Dat maakt er ook deel van uit inderdaad. Het zijn ook subtiele, nauwelijks grijpbare, dingen.quote:Op zondag 14 januari 2007 01:05 schreef Robin2130 het volgende:
[..]
Dat laatste is al helemaal lastig om echt aan te pakken, maar ik weet wel een voorbeeld op te noemen.
Als Sjakie gepest wordt door Pietje en zijn vriendjes en ze moeten voetballen tijdens gymnastiekles, Sjakie kan het vergeten dat hij de bal aangespeeld krijgt, dat is ook een manier van buitengesloten worden.
Of zit ik nu fout?
It cuts both ways. Maar klootzakken zullen altijd blijven bestaan. Of je er nu een of twee van school trapt of niet. Bovendien gaan die klootzakken ook weer naar een nieuwe school toe.quote:Op zondag 14 januari 2007 01:05 schreef OllieA het volgende:
[..]
Natuurlijk moet je dat doen, Ringo. Ik ben een groot voorstander van dat soort programma's.
Maar waarom wordt tegelijkertijd die pester niet van school getrapt?
Precies, pesters zullen helaas altijd blijven bestaan, wat er ook tegen geprobeerd wordt.quote:Op zondag 14 januari 2007 01:08 schreef Ringo het volgende:
[..]
It cuts both ways. Maar klootzakken zullen altijd blijven bestaan. Of je er nu een of twee van school trapt of niet. Bovendien gaan die klootzakken ook weer naar een nieuwe school toe.
Was het maar meer dan search & destroy. Search & destroy is op de gemiddelde basisschool helemaal niet aan de orde.quote:Op zondag 14 januari 2007 01:05 schreef Ringo het volgende:
[..]
Misschien. Maar met zero-tolerance beleid alleen los je weinig op. Je weet dat notoire pesters vaak een grote groep meelopers om zich heen verzamelen? Denk je niet dat de brutaalsten uit die groep na het gedwongen vertrek van de big boss het leiderschap opeisen en alles weer van voren af aan begint? En dat het slachtoffer in dat soort gevallen vaak als een verrader wordt gezien?
Het is meer dan alleen search & destroy.
Ik heb dus het idee dat het probleem vooral bij de leerkrachten/school ligt.quote:Op zondag 14 januari 2007 01:05 schreef Alicey het volgende:
[..]
Dat het dus geen moer helpt vindt je geen argument?
[..]
Die heb je zeker. Je hebt zelfs leerkrachten die vrolijk meepesten.
[..]
Hoe wil je tot een structurele oplossing komen? Zie ook mijn laatste post over buitensluiting. Hoe wil je dat vooral controleren?
Daarmee heb je echter nog steeds maar een deel van het probleem.quote:Op zondag 14 januari 2007 01:20 schreef OllieA het volgende:
[..]
Ik heb dus het idee dat het probleem vooral bij de leerkrachten/school ligt.
En bij de tegenwoordige mode om vooral op het gebrek aan weerbaarheid van het slachtoffer te focussen.
Scholen willen niet de naam hebben dat er wordt gepest. Ze negeren het probleem, en ouders die het aankaarten worden weggezet als overbeschermdende zeurpieten.
Pestkoppen die andere kinderen zelfs fysiek beschadigen komen er mee weg.
Mijn 'structurele oplossing' zou zijn dat op scholen dezelfde regels gelden als in de rest van de samenleving. Bullies die een kind uit het klimrek schoppen horen gestraft te worden.l
Of je het zo cynisch moet zien, weet ik niet. Maar het klopt dat schooldirecties niet snel de stap durven zetten om iemand van school te trappen. Om uiteenlopende redenen, overigens.quote:Op zondag 14 januari 2007 01:10 schreef OllieA het volgende:
Wat aan de orde is, is dat de pesters de hand boven het hoofd wordt gehouden en dat de gepeste kan omzien naar een andere school, of in pijn zijn/haar tijd kan uitzitten.
Een voorbeeldwerking zal er van uitgaan, maar ik betwijfel of dat het gewenste resultaat heeft.quote:Op zondag 14 januari 2007 01:29 schreef OllieA het volgende:
Even een vraag. Ik ben door de bank genomen niet zo van law & order. Maar denken jullie niet dat er een voorbeeldwerking van zou kunnen uitgaan als er es wat vaker een pester van school werd getrapt?
Dat ben ik zeker met je eens.quote:De observatie dat veel meer slachtoffers van school zijn veranderd dan dat er bullies van school zijn verwijderd is toch schrijnend?
Of ben ik nou gek.
Reken maar van yes. De ouders van pesters die ik heb meegemaakt gingen bijkans op hun knietjes om maar niet naar een andere school te hoeven omzien.quote:Op zondag 14 januari 2007 01:32 schreef Alicey het volgende:
[..]
Een voorbeeldwerking zal er van uitgaan, maar ik betwijfel of dat het gewenste resultaat heeft.
- Interesseert het de pester en/of diens ouders dat hij een andere school moet zoeken?
Tja, dat weet ik niet. Zoals het nu is, is extreem onrechtvaardig.quote:- Wordt pesten niet alleen minder zichtbaar er door of op een subtielere manier?
Het zijn geen volwassen criminelen, hè, die bullies.quote:- Krijg je niet een verharding bij het pesten omdat de ultieme consequentie toch al duidelijk is?
quote:Dat ben ik zeker met je eens.
Het zou kunnen. Maar tegenover elke school die een hardcore pester kwijt is, staat een school die er eentje moet opvangen. Zo werkt ons onderwijssysteem nu eenmaal; en daarom zijn schoolbesturen ook heel zuinig met die maatregel.quote:Op zondag 14 januari 2007 01:29 schreef OllieA het volgende:
Even een vraag. Ik ben door de bank genomen niet zo van law & order. Maar denken jullie niet dat er een voorbeeldwerking van zou kunnen uitgaan als er es wat vaker een pester van school werd getrapt?
De observatie dat veel meer slachtoffers van school zijn veranderd dan dat er bullies van school zijn verwijderd is toch schrijnend?
Of ben ik nou gek.
Is dat zo? Ik kan me krantenberichten herinneren van gepeste kinderen die geen school meer konden vinden. Die al een half jaar thuiszaten.quote:Op zondag 14 januari 2007 01:47 schreef Ringo het volgende:
[..]
Het zou kunnen. Maar tegenover elke school die een hardcore pester kwijt is, staat een school die er eentje moet opvangen. Zo werkt ons onderwijssysteem nu eenmaal; en daarom zijn schoolbesturen ook heel zuinig met die maatregel.
Spijker op z'n kop. Ik stond er ooit naast toen een oppaskind van mij op de schoolgang werd aangevallen door een vader - en die man schreeuwde ook nog allerlei bedreigingen ('Ik maak je af! - tegen een kind van 7), dus ik ben toen naar de schoolleiding gegaan. De directeur kon helaas niets doen. Ja, het heel vervelend vinden, dat wel, en hij zou ook met de bewuste vader praten, maar... ik moest wel begrijpen dat die man door een zware periode ging... hij had de school na een eerder incident al beloofd dat hij 'aan zichzelf zou gaan werken', dat soort gelul.quote:Op zondag 14 januari 2007 00:47 schreef OllieA het volgende:
[..]
Dat is toch een vreemde constatering, Ringo. Waarom zou de schoolleiding de pester niet eens een ontzettende rotschop onder zijn kont kunnen verkopen?
"Ga jij maar een andere school zoeken."
Waarom kan een schoolleiding dat niet doen? Omdat ze het niet willen. Ze willen gewoon geen gezeik en gezeur.
Brian heeft problemen met zijn agressie-regulatie. En dan slaat ie de kleinere jongetjes. Maar Brian heeft het thuis ook best moeilijk. Zijn vader drinkt en zijn moeder eet. En die kleinere jongetjes zijn ook gewoon zuigertjes. Weet je wat, we kijken de andere kant op.
En dan de leerplichtambtenaar op bezoek krijgen. En hun oude school die daarvoor de kous op de kop krijgt. En terecht, in wezen. Je moet wel een héél zwaar geval in huis hebben, wil je als schoolbestuur tot zoiets besluiten. Bovendien zadel je zo de maatschappij ook met een probleem op. Zeker als het vaak zou gebeuren. Je hebt als school gewoon de plicht om zo'n geval in eerste instantie intern op te lossen.quote:Op zondag 14 januari 2007 01:54 schreef OllieA het volgende:
[..]
Is dat zo? Ik kan me krantenberichten herinneren van gepeste kinderen die geen school meer konden vinden. Die al een half jaar thuiszaten.
Nou ja, bediend. Leerplicht dus. En die geldt voor iedereen onder de 16.quote:En die hardcore pester zouden dan onmiddellijk bediend moeten worden?
Geen enkele school wil negatief in het nieuws komen, maar ik denk toch dat je nu de realiteitszin van docenten en schoolbesturen onderschat. Op elke school wordt gepest.quote:Ik denk dat schoolbesturen zuinig zijn met die maatregel omdat ze er geen trek in hebben om bekend te staan als school waar gepest wordt.
Dat heb je mij niet horen zeggen. Het is ook geen kwestie van bedienen: voor beide categorieën geldt er een Leerplicht en de eerste categorie moet geholpen waar de tweede moet aangepakt. En ja, het zou allemaal veel simpeler moeten kunnen worden opgelost als het ook allemaal zo simpel was. Maar dat is het niet. Zelfs de meest door de wol geverfde docent weet niet exact wat er allemaal tussen leerlingen speelt binnen de muren van een school. Het fenomeen pesten is vaak veel eenvoudiger te benoemen dan het gepest zelf, of degenen die daar keihard voor verantwoordelijk zijn.quote:Op zondag 14 januari 2007 02:30 schreef OllieA het volgende:
Hm, Ringo. Vind je nou echt dat slachtoffers en pesters gelijk worden bediend?
Welcome to the real world. Maar leg me geen woorden in de mond.quote:Op zondag 14 januari 2007 02:37 schreef OllieA het volgende:
Op elke school wordt gepest. Ringo zegt het zelf. Laten we er ons bij neerleggen, mensen, er is niks tegen te doen.
Dat is dan iig iets.quote:Op zondag 14 januari 2007 01:38 schreef OllieA het volgende:
Reken maar van yes. De ouders van pesters die ik heb meegemaakt gingen bijkans op hun knietjes om maar niet naar een andere school te hoeven omzien.
Juist daarom vraag ik het mij af. Ik vind het niet ondenkbeeldig dat een pester wanneer hij tegen maatregelen aanloopt dit weer afreageert op de gepeste.quote:Tja, dat weet ik niet. Zoals het nu is, is extreem onrechtvaardig.
Het zijn geen volwassen criminelen, hè, die bullies.
niet op school nee, wel om het hoekje met 5 tegen 1quote:Op zondag 14 januari 2007 10:09 schreef Alicey het volgende:
[..]
Dat is dan iig iets.
[..]
Juist daarom vraag ik het mij af. Ik vind het niet ondenkbeeldig dat een pester wanneer hij tegen maatregelen aanloopt dit weer afreageert op de gepeste.
Ja omdat ze nooi in hun ééntje durven, van de pesters zijn juist de grootste mietjes.quote:Op zondag 14 januari 2007 10:10 schreef postmortum het volgende:
[..]
niet op school nee, wel om het hoekje met 5 tegen 1![]()
gewoon de leider van het groepje vol in zijn kloten schoppen en te grazen nemenquote:Op zondag 14 januari 2007 10:27 schreef Robin2130 het volgende:
[..]
Ja omdat ze nooi in hun ééntje durven, van de pesters zijn juist de grootste mietjes.
precies en dat had ik destijds ook gedaanquote:Op zondag 14 januari 2007 10:52 schreef postmortum het volgende:
[..]
gewoon de leider van het groepje vol in zijn kloten schoppen en te grazen nemen![]()
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |