52821 (dierenarts registratie chip) zal de controlerende instantie overgaan tot confiscatie van de hond en de eigenaar zal verbaliseert worden.
De stamboomloze Staffordshire Terriër en/of kruising zal worden overgebracht naar een LASER asiel (instelling opgericht door ministerie van LNV), daar zal de hond verblijven tot aan de uitspraak van de Rechter. Een uitspraak kan al snel een half tot een jaar in beslag nemen, al die tijd verblijft de hond in het LASER asiel, de eigenaar mag geen contact onderhouden met de hond.
De eis van de Officier van Justitie zal altijd in navolging zijn van de Pitbullwet en RAD, dit betekend dat de hond ontrokken zal worden van het verkeer en een boeteoplegging aan de houder van de hond, dit kan een geld boete zijn of een gevangenisstraf.
bron