En dan mag abortus van jou?quote:Op dinsdag 12 december 2006 17:13 schreef EchtGaaf het volgende:
Ik weet dat er grensgevallen zijn....Als de foetes niet met het leven verenigbaar is....
Dan doe je dat toch niet?quote:Op dinsdag 12 december 2006 16:55 schreef Gia het volgende:
[..]
Oh, maar ik mag oordelen zoveel als ik wil. Met eigen verantwoordelijkheid bedoel ik overigen niet 'baas in eigen buik', maar dat je maar op moet letten dat je niet zwanger wordt. Gewoon condoom gebruiken bij de pil, bijvoorbeeld. Maakt het een stuk veiliger.
Ben absoluut tegen abortus als anticonceptiemethode.
Weet ik niet, ik vraag 't je al 3 keer.quote:Op dinsdag 12 december 2006 17:48 schreef EchtGaaf het volgende:
Wat zou je denken..
Die vind ik wel.quote:Op dinsdag 12 december 2006 16:39 schreef erodome het volgende:
[..]
Zoek maar eens een dierenarts die dat voor je doet dan....
Oh ok, maar vervolgd zal ik er niet voor worden. Muizen mag ik doodklappen, en ik vermoed dat een kitten in een muizeval ook niet verboden is.quote:Jonge katjes verzuipen mag niet trouwens, valt onder dierenmishandeling(weet ik nogal zeker).
Dat zei ik dan ook niet. Overigens krijg ik geen boete voor mishandeling maar voor illegaal slachten. Maar voor slachten is het geen voorwaarde dat ik het beest opeet. Of het vlees als voedsel gebruik voor mijzelf of anderen. De intentie doet er niet toe - ik mag mijn gezonde dier laten doden. Op het wens dat ik wil, en niemand die het me kan verbieden omdat het een schattig lammetje is.quote:Een zwangere kat laten helpen mag wel weer dan idd....
Maar je mag niet zomaar een gezond, jong dier doodmaken, dat is gewoonweg niet waar en wat jouw lammetjes betrefd, maak zelf maar eens een einde aan hun leven, dan zal je erachter komen dat je een boete krijgt voor dierenmishandeling.
Hoezo? Dan blijft het wel vlees en bloed dat ik het leven geschonken zou hebben - en als ik dat niet wil is dat mijn goed recht. Er is geen voorplantingsplicht - ook niet bij zwangerschap.quote:Verder is er gewoon geen enkele reden te noemen, kind ongewenst, er bestaat adoptie hoor....
Hoe zat dat ook al weer met dat dertienjarige verkrachte meisje in Ierland?quote:Op dinsdag 12 december 2006 16:54 schreef buachaille het volgende:
[..]
Ierland is zeker een voorbeeld voor hoe het moet met abortus. Als daar een vrouw zwanger is terwijl ze nog op wintersport moet dan cancelt ze haar vakantie ipv de zwangerschap. In die achterbuurtkliniekjes dat zal wel meevallen (alhoewel er vast wel weer een paar schrijnende gevallen / huilverhalen te vinden zijn).
Alleen als er medisch kleine probleempjes aan ten grondslag liggen? Een 17-jarige die d'r met d'r domme kop zwanger heeft laten schoppen? Gescheurd condoom? Ondanks pilgebruik zwanger? Ondanks sterilisatie?quote:Op dinsdag 12 december 2006 17:13 schreef EchtGaaf het volgende:
[..]
Nogmaals ik ben absoluut niet tegen prenataal onderzoek. Ik deel je opvatting dus dat het juist vooruitgang bied. Ik heb wel alles tegen een abortus, vanweg een medisch "relatief klein probleem"...
Want mensen die verkracht worden zijn helemaal niet mentaal labiel, bang om op straat te komen, bang voor mensen, bang voor onderzoeken etc etc etc. 'Ach joh, ik ben verkracht, jeetje, misschien ben ik wel zwanger. Nou, hop naar de kliniek voor een abortus, er is mentaal toch helemaal niks met me aan de hand, dus die emotionele klap kan er ook nog wel bij!'. Jij bent echt behoorlijk kortzichtig, en eng.quote:Op dinsdag 12 december 2006 16:58 schreef Gia het volgende:
[..]
Als jij verkracht wordt, dan kun je ook binnen een paar weken een test doen. En als je dan zwanger bent, meteen een abortus. Daar heeft niemand iets op tegen. Maar niet eerst maanden rondlopen, erachter komen dat je zwanger bent na 4 maanden en het dan op een verkrachting gooien.
Ik leg de grens bij de wettelijke grens. En misschien dat die iets omlaag zou kunnen, maar vooralsnog staat die op 24 weken, en die grens hou ik aan. Daarna ben je inderdaad écht te laat, dan kan je de zwangerschap beter afmaken.quote:Op dinsdag 12 december 2006 16:46 schreef Gia het volgende:
[..]
Als ze al geen superstrak buikje heeft, maakt die zwangerschap ook niet uit. En hoe kom je erbij dat je na een zwangerschap voor de rest van je leven verminkt bent!!
Daarbij, kom je er dan pas na ongeveer 20 weken achter, en dat vind ik echt veel te laat voor een abortus.
Ik ken iemand, superslank is ze, waarvan ik niet zag dat ze zwanger was tot ongeveer 6 weken voor de bevalling.
Zou jij dan nog abortus goedkeuren? Of waar leg jij de grens? Er is nog zoiets als eigen verantwoording. Slecht pilgebruik, of geen aanvullende anticonceptie in geval van verminderde werking door bijvoorbeeld bepaalde medicijnen, is toch echt je eigen schuld. (Apotheek zal het er altijd bij vermelden als bepaalde medicijnen de werking van de pil beïnvloeden)
exactly! zoals ik al zei en nog maar eens zei, er zijn hier ( in dit topic )heel veel kortzichtige naieve en heel erg enge mensen .quote:Op dinsdag 12 december 2006 19:00 schreef Elseetje het volgende:
[..]
Want mensen die verkracht worden zijn helemaal niet mentaal labiel, bang om op straat te komen, bang voor mensen, bang voor onderzoeken etc etc etc. 'Ach joh, ik ben verkracht, jeetje, misschien ben ik wel zwanger. Nou, hop naar de kliniek voor een abortus, er is mentaal toch helemaal niks met me aan de hand, dus die emotionele klap kan er ook nog wel bij!'. Jij bent echt behoorlijk kortzichtig, en eng.
Bij totaal gewoon verantwoord gebruik is de pil niet eens 100% betrouwbaar, en sterilisatie is nog minder betrouwbaar dan de pil.quote:Op dinsdag 12 december 2006 19:05 schreef Elseetje het volgende:
Verder kan slecht pilgebruik voorkomen, kan je medicijnen gebruiken waarbij je apotheker het niet heeft aangegeven, en zijn er ook nog zulk soort dingen als gewoon ziek zijn en stress hebben die de pil beïnvloeden. Niet iedereen is daarvan even goed op de hoogte, soms kom je die verminderde werking pas te weten als het te laat is.
Dat heeft dat kind van 20 weken dus wel degelijk, verdiep je in de ontwikkeling aub!!!!!quote:Op dinsdag 12 december 2006 16:54 schreef Executrix het volgende:
[..]
Je kunt het ook overdrijven; zo'n kind is nog nauwelijks ontwikkeld. Het heeft nog geen bewustzijn of ontwikkelde zenuwcellen. Waarom denk je dat er zo'n 24 weken regel is?
quote:5 maanden
Aan de buikomvang van de moeder is al te zien dat de foetus weer flink gegroeid is.
Het is nu zo’n 23 cm lang en heeft inmiddels een gewicht van gemiddeld 380 gram.
De moeder kan haar kindje nu duidelijk gaan voelen. De kracht waarmee de foetus schopt en zich draait, is zo sterk toegenomen dat het voor de moeder voelbaar is.
Ook kan de foetus vanaf nu zintuiglijke reacties maken, doordat de hersenen zover ontwikkeld zijn dat prikkels die binnenkomen vertaald kunnen worden in waarnemingen. Het kan reageren op geluiden, op licht en op lichamelijke inspanning van de moeder.
Ondanks dat de ogen nog gesloten zijn en het rondzweeft in het donkere vruchtwater, kan de foetus dus licht waarnemen. Bij veel licht kruipt het weg. Ook het gehoororgaan is zover ontwikkelt dat bij harde geluiden de foetus reageert door te schoppen of te draaien. Dit draaien kan vrijwel altijd zonder dat de navelsteng in de knoop komt.
Ook blijkt uit onderzoek dat de foetus vanaf de 5e maand kan voelen. Bij prikkeling van de voetzolen, trekt de foetus de beentjes op
Ach ga heen zeg, een onderzoek heb je zo te pakken en als je menstruatie uitblijft(wat toch meestal echt wel het geval is) is een sommetje zo gemaakt en weet je dat je zwanger bent, als jij dan lekker tot 20 weken wacht, tja, dan moet je de rest ook maar dragen wat mij betrefd, zo'n last had je er dan blijkbaar niet van, want had je dat wel gehad dan was het eerste wat je deed dat ding uit je laten halen, daar loop je dan echt niet eerst 20 weken mee rond....quote:Op dinsdag 12 december 2006 19:00 schreef Elseetje het volgende:
[..]
Want mensen die verkracht worden zijn helemaal niet mentaal labiel, bang om op straat te komen, bang voor mensen, bang voor onderzoeken etc etc etc. 'Ach joh, ik ben verkracht, jeetje, misschien ben ik wel zwanger. Nou, hop naar de kliniek voor een abortus, er is mentaal toch helemaal niks met me aan de hand, dus die emotionele klap kan er ook nog wel bij!'. Jij bent echt behoorlijk kortzichtig, en eng.
Dat gaat om uitzonderingen, die dan ook nog eens met gemak voor die 12 weken actie kunnen ondernemen....quote:Op dinsdag 12 december 2006 19:12 schreef sigme het volgende:
[..]
Bij totaal gewoon verantwoord gebruik is de pil niet eens 100% betrouwbaar, en sterilisatie is nog minder betrouwbaar dan de pil.
Oftewel, je kan compleet ter goeder trouw, alles (behalve complete baarmoederverwijdering, dat is geloof ik wel betrouwbaar) aan de anti-conceptie gedaan hebben, en zwanger worden.
Niet dat het er veel toe doet - er is geen reden waarom een of ander voorbijwandelend persoon iets te zeggen heeft over andermans lichaam. En voor abortus heb je echt geen wet, geen dokter, geen toestemming nodig.
Ach ja, een verkrachting is net als een broodje kaas eten...stelt helemaal niets voor.quote:Op dinsdag 12 december 2006 20:25 schreef erodome het volgende:
[..]
Ach ga heen zeg, een onderzoek heb je zo te pakken en als je menstruatie uitblijft(wat toch meestal echt wel het geval is) is een sommetje zo gemaakt en weet je dat je zwanger bent, als jij dan lekker tot 20 weken wacht, tja, dan moet je de rest ook maar dragen wat mij betrefd, zo'n last had je er dan blijkbaar niet van, want had je dat wel gehad dan was het eerste wat je deed dat ding uit je laten halen, daar loop je dan echt niet eerst 20 weken mee rond....
Het stelt heel erg veel voor, dat weet ik uit ervaring, dus doe niet zo dom....quote:Op dinsdag 12 december 2006 20:29 schreef wonko het volgende:
[..]
Ach ja, een verkrachting is net als een broodje kaas eten...stelt helemaal niets voor.![]()
Voor de 0-grenzers is het fundamenteel, en je onderschat de optie dat juist bij mensen die geen reden hebben een zwangerschap als serieus risico te beschouwen, hier pas vrij laat achter komen.quote:Op dinsdag 12 december 2006 20:27 schreef erodome het volgende:
[..]
Dat gaat om uitzonderingen, die dan ook nog eens met gemak voor die 12 weken actie kunnen ondernemen....
Nergens zie ik een reden om porren in een lijf met breinaalden als fundamenteel anders te benaderen dan porren met een dildo. Oftewel: je zal de inbreuk op het zelfbeschikkingsrecht moeten verdedigen, het verbod, niet de legaliteit van lichamelijke integriteit.quote:Nergens zie ik een reden om abortus zo lang toe te staan, 12 weken, 3 maanden zijn dat, zat tijd om tot een beslissing te komen.
Dat is ook een direct bezwaar mijnerzijds; het is lastig om wetgeving te maken die specifiek het terugdringen van illegale abortus behelst, en nog lastiger om deze te implementeren en vervolgens te handhaven.quote:Op dinsdag 12 december 2006 20:33 schreef sigme het volgende:
Nergens zie ik een reden om porren in een lijf met breinaalden als fundamenteel anders te benaderen dan porren met een dildo. Oftewel: je zal de inbreuk op het zelfbeschikkingsrecht moeten verdedigen, het verbod, niet de legaliteit van lichamelijke integriteit.
Tsja sorry, doet me niks.quote:Op dinsdag 12 december 2006 20:30 schreef erodome het volgende:
Maar goed, wat vinden de pro late abortus mensen nu die het geen leven noemen nu ze weten dat een kind vanaf 20 weken reageert op pijnprikkels?
Euhhhh porren met een breinaald kan je dood aan gaan, porren met een dildo geeft genot, of als je het verkeerd doet wat auw maar verder geen schade, het is maar een klein verschil hoor, het onherstelbaar beschadigen van je ingewanden en een keertje klaarkomenquote:Op dinsdag 12 december 2006 20:33 schreef sigme het volgende:
[..]
Voor de 0-grenzers is het fundamenteel, en je onderschat de optie dat juist bij mensen die geen reden hebben een zwangerschap als serieus risico te beschouwen, hier pas vrij laat achter komen.
[..]
Nergens zie ik een reden om porren in een lijf met breinaalden als fundamenteel anders te benaderen dan porren met een dildo. Oftewel: je zal de inbreuk op het zelfbeschikkingsrecht moeten verdedigen, het verbod, niet de legaliteit van lichamelijke integriteit.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |