Oke goed dat je het zegt dan vergeet ik dit plaatje maar. Maar waar zou ik dan mee moeten beginnen om te leren?quote:Op donderdag 18 januari 2007 09:08 schreef hello_goodbye het volgende:
199,-/179,- is dus goedkoop, helemaal voor een compleet setje!Een beetje (electrische) gitaar op zich kost al minsten 500/600 euro (alles onder de 500 zijn toch wel instappers) en als je echt een topper wilt een paar duizend.
Maar dat betekent verder niet zo veel, hoor: ik heb 20 jaar plezier gehad met een gitaar van (toen nog) 200 gulden. Het ding was op het laatst krom en steevast vals na één bend, maar lol heb ik er zeker mee gehad.
Alhoewel ik denk ik wel beter was geworden op een goede gitaar...!
BTW Aan dit plaatje...
[afbeelding]
...heb je imho dus helemaal niets als beginnende gitarist! Complete nonsens. Gelijk weer vergeten en weggooien. Wat heb je er aan als je weet waar de noot F allemaal zit, zonder te weten wat je er mee moet? Zonder te weten wat de relatie van die F is tot de andere noten? Ik zou zeggen: lees alle zeer goede posts van Keromane nog eens even helemaal door...
Ik geloof nooit dat je serieus nog geen normaal nummer kunt spelen op je akoestische gitaar na ongeveer 2,5 jaar electrisch gespeeld te hebben. Michel is een nummer voor de absolute beginner, een beetje verder qua niveau ben je toch wel? Of heb je alleen maar powerchords gespeeld de laatste jaren?quote:Op donderdag 18 januari 2007 18:01 schreef morgane het volgende:
weet iemand nog een paar leuke liedjes op acoustische gitaar? Ik speel nu een jaartje of 2/3 electrisch, maar zou ook graag wat liedjes op m'n acoustische gitaar willen leren. Ben nu bezig met Michel van Anouk (om mezelf te begeleiden tijdens het zingen) maar die komt ondertussen mn neus uitiemand nog een ideetje?
Die intro is gewoon wat akkoordjes aanslaan. Barre akkoordjes. Je maakt me nooit wijs dat je dit als absolute beginner al vloeiend kunt spelen.quote:Op donderdag 18 januari 2007 18:27 schreef persoon14362 het volgende:
Vet ik kan bijna deze intro spelen.![]()
http://www.tabsrus.nl/view/download.php?tab=14819
Er zit een heel goed logisch verband in. Zoals ik al had gezegd in dit topic (quote:Op donderdag 18 januari 2007 17:57 schreef persoon14362 het volgende:
Ben nu dit aan het oefenen maar ik begrijp er niks van. Zit er wel een logisch verband in?Zou iemand kunnen uitleggen hoe het werkt...
http://www.musictheory.net/trainers/html/id81_en.html
A tot en met G klinkt logisch, maar ik begrijp het nog niet helemaal. Wat zijn kruizen en mollen? # en b maar waar dienen ze voor. Misschien een beetje domme vragen. Staat het ergens uitgelegd voor echt vanaf het begin beginnende beginners.quote:Op donderdag 18 januari 2007 18:52 schreef DuranK het volgende:
[..]
Er zit een heel goed logisch verband in. Zoals ik al had gezegd in dit topic (), elk vakje is een halve noot.
A-A#-B-C-C#-D-D#-E-F-F#-G-G#-A (van uit kruizen gezien)
A-Ab-G-Gb-F-E-Eb-D-Db-C-B-Bb-A (van uit mollen gezien)
Als je een halve tel omhoog gaat bij een hele noot, krijg je er een kruis bij (#). Spreek het uit als ies.
Als je een halve tel omlaag gaat bij een hele noot, krijg je er een mol bij (b). Spreek uit als es.
Nou zijn er 2 uitzonderingen. B-C en E-F. Verschillende ezelsbruggetjes daarvoor. Eet Friet met BeCel.
succes![]()
Dit is waar.quote:Op donderdag 18 januari 2007 20:10 schreef hello_goodbye het volgende:
Nogmaals, lees de posts van Keromane, eerder in dit topic (ook al zijn ze lang)! Al je vragen heeft hij al beantwoord en er staan zeer nuttige links bij!
Als je niet de tijd wilt nemen om zijn posts helemaal te lezen zal je ook nooit het geduld kunnen opbrengen dat je nodig hebt om gitaar te leren spelen.![]()
Haastige spoed is zelden goed.
Ik heb het hele topic al gelezen.quote:Op donderdag 18 januari 2007 20:10 schreef hello_goodbye het volgende:
Nogmaals, lees de posts van Keromane, eerder in dit topic (ook al zijn ze lang)! Al je vragen heeft hij al beantwoord en er staan zeer nuttige links bij!
Als je niet de tijd wilt nemen om zijn posts helemaal te lezen zal je ook nooit het geduld kunnen opbrengen dat je nodig hebt om gitaar te leren spelen.![]()
Haastige spoed is zelden goed.
Bedankt.quote:Op donderdag 18 januari 2007 20:30 schreef Blivox het volgende:
Je wilt veel te veel in veel te korte tijd. Lees dit eens door:
http://www.guitarbasics.com/theory/accigt_menu.htm
Vooral het begin is nu belangrijk. De rest is een overkill aan informatie voor je op dit moment denk ik. Alles vanaf de scales lekker skippen dus, of je moet een enorm goed gevoel hebben voor muziektheorie en alles meteen snappen. Vanaf de derde pagina begint het verwarrend te wordenquote:
Dat zeg ik ook. Eerst even die eerste 2 bladzijdes lezen, en daarna alles skippen omdat dat veel te lastig is. Maar weten wat EADGBe betekent is al erg handig bijvoorbeeld.quote:Op donderdag 18 januari 2007 21:39 schreef hello_goodbye het volgende:
LOL Die link zegt OOK veel te veel in veel te korte tijd!En bovendien zijn het geen gitaarlessen maar eerder muziektheorielessen (met de gitaar als uitgangspunt). Volgens mij staat er NIETS in over het gitaarspelen ZELF, dus: hoe moet je je linker hand houden, en hoe de rechter of een plectrum. Hoe plaats je de vingers op de snaren, nou ja, de ECHTE basics: het wordt NOOIT wat als de basis niet goed is! Een beginner moet niet ontmoedigd worden met de Dorian of Phrygian modes!
Als je per se snel ff wat gitaar wilt leren spelen, richt je dan eerst op de TECHNIEK en niet op de muziektheorie. Leer eerst HOE je moet spelen en daarna WAT (of nog beter tegelijkertijd). Je kan je daarnaast i.p.v. op muziektheorie ook richten op de logica van het fretboard: de patronen die je daar op kunt vinden en die het je makkelijker maken om te spelen wat je wilt spelen (op gehoor bijvoorbeeld). Om een mooie solo te spelen hoef je geen muziektheorie te kennen: je moet alleen maar kunnen gitaarspelen.(Ik zeg met dit alles NIET dat je dus nooit muziektheorie zou moeten bestuderen! Maar begin wel bij het begin!)
# en b zijn om aan te tonen dat je of een halve toon omhoog gaat of een halve toon omlaag. Dit wil dus zeggen dat een F# hetzelfde is als een Gb. Waarom er toch verschil wordt gemaakt is nog niet belangrijk. Mijn advies voor wat je nou probeert te spelen, probeer makkelijkere dingen te doen. Zo als ik begrijp ben je echt een beginner, en dan is dit nog echt te moeilijk. Het komt nog wel allemaalquote:Op donderdag 18 januari 2007 19:35 schreef persoon14362 het volgende:
[..]
A tot en met G klinkt logisch, maar ik begrijp het nog niet helemaal. Wat zijn kruizen en mollen? # en b maar waar dienen ze voor. Misschien een beetje domme vragen. Staat het ergens uitgelegd voor echt vanaf het begin beginnende beginners.![]()
Ik begrijp dit wel sinds vandaag:
e|--------------|---------------|--------------|---------------|
B|------8b------|---------------|------8b------|---------------|
G|----7---------|---------------|----7---------|---------------|
D|-/9------7vv--|-/5-0----------|-/9------7vv--|-/5-0----------|
A|--------------|--------5/7vv--|--------------|--------5/7vv--|
E|--------------|------0--------|--------------|------0--------|
Ik begrijp alleen niet wat /, b en vv is. Maar als ik het speel klinkt het echt als hoe dat nummer hoort te klinken.![]()
Maar dit zijn dus tabs volgens mij. Zal ik verder gaan met de tabs leren of moet ik noten leren lezen om echt goed gitaar te kunnen spelen? Of maakt het niet uit?
De theorie is wel handig. Het is wel geinig om te weten wat je nou eigenlijk aan het doen bent qua muziek.quote:Op donderdag 18 januari 2007 20:35 schreef Blivox het volgende:
[..]
Vooral het begin is nu belangrijk. De rest is een overkill aan informatie voor je op dit moment denk ik. Alles vanaf de scales lekker skippen dus, of je moet een enorm goed gevoel hebben voor muziektheorie en alles meteen snappen. Vanaf de derde pagina begint het verwarrend te worden.
ik heb tijdens m'n gitaarles nooit veel aan akkoorden gedaan, eigenlijk bijna alleen maar toonladders/sequencen en powerchords. Dus vandaarquote:Op donderdag 18 januari 2007 18:27 schreef Blivox het volgende:
[..]
Ik geloof nooit dat je serieus nog geen normaal nummer kunt spelen op je akoestische gitaar na ongeveer 2,5 jaar electrisch gespeeld te hebben. Michel is een nummer voor de absolute beginner, een beetje verder qua niveau ben je toch wel? Of heb je alleen maar powerchords gespeeld de laatste jaren?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |