abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_45290101
Zwijndrecht!


De vlag



De welbekende watertoren

Over Zwijndrecht
Zwijndrecht is een plaats en gemeente in de Nederlandse provincie Zuid-Holland.
De gemeente ligt in de Zwijndrechtse Waard (een deel van IJsselmonde) en grenst aan Barendrecht, Ridderkerk, Hendrik-Ido-Ambacht en de rivieren Noord en Oude Maas.
Het bekende 'Drierivierenpunt' ligt bij Zwijndrecht.
De rivieren 'de Noord', 'de Beneden-Merwede' en 'de Oude Maas' komen hier samen en het is het meest bevaren punt in Nederland. In 2003 werd de gemeente Heerjansdam aan Zwijndrecht toegevoegd.

Zwijndrecht fungeert al jaren als voorstad voor Dordrecht. Pogingen van die stad om via het Rijk een annexatie van Zwijndrecht gedaan te krijgen zijn echter steeds mislukt.

De gemeente telt 45.656 inwoners (1 januari 2006, bron: CBS) en heeft een oppervlakte van 22,77 km² (waarvan 2,28 km² water).

Geschiedenis
Zwijndrecht vanaf het Zwijndrechts Veerhoofd te Dordrecht. Het ontstaan van Zwijndrecht is nauw verbonden met de historie van de Zwijndrechtse Waard.
De naam 'Suindrecht' voor het gebied van de Zwijndrechtse Waard komt voor het eerst voor in 1006, in een giftbrief waarmee Bisschop Ansfrid goederen schenkt aan een klooster nabij Amersfoort.
De schenking omvatte onder meer de kerk van Zwijndrecht. Het afstaan van Suindrecht en zijn andere bezittingen door de Graaf van Leuven en Hui was een voorwaarde om Bisschop te worden.
De gift wordt in een acte uit 1028 bevestigd, hiermee wordt ook bewezen dat het gebied toen al bewoond werd. Zwijndrecht heeft in de 15e gebloeid als belangrijke locatie voor de zoutwinningindustrie.
Dit ging in de 17e eeuw over naar tuidersdorp om in de 19e eeuw weer meer industrie te krijgen.

Zwin en drecht
De naam Zwijndrecht is een samenvoeging van de West-Frankische woorden Suin (Zwin, Zwijn) en drecht. Zwin komt van 'Swinen' en kan worden vertaald als het weglopen van water als in het afnemen van diepte tijdens eb. Drecht betekent oversteekplaats, overvaart of veer.
Zwijndrecht betekent dus letterlijk ‘getijdengeul waar kan worden overgestoken’. Deze uitleg doet vermoeden dat Zwijndrecht vroeger bij laag water aan Dordrecht vastzat, tijdens hoog water waren beide nederzettingen gescheiden.
Een situatie die zou dateren van voor de twaalfde eeuw. Deze situatie zou hebben bestaan tot aan de Elisabethvloed in 1421.
De gelijknamige Vlaamse gemeente Zwijndrecht heeft de zelfde ligging ten opzichte van Antwerpen.

De benaming Zwijndrecht gold eerst voor de hele Zwijndrechtse Waard, die werd begrensd door de rivieren de Pelster, de Noord, de Oude Maas en het Waaltje, tussen Heerjansdam en Oostendam.
Bewoners van dat gebied moeten al in de vroege Middeleeuwen (900 - 1300) hun land (beperkt) hebben bedijkt, als bescherming tegen veelvuldige overstromingen.

Ambachtsheerlijkheden
In 1322 vond een watersnood plaats waarbij velen het leven verloren. Dat was voor graaf Willem III van Holland aanleiding om bedijkingsplannen te ontwikkelen. In een oorkonde van 14 januari 1331 bepaalde hij dat ‘degenen die delen van de Zwijndrechtse Waard bedijkten, ambachtsheer werden van dat deel van de Waard’.
Door die oorkonde ontstonden de ambachtsheerlijkheden, genoemd naar hun bedijkers. Schobbelands Ambacht, Heer Oudelands Ambacht, Groote en Kleine Lindt, Heerjansdam, Kijfhoek, Meerdervoort, Sandelingen Ambacht en Alewijns Ambacht.

In de periode na de bedijkingwerkzaamheden (na 1337), werden in de diverse ambachten woongemeenschappen gesticht. Inwoners van Rijsoord bouwden als eerste een kerk, rond 1395 volgden kerken in Heerjansdam, Hendrik-Ido-Ambacht, Kijfhoek en Heer Oudelands Ambacht.
Nog later kwam daar de kerk van Schobbelands Ambacht bij. In Kleine Lindt stond geen kerk.

Gemeentelijke status
De diverse woongemeenschappen, die onder bestuur stonden van ambachtsheren en erfgenamen, kregen in 1833 de officiële gemeentelijke status. In de tweede helft van de negentiende eeuw verenigden een vijftal dorpen zich tot het Zwijndrecht zoals dat tot eind 2002 bekend was. In 1855 werd Meerdervoort bij Zwijndrecht gevoegd, twee jaar later gingen Heer Oudelands Ambacht en Kijfhoek samen met Groote Lindt.
Pas in 1881 werd Groote Lindt bij Zwijndrecht ingelijfd. Sinds 1 januari 2003 behoort ook de kern Heerjansdam tot de gemeente.

Bestaansbronnen
Door de eeuwen heen creëerden de bewoners van de Zwijndrechtse Waard allerlei bestaansbronnen. Leefden ze in de periode voor de bedijking vooral van de visserij, na de bedijkingwerkzaamheden ontwikkelden de inwoners van Zwijndrecht en omgeving eerst land- en later tuinbouwactiviteiten.
Vanaf 1850 boden tuinders hun spullen aan op markten, begin twintigste eeuw verkochten ze hun producten op een veiling. Rond dezelfde tijd begon de export van groenten richting Duitsland en Engeland, per trein (vanaf 1872) en boot.

Inwoners van de Zwijndrechtse Waard verdienden daarnaast lange tijd een inkomen met zoutbereiding. In 1590 verleende de Dijkgraaf der Hoogheemraden een eerste vergunning voor het oprichten van een zoutkeet (ook wel zoutziederij genoemd), in de zeventiende en achttiende eeuw telde Zwijndrecht ruim veertig zoutketen.
Na zoutvondsten in Boekelo, liep de productie in Zwijndrecht langzaam terug. In 1958 werd de laatste Zwijndrechtse keet gesloopt.

Halverwege de negentiende eeuw vestigden de eerste industrieën zich in Zwijndrecht; een glasblazerij, vensterglasfirma, bierbrouwerij en chocoladefabriek.
Rond 1900 kwamen grotere productiebedrijven als rijstpellerij Euryza en chemische fabrieken als Hercules, Van de Bergh en Jurgens (het tegenwoordige Unimills) naar de gemeente. In de twintigste eeuw industrialiseerde Zwijndrecht gestaag.

Gemeentewapen
Het wapen van Zwijndrecht is volgens deskundigen een oud familiewapen, ooit gevoerd door een familie Van Zwijndrecht. Op 20 februari 1816 is bij besluit van de De Hooge Raad van Adel de gemeente Zwijndrecht in het bezit gesteld van dit wapen. Het bestaat het uit een gouden schild, beladen met drie zwarte ‘vuurijzers’ (heugels). Kenmerkend voor het wapen is de eerste heugel met negen tanden, terwijl de tweede en de derde heugel acht tanden hebben.
Aanvankelijk werd aangenomen dat de heugels een symbool waren voor de vuurijzers waarmee zoutpannen boven het vuur werden gehangen in de vele zoutziederijen van Zwijndrecht.
Dit is echter onwaarschijnlijk, omdat het wapen al in 1453 werd gevoerd, terwijl de zoutindustrie pas ontstond aan het einde van de zestiende eeuw. De herkomst van de heugels en van de familie Van Zwijndrecht is onbekend.

Internationaal
De gemeente Zwijndrecht onderhoudt een aantal internationale contacten aan voor het onderhouden, stimuleren en ontwikkelen van (bestaande) vriendschapsrelaties op het gebied van jumelageovereenkomsten, het bevorderen van handelscontacten, het organiseren van internationale uitwisselingsprogramma's op het gebied van cultuur, sport, onderwijs, economie en handel, en het bevorderen van internationale betrokkenheid en verantwoordelijkheid.

Partnersteden
Zwijndrecht heeft drie partnersteden, namelijk:

- Zwijndrecht (Belgie) Website
- Poprad (Slovenie) Website
- Norderstedt (Duitsland) Website

Beroemde mensen die in Zwijndrecht wonen
Anouk, zangeres
Remon Stotijn, Artiest (Anonymous Mis Postman)
Raymond Heijstek, honkballer
Ramona Stook, ritmisch gymnaste
Percy Isenia, honkballer
Arnold Vanderlijde, bokser
Sebastian Wulff, tv-presentator en cabaretier
Def Rhymz, rapper
Mohammed Benzakour, politicus

Handige links over Zwijndrecht
Gemeente site
Wikipedia
Geschiedenis Zwijndrecht
Internetlinks Zwijndrechtse bedrijven / winkels
Veerplein
Brandweer
Dierenambulance
Fotoclub

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Twee rapsongs over dé city
Tjop ft. Star - Zwijndrecht je weet ut

Tjop - Zwijndrecht is de city

Fokkers wonend in Zwijndrecht
- renz0r
- TheSorrow
- staticdata
- Ashavan
- geelkuikentje
- Missbliss
- Gekke_sandra
- soares
- Robin2130
- Ritchie
- Caesu
- Met-Yvana
- Thurtje
- Zaphod82
- karr-1
- Amigoow
- ...
En nog vele andere. Wil je erbij? Meldt het a.u.b.

Oud Zwijndrechters, geboren, werkend, schoolgaand, regelmatig wonend
- Esto
- Beaver
- MissMSX
- ...
En nog vele andere. Wil je erbij? Meldt het a.u.b.



Vorige delen
#1: Zwijndrecht
#2: Zwijndrecht #2 - In hart en nieren!

[ Bericht 1% gewijzigd door renz0r op 13-01-2007 01:09:07 ]
pi_45290206
Jeej
† The 3 Kings †
pi_45290643
OP updated met:
Extra namen bewoners
Watertoren plaatjes
Gemeentelogo
Lijst beroemheden updated
Internetsites over Zwijndrecht toegevoegd
Partnersteden toegevoegd
Tekst aanpassingen



[ Bericht 5% gewijzigd door renz0r op 12-01-2007 17:36:59 ]
pi_45290660
joehoe!
- NAC Breda -
pi_45291995
ben ik weer... tvp
And It Hurts With Every HeartBeat
  vrijdag 12 januari 2007 @ 20:50:37 #7
152789 karr-1
One man can make a difference
pi_45296378
Mijn naam ontbreekt nog steeds in het lijstje......

Zwijndrecht is zo mooi, dat verdiend wel 3 topics. Dus we gaan vrolijk verder....
Op zondag 22 november 2015 20:44 schreef Bart2002 het volgende:
"Je bent wel een ongelooflijk eigenwijs pijpje drop."
pi_45297128
fixed

Waar in Zwijndrecht woon je?
  vrijdag 12 januari 2007 @ 22:20:34 #9
93082 Beaver
He! Ik ben je bitch niet!
pi_45299403
Ik ben een oud-Zwijndrechter, waarom sta ik niet in het lijstje? Ik werk overigens wel in Zwijndrecht maar woon zelf in Alblasserdam
pi_45302286
Updated.
pi_45305274
#3 gelukkig maar, Zwijndrecht verdient het
Love is a difficult thing, but you can not without it!
  zaterdag 13 januari 2007 @ 10:31:14 #12
152789 karr-1
One man can make a difference
pi_45308189
Ik woon in Zwijndrecht, aan het Ooievaarplein, dus dat is volgens mij de wijk Nederhoven. En dat al weer 6 jaar lang, waarvan iets meer dan 4 jaar samen met mijn vriend.
Op zondag 22 november 2015 20:44 schreef Bart2002 het volgende:
"Je bent wel een ongelooflijk eigenwijs pijpje drop."
pi_45309393
quote:
Op zaterdag 13 januari 2007 10:31 schreef karr-1 het volgende:
Ik woon in Zwijndrecht, aan het Ooievaarplein, dus dat is volgens mij de wijk Nederhoven. En dat al weer 6 jaar lang, waarvan iets meer dan 4 jaar samen met mijn vriend.
Ja, dat ligt in Nederhoven inderdaad
Love is a difficult thing, but you can not without it!
  zaterdag 13 januari 2007 @ 11:57:56 #14
113712 Freshthinking
Het kan áltijd decadenter
pi_45309447
Zwijndrecht Ik kom er af en toe wel eens. Een goede vriend van mijn vader is burgemeester daar
Let's go fucking Mental.
pi_45312542
quote:
Op zaterdag 13 januari 2007 10:31 schreef karr-1 het volgende:
Ik woon in Zwijndrecht, aan het Ooievaarplein, dus dat is volgens mij de wijk Nederhoven. En dat al weer 6 jaar lang, waarvan iets meer dan 4 jaar samen met mijn vriend.
Is waar ook, heb nog bij je post bezorgd
Deed vandaag nog de post bij de flats
  zaterdag 13 januari 2007 @ 14:12:29 #16
152789 karr-1
One man can make a difference
pi_45312706
De post lag in ieder geval op tijd in de bus vandaag

Dat is door de weeks wel eens anders
Op zondag 22 november 2015 20:44 schreef Bart2002 het volgende:
"Je bent wel een ongelooflijk eigenwijs pijpje drop."
  zaterdag 13 januari 2007 @ 14:13:37 #17
152789 karr-1
One man can make a difference
pi_45312736
quote:
Een goede vriend van mijn vader is burgemeester daar
Ah je kent Antoin Scholten persoonlijk ? Ik heb hem een paar keer de hand mogen drukken en hij is verantwoordelijk voor mijn installatie als burgerraadslid destijds.

Aardige man, verder ken ik hem niet heel goed.
Op zondag 22 november 2015 20:44 schreef Bart2002 het volgende:
"Je bent wel een ongelooflijk eigenwijs pijpje drop."
pi_45313122
quote:
Op zaterdag 13 januari 2007 14:12 schreef karr-1 het volgende:
De post lag in ieder geval op tijd in de bus vandaag

Dat is door de weeks wel eens anders
Post ging ook vlot, was ook niet zoveel vandaag. Doe het alleen op de zaterdag, doordeweeks gewoon fulltime aan de studie
pi_45313206
Centraal] TNT Medewerkerstopic - Deel 22

Please stop reminding me of that hideous place
† The 3 Kings †
  zaterdag 13 januari 2007 @ 14:39:09 #20
152789 karr-1
One man can make a difference
pi_45313420
quote:
Doe het alleen op de zaterdag
Dan zal ik voortaan nooit meer klagen over de post op zaterdag Tegen de tijd dat ik uit mijn bed kom, ligt ie meestal we in de bus,
Op zondag 22 november 2015 20:44 schreef Bart2002 het volgende:
"Je bent wel een ongelooflijk eigenwijs pijpje drop."
  zaterdag 13 januari 2007 @ 18:43:38 #21
113712 Freshthinking
Het kan áltijd decadenter
pi_45320738
quote:
Op zaterdag 13 januari 2007 14:13 schreef karr-1 het volgende:

[..]

Ah je kent Antoin Scholten persoonlijk ? Ik heb hem een paar keer de hand mogen drukken en hij is verantwoordelijk voor mijn installatie als burgerraadslid destijds.

Aardige man, verder ken ik hem niet heel goed.
Ja, ik heb vroeger ook op zijn kinderen gepast En ben er laatst nog eens op bezoek geweest. Zwijndrecht is volgens mij ook best een boeiende gemeente voor een bestuurder met de scheepvaart en het weg- en treinverkeer.
Let's go fucking Mental.
  zaterdag 13 januari 2007 @ 22:55:16 #22
152789 karr-1
One man can make a difference
pi_45329552
Ik ken zijn gezin of zijn kinderen verder niet, Maar ik kan me voorstellen dat het een boeiende gemeente moet zijn om burgemeester van te zijn. Ik woon er en vind het al een boeiende gemeente.
Op zondag 22 november 2015 20:44 schreef Bart2002 het volgende:
"Je bent wel een ongelooflijk eigenwijs pijpje drop."
pi_45329975
quote:
Op zaterdag 13 januari 2007 22:55 schreef karr-1 het volgende:
Ik ken zijn gezin of zijn kinderen verder niet, Maar ik kan me voorstellen dat het een boeiende gemeente moet zijn om burgemeester van te zijn. Ik woon er en vind het al een boeiende gemeente.
Zo boeiend vind ik het anders niet, maar dat komt omdat ik geboren en getogen ben in Zwijndrecht
maar ik snap wel wat je bedoelt
Love is a difficult thing, but you can not without it!
pi_45330827
Robin2130, regel aub een normaal icoon, nu jaag je mensen weg.
- NAC Breda -
pi_45333020
quote:
Op zaterdag 13 januari 2007 23:47 schreef Ritchie het volgende:
Robin2130, regel aub een normaal icoon, nu jaag je mensen weg.
Dat doe ik sowiezo wel
Love is a difficult thing, but you can not without it!
pi_45333789
quote:
Op zondag 14 januari 2007 01:13 schreef Robin2130 het volgende:

[..]

Dat doe ik sowiezo wel
Agreed
† The 3 Kings †
pi_45337499
Gewoon op ESC drukken Niets aan de hand...
Portfolio. |
Nikon D50 | Sigma 17-70mm Macro | Nikkor 70-300mm | SB-800
-je webicon gaf een malware-melding in Chrome, vandaar verwijderd-
  zondag 14 januari 2007 @ 11:40:34 #28
152789 karr-1
One man can make a difference
pi_45337698
Laat ik zeggen dat ik er in januari 2001 ben komen wonen en dat ik er tot op heden prima naar mijn zin woon. Inmiddels zijn we wel op zoek naar een ander huis, maar ik heb geen enkele behoefte om uit de gemeente weg te verhuizen. Het bevalt me hier prima.

Wel zou ik wat meer vermaak willen hebben. De bioscoop in Dordrecht is dicht sinds september, dus we hebben hier in de buurt geen fatsoenlijke bioscoop meer. Die filmfabrieken in Rotterdam heb ik een hekel aan, geen pauze in de film, veel te druk en zo veel mogelijk films in een dag proppen.

Behalve het Veerplein hebben we hier geen horeca mogelijkheden om zo maar wat te drinken of zo. Voor de Blue Lagoon ben ik iets te oud denk ik, dus dat valt ook al af.

Ik ben benieuwd of er na de verbouwing van Walburg verbetering in komt te zitten.
Op zondag 22 november 2015 20:44 schreef Bart2002 het volgende:
"Je bent wel een ongelooflijk eigenwijs pijpje drop."
pi_45340240
quote:
Op zondag 14 januari 2007 11:40 schreef karr-1 het volgende:
Laat ik zeggen dat ik er in januari 2001 ben komen wonen en dat ik er tot op heden prima naar mijn zin woon. Inmiddels zijn we wel op zoek naar een ander huis, maar ik heb geen enkele behoefte om uit de gemeente weg te verhuizen. Het bevalt me hier prima.

Wel zou ik wat meer vermaak willen hebben. De bioscoop in Dordrecht is dicht sinds september, dus we hebben hier in de buurt geen fatsoenlijke bioscoop meer. Die filmfabrieken in Rotterdam heb ik een hekel aan, geen pauze in de film, veel te druk en zo veel mogelijk films in een dag proppen.

Behalve het Veerplein hebben we hier geen horeca mogelijkheden om zo maar wat te drinken of zo. Voor de Blue Lagoon ben ik iets te oud denk ik, dus dat valt ook al af.

Ik ben benieuwd of er na de verbouwing van Walburg verbetering in komt te zitten.
Ik vind dat je gelijk heb.
Ik vind namelijk ook dat er in Zwijndrecht te weinig uitgaansmogelijkheden zijn, maar misschien verandert het wel als de uitbreiding van Walburg klaar is
Love is a difficult thing, but you can not without it!
pi_45343650
Een metaltent zou een goed begin zijn
† The 3 Kings †
pi_45354661
quote:
Op vrijdag 12 januari 2007 17:27 schreef renz0r het volgende:
OP updated met:
Extra namen bewoners
Watertoren plaatjes
Gemeentelogo
Lijst beroemheden updated
Internetsites over Zwijndrecht toegevoegd
Partnersteden toegevoegd
Tekst aanpassingen

Ik wist overigens niet dat Anouk in Zwijndrecht woont? Waar dan?
Het is maar FOK!... Look at it this way: in a hundred years, who's gonna care?
50.000 O+
pi_45354767
quote:
Op zaterdag 13 januari 2007 23:47 schreef Ritchie het volgende:
Robin2130, regel aub een normaal icoon, nu jaag je mensen weg.
Ik vind het juist wel een mooi epilepticon. Gebruik er zelf ook wel eens eentje:



Het is maar FOK!... Look at it this way: in a hundred years, who's gonna care?
50.000 O+
pi_45354844
quote:
Op zondag 14 januari 2007 13:17 schreef Robin2130 het volgende:

[..]

Ik vind dat je gelijk heb.
Ik vind namelijk ook dat er in Zwijndrecht te weinig uitgaansmogelijkheden zijn, maar misschien verandert het wel als de uitbreiding van Walburg klaar is
Dat zal haast wel niet. Het hoogtepunt qua uitgaan zal wel een nieuw theater zijn

En nog maar een Zwijndrecht-foto.



Jammer dat boef weg is. Altijd lachen met die kerel:
Argeloze klant: Ik wil graag een pakkie sjek
Boef: Met of zonder filter?
Argeloze klant:



Of:
- Kind: Ik wil graag een blikje cola meneer
- Boef: Wil je er een tasje omheen?
- Kind: Nou graag meneer
Boef pakt tasje, trekt blikje open en giet inhoud in het tasje...
- Kind:



[ Bericht 52% gewijzigd door MissMSX op 14-01-2007 20:51:46 ]
Het is maar FOK!... Look at it this way: in a hundred years, who's gonna care?
50.000 O+
  zondag 14 januari 2007 @ 22:14:03 #34
152789 karr-1
One man can make a difference
pi_45357461
Hey die foto ken ik, dat is onderaan de dijk, vlakbij de brug naar Dordt. Kom ik regelmatig voorbij gereden als ik boodschappen ga doen. Het nieuwe tijdelijke gemeentehuis zit ook in die buurt.
Op zondag 22 november 2015 20:44 schreef Bart2002 het volgende:
"Je bent wel een ongelooflijk eigenwijs pijpje drop."
pi_45358064
Ik dagelijks als ik naar en van t station kom
pi_45359463
Ik kom er ook heeeel vaak langs met de auto idd Daar de dijk op, de eerste links, en dan doorrijden tot de Emmastraat, en daar bevind zich mijn woning
† The 3 Kings †
pi_45360349
Same, alleen dan dijk doorrijden tot Noordpark (voetbalvelden VVGZ) en daarvoor afslaan, in die buurt bevindt mijn woning
pi_45361118
quote:
Op zondag 14 januari 2007 23:49 schreef renz0r het volgende:
Same, alleen dan dijk doorrijden tot Noordpark (voetbalvelden VVGZ) en daarvoor afslaan, in die buurt bevindt mijn woning
Orgineel
† The 3 Kings †
  maandag 15 januari 2007 @ 08:42:20 #39
152789 karr-1
One man can make a difference
pi_45364255
Als ik nu zeg dat mijn woning compleet een andere kant op is, ben ik dan wel origineel
Op zondag 22 november 2015 20:44 schreef Bart2002 het volgende:
"Je bent wel een ongelooflijk eigenwijs pijpje drop."
pi_45365462
quote:
Op zondag 14 januari 2007 20:36 schreef MissMSX het volgende:

[..]

Ik wist overigens niet dat Anouk in Zwijndrecht woont? Waar dan?
In de 3333V postcodes, Slauerhofstraat
† The 3 Kings †
pi_45367052
quote:
Op maandag 15 januari 2007 10:09 schreef TheSorrow het volgende:

[..]

In de 3333V postcodes, Slauerhofstraat
Dat is toch daar bij het Frits Vogelplein?
Love is a difficult thing, but you can not without it!
  maandag 15 januari 2007 @ 11:41:29 #42
152789 karr-1
One man can make a difference
pi_45367762
Ik woon in de 3334 V postcode, das vlak in de buurt
Op zondag 22 november 2015 20:44 schreef Bart2002 het volgende:
"Je bent wel een ongelooflijk eigenwijs pijpje drop."
pi_45370185
3332 V
pi_45373189
quote:
Op maandag 15 januari 2007 11:13 schreef Robin2130 het volgende:

[..]

Dat is toch daar bij het Frits Vogelplein?
Jup

3331X
† The 3 Kings †
pi_45373557
ik ben 3331S
- NAC Breda -
pi_45375274
ik woon in de 3333 A

Renz0r weet vast wel waar dat is
Love is a difficult thing, but you can not without it!
  maandag 15 januari 2007 @ 16:38:39 #47
93082 Beaver
He! Ik ben je bitch niet!
pi_45380003
quote:
Op maandag 15 januari 2007 16:08 schreef Robin2130 het volgende:
ik woon in de 3333 A

Renz0r weet vast wel waar dat is
Niet alleen renz0r Karel Doormanlaan, Celebeslaan, Sumatralaan, Javalaan, De Lus, Surinamestraat, Balistraat, Bilderdijkstraat, etc etc
† The 3 Kings †
pi_45380136
Wel zo makkelijk met een oud en nog steeds zijnend postbode in dit topic . Meer vragen?
pi_45385082
Ik was 3333G
En daarvoor 3331G
En dáááárvoor 3332H

Ik vind overigens dat deze held niet mag missen in een Zwijndrecht topic

Het is maar FOK!... Look at it this way: in a hundred years, who's gonna care?
50.000 O+
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')