je kunt ook elke dag blowen (ook tijdens eindexamen) en toch VWO halenquote:Op zaterdag 9 december 2006 14:13 schreef Game_Error het volgende:
vast niet, als ze SLIM waren geweest en hun eigen toekomst dachten, stonden ze niet elke avond te blowen maar deden ze ook wel eens wat voor school
Ook is het goed uit je hoofd kunnen leren van feitjes wat anders dan intelligentiequote:Op zaterdag 9 december 2006 14:15 schreef Captain_Chaos het volgende:
Slimheid staat los van (en is een volledig ander begrip dan) intelligentie.
heeft slimheid helemaal niks met intelligentie te maken? wat is het verschil?quote:Op zaterdag 9 december 2006 14:15 schreef Captain_Chaos het volgende:
Slimheid staat los van (en is een volledig ander begrip dan) intelligentie.
Inderdaad, spreek even voor jezelf.quote:Op zaterdag 9 december 2006 14:17 schreef dubidub het volgende:
Ehm, wij (VWO'ers) zijn totaal niet praktisch ingesteld, tenmiste het merendeel van ons. Ik ben zelf tamelijk ingesteld, maar sommigen hebben al moeite met het in elkaar zetten van een IKEA stapelbed![]()
dus als je goed geheugen hebt ben je slim, en als je goed bent in wiskunde intelligent?quote:Op zaterdag 9 december 2006 14:17 schreef wijsneus het volgende:
Ook is het goed uit je hoofd kunnen leren van feitjes wat anders dan intelligentie
Ik zou niet zeggen dat een olifant slimmer is dan de mens....quote:Op zaterdag 9 december 2006 14:21 schreef Yestuuur het volgende:
[..]
dus als je goed geheugen hebt ben je slim, en als je goed bent in wiskunde intelligent?
ik ook niet...ben het er dan ook niet mee eensquote:Op zaterdag 9 december 2006 14:23 schreef bramiozo2002 het volgende:
Ik zou niet zeggen dat een olifant slimmer is dan de mens....
Gedeeltelijk, er zijn mensen op de havo/mavo die later alsnog laten zien dat ze het kunnen, maar er zijn er ook echt wel bij waarvan je kunt zeggen dat ze niet zo snugger zijn. Dat wil niet zeggen dat ze het slechter doen op vele vlakken, maar gewoon dat ze minder inzicht hebben in vele dingen. my opinionquote:Op zaterdag 9 december 2006 14:10 schreef Corelli het volgende:
Als alle jongeren zich nou eens werkelijk inzetten om goede schoolresultaten te halen zou de rangorde dan niet totaal overhoop gehaalt worden?
Verplicht je best doen om er over lange termijn van te profiteren??? kunnen kinderen niet(en mannen eigenlijk ook niet)quote:Op zaterdag 9 december 2006 14:10 schreef Corelli het volgende:
Vinden jullie dat je aan de hand van het opleidingsniveau dat jongeren doen een rangorde naar slimheid kan maken? VWOers zouden dus slimmer zijn dan HAVOers die op hun beurt weer slimmer zijn dan MAVOers.
Menig VWOer voelt zich superieur tov een MAVOer omdat hij slimmer zou zijn. Maar is dat ook werkelijk zo? Is het niet zo dat de meeste MAVOers gewoon geen zin hebben om slim te doen maar het in potentie wel zijn? Als alle jongeren zich nou eens werkelijk inzetten om goede schoolresultaten te halen zou de rangorde dan niet totaal overhoop gehaalt worden? Dat sommige VWOers eigenlijk helemaal niet zo slim zijn en ergens opnderaan gaan bungelen voorbijgestreeft door een hele grote groep MAVOer die eindelijk eens zijn best is gaan doen?
Of je krijgt de kans gewoon nietquote:Op zaterdag 9 december 2006 14:15 schreef Yestuuur het volgende:
slim zijn en mavo doen is niet zo slim
Register-accountant?quote:Op zaterdag 9 december 2006 14:39 schreef TR08 het volgende:
Wat is RA?
Spreek inderdaad maar voor jezelf, ik heb langs als bijbaantje een beetje wezen klussen en bouwen. Als je echt slim bent heb je hier ook gewoon inzicht in.quote:Op zaterdag 9 december 2006 14:17 schreef dubidub het volgende:
Ehm, wij (VWO'ers) zijn totaal niet praktisch ingesteld, tenmiste het merendeel van ons. Ik ben zelf tamelijk ingesteld, maar sommigen hebben al moeite met het in elkaar zetten van een IKEA stapelbed![]()
Regie-assistent Afvalverwijdering!?quote:Op zaterdag 9 december 2006 14:39 schreef TR08 het volgende:
Wat is RA?
Wat een onzin.quote:Op zaterdag 9 december 2006 14:36 schreef Maraca het volgende:
[..]
Of je krijgt de kans gewoon nietIk heb VMBO gedaan en ik zal mijn oude school straks uitlachen als ik RA ben
![]()
Uhm, waar heb jij het nu weer over.quote:Op zaterdag 9 december 2006 14:46 schreef TR08 het volgende:
Mwoach bij de laagopgeleide mensen vind je anders zat mensen van dusdanig laag niveau (ja ook in sociale omgang) dat je mag hopen dat ze goed zijn met hun handen oid want anders valt er echt weinig eer aan te behalenMensen die bij Casema op de klantenservice werken zijn bijvoorbeeld van die types waarvan ik nog echt moet mee maken dat ze iets WEL kunnen.
Verder heb je in het dagelijks leven wel degelijk ontzettend veel nut van werk van hoog opgeleiden. Wie ontwerpt anders jouw auto? Jouw TV? Wie is je dokter? Ga zo maar door. Hoog opgeleiden zijn echt niet allemaal van die sterrenkundigen en vliegjestellers hoor.
Wellicht, maar die hoog-opgeleidde kan dan wel een auto ontwerpen, maar als het erop aan komt kan hij hem niet in elkaar schroeven want daar heeft hij de vaardigheden niet voor. (das niet altijd zo overigens)quote:Op zaterdag 9 december 2006 14:46 schreef TR08 het volgende:
Mwoach bij de laagopgeleide mensen vind je anders zat mensen van dusdanig laag niveau (ja ook in sociale omgang) dat je mag hopen dat ze goed zijn met hun handen oid want anders valt er echt weinig eer aan te behalen
Verder heb je in het dagelijks leven wel degelijk ontzettend veel nut van werk van hoog opgeleiden. Wie ontwerpt anders jouw auto? Jouw TV? Wie is je dokter? Ga zo maar door. Hoog opgeleiden zijn echt niet allemaal van die sterrenkundigen en vliegjestellers hoor.
Vreemd meestal zie ik op de universiteit juist mensen rondlopen die de VWO fluitend hebben doorlopen.quote:Op zaterdag 9 december 2006 14:48 schreef Viajero het volgende:
Ik heb VWO gedaan, daarna universiteit. Wat je daar voor domheid aantreft.. schokkend!
Ik ken mensen die MAVO hebben gedaan, zelfs High School dropouts in de VS, en een stuk slimmer zijn.
Die domme mensen op VWO en Uni komen over het algemeen uit de "betere" families waar verwacht wordt dat je VWO en Uni doet. En door bijles etc halen ze nog hun diploma ook. Het niveau verschilt wmb niet zo heel veel, het is meer een statusverschil.
Nou kom jij dan maar eens bij werktuigbouw en lucht-en ruimtevaart kijken. Ik kan je vertellen dat het gros van de studenten daar (in Delft althans) wel degelijk de kwaliteiten voor heeftquote:Op zaterdag 9 december 2006 14:48 schreef pomtiedom het volgende:
[..]
Wellicht, maar die hoog-opgeleidde kan dan wel een auto ontwerpen, maar als het erop aan komt kan hij hem niet in elkaar schroeven want daar heeft hij de vaardigheden niet voor. (das niet altijd zo overigens)
Uhm spreek dus écht voor jezelf!! Als ik jou moest geloven hadden alle chirurgen allang alle patienten omgelegd en een chirurgische ingreep is dus écht niet te vergelijken met een ikea stapelbed in elkaar flansen.quote:Op zaterdag 9 december 2006 14:17 schreef dubidub het volgende:
Ehm, wij (VWO'ers) zijn totaal niet praktisch ingesteld, tenmiste het merendeel van ons. Ik ben zelf tamelijk ingesteld, maar sommigen hebben al moeite met het in elkaar zetten van een IKEA stapelbed![]()
Overal heb je enorme falers, ook tussen die VMBO'ers. Zal 'm inderdaad wel in je persoonlijkheid zitten.quote:Op zaterdag 9 december 2006 14:45 schreef Guillerm0 het volgende:
Ik heb vwo gedaan en daarna een jaar of zes gestudeerd, maar de studie niet afgemaakt. Mijn leven is één grote chaos, volgende maand ben ik dakloos en ik heb geen idee hoe het verder moet. Een goede vriendin van mij heeft mavo gedaan en daarna een mbo opleiding. Zij heeft haar leven volledig op orde, heeft een eigen huis, leuke baan. Zij is zoveel keer intelligenter en slimmer dan ik ben. Ik denk dat het meer een kwestie van persoonlijkheid is.
Mwa, ik heb zelf gezien hoe dat gaat op HBO en Universitair niveau. Een opvallendheid is dat ze buiten managen en hun richting (in dit geval programmeren) verder eigenlijk nergens goed in waren boven de normaal.quote:Op zaterdag 9 december 2006 14:49 schreef TR08 het volgende:
[..]
Nou kom jij dan maar eens bij werktuigbouw en lucht-en ruimtevaart kijken. Ik kan je vertellen dat het gros van de studenten daar (in Delft althans) wel degelijk de kwaliteiten voor heeft
Een vereiste om een studie afteronden is disipline/motievatie!!! vwo papiertje is misschien nodig voor een stukje basis kennis? waar tegenwoordig ook "niksmeer" van over is.quote:Op zaterdag 9 december 2006 14:49 schreef Zyggie het volgende:
[..]
Vreemd meestal zie ik op de universiteit juist mensen rondlopen die de VWO fluitend hebben doorlopen.
Ook in Delft? En bij de studies die ik noemde?quote:Op zaterdag 9 december 2006 14:52 schreef pomtiedom het volgende:
[..]
Mwa, ik heb zelf gezien hoe dat gaat op HBO en Universitair niveau. Een opvallendheid is dat ze buiten managen en hun richting (in dit geval programmeren) verder eigenlijk nergens goed in waren boven de normaal.
'ICT-sector'quote:Op zaterdag 9 december 2006 14:52 schreef pomtiedom het volgende:
[..]
Mwa, ik heb zelf gezien hoe dat gaat op HBO en Universitair niveau. Een opvallendheid is dat ze buiten managen en hun richting (in dit geval programmeren) verder eigenlijk nergens goed in waren boven de normaal.
Sorry maar ik weet niet op welke universiteit jij hebt gezeten maar status heeft totáál geen invloed op de schoolprestaties van een student (behalve in de USA , mja dat is ook dus USAquote:Op zaterdag 9 december 2006 14:48 schreef Viajero het volgende:
Ik heb VWO gedaan, daarna universiteit. Wat je daar voor domheid aantreft.. schokkend!
Ik ken mensen die MAVO hebben gedaan, zelfs High School dropouts in de VS, en een stuk slimmer zijn.
Die domme mensen op VWO en Uni komen over het algemeen uit de "betere" families waar verwacht wordt dat je VWO en Uni doet. En door bijles etc halen ze nog hun diploma ook. Het niveau verschilt wmb niet zo heel veel, het is meer een statusverschil.
Of wiskundigen die zijn in de regel ook wat zwakker buiten hun vakgebied. Maar in de toegepaste technische wetenschap is dat normaliter duidelijk anders.quote:Op zaterdag 9 december 2006 14:52 schreef Zyggie het volgende:
[..]
'ICT-sector'Daar heb je ook een groep mensen aangeboord.
Leiden. Van die minerva idioten zonder hersens die op een of andere manier toch hun diploma halen.quote:Op zaterdag 9 december 2006 14:53 schreef Relneger18 het volgende:
[..]
Sorry maar ik weet niet op welke universiteit jij hebt gezeten maar status heeft totáál geen invloed op de schoolprestaties van een student (behalve in de USA , mja dat is ook dus USA)
Ik ben niet god (ergo; ik ben niet overal tegelijkertijd) en Delft ligt nou niet bepaald dicht bij de deur voor mij.quote:Op zaterdag 9 december 2006 14:52 schreef TR08 het volgende:
[..]
Ook in Delft? En bij de studies die ik noemde?
Logisch toch, het zou een beetje raar zijn als het andersom was.quote:Op zaterdag 9 december 2006 15:17 schreef TC03 het volgende:
Leuke discussie, maar als je gaat wedden wie de hoogste uitslag krijgt bij een IQ-test, en je mag wedden op de VWO'er of VMBO'er, dan kiest iedereen toch de VWO'er.
Gemiddeld genomen zijn VWO'ers intelligenter dan VMBO'ers, punt!
Waar, maar het gaat er natuurlijk om hoe je je intelligentie gebruikt.quote:Op zaterdag 9 december 2006 15:17 schreef TC03 het volgende:
Leuke discussie, maar als je gaat wedden wie de hoogste uitslag krijgt bij een IQ-test, en je mag wedden op de VWO'er of VMBO'er, dan kiest iedereen toch de VWO'er.
Gemiddeld genomen zijn VWO'ers intelligenter dan VMBO'ers, punt!
Natuurlijk, maar dat is het punt niet denk ik.quote:Op zaterdag 9 december 2006 15:18 schreef Ringo het volgende:
[..]
Waar, maar het gaat er natuurlijk om hoe je je intelligentie gebruikt.
Ik doe werktuigbouwkunde (eerstejaars), en heb dit al jaar al heel wat praktijkoefening gehad. Lassen, frezen, draaien, boren, zagen, allemaal al gedaan.quote:Op zaterdag 9 december 2006 14:49 schreef TR08 het volgende:
[..]
Nou kom jij dan maar eens bij werktuigbouw en lucht-en ruimtevaart kijken. Ik kan je vertellen dat het gros van de studenten daar (in Delft althans) wel degelijk de kwaliteiten voor heeft
Vaak zijn het naast de studie ontzettende hobbyisten namelijk en de meesten hebben zo ongeveer alles in en om het huis wel uit elkaar gehaald en in elkaar gezet, waaronder ook auto's.
Je kan met tien man bedenken hoe je een autoband verwisselt of je kan met 10 man bedenken hoe je een bus laat rijden zonder chauffeur. Intelligentie lijkt me wel belangrijk.quote:Op zaterdag 9 december 2006 15:22 schreef Aibmi het volgende:
In de regel zal een VWO'er inderdaad slimmer zijn dan een VMBO'er. Maar volgens mij is de echte vraag hoe belangrijk intelligentie is. Ik denk dat doorzettingsvermogen en hoe je in een team kan werken minstens zo belangrijk is.
Misschien niet in deze discussie, maar uiteindelijk wel. Als je je Porsche alleen als boodschappenwagen wilt gebruiken, kan je net zo goed een Fiat Panda kopen.quote:Op zaterdag 9 december 2006 15:21 schreef TC03 het volgende:
[..]
Natuurlijk, maar dat is het punt niet denk ik.
Ik zeg ook niet dat het onbelangrijk is. Maar een nerd met een iq van 160 die 12 uur per dag op bed ligt en de andere 12 uur op de bank, en sociaal niks voorstelt is natuurlijk ook niks waardquote:Op zaterdag 9 december 2006 15:24 schreef TC03 het volgende:
[..]
Je kan met tien man bedenken hoe je een autoband verwisselt of je kan met 10 man bedenken hoe je een bus laat rijden zonder chauffeur. Intelligentie lijkt me wel belangrijk.
Waarom zou het onzin zijn dan? Niet iedereen komt op het VMBO terecht omdat ze niet slim zijn.. bij mij speelde er (helaas) ook andere factoren waardoor mijn school mij niet naar havo of vwo wilde laten gaan.quote:
Die drie ja, de M staat namelijk voor Middelbaar, dus gemiddeld. Boven gemiddeld is hoogquote:Op zaterdag 9 december 2006 15:03 schreef Ringo het volgende:
Maar wat is nou precies 'hoog opgeleid'? VWO? HBO? Universiteit?
Ik ben zelf academisch geschoold, en doe nu een nieuwe opleiding, samen met mensen die rechtstreeks van het MBO komen. Op bepaalde gebieden heb ik duidelijk meer kennis, en ik heb geleerd om problemen op een hoog abstractieniveau te analyseren. Best handig hoor, maar vaktechnisch gezien kom je daar niet mee weg. Ik moet me vakinhoudelijk heel duidelijk bijscholen, terwijl mijn klasgenoten van het MBO die kennis allang in huis hebben.
Waarom zei je dit dan terwijl je nu toegeeft er eigenlijk niet over te kunnen oordelen:quote:Op zaterdag 9 december 2006 15:16 schreef pomtiedom het volgende:
[..]
Ik ben niet god (ergo; ik ben niet overal tegelijkertijd) en Delft ligt nou niet bepaald dicht bij de deur voor mij.
quote:Op zaterdag 9 december 2006 14:48 schreef pomtiedom het volgende:
[..]
Wellicht, maar die hoog-opgeleidde kan dan wel een auto ontwerpen, maar als het erop aan komt kan hij hem niet in elkaar schroeven want daar heeft hij de vaardigheden niet voor. (das niet altijd zo overigens)
Wacht even: Hoe je je intelligentie gebruikt bepaalt of je slim bent?quote:Op zaterdag 9 december 2006 15:18 schreef Ringo het volgende:
[..]
Waar, maar het gaat er natuurlijk om hoe je je intelligentie gebruikt.
Niks waard zou kunnen, maar slim is hij welquote:Op zaterdag 9 december 2006 15:26 schreef Aibmi het volgende:
[..]
Ik zeg ook niet dat het onbelangrijk is. Maar een nerd met een iq van 160 die 12 uur per dag op bed ligt en de andere 12 uur op de bank, en sociaal niks voorstelt is natuurlijk ook niks waard.
Dat zijn de bekende uitzonderingen op de regel waar je het nu over hebt.quote:Op zaterdag 9 december 2006 15:33 schreef Maraca het volgende:
[..]
Waarom zou het onzin zijn dan? Niet iedereen komt op het VMBO terecht omdat ze niet slim zijn.. bij mij speelde er (helaas) ook andere factoren waardoor mijn school mij niet naar havo of vwo wilde laten gaan.
Dat klopt, maar ik merk ook dat mijn soort van intelligentie me soms van pas komt, maar soms ook in de weg zit. Omdat ik dingen zie/interpreteer op een manier die voor het specifieke vakgebied niet echt geschikt is. Ik moet mezelf dwingen, de dingen op een andere manier te benaderen dan ik gewend ben.quote:Op zaterdag 9 december 2006 15:51 schreef TR08 het volgende:
[..]
Die drie ja, de M staat namelijk voor Middelbaar, dus gemiddeld. Boven gemiddeld is hoog
Wat je daaronder uitlegt is verschil in vakkennis. Het verschil in intelligentie (op dat gebied) zegt iets over hoe snel jij je die kennis eigen zou kunnen maken. Dat een ander iets weet dat jij niet weet zegt niets meer dan dat diegene dat geleerd heeft en jij niet. Intelligentie bepaalt alleen hoe snel je iets kunt leren. Je hebt een grote kans dat jij die MBO opleiding 2x zo snel zou kunnen doen als degenen die vanuit het VMBO die opleiding ingestroomd zijn. Dat is het verschil in intelligentie, niet het feit dat zij nu meer vakkennis hebben die je nu toevallig van pas komt.
En dus niet slim. In elk geval niet vanuit maatschappelijk oogpunt. Zo iemand is onnuttig; verspilt zijn energie, laat die wegvloeien, geeft er geen richting aan.quote:Op zaterdag 9 december 2006 15:55 schreef TR08 het volgende:
[..]
Wacht even: Hoe je je intelligentie gebruikt bepaalt of je slim bent?Sorry maar dat lijkt me wel heel stug. Ik zou iemand die intelligent is maar die kunde niet inzet hoogstens lui noemen.
Ik ben het wel met je eens. Niet me je vorige post trouwens, debiele nonwetenschappelijke gedachtes. Je moet je intelligentie natuurlijk wel gebruiken. Daar heb je ook weer een zekere kunde voor nodig.quote:Op zaterdag 9 december 2006 16:04 schreef Ringo het volgende:
[..]
En dus niet slim. In elk geval niet vanuit maatschappelijk oogpunt. Zo iemand is onnuttig; verspilt zijn energie, laat die wegvloeien, geeft er geen richting aan.
Dat klopt. Maar zoals ik al aangaf kun je vrij weinig zeggen over mensen waarvan het enige dat je van ze weet is dat ze intelligent zijn. Ik merk dat mensen hier in dit topic denken dat iemand die intelligent is, ook meteen een goede werknemer is. Ik zeg juist dat dat totaal niet waar isquote:Op zaterdag 9 december 2006 15:56 schreef TR08 het volgende:
[..]
Niks waard zou kunnen, maar slim is hij wel
Je zou eens een industrieel ontwerper en een wiskundige naast elkaar moeten zetten en ze hetzelfde probleem laten analyseren. Dan sta je verbaasd over het verschil in aanpak en uitkomst. Los van de vraag welke oplossing de beste is.quote:Op zaterdag 9 december 2006 16:07 schreef Zyggie het volgende:
debiele nonwetenschappelijke gedachtes.
Dit kan allemaal wel kloppen. Iemand die in het algemeen slim is zal over al die 8 capaciteiten gemiddeld beter scoren dan iemand die dat niet is. Ik denk ook dat de gemiddelde VWO-er het op die tests gemiddeld over de hele breedte beter doet dan de gemiddelde VMBO-er. Je zult dus altijd wel wat uitschieters vinden (zowel omhoog als omlaag) waardoor een VWO-er het op een of meer punten matiger doet dan een VMBO-er.quote:Op zaterdag 9 december 2006 16:02 schreef Ringo het volgende:
[..]
Dat klopt, maar ik merk ook dat mijn soort van intelligentie me soms van pas komt, maar soms ook in de weg zit. Omdat ik dingen zie/interpreteer op een manier die voor het specifieke vakgebied niet echt geschikt is. Ik moet mezelf dwingen, de dingen op een andere manier te benaderen dan ik gewend ben.
Volgens een hippe theorie zijn er minstens 8 soorten intelligentie, waar iedereen, in meer of mindere mate, 'gebruik van maakt'. In het Engels:Visual/Spatial intelligence Logical/Mathematical intelligence Linguistic intelligence Interpersonal intelligence Intrapersonal intelligence Musical intelligence Bodily Kinaesthetic intelligence Spiritual (Naturalist) intelligence
http://whgbetc.com/mind/inteldiv2.html
In het reguliere onderwijs komen vooral logisch-wiskundige en taalkundige intelligentie aan bod. Mensen die daarin uitblinken, doen het vaak ook goed op school/universiteit.
Dan heeft diegene dus welgeteld minstens 1(!) gebrek. Maakt dat iemand dom? Ik ken die mensen ook wel op de TU. Krijgen niets uit hun vingers op eigen houtje, maar als je ze wat ingewikkelde wiskunde voor zet bedenken ze ineens razend mooie oplossingen. Zijn ze dus slim? Nou op wiskundig gebied zeker wel. Daarbuiten vaak niet, dat klopt ook wel weer. Maar ik zou zo iemand nou niet bepaald representatief noemen voor wat je als gemiddelde student tegenkomt.quote:Op zaterdag 9 december 2006 16:04 schreef Ringo het volgende:
[..]
En dus niet slim. In elk geval niet vanuit maatschappelijk oogpunt. Zo iemand is onnuttig; verspilt zijn energie, laat die wegvloeien, geeft er geen richting aan.
Dat mag dan zo zijn, die site is niet een voorbeeld van een goede analyse. Het benadert gewoon gebazel.quote:Op zaterdag 9 december 2006 16:12 schreef Ringo het volgende:
[..]
Je zou eens een industrieel ontwerper en een wiskundige naast elkaar moeten zetten en ze hetzelfde probleem laten analyseren. Dan sta je verbaasd over het verschil in aanpak en uitkomst. Los van de vraag welke oplossing de beste is.
Er zijn gewoon verschillende vormen van intelligentie, daar hoef je niet badinerend over te doen.
Hier heb je volledig gelijkquote:Op zaterdag 9 december 2006 16:07 schreef Aibmi het volgende:
[..]
Dat klopt. Maar zoals ik al aangaf kun je vrij weinig zeggen over mensen waarvan het enige dat je van ze weet is dat ze intelligent zijn. Ik merk dat mensen hier in dit topic denken dat iemand die intelligent is, ook meteen een goede werknemer is. Ik zeg juist dat dat totaal niet waar is
Wat die 8 intelligenties betreft, het gaat er om dat de meeste mensen een 'voorkeur' hebben voor 2 à 3 intelligenties en de rest relatief links laten liggen. Jouw voorkeur zegt weinig tot niets over het slagingspercentage van je strategie, maar meer over je strategie zélf.quote:Op zaterdag 9 december 2006 16:13 schreef TR08 het volgende:
[..]
Dit kan allemaal wel kloppen. Iemand die in het algemeen slim is zal over al die 8 capaciteiten gemiddeld beter scoren dan iemand die dat niet is. Ik denk ook dat de gemiddelde VWO-er het op die tests gemiddeld over de hele breedte beter doet dan de gemiddelde VMBO-er. Je zult dus altijd wel wat uitschieters vinden (zowel omhoog als omlaag) waardoor een VWO-er het op een of meer punten matiger doet dan een VMBO-er.
Maar het topic gaat hier over de gemiddelden (als ik het goed begrepen heb that is) en dan zul je VWO-ers het over de hele breedte altijd beter zien doen dan VMBO-ers. Bovendien moet je altijd bij je oordeel altijd wel goed in de gaten houden wat het verschil tussen "intelligentie" en "training" is. Veel VWO-ers zullen niet hun fiets kunnen repareren terwijl een VMBO-er die ervoor geleerd heeft dat wel kan. Maar als je die VWO-ers ervoor laat leren lukt het ze ook wel. Aan de andere kant: Als jij een VMBO-er aan de quantummechanica probeert te zetten gaat het toch knap lastig worden.
Wat je verder beschrijft is gewoon een ding waar je slecht in bent tov de MBO-ers in jouw klas. Dat maakt je over de breedte genomen wel iets minder slim dan wanneer je ook daar goed in zou zijn, maar niet meer dan dat.
Juist! Hoe nuttig het ook is om een beetje te kunnen relativeren, het moet niet het totaalplaatje gaan overheersen. Over het algemeen is een VWO'er intelligenter dan een VMBO'er.quote:Op zaterdag 9 december 2006 16:14 schreef TR08 het volgende:
[..]
Je ziet het hier steeds terugkeren trouwens: Iemand stelt de vraag of VWO-ers gemiddeld slimmer zijn en vervolgens wordt geprobeerd te zeggen dat dat niet zo is met allemaal voorbeelden van extremen.
En wat zegt dat over de gemiddelde slimheid van VWO-ers tov die van VMBO-ers?quote:Op zaterdag 9 december 2006 16:24 schreef Ringo het volgende:
[..]
Wat die 8 intelligenties betreft, het gaat er om dat de meeste mensen een 'voorkeur' hebben voor 2 à 3 intelligenties en de rest relatief links laten liggen. Jouw voorkeur zegt weinig tot niets over het slagingspercentage van je strategie, maar meer over je strategie zélf.
Iemand kan dus een sterke neiging hebben problemen langs logische weg op te lossen, maar toch heel veel leerproblemen hebben. Net zoals dat iemand een hoog ontwikkelde visuele intelligentie kan hebben, geen gevoel voor taal of abstracte wiskunde en tóch dingen heel snel doorziet.
Echte genieën kunnen óf gemakkelijk switchen, óf hebben één intelligentiesoort tot in de puntjes ontwikkeld.
quote:Op zaterdag 9 december 2006 16:26 schreef TR08 het volgende:
[..]
En wat zegt dat over de gemiddelde slimheid van VWO-ers tov die van VMBO-ers?
Tja, ik heb gewoon de eerste de beste site van Google geplukt.quote:Op zaterdag 9 december 2006 16:18 schreef Zyggie het volgende:
[..]
Dat mag dan zo zijn, die site is niet een voorbeeld van een goede analyse. Het benadert gewoon gebazel.
Weinig, maar des te meer over het diffuse begrip 'intelligentie'.quote:Op zaterdag 9 december 2006 16:26 schreef TR08 het volgende:
[..]
En wat zegt dat over de gemiddelde slimheid van VWO-ers tov die van VMBO-ers?
Mja ik probeer liever iets dichter bij het kernpunt van de discussie te blijven. De vraag van TS lijkt me inmiddels wel beantwoord.quote:Op zaterdag 9 december 2006 16:31 schreef Ringo het volgende:
[..]
Weinig, maar des te meer over het diffuse begrip 'intelligentie'.
Whehe ja ik dacht eerst zonder die quote te kunnen maar je postte iets sneller dan ik verwachttequote:
Kijk hier heb je dus zo'n bekende uitzondering op de regelquote:Op zaterdag 9 december 2006 16:42 schreef Yestuuur het volgende:
ik ben kei slim want kheb VWO gedaan
mennus frikandellen
EinZ!!!111!!!!EinZ!!111!!!!
Dat lijkt me de perfecte samenvatting van het antwoord. Natuurlijk zijn er op elke onderwijsvorm zowel uitschieters naar boven als naar beneden, die ook veelvuldig in dit topic er bij gesleept worden, maar de algemene trend is gewoon: mensen op het VMBO zijn minder intelligent dan mensen op het VWO. Dat heeft geen ruk te maken met sociale vaardigheden, met waarde van die personen, of met hun kundigheid in het bedrijfsleven, maar ze zijn simpelweg minder goed in staat bepaalde vormen van informatie op te nemen of principes te doorgronden.quote:Op zaterdag 9 december 2006 14:22 schreef bramiozo2002 het volgende:
VWO staat naar het buitenland bekend als "A-level", dat heeft te maken met klasse én inzet, er zullen binnen vmbo, havo en vwo normaalverdelingen bestaan voor het IQ zoals we dat ook voor de algehele maatschappij kennen. Het lijkt me daarbij vanzelfsprekend dat de norm in die verdeling voor VWO het hoogste is waarbij er wel overlap is dus vwo, havo en in veel mindere mate vmbo.
Somiige Mavo'ers en IVBO'ers kiezen dat niet denk ikquote:Op zaterdag 9 december 2006 15:17 schreef TC03 het volgende:
Leuke discussie, maar als je gaat wedden wie de hoogste uitslag krijgt bij een IQ-test, en je mag wedden op de VWO'er of VMBO'er, dan kiest iedereen toch de VWO'er.
Maar goed, de algemene intelligentie van mensen bij LR is wel redelijk hoog te noemen. Mensen die het écht niet kunnen liggen er na een jaartje toch wel uit. Alle andere mensen die ik ken zullen het wel halen maar op hun eigen tempo. Die hebben gewoon iets meer moeite met hun tijd indelen. Ik doe het ook niet nominaal maar goed zorg wel dat ik mezelf vermaak dan vind ik dat echt geen probleem. Er lopen er natuurlijk een paar rond die gewoon ongeloofelijk goed zijn + heel sociaal, da's dan wel de beste variant. Er zijn er daarentegen ook die ongeloofelijk slim zijn maar totaal niet sociaal, vraag mij dan of die mensen veel gaan bereiken.quote:Op zaterdag 9 december 2006 16:14 schreef TR08 het volgende:
[..]
Dan heeft diegene dus welgeteld minstens 1(!) gebrek. Maakt dat iemand dom? Ik ken die mensen ook wel op de TU. Krijgen niets uit hun vingers op eigen houtje, maar als je ze wat ingewikkelde wiskunde voor zet bedenken ze ineens razend mooie oplossingen. Zijn ze dus slim? Nou op wiskundig gebied zeker wel. Daarbuiten vaak niet, dat klopt ook wel weer. Maar ik zou zo iemand nou niet bepaald representatief noemen voor wat je als gemiddelde student tegenkomt.
Dat zeg je verkeerd. Je bent niet snugger genoeg om het VWO te halen met heel weinig inzet.quote:Op zaterdag 9 december 2006 15:12 schreef SuperBiggetje het volgende:
Ik beken, ik ben afgestroomd van VWO-HAVO-VMBO omdat ik idd te lui was om ook maar iets uit te voeren
Inderdaad. Er zijn natuurlijk extreme uitzonderingen, maar als je VMBO doet hoor je daar 99 van de 100 keer gewoon thuis. Ook al ben je lui. Mensen op het VWO zijn net zo lui, maar die zijn slimmer (of kunnen beter leren).quote:Op zaterdag 9 december 2006 19:17 schreef Haushofer het volgende:
[..]
Dat zeg je verkeerd. Je bent niet snugger genoeg om het VWO te halen met heel weinig inzet.
zou best kunnen zijn dat sommige mavo'ers slimmer zijn dan vwo'ers, maar je hebt nix aan mensen die zich niet inzetten. Maakt niet uit hoe slim je bent, je moet ook discipline hebben en inzet tonen, anders heeft het toch geen zin...quote:Op zaterdag 9 december 2006 14:10 schreef Corelli het volgende:
Vinden jullie dat je aan de hand van het opleidingsniveau dat jongeren doen een rangorde naar slimheid kan maken? VWOers zouden dus slimmer zijn dan HAVOers die op hun beurt weer slimmer zijn dan MAVOers.
Menig VWOer voelt zich superieur tov een MAVOer omdat hij slimmer zou zijn. Maar is dat ook werkelijk zo? Is het niet zo dat de meeste MAVOers gewoon geen zin hebben om slim te doen maar het in potentie wel zijn? Als alle jongeren zich nou eens werkelijk inzetten om goede schoolresultaten te halen zou de rangorde dan niet totaal overhoop gehaalt worden? Dat sommige VWOers eigenlijk helemaal niet zo slim zijn en ergens opnderaan gaan bungelen voorbijgestreeft door een hele grote groep MAVOer die eindelijk eens zijn best is gaan doen?
Er is zeker per persoon een grens aan wat je kunt. Maar je komt met meer oefenen wel dichter bij die grens dan zonderquote:Op zaterdag 9 december 2006 20:04 schreef Chuphinh het volgende:
Vroeger dacht ik altijd dat als men maar voldoende inspanning levert ook op een hogere niveau kan leren. Maar tegenwoordig denk ik dat er gewoon een inzichtvermogen beperking zit in de mens. De een kan nu eenmaal wat beter rekenen/taal (de twee hoofd kenmerken waaraan je kunt zien of iemand geschikt is voor het vwo of mavo..)
Tenminste als je "slim" zo zou definieren; in de wetenschappelijke zin. Pienter en snugger kan iedereen wel zijn.
Ik vind alleen dat de termen intelligentie er niet bij passen. Het zijn meer de talenten van de mens. Ik zie zelf dan statistieken voor me van een oud vechtspel.quote:Op zaterdag 9 december 2006 16:31 schreef Ringo het volgende:
[..]
Tja, ik heb gewoon de eerste de beste site van Google geplukt.
Ik heb in het kader van een onderwijstraing eens een test gedaan, een lange lijst vragen die allemaal betrekking hadden op de kernvraag: hoe los je een probleem op? en met die theorie als uitgangspunt. Daar kwamen heel opvallende resultaten uit.
Wat ik ervan geleerd heb, is dat je als docent rekening moet houden met diverse soorten van kennisverwerving/-verwerking. De manier waarop je stof aanbiedt, bepaalt wie in welke mate erdoor gegrepen wordt/ermee uit de voeten kan.
Dat heeft verder weinig meer te maken met deze discussie, want een VMBO-leerlingenpopulatie is wat dat betreft even gevarieerd als op het VWO, maar toch.
Inzicht kun je oefenen. Intelligentie kun je trainen. Beide vergen veel inspanning. Echte slimme mensen die dus weinig inspanning leveren behalen overigens hun studie niet. Zonder alle gekkigheid, als je iets echt wilt dan hoeft intelligentie zonder meer geen obstakel te zijn.quote:Op zaterdag 9 december 2006 20:04 schreef Chuphinh het volgende:
Vroeger dacht ik altijd dat als men maar voldoende inspanning levert ook op een hogere niveau kan leren. Maar tegenwoordig denk ik dat er gewoon een inzichtvermogen beperking zit in de mens. De een kan nu eenmaal wat beter rekenen/taal (de twee hoofd kenmerken waaraan je kunt zien of iemand geschikt is voor het vwo of mavo..)
Tenminste als je "slim" zo zou definieren; in de wetenschappelijke zin. Pienter en snugger kan iedereen wel zijn.
was al bekend...quote:Op zaterdag 9 december 2006 21:33 schreef MacKniver het volgende:
[..]
Inzicht kun je oefenen. Intelligentie kun je trainen. Beide vergen veel inspanning. Echte slimme mensen die dus weinig inspanning leveren behalen overigens hun studie niet. Zonder alle gekkigheid, als je iets echt wilt dan hoeft intelligentie zonder meer geen obstakel te zijn.
IQ kun je trainen, da's iets anders.quote:Op zaterdag 9 december 2006 21:33 schreef MacKniver het volgende:
[..]
Inzicht kun je oefenen. Intelligentie kun je trainen. Beide vergen veel inspanning. Echte slimme mensen die dus weinig inspanning leveren behalen overigens hun studie niet. Zonder alle gekkigheid, als je iets echt wilt dan hoeft intelligentie zonder meer geen obstakel te zijn.
Ja, en hoe staat dat tot je opmerking dat je intelligentie kan trainen?quote:Op zondag 10 december 2006 12:26 schreef MacKniver het volgende:
Inzicht bepaalt het vermogen. Een quotient is zo oppervlakkig....
Types die IVBO doen zijn geen mensen, maar apen oid. Die kun je alleen een banaan geven.quote:Op zaterdag 9 december 2006 14:31 schreef Yestuuur het volgende:
op VWO zitten echt veel mensen die je in een gesprek echt IVBO zou inschatten.
Wat een idioot gereutel. Een hoogopgeleide kan ook een glaasje water vullen door de kraan te openen hoorquote:Op zaterdag 9 december 2006 14:41 schreef pomtiedom het volgende:
Opleiding != intelligentie
Iemand die toiletten poets kan slimmer enof wijzer zijn dan iemand die de universiteit cum laude heeft voltooid. Het is alleen zo dat je een bepaalde manier van denken hebt als je een hele hoge opleiding aankunt. Zeg maar mindset.
Vaak is het zo dat lageropgeleide geen benul hebben van zoiets onbelangrijks als kwantumfysica bijvoorbeeld maar wel weer een enorm sociaal netwerk tot hun beschikking hebben staan.
Een voorbeeld is bijvoorbeeld politiek of wetenschap, wat een hoogopgeleide enorm interreseert en zeer belangrijk vind is voor een laagopgeleide helemaal niet belangrijk mogelijkerwijs. Dat maakt hem niet dom ofzo, hij denk alleen anders over zaken. Er zijn mensen die hebben uitgezocht hoever de maan van de aarde staat en hoeveel hij van de aarde af gaat per jaar (6cm *kuch) en er zijn mensen die hebben uitgezocht hoeveel insecten er per vierkante meter in het regenwoud bevinden. Dat zijn slimme mensen, maar let's face it in het gewone leven is die kennis nauwelijk van nut. Zelfs als het veel resultaten heeft (zeg zoals de samenstelling van plastic enzo) heeft het geen zin om die kennis te hebben want je kunt immers een plastic beker gewoon gebruiken zonder dat je de samenstelling weet.
enfin, het is een wereld van verschil. Ik denk ook niet dat je moet stellen dat een laag-opgeleide dom is en een hoog-opgeleide slim. Als dat zo was zouden hoog-opgeleide verder kijken dan de steun aan hun studiefinanciering en niet op SP hebben gestemd ofzo.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |