Ik denk dat je met 8 minuten in ieder geval qua krachttraining al een heel eind kunt komen!quote:Op vrijdag 12 januari 2007 19:24 schreef SubTOP het volgende:
Er zijn natuurlijk meerdere wegen die naar rome leiden maar het punt is dat je met een workout van 8 min niet kan bereiken wat TS wil... Daar ben je het wel mee eens hoop ik?
Ooit weleens aan gedacht dat als je hartfrequentie hoger ligt (dus de intensiteit hoger ligt) de totale hoeveelheid verbrande energie hoger is en dus ook het aantal vet ? (in de meeste gevallen). Dan heb ik het nog niet eens over de metabolismeverhoging in de uren na een intensieve training die je niet hebt bij weak-ass low-intensity bagger.quote:Op vrijdag 12 januari 2007 19:28 schreef SubTOP het volgende:
[..]
Wel eens gehoord van de hartfrequentie waarop je het meeste vet verbrand? Natuurlijk gebeurt dat ook bij andere frequenties...
bronquote:Fit in 8 minuten, kan dat?
Monique Snoeijen
Sporten moet, maar wie heeft er nog tijd voor? Niemand, weten de makers van de ROM-machine,
een futuristisch fitnessapparaat uit Amerika. Wie romt, zou in
2 x 4 minuten een totale cardiotraining krijgen. Een test.
Dat je bijna veertig moet worden om hem te ontmoeten: de ideale sportinstructeur. Hij heet Boris Sala, lijkt weggelopen uit een Tell Sell-reclame (bruin en gespierd), maar zegt buitengewoon verstandige dingen. Dingen als: Sporten is niet leuk, maar je moet het gewoon even doen - net als tandenpoetsen. Of: Om met Midas Dekkers te spreken: de mens is niet gemaakt om langdurig te bewegen. En: In de bewegingsleer dacht men lange tijd dat je alleen conditie kunt opbouwen door duurtraining. Nu blijkt het ook met korte, intensieve training te kunnen.
Daarom importeerde Boris Sala uit Amerika de ROM-machine: een futuristisch ogend apparaat met veel chroom en zwart leer. In 2 x 4 minuten op deze Time Machine verbrand je meer calorieën dan met een uur rennen op een loopband. ROM staat voor range of motion, ofwel bewegingsuitslag. Op het apparaat maak je een zo groot mogelijke beweging; zittend een soort roeibeweging, staand een soort reuze traploopbeweging. Zo breng je een vliegwiel op gang dat de weerstand regelt: hoe meer kracht je levert, hoe meer het apparaat tegenwerkt.
Zoals de magnetron een revolutie in de keuken teweegbracht, zo moet de ROM-machine een omwenteling in de fitnesswereld ontketenen. Uit onderzoek van TNO blijkt dat proefpersonen na twee maanden trainen een stuk fitter waren. TNO liet 16 mensen tussen de 20 en 55 jaar acht weken lang, drie keer per week, 8 minuten op de ROM trainen. Hun uithoudingsvermogen nam toe met 72 procent, de spierkracht met 5,2 procent en de zuurstofopname met 3,5 procent. Het vetpercentage was met 3,5 gedaald.
No time to get fit, get fit in no time is de slogan van Fast Fit, de fitnessketen waar de ROM-machine staat. Het eerste filiaal ging een paar maanden geleden open in Amsterdam. Binnen vijf jaar wil directeur Maikel Rondon honderd vestigingen hebben, en zelf in de Quote 500 van rijkste Nederlanders staan. Zijn concept is volgens hem een uitkomst voor iedereen met weinig tijd. In een uur kun je een totale cardiotraining doen (8 minuten), gemasseerd worden (op een heetwaterbed; 10 min.), onder de zonnebank (5 min.) en ontspannen in een (privé-)infraroodsauna (30 min). Rondon: Normaal gesproken ben je daar een halve dag zoet mee.
Wie bij Fast Fit gaat trainen, krijgt eerst een nulmeting van zijn lichamelijke conditie. Een apparaat meet via elektronische impulsen onder meer spier-, bot- en vetmassa en geeft een fitscore. Trainer Hans Mars voorspelt: als ik drie maanden rom zie ik er gespierder uit, is mijn botmassa toegenomen en mijn huidige fitscore van 76 gestegen. Ik moet wel goed eten. Omdat mijn vetpercentage aan de lage kant zit en je per sessie wel 1200 calorieën kan verbranden (600 à 800 op de ROM-machine en 600 in de infraroodsauna) moet ik af en toe een tussendoortje uit de gezonde sector nemen. Word je alleen maar strakker van. Het lijkt te mooi om waar te zijn: meer eten, kort bewegen, intens ontspannen en toch evenveel calorieën verbranden als met drie uur aerobics (200 calorieën per half uur) of zes uur lopen (115 calorieën per half uur).
Natuurlijk heb je altijd spelbrekers. Dat TNO-onderzoek, zegt Wim Köhler, wetenschapsjournalist van NRC Handelsblad, was met ongetrainde proefpersonen. Dan heb je al heel snel effect. Hij verwacht niet dat ik over twee maanden gespierder zal zijn, noch dat mijn botmassa zal zijn toegenomen. Dat kan niet door zo kort te trainen. Hij waarschuwt voor te hoge verwachtingen. TNO heeft niet onderzocht hoeveel calorieën je in zon infraroodsauna verbrandt.
Maar toch. Stel dat het waar is. Stel dat ik getuige ben van een revolutie in de fitnesswereld. Er was ook een tijd dat vooraanstaande wetenschappers dachten dat de aarde plat was. Wordt over drie maanden vervolgd.
Ik denk dat je met 24 minuten per week nooit een volume kunt behalen waarbij duidelijke spiergroei ontstaat.quote:Op vrijdag 12 januari 2007 19:37 schreef sungaMsunitraM het volgende:
[..]
Ik denk dat je met 8 minuten in ieder geval qua krachttraining al een heel eind kunt komen!
Werkt ook hoorquote:Op vrijdag 12 januari 2007 19:54 schreef HPoi het volgende:
Koop een kansloze trilplaat.
Ik ben het opzich met je eens, maar waterpoloquote:Op vrijdag 12 januari 2007 19:24 schreef SubTOP het volgende:
[..]
Allemaal leuk maar ik train dagelijks op top niveau (waterpolo) en weet dus door de begeleiding die je bij zowel trainingen in het water als in de sportschool krijgt op welke manier je wat doet aan je conditie en op welke manier vooral niet...
Er zijn natuurlijk meerdere wegen die naar rome leiden maar het punt is dat je met een workout van 8 min niet kan bereiken wat TS wil... Daar ben je het wel mee eens hoop ik?
Sorry, die 'studies' uit 2002 overtuigen mij echt niet. Tabata is een zeer hoog aangeschreven bewegingswetenschapper en zijn op zijn onderzoek gebaseerde workout lijkt me toch iets effectiever.quote:
Sorry darling, dat is een achterhaalde wetenschap. Elke topsporter of bodybuilder, zal je kunnen vertellen, dat je meer dan respectabele resultaten kunt boeken met een high impact, kort durende training.quote:Op vrijdag 12 januari 2007 19:11 schreef SubTOP het volgende:
[..]
Het gaat erom dat wat je wilt bereiken, maar voor een gezond lichaam met een goed conditie moet je dus gewoon lang en regelmatig trainen. En volgens mij stond er in de OP dat TS zich gezond en in een goed conditie voelde (of iets van die strekking)
Denken dat dat in 8 min kan (of 20) dat is dus dom!
Is ook sterk, want in een sauna verlies je voornamelijk vocht. en ja, dat scheelt je nogal in omvang, maar het blijft vocht..en dat wordt ook in no time weer aangevuld.quote:Op vrijdag 12 januari 2007 19:49 schreef Fastcruiser het volgende:
... 600 cal in een half uur infraroodsauna lijkt me ook sterk trouwens. Dan zou elke luie vetklep zo'n ding aanschaffen. Afvallen zonder moe te worden!
Overigens heb ik er binnenkort ook één... maar ik train graag (en neem de tijd er voor).
Eens, met dat apparaat is het gewoonweg onmogelijk om écht gespierd te worden in zo'n korte tijd, dat bestaat niet.quote:Op vrijdag 12 januari 2007 19:44 schreef LedZep het volgende:
[..]
Ik denk dat je met 24 minuten per week nooit een volume kunt behalen waarbij duidelijke spiergroei ontstaat.
Ik hou nogal veel vocht vast, dus voor mij zou een sauna perfect zijn?quote:Op vrijdag 12 januari 2007 20:05 schreef SHE het volgende:
[..]
Is ook sterk, want in een sauna verlies je voornamelijk vocht. en ja, dat scheelt je nogal in omvang, maar het blijft vocht..en dat wordt ook in no time weer aangevuld.
trainen in een sauna daarentegen...yeah baby![]()
hell yeah, al moet je wel even stilstaan bij de reden waarom je vocht vasthoud.quote:Op vrijdag 12 januari 2007 23:05 schreef mbargo het volgende:
[..]
Ik hou nogal veel vocht vast, dus voor mij zou een sauna perfect zijn?
Zoek maar lekker een eind weg. De eerste ( ongeveer ) 30 minuten worden eerst de aanwezige koolhydraten verbrand.quote:Op vrijdag 12 januari 2007 19:15 schreef Jajong het volgende:
[..]
Hahaha, je moet sci-fi gaan schrijven want een grote fantasie heb je zeker wel. Zoals ik hierboven zei zoek op HIIT en Tabata-interval training en vertel me dan dat je vetverbranding pas na een half uur op gang komt.
Summary: Je dieet ( LEES: Dieten = níet minder eten, vaak méér en béter. ) is 10 keer belangrijker dan hoeveel en hoe hard je traint. Als je onregelmatig eet en junkfood en weet ik wat en je doet 1000000000 situps per dag, zal je in 99 van de 100 gevallen NOOIT een sixpack etc. kweken.
En jij hebt toplichamen afgeleverd? ( zoals je beweerde in een vorig topic )quote:Op vrijdag 12 januari 2007 19:05 schreef SHE het volgende:
het kan zeker, mensen die denken dat je uren moet trainen voor buns of steel zijn dom.
een goede en zichtbaar effectieve workout kan absoluut in 20 min. dus waarom ook niet in 8.
Ik zou het apparaat zeker eens willen testen. Mocht iemand weten of de lean, mean killing machine ook ergens in Utrecht staat, dan hoor ik het graag.
niet zo zuur doen joh. het leven is meer dan mensen die 'droog' zijn.quote:Op vrijdag 12 januari 2007 23:55 schreef ThaGuitarmaistro het volgende:
[..]
En jij hebt toplichamen afgeleverd? ( zoals je beweerde in een vorig topic )
![]()
Zichtbaar effectieve workout in 8-20 minuten??
Niet uren trainen voor buns of steel??
Met deze post heb je jezelf compleet belachelijk gemaakt. Veel succes met je "toplichamen."![]()
Het is wel een feit dat de werkelijke spanning die je op een spier gooit uiteindelijk qua tijd niet veel is. Het is dus niet gek om een machine te ontwerpen die alle spiergroepen tegelijk trainen en theoretisch zou het zeker kunnen. Natuurlijk is het uiteindelijke effect beter als je individuele spiergroepen zo hard mogelijk gebruikt, maar in mindere mate kan zo'n apparaat wel werken.quote:Op vrijdag 12 januari 2007 23:55 schreef ThaGuitarmaistro het volgende:
[..]
En jij hebt toplichamen afgeleverd? ( zoals je beweerde in een vorig topic )
![]()
Zichtbaar effectieve workout in 8-20 minuten??
Niet uren trainen voor buns of steel??
Met deze post heb je jezelf compleet belachelijk gemaakt. Veel succes met je "toplichamen."![]()
Sterker nog, de mensen die 'droog' zijn worden door de rest met een schuin oog aangekeken.. Eerder een onderlaag dan een toplaag.quote:Op vrijdag 12 januari 2007 23:58 schreef zoalshetis het volgende:
[..]
niet zo zuur doen joh. het leven is meer dan mensen die 'droog' zijn.
Klopt, ik redeneer inderdaad meer vanuit het contitionele opzicht i.c.m. kracht en spieropbouw.. Ben misschien bevooroordeeld als MMA beoefenaar.quote:Op vrijdag 12 januari 2007 20:04 schreef SHE het volgende:
[..]
Ik las volgens mij dat HIT en interval al genoemd zijn, en die zijn bijna van toepassing, ware het niet dat beiden train methodieken ook met name op conditioneel voordeel zijn gespitst. Los van het feit dat je interval ook best kunt doortrekken op KT.
Het is een proven concept, klaar.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |