Het rapport is gebaseerd op feiten en op langdurig onderzoek, ik heb die docu niet gezien maar ik betwijfel of er in die docu onderzoek/statistiek is gebruikt om aan te tonen dat de aarde niet opwarmt. Dat is vaak het probleem, de tegenstanders hebben wel "argumenten", maar geen ondersteunende onderzoekenquote:Op maandag 12 maart 2007 07:05 schreef MrBadGuy het volgende:
[..]
Ah, dus de documentaire is even geloofwaardig als die andere documentaire en een bepaald rapport?![]()
Leuk dat Al Gore meteen wordt geloofd met zijn propaganda en dit meteen als dikke onzin wordt bestempeld.
Ok, kijk het dus maar, je zult blij verrast zijn.quote:Op maandag 12 maart 2007 08:14 schreef maniack28 het volgende:
[..]
Het rapport is gebaseerd op feiten en op langdurig onderzoek, ik heb die docu niet gezien maar ik betwijfel of er in die docu onderzoek/statistiek is gebruikt om aan te tonen dat de aarde niet opwarmt. Dat is vaak het probleem, de tegenstanders hebben wel "argumenten", maar geen ondersteunende onderzoeken
Hmmzzz... het begint al fout hequote:Op maandag 12 maart 2007 09:38 schreef Evil_Jur het volgende:
[..]
Ok, kijk het dus maar, je zult blij verrast zijn.
Hoe kan hij dat nou zeggen na het zien van plaatjes als deze, Vostok Ice Core CO2 vs temperature correlation:quote:If the CO2 (as a greenhouse gas) increaes, then the temperature will go up. But the ice core records shows exactly the opposite. So the most fundemental assumption is shown to be wrong.
quote:The scientific motion is not driven bij carbon dioxide, manmade or otherwise
Boeiend, veel van de bronnen die jij hier aandraagt(hangt) zijn nogal manipulatief, tendentieus en eenzijdig. Waarom ben je zo bang om iets te kijken dat een ander geluid geeft? Ik zeg ook niet dat je het moet geloven, maar als je interesse hebt in de namen en achtergronden van die wetenschappers, kijk het dan gewoon, want ze vertellen hier hun verhaal. Omdat jij al te lam bent om op een link te klikken, moet ik maar alle namen en achtergronden zelf gaan verzamelen?quote:Op maandag 12 maart 2007 00:59 schreef Monidique het volgende:
[..]
Gewoon kijken? Het Orakel, is dat het? Ik wil gewoon weten welke wetenschappers waarom hun naam er niet bij wilden hebben. De documentaire is manipulatief en zeer eenzijdig, zoveel is ondertussen duidelijk. Waarom moet ik geloven wat er in deze documentaire gezegd wordt? Verwijzen naar een documentaire is hol. Stel dat ik 'm gezien heb en ik weet nog niet waar je het over hebt...
Welke wetenschappers, waarom?
En sowieso, zijn hun klachten wel echt? De producer heeft de schijn erg tegen.
Als je zo gemakkelijk overtuigd bent door grafiekjes, zul je zometeen wel bekeerd zijnquote:Op maandag 12 maart 2007 09:39 schreef maniack28 het volgende:
[..]
Hmmzzz... het begint al fout he
1 minuut bezig en:
[..]
Hoe kan hij dat nou zeggen na het zien van plaatjes als deze, Vostok Ice Core CO2 vs temperature correlation:
[afbeelding]
Sorry, maar wat je hier ziet is een statement zonder bewijs... en waarschijnlijk zit die hele docu vool met statements zonder bewijzen. Zoals dat 4% CO2 toename te weinig is of dat er in het verleden ook klimaatveranderingen hebben plaatsgevonden (maar helaas voor de tegenstanders niet op deze schaal in deze tijdspanne).
Ik kijk de rest later wel, maar ik geef je weinig hoop
Geen tijd, maar ik kijk vrijdag welquote:Op maandag 12 maart 2007 09:54 schreef Evil_Jur het volgende:
[..]
Als je zo gemakkelijk overtuigd bent door grafiekjes, zul je zometeen wel bekeerd zijnMaar serieus, kijk hem nou eerst eens af. Ik verbaas me werkelijk over hoe onwelwillend jullie zijn om het te kijken.
Uiteraard is de film van Gore ook eenzijdig. Het IPCC is dat echter niet en bevat zo'n beetje alle vooraanstaande wetenschappers in de betrokken vakgebieden.quote:Op maandag 12 maart 2007 07:05 schreef MrBadGuy het volgende:
[..]
Ah, dus de documentaire is even geloofwaardig als die andere documentaire en een bepaald rapport?![]()
Leuk dat Al Gore meteen wordt geloofd met zijn propaganda en dit meteen als dikke onzin wordt bestempeld.
Die grafiek gaat over 400.000 jaar.quote:Op maandag 12 maart 2007 09:39 schreef maniack28 het volgende:
[..]
Hmmzzz... het begint al fout he
1 minuut bezig en:
[..]
Hoe kan hij dat nou zeggen na het zien van plaatjes als deze, Vostok Ice Core CO2 vs temperature correlation:
1 minuut 53
[..]
[afbeelding]
Sorry, maar wat je hier ziet is een statement zonder bewijs... en waarschijnlijk zit die hele docu vool met statements zonder bewijzen. Zoals dat 4% CO2 toename te weinig is of dat er in het verleden ook klimaatveranderingen hebben plaatsgevonden (maar helaas voor de tegenstanders niet op deze schaal in deze tijdspanne).
Ik kijk de rest later wel, maar ik geef je weinig hoop
Waarvan er dus meerderen aan het woord zijn in de Swindle docu, en die zeggen heel wat anders dan het rapport. Oeps.quote:Op maandag 12 maart 2007 11:51 schreef du_ke het volgende:
[..]
Uiteraard is de film van Gore ook eenzijdig. Het IPCC is dat echter niet en bevat zo'n beetje alle vooraanstaande wetenschappers in de betrokken vakgebieden.
Heb de docu nog niet gezien maar je moet er rekening mee houden dat het volgens mij alleen nog maar de samenvatting voor beleidsmakers publiek is van het IPCC rapport. De achterliggende rapporten die volgen nog en ik vermoed dat daar net als de vorige keer niet heel veel tegen in gebracht gaat worden.quote:Op maandag 12 maart 2007 12:52 schreef Evil_Jur het volgende:
[..]
Waarvan er dus meerderen aan het woord zijn in de Swindle docu, en die zeggen heel wat anders dan het rapport. Oeps.
Het is juist goed dat het over 400.000 jaar gaat! Dat ontneemt degenen die roepen dat klimaatverandering niets nieuws is en dat het natuurlijke schommelingen zijn de wind uit de zeilen. Want het 0 punt van deze grafiek is niet nu maar ik meen in 1950. Onderhand zijn de PPM CO2 uit deze grafiek geschotenquote:Op maandag 12 maart 2007 12:30 schreef Nolius het volgende:
[..]
Die grafiek gaat over 400.000 jaar.
Wat ze in de film zeggen is dat je ziet dat juist EERST de temperatuur stijgt, en daarna de Co2. Om dat goed te kunnen zien, moet je veel verder inzoomen dan wat we nu zien. Ik kan nu niet precies zien wat er eerst is doordat de schaal van de grafiek te groot is.
Het is bekend dat de afgelopen paar honderdduizend jaar de concentratie koolstofdioxide in de atmosfeer toenam, nadat de temperatuur steeg. Dat is gewoon een bekend gegeven en geen nieuw inzicht. Men gebruikt dat in de documentaire om te suggereren dat als dat nou het geval is, de huidige temperatuursstijging niet te danken is aan de verhoogde concentratie CO2, maar juist andersom! Uiteraard is dit een logische fout, die maar al vaak misbruikt wordt door "sceptici".quote:Op maandag 12 maart 2007 12:30 schreef Nolius het volgende:
[..]
Die grafiek gaat over 400.000 jaar.
Wat ze in de film zeggen is dat je ziet dat juist EERST de temperatuur stijgt, en daarna de Co2. Om dat goed te kunnen zien, moet je veel verder inzoomen dan wat we nu zien. Ik kan nu niet precies zien wat er eerst is doordat de schaal van de grafiek te groot is.
Cepriesquote:Op maandag 12 maart 2007 14:11 schreef du_ke het volgende:
[..]
Het is juist goed dat het over 400.000 jaar gaat! Dat ontneemt degenen die roepen dat klimaatverandering niets nieuws is en dat het natuurlijke schommelingen zijn de wind uit de zeilen. Want het 0 punt van deze grafiek is niet nu maar ik meen in 1950. Onderhand zijn de PPM CO2 uit deze grafiek geschoten. Hieruit kan je dus opmaken dat de stijging van het CO2 gehalte in de atmosfeer uitzonderlijk is en geen natuurlijke variatie.
Dat ligt er natuurlijk aan of deze docu ook een grote impact zal hebben. Naar wat ik er tot nu toe over gelezen heb zal dit erg tegenvallen.quote:Op maandag 12 maart 2007 14:47 schreef Kadesh het volgende:
Ik vond het een goede docu. Ben wel benieuwd of ie ook gratis in de bioscoop te zien zal zijn, en dat regeringsleiders hem gaan bekijken. Een Oscar zal wel iets te hoog gegrepen zijn.
In de docu wordt helemaal niet gezegd dat de aarde niet opwarmt, er wordt juist gezegd dat ie wel opwarmt, alleen dat de rol van de mens en co2 uitstoot er geen tot maar een zeer beperkte rol in speelt.quote:Op maandag 12 maart 2007 08:14 schreef maniack28 het volgende:
[..]
Het rapport is gebaseerd op feiten en op langdurig onderzoek, ik heb die docu niet gezien maar ik betwijfel of er in die docu onderzoek/statistiek is gebruikt om aan te tonen dat de aarde niet opwarmt. Dat is vaak het probleem, de tegenstanders hebben wel "argumenten", maar geen ondersteunende onderzoeken
Ik zei dat voordat ik uberhaupt heb gekeken... maar goed... de eerste 5 minuten waren dus bull... zie stukje hierboven ookquote:Op maandag 12 maart 2007 17:00 schreef MrBadGuy het volgende:
[..]
In de docu wordt helemaal niet gezegd dat de aarde niet opwarmt, er wordt juist gezegd dat ie wel opwarmt, alleen dat de rol van de mens en co2 uitstoot er geen tot maar een zeer beperkte rol in speelt.
Ow? Kan jij in de toekomst kijken dan?quote:Op vrijdag 2 februari 2007 10:10 schreef Grrrrrrrr het volgende:
zeggen dat het de komende 100 jaar "een graadje warmer" wordt is gewoon botweg liegen.
Dat leuke grafiekje van je komt (volgensmij) ook nog terug in de documentairequote:Op maandag 12 maart 2007 17:18 schreef maniack28 het volgende:
[..]
Ik zei dat voordat ik uberhaupt heb gekeken... maar goed... de eerste 5 minuten waren dus bull... zie stukje hierboven ook
Maar iedereen denkt maar wat ie wel... er is toch geen enkel argument te verzinnen om niet binnen nu en 10 jaar massaal over te stappen op schone energie... Maar de olieindustrie houdt dat natuurlijk tegen, die gaan het tot op de laatste druppel uitmelken....
Als we allemaal investeren en niemand gaat op de oude weg verder dan worden we allemaal even hard getroffen en blijft het geld netjes verdeeld zoals het nu is
quote:Op maandag 12 maart 2007 17:23 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Ow? Kan jij in de toekomst kijken dan?
Niemand weet welke temperatuur het over 100 jaar is. Punt. Zeggen dat de man liegt is een veronderstelling als een feit presenteren. Iets waar de global warming hype al bol van staat... van beide zijden.quote:Op maandag 12 maart 2007 20:27 schreef Grrrrrrrr het volgende:
[..]
![]()
Alle data wijst erop dat het meer dan 1 graadje warmer gaat worden. Kroonenberg presenteert het echter alsof het hoogstens 1 graadje warmer wordt. Dan ben je dus aan het liegen. Of hij moet over spectaculaire nieuwe data beschikken waaruit blijkt dat het echt maar 1 graad warmer wordt.
Als je dat gelooft ben je het dus met me eens dat de man botweg aan het liegen is.quote:Op maandag 12 maart 2007 20:44 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Niemand weet welke temperatuur het over 100 jaar is.
Ja, net als die mensen die stellig beweren dat het 2 graden warmer is... of 5 graadjes of 10.quote:Op maandag 12 maart 2007 21:03 schreef Grrrrrrrr het volgende:
[..]
Als je dat gelooft ben je het dus met me eens dat de man botweg aan het liegen is.![]()
Voorlopig staat nog niet eens onomstotelijk vast óf de menselijke uitstoot wel de onvloed heeft als beweerd wordt.quote:Nogmaals: alles wijst erop dat de temperatuur meer gaat stijgen dan 1 graad. Dat we dat niet precies kunnen voorspellen is grotendeels omdat we niet kunnen voorspellen hoe groot de menselijke uitstoot van broeikasgassen zal zijn en dat we niet goed weten hoe de natuur zal reageren op de temperatuurstijging.
God moeten we al 2000 jaar vrezen....quote:Gevreesd moet worden dat natuurlijke carbon sinks op een gegeven moment ophouden met compenseren voor onze uitstoot en in plaats daarvan juist CO2 uit gaan stoten (netto that is).
Het IPCC gaat inderdaad uit van minstens een stijging van 1,1 graden in het gunstigste geval: http://www.ipcc.ch/SPM2feb07.pdfquote:Op maandag 12 maart 2007 21:03 schreef Grrrrrrrr het volgende:
Nogmaals: alles wijst erop dat de temperatuur meer gaat stijgen dan 1 graad.
Dat beweert dan ook niemand.quote:Op maandag 12 maart 2007 21:44 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Ja, net als die mensen die stellig beweren dat het 2 graden warmer is... of 5 graadjes of 10.
[..]
Onomstotelijk kan je dat ook nooit vaststellen, of je moet een paar identieke planeten hebben liggen waar we mee kunnen experimenteren. Tientallen jaren van onderzoek wijzen er echter op dat onze invloed aanzienlijk is.quote:Voorlopig staat nog niet eens onomstotelijk vast óf de menselijke uitstoot wel de onvloed heeft als beweerd wordt.
[..]
Domheid al heel wat langerquote:God moeten we al 2000 jaar vrezen....
Daarom is onomstotelijk bewijs ook een kansloos argument. Er is voor zoveel dingen geen onomstotelijk bewijs. Zoals bijv. dat bezuinigen tijden een laagconjuctuur goed is... toch doet de regering het. Als we puur met bewijzen moeten werken dan zal er nooit iets veranderen op deze aardklootquote:Op maandag 12 maart 2007 22:35 schreef Grrrrrrrr het volgende:
[..]
Dat beweert dan ook niemand.
[..]
Onomstotelijk kan je dat ook nooit vaststellen, of je moet een paar identieke planeten hebben liggen waar we mee kunnen experimenteren. Tientallen jaren van onderzoek wijzen er echter op dat onze invloed aanzienlijk is.
[..]
Domheid al heel wat langer.
Maar als het zogenaamd geld kost dan moet je perse bewijzen hebben, wanneer het over de economie gaat (wat een nog vager wetenschap is als klimatologie) dan is opeens alles geoorloofd.quote:Op vrijdag 30 maart 2007 09:36 schreef maniack28 het volgende:
[..]
Daarom is onomstotelijk bewijs ook een kansloos argument. Er is voor zoveel dingen geen onomstotelijk bewijs. Zoals bijv. dat bezuinigen tijden een laagconjuctuur goed is... toch doet de regering het. Als we puur met bewijzen moeten werken dan zal er nooit iets veranderen op deze aardkloot
Jaquote:Op vrijdag 30 maart 2007 10:08 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Maar als het zogenaamd geld kost dan moet je perse bewijzen hebben, wanneer het over de economie gaat (wat een nog vager wetenschap is als klimatologie) dan is opeens alles geoorloofd.
Fuck het doorgeslagen kapitalisme.
Econoom mode aan nee dat kan niet want de ecnomie zal altijd blijven groeien.quote:Op vrijdag 30 maart 2007 10:10 schreef maniack28 het volgende:
[..]
Ja
Maar goed... het ergste wat kan gebeuren is dat een deel van de mensheid in de toekomst wordt weggevaagd. En dat gaat toch wel gebeuren, iedere ontwikkelde samenleving heeft op een gegeven moment een ondergang mee gemaakt, dus wij ook. Daar zorgen we of zelf voor of de natuur zorgt ervoor
Bron.quote:Environment in crisis: 'We are past the point of no return'
Thirty years ago, the scientist James Lovelock worked out that the Earth possessed a planetary-scale control system which kept the environment fit for life. He called it Gaia, and the theory has become widely accepted. Now, he believes mankind's abuse of the environment is making that mechanism work against us. His astonishing conclusion - that climate change is already insoluble, and life on Earth will never be the same again.
Published: 16 January 2006
The world has already passed the point of no return for climate change, and civilisation as we know it is now unlikely to survive, according to James Lovelock, the scientist and green guru who conceived the idea of Gaia - the Earth which keeps itself fit for life.
In a profoundly pessimistic new assessment, published in today's Independent, Professor Lovelock suggests that efforts to counter global warming cannot succeed, and that, in effect, it is already too late.
The world and human society face disaster to a worse extent, and on a faster timescale, than almost anybody realises, he believes. He writes: " Before this century is over, billions of us will die, and the few breeding pairs of people that survive will be in the Arctic where the climate remains tolerable."
In making such a statement, far gloomier than any yet made by a scientist of comparable international standing, Professor Lovelock accepts he is going out on a limb. But as the man who conceived the first wholly new way of looking at life on Earth since Charles Darwin, he feels his own analysis of what is happening leaves him no choice. He believes that it is the self-regulating mechanism of Gaia itself - increasingly accepted by other scientists worldwide, although they prefer to term it the Earth System - which, perversely, will ensure that the warming cannot be mastered.
This is because the system contains myriad feedback mechanisms which in the past have acted in concert to keep the Earth much cooler than it otherwise would be. Now, however, they will come together to amplify the warming being caused by human activities such as transport and industry through huge emissions of greenhouse gases such as carbon dioxide (CO2 ).
It means that the harmful consequences of human beings damaging the living planet's ancient regulatory system will be non-linear - in other words, likely to accelerate uncontrollably.
He terms this phenomenon "The Revenge of Gaia" and examines it in detail in a new book with that title, to be published next month.
The uniqueness of the Lovelock viewpoint is that it is holistic, rather than reductionist. Although he is a committed supporter of current research into climate change, especially at Britain's Hadley Centre, he is not looking at individual facets of how the climate behaves, as other scientists inevitably are. Rather, he is looking at how the whole control system of the Earth behaves when put under stress.
Professor Lovelock, who conceived the idea of Gaia in the 1970s while examining the possibility of life on Mars for Nasa in the US, has been warning of the dangers of climate change since major concerns about it first began nearly 20 years ago.
He was one of a select group of scientists who gave an initial briefing on global warming to Margaret Thatcher's Cabinet at 10 Downing Street in April 1989.
His concerns have increased steadily since then, as evidence of a warming climate has mounted. For example, he shared the alarm of many scientists at the news last September that the ice covering the Arctic Ocean is now melting so fast that in 2005 it reached a historic low point.
Two years ago he sparked a major controversy with an article in The Independent calling on environmentalists to drop their long-standing opposition to nuclear power, which does not produce the greenhouses gases of conventional power stations.
Global warming was proceeding so fast that only a major expansion of nuclear power could bring it under control, he said. Most of the Green movement roundly rejected his call, and does so still.
Now his concerns have reached a peak - and have a new emphasis. Rather than calling for further ways of countering climate change, he is calling on governments in Britain and elsewhere to begin large-scale preparations for surviving what he now sees as inevitable - in his own phrase today, "a hell of a climate", likely to be in Europe up to 8C hotter than it is today.
In his book's concluding chapter, he writes: "What should a sensible European government be doing now? I think we have little option but to prepare for the worst, and assume that we have passed the threshold."
And in today's Independent he writes: "We will do our best to survive, but sadly I cannot see the United States or the emerging economies of China and India cutting back in time, and they are the main source of [CO2] emissions. The worst will happen ..."
He goes on: "We have to keep in mind the awesome pace of change and realise how little time is left to act, and then each community and nation must find the best use of the resources they have to sustain civilisation for as long as they can." He believes that the world's governments should plan to secure energy and food supplies in the global hothouse, and defences against the expected rise in sea levels. The scientist's vision of what human society may ultimately be reduced to through climate change is " a broken rabble led by brutal warlords."
Professor Lovelock draws attention to one aspect of the warming threat in particular, which is that the expected temperature rise is currently being held back artificially by a global aerosol - a layer of dust in the atmosphere right around the planet's northern hemisphere - which is the product of the world's industry.
This shields us from some of the sun's radiation in a phenomenon which is known as "global dimming" and is thought to be holding the global temperature down by several degrees. But with a severe industrial downturn, the aerosol could fall out of the atmosphere in a very short time, and the global temperature could take a sudden enormous leap upwards.
One of the most striking ideas in his book is that of "a guidebook for global warming survivors" aimed at the humans who would still be struggling to exist after a total societal collapse.
Written, not in electronic form, but "on durable paper with long-lasting print", it would contain the basic accumulated scientific knowledge of humanity, much of it utterly taken for granted by us now, but originally won only after a hard struggle - such as our place in the solar system, or the fact that bacteria and viruses cause infectious diseases.
Rough guide to a planet in jeopardy
Global warming, caused principally by the large-scale emissions of industrial gases such as carbon dioxide (CO2), is almost certainly the greatest threat that mankind has ever faced, because it puts a question mark over the very habitability of the Earth.
Over the coming decades soaring temperatures will mean agriculture may become unviable over huge areas of the world where people are already poor and hungry; water supplies for millions or even billions may fail. Rising sea levels will destroy substantial coastal areas in low-lying countries such as Bangladesh, at the very moment when their populations are mushrooming. Numberless environmental refugees will overwhelm the capacity of any agency, or indeed any country, to cope, while modern urban infrastructure will face devastation from powerful extreme weather events, such as Hurricane Katrina which hit New Orleans last summer.
The international community accepts the reality of global warming, supported by the UN's Intergovernmental Panel on Climate Change. In its last report, in 2001, the IPCC said global average temperatures were likely to rise by up to 5.8C by 2100. In high latitudes, such as Britain, the rise is likely to be much higher, perhaps 8C. The warming seems to be proceeding faster than anticipated and in the IPCC's next report, 2007, the timescale may be shortened. Yet there still remains an assumption that climate change is controllable, if CO2 emissions can be curbed. Lovelock is warning: think again.
Nou ga ik er maar van uit dat hij bedoelt dat de bevolking met miljarden zal afnemen.quote:Op zondag 1 april 2007 14:39 schreef Monidique het volgende:
"Before this century is over, billions of us will die"
Joh.
http://www.reuters.com/article/topNews/idUSL014880320070401quote:Global warming could cause more hunger in Africa and melt most Himalayan glaciers by the 2030s, according to a draft U.N. report due on Friday which also warns that the poorest nations are likely to suffer most.
The U.N. climate panel, giving the most authoritative study on the regional impact of climate change since 2001, also predicts more heatwaves in countries such as the United States, and damages corals including Australia's Great Barrier Reef.
"We are talking about a potentially catastrophic set of developments," Achim Steiner, the head of the U.N. Environment Programme, said of the likely impact of rising temperatures, widely blamed on greenhouse gases from burning fossil fuels.
"Even a half meter (20 inch) rise in sea levels would have catastrophic effects in Bangladesh and some island states," he told Reuters.
Op zich heb je daar helemaal gelijk in.quote:Op zondag 1 april 2007 20:32 schreef Evil_Jur het volgende:
Ach, de overbevolking direct aanpakken is een stuk effectiever om vervuiling en uitstoot te beperken dan biljoenen pompen in allerlei vage maatregelen.
Geen kinderbijslag meerquote:Op maandag 2 april 2007 09:15 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Op zich heb je daar helemaal gelijk in.
Het enigste land dat hier iets aan durfde te doen was communistisch china met zijn 1 kind politiek. Hoe moeten wij als westerse maatschappij dat doen? Vooral door het kapitalisme wat maar steeds meer en nieuwe werkende en consumerende mensen nodig heeft zal dit worden tegen gehouden,.
Geen kinderbijslag meer zie ik niet echt als een structurele oplossing, dan heb je kans op alleen nog maar een grotere chaos in je maatschappij.quote:
Daar is natuurlijk geen politiek correct antwoord op te geven.quote:Op maandag 2 april 2007 09:15 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Op zich heb je daar helemaal gelijk in.
Het enigste land dat hier iets aan durfde te doen was communistisch china met zijn 1 kind politiek. Hoe moeten wij als westerse maatschappij dat doen? Vooral door het kapitalisme wat maar steeds meer en nieuwe werkende en consumerende mensen nodig heeft zal dit worden tegen gehouden,.
Wanneer is iets nog politiek correct?quote:Op maandag 2 april 2007 11:39 schreef Evil_Jur het volgende:
[..]
Daar is natuurlijk geen politiek correct antwoord op te geven.
Dus JP!! Gratis condooms voor iedereen!!!! GEEN KOTERS MEER!!!quote:Op maandag 2 april 2007 12:30 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Wanneer is iets nog politiek correct?
Ik heb geen problemen met een 1 kind politiek, ja sommige mensen die zogenaamd van de vrijheid zijn voor zichzelf soms wel. Maar als we eens kijken naar het grotere plaatje dan wil je als overheid het toch ook niet op je geweten hebben dat de planeet op een gegeven moment niet meer leefbaar is omdat we zo stom zijn geweest om de bevolkingpopulatie maar door te laten groeien.
Een bonus van 1000 euro voor elke man of vrouw die zich laat stereliseren.quote:Op maandag 2 april 2007 13:22 schreef maniack28 het volgende:
Dus JP!! Gratis condooms voor iedereen!!!! GEEN KOTERS MEER!!!
quote:Op maandag 2 april 2007 13:27 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Een bonus van 1000 euro voor elke man of vrouw die zich laat stereliseren.![]()
Dat lijkt mij ook.quote:Op vrijdag 30 maart 2007 10:51 schreef Basp1 het volgende:
Ik denk dat het gebrek aan goedkope energie de eerste klap zal gaan maken.
Ik denk dat de armoede van de Derde wereld een veel groter issue is, en de ecolobby wil het liefst dat de derde wereld zich niet ontwikkeld.quote:Op vrijdag 12 januari 2007 20:24 schreef Swetsenegger het volgende:
En dat er problemen zijn is duidelijk, maar global warming is denk ik niet het grootste probleem. De algehele vergiftiging van ons leefklimaat lijkt me belangrijker om aan te pakken.
Wat lief, geef jij om de armen.quote:Op maandag 2 april 2007 23:47 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Ik denk dat de armoede van de Derde wereld een veel groter issue is, en de ecolobby wil het liefst dat de derde wereld zich niet ontwikkeld.
Ik denk dat we dan de koeien ook maar zo moeten fokken dat die alleen nog maar wit zijn, dan hebben we ook nog het cow-albedo effect erbij.quote:Op maandag 2 april 2007 23:39 schreef Grrrrrrrr het volgende:
Overigens is onlangs het definitieve bewijs geleverd dat CO2 niet de veroorzaker is van de recente opwarmingen.
Jij wil de aarde in een nieuwe ijstijd storten?quote:Op dinsdag 3 april 2007 09:02 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Ik denk dat we dan de koeien ook maar zo moeten fokken dat die alleen nog maar wit zijn, dan hebben we ook nog het cow-albedo effect erbij.![]()
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |