abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_44223950
Ik ben 2 keer in de grolsch brouwerij geweest. Eerste keer was langer dan de 2e keer. De laatste keer was er maar 3 kwartier om alle soorten bier te "proeven" maar toch ging de helft zwalkend naar buiten. Vooral kanon is een aanrader..
pi_44316718
Gaat het om het zuipen of om intresse in het brouwproces?

zelf menig brouwerij mogen bezoeken (bezoeken vanuit de opleiding en later een bezoek omdat een vriendin er werkt).
Kwa brouwproces was de Arcense stoombierbrouwerij (stage gelopen) m.i. het meest interessante, hier kun je het brouwproces erg mooi volgen en het is sowieso een mooie brouwerij.
De grote merken zijn voor de zuiperij, het proces is daar door het gesloten systeem en de vele rvs leidingen nauwelijks te volgen.

Bavaria was ook interesant wegens de eigen mouterij
pi_44316740
ik ook bij grolsch, mooiste dag van mijn leven
  maandag 11 december 2006 @ 01:46:51 #29
46672 DarkShine
Mijnstreek Oost
pi_44318762
@ Bowiefan: Het is zowel voor de brouwerij alsook voor het zuipen
Vreuger, wie de beerkratte nog va hoots woare en se moëts blieve durchdrinke um d\'r kachel a te hotte
Planning:
-
pi_44318800
Bwa... Ik heb al eens op een brouwerij gewerkt. Niet veel bijzonders. Maar da's mijn mening.
Haha, U schakelt nog. Test een DAF !
  Moderator / Redactie Sport / Weblog maandag 11 december 2006 @ 02:15:45 #31
17650 crew  rubbereend
JUICHEN
pi_44318932
Hertog JAn in Arcen erg leuk en daarna aan de overkant aan de tap de leiding van de fabrik loopt hoog over de weg, je ziet waar je bier vandaan komt
DeLuna vindt me dik ;(
Op zondag 22 juni 2014 12:30 schreef 3rdRock het volgende:
pas als jullie gaan trouwen. nu ben je gewoon die Oom Rubber die met onze mama leuke dingen doet :)
pi_44338453
Ik ben een paar weken geleden ook bij Hertog Jan geweest.
De rondleiding vond ik niet zo boeiend, maar dat zal vast aan mij gelegen hebben, ik ben niet zo van de rondleidingen
Er zit wel een leuk winkeltje bij waar je speciale bieren kunt kopen.
  maandag 11 december 2006 @ 21:31:58 #33
46672 DarkShine
Mijnstreek Oost
pi_44338900
quote:
Op maandag 11 december 2006 02:15 schreef rubbereend het volgende:
Hertog JAn in Arcen erg leuk en daarna aan de overkant aan de tap de leiding van de fabrik loopt hoog over de weg, je ziet waar je bier vandaan komt
Klopt het dat je daar 1 pint krijgt?
Vreuger, wie de beerkratte nog va hoots woare en se moëts blieve durchdrinke um d\'r kachel a te hotte
Planning:
-
pi_44343947
ja helaas SLECHTS 1 pilsje

en die rondleider die wij hadden: Toon, was een pipo.
voor die espresso van jou kom ik van de maan naar je toelopen!
  maandag 11 december 2006 @ 23:54:49 #35
121649 huize
Tumble tumble tumble
pi_44344158
Heb zelf de Heineken en Gulpener bezocht, Heineken was alles achter het glas en kregen we na afloop 2 biertjes en dan moven.

Gulpener was leuker en na afloop gewoon vrij drinken.

Daarnaast werk ikzelf als brouwer in een kleine nog te openen huisbrouwerij. Hebben wel al rondleidingen gedaan en dan kun je dus ook in de brouwketel kijken als je wilt, en als er op dat moment iets moet worden gedaan mag je mee helpen. En qua drinken, tot nu toe is dat gewoon2-3 biertjes geweest. Straks als we open gaan zal daar een bepaald pakket van worden gemaakt. Het gaat tenslotte om het proces, niet het zuipen.
How did we get from the blue lamp disco
To cracking up in San Francisco
I look at myself in a sober light
I'm not Elvis but I'm alright
  dinsdag 12 december 2006 @ 00:04:00 #36
33232 Againzender
Vriend van de show
pi_44344440
Grolsch (de oude brouwerij) is de grootste waar ik geweest ben.

Op doorreis eens bij Orval gestopt. Niet echt in de brouwerij geweest, maar wel een heel mooi complex

Brouwerij Achouffe: gesitueerd in een klein rotgat in de Ardennen, zeer leuke locatie. Rondleidingen waren echter wat moeilijk toen, maar alle deuren stonden open, dus voor brutale Hollanders als wij was er genoeg te zien

En mijn absolute aanrader: Brouwerij Cantillon (zie mijn avatar ) in Anderlecht (Brussel). Een lambiekbrouwerij dat is ingericht als een museum. Prachtig om dit hele specifieke brouwproces eens in het echt te zien, vooral als de zeer enthousiaste brouwer even de tijd heeft om zijn verhaal te doen
[b]Op maandag 6 september 2010 00:28 schreef tong80 het volgende:[/b]
GVD Wat moet jij een trotse vader zijn :)
:P
  dinsdag 12 december 2006 @ 17:11:00 #37
49615 Bismarck
Left on the sands of history
pi_44362336
quote:
Op woensdag 6 december 2006 22:33 schreef MPG het volgende:
Mocht je ooit in het buitenland komen:
Carlsberg in Kopenhagen is een echte aanrader , Naast het bezichtigen van hun speciaalbierbrouwerij is vooral het brouwerijmuseum erg de moeite waard, net zoals de productconfrontatie
Ben op 20 oktober 2006 naar het museum [visitors centre] van Carlsberg in Kopenhagen geweest. In de originele brouwerij waar het mee begon heeft Carlsberg een museum ingericht over de ontstaansgeschiedenis van Carlsberg, het brouwproces en Carlsberg anno 2006. Het museum op zichzelf is niet heel boeiend maar het is leuk om een keer gezien te hebben. Je begint bij sponsoruitingen (voetbal) van Carlsberg, vervolgens loop je door naar de grootste bierflessenverzameling ter wereld en daarna wordt je brouwproces voor brouwproces door het museum geleid. Leuk om te zien zijn de vergelijkingen in schaalvergroting die worden getoond. In het museum zie je bijvoorbeeld een pop met een regeldrukmeter die boven een ketel gebogen staat om een bepaalde waarde te meten. Daarnaast staat een tv'tje waar op een video is te zien hoe tegenwoordig een paar technici vanuit hun stoel op een paar knoppen drukken en daarmee het proces in een paar tig-duizend liter silo's controleren.

Halverwege de tour kom je langs de paardenstallen en het pakhuis waar nog steeds paarden gehouden worden. Geheel in traditionele stijl worden enkele café's in de binnenstad nog steeds bevoorraad door paard & wagen.


De stallen


Carlsberg's workforce


Pakhuis

Klik om een foto te zien van de oude brouwerij (tegenwoordig het museum).
Klik voor een sfeerfoto van het museum.

Aan het eind van het museum is een groot proeflokaal waar ze alle bieren (Carlsberg, Tuborg en Jacobsen) op tap hebben. Vanuit het proeflokaal heb je een doorkijk naar 'Brewhouse Jacobsen'. In ere van de oprichter van Carlsberg (J.C. Jacobsen) brouwt de organisatie een aantal speciaalbieren die ook naar de oprichter vernoemd zijn. Zie: http://www.jacobsenbeer.com/

In het proeflokaal is ook een luchtfoto te bezichtigen van de geplande Carlsberg fabriek op Jutland. Bier brouwen op een beduidend andere schaal dan in het Jacobson Brewhouse gebeurd.
Je entreekaartje is goed voor twee consumpties. Aangezien ik daar om 11 uur 's ochtends was en nog meer van Kopenhagen wou zien heb ik het ook bij twee biertjes gelaten . Ik stel me voor dat je tegen betaling gewoon verder kan drinken. In ieder geval een leuke setting voor een bedrijfsborrel. Carlsberg Old Brewery

Naast de oude brouwerij ligt het hoofdkwartier en de Kopenhagen brouwerij. In die gebouwen zijn mooie details verwerkt zoals hier ''the Elephant gate".
That's...Montgomery Clift, honey!
pi_44362834
Wij zijn met een personeelsuitje eerder dit jaar bij een kleine brouwerij geweest: Stadsbrouwerij de Hemel in Nijmegen.

Ik zie dat de rondleiding an sich niet duur is :
quote:
Rondleidingen

Bijna dagelijks geven we rondleidingen door de brouwerij en de distilleerderij. Bel ons als u bij een van de rondleidingen wilt aansluiten.
De rondleiding door de brouwerij duurt krap een uur. We beginnen met een glas bier en daarna volgt de rondleiding door de brouwerij.
De rondleiding door de distilleerderij ook krap 1 uur.. Tijdens het verhaal proeven we de verschillende dranken.
De prijs van een rondleiding is: ¤ 6,00 p.p.

Groepen
Groepen vanaf 10 personen kunnen, uitsluitend op afspraak, terecht op alle tijden van de dag, behalve op maandag. Als uw groep kleiner is dan 10 personen kunt u op afspraak aansluiten bij een andere rondleiding of toch een eigen rondleiding boeken waarvoor u dan wel het minimum van 10 maal de toegangsprijs moet betalen.
Rondleidingen zijn ook mogelijk in het Engels, Frans of Duits mits vooraf afgesproken.

Andere mogelijkheden
Hemelse Proeverij
Rondleiding met Hemelse Proeverij
Een combinatie van een rondleiding door de brouwerij (zonder de gebruikelijke consumptie) met aansluitend een proeverij van alle 6 huisgebrouwen Hemelse bieren ¤ 9,00 p.p.
Het bier proeven was érg leuk en lekker

we hebben er aansluitend gegeten en ook dat was érg geslaagd
  dinsdag 12 december 2006 @ 23:42:24 #39
33232 Againzender
Vriend van de show
pi_44377063
quote:
Op dinsdag 12 december 2006 17:28 schreef Serinde het volgende:
Wij zijn met een personeelsuitje eerder dit jaar bij een kleine brouwerij geweest: Stadsbrouwerij de Hemel in Nijmegen.

Ik zie dat de rondleiding an sich niet duur is :
[..]

Het bier proeven was érg leuk en lekker

we hebben er aansluitend gegeten en ook dat was érg geslaagd
De Hemel heeft een paar heel lekkere brouwsels!
[b]Op maandag 6 september 2010 00:28 schreef tong80 het volgende:[/b]
GVD Wat moet jij een trotse vader zijn :)
:P
  woensdag 13 december 2006 @ 06:49:35 #40
117776 OFfSprngr
Meest boze Punker van Fok!
pi_44381731
Ik wilde naar de Palm brouwerij, maar dan moet je minstens met een groep zijn.
You must learn to live with your own conscience, your own morality, your own decision, your own self. You alone can do it. There is no authority but yourself!
http://www.last.fm/user/OFfSprngr
.
.
pi_44382580
De Hemel had ik ook al gepost. Je kan er trouwens ook chocolaatjes maken geloof ik.
pi_44403013
quote:
Op woensdag 13 december 2006 08:49 schreef piepster het volgende:
De Hemel had ik ook al gepost. Je kan er trouwens ook chocolaatjes maken geloof ik.
Had ik niet eens gezien

Er zit bij dat 'hofje' waar de hemel zit, ook iets met chocolade inderdaad. En nog een koffiebranderij.
pi_44403032
quote:
Op dinsdag 12 december 2006 23:42 schreef Againzender het volgende:

[..]

De Hemel heeft een paar heel lekkere brouwsels!
Ik vind dat witbier van hun zo lekker (met sinaasappelschil ofzo erdoorheen?)
  woensdag 13 december 2006 @ 22:44:45 #44
33232 Againzender
Vriend van de show
pi_44409789
Ik vergeet trouwens de dichtsbijzijnde brouwerij voor mij: Brouwerij De Prael in Amsterdam.
Nou was dat niet echt een brouwerijbezoek, maar het Meibockfestival werd daar weer gehouden dit voorjaar. En dan kan je ook lekker in de brouwerij rondkijken.
Eigenlijk gewoon een kantoorpandje op een industrieterreintje waar ze een brouwerijinstallatie in hebben gezet, aardige lui
[b]Op maandag 6 september 2010 00:28 schreef tong80 het volgende:[/b]
GVD Wat moet jij een trotse vader zijn :)
:P
  woensdag 13 december 2006 @ 22:46:01 #45
57695 Leonoor
Unter 32-16-8...
pi_44409832
quote:
Op woensdag 13 december 2006 22:44 schreef Againzender het volgende:
Ik vergeet trouwens de dichtsbijzijnde brouwerij voor mij: Brouwerij De Prael in Amsterdam.
Nou was dat niet echt een brouwerijbezoek, maar het Meibockfestival werd daar weer gehouden dit voorjaar. En dan kan je ook lekker in de brouwerij rondkijken.
Eigenlijk gewoon een kantoorpandje op een industrieterreintje waar ze een brouwerijinstallatie in hebben gezet, aardige lui
Ik ga er morgen heen, ben benieuwd!
Nulla verba sed acta
  woensdag 13 december 2006 @ 22:50:58 #46
33232 Againzender
Vriend van de show
pi_44410022
quote:
Op woensdag 13 december 2006 22:46 schreef Leonoor het volgende:

[..]

Ik ga er morgen heen, ben benieuwd!
Dat is toevallig
Ik vind het een sympathieke brouwerij. Ook mensen die 'niet zo makkelijk' zijn kunnnen er wat werkervaring opdoen.
[b]Op maandag 6 september 2010 00:28 schreef tong80 het volgende:[/b]
GVD Wat moet jij een trotse vader zijn :)
:P
  woensdag 13 december 2006 @ 23:00:20 #47
57695 Leonoor
Unter 32-16-8...
pi_44410438
quote:
Op woensdag 13 december 2006 22:50 schreef Againzender het volgende:

[..]

Dat is toevallig
Ik vind het een sympathieke brouwerij. Ook mensen die 'niet zo makkelijk' zijn kunnnen er wat werkervaring opdoen.
Het is een studietechnisch uitstapje, ik gok dat het "niet zo makkelijke mensen"concept de reden is dat we er heen gaan (jaja, ook bij Informatiekunde zweeft men tegenwoordig..).
Nulla verba sed acta
  woensdag 13 december 2006 @ 23:02:57 #48
33232 Againzender
Vriend van de show
pi_44410549
quote:
Op woensdag 13 december 2006 23:00 schreef Leonoor het volgende:

[..]

Het is een studietechnisch uitstapje, ik gok dat het "niet zo makkelijke mensen"concept de reden is dat we er heen gaan (jaja, ook bij Informatiekunde zweeft men tegenwoordig..).
Het is geen sociale werkplaats ofzo, maar er liepen wat mensen die door persoonlijke problemen niet zo makkelijk aan de slag kwamen dacht ik. En die hadden het prima naar hun zin, en nog beter: ze maken prima bier!
[b]Op maandag 6 september 2010 00:28 schreef tong80 het volgende:[/b]
GVD Wat moet jij een trotse vader zijn :)
:P
pi_44412688
Ok, bij welke brouwerijen mag je vrij drinken
Oh, and that's a bad miss!
  donderdag 14 december 2006 @ 17:44:56 #50
57695 Leonoor
Unter 32-16-8...
pi_44431462
quote:
Op woensdag 13 december 2006 23:02 schreef Againzender het volgende:

[..]

Het is geen sociale werkplaats ofzo, maar er liepen wat mensen die door persoonlijke problemen niet zo makkelijk aan de slag kwamen dacht ik. En die hadden het prima naar hun zin, en nog beter: ze maken prima bier!
Er liepen alleen (voornamelijk?) patienten met een verleden in de psychiatrie rond. Maar het bier was zeker goed te drinken!
Nulla verba sed acta
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')