Misschien. Misschien ook wel niet. Het argument dat er dan geen gehoor meer gegeven wordt aan een uitspraak gaat niet op.quote:
Het gaat me ook niet om politie die wel of geen assistentie verleent, het gaat mij om burgemeesters die in zijn algemeenheid zeggen niet uit te zetten.quote:Op dinsdag 5 december 2006 13:55 schreef sigme het volgende:
[..]
Het is niet de (gewone) politie die de uitzetting uitvoert. Als de politie geen assistentie verleent aan uitzettingen wordt er nog steeds uitgezet.
Dualistisch? Ik noem dat eerder anarchistisch.quote:Op maandag 4 december 2006 09:05 schreef sigme het volgende:
[..]
bron
Burgemeester die hun politiekorpsen vragen geen uitvoer meer te geven aan landelijk beleid. Dualistisch is het zeker. Het lijkt of de rol van parlement als tegenspeler van een kabinet wordt overgenomen door lokale overheden.
Duidelijke taal. Ik had ook niet anders verwacht.quote:Remkes: politie Twente moet asielzoekers uitzetten
(Novum) - De politie in Twente moet doorgaan met het uitzetten van uitgeprocedeerde asielzoekers. Dat zei minister van Binnenlandse Zaken Johan Remkes (VVD) dinsdag tijdens het wekelijkse vragenuurtje. De politie Twente besloot na overleg met burgemeesters uit de regio om voorlopig geen asielzoekers meer uit te zetten.
Aanleiding was de motie die de Kamer vorige week aannam over het generaal pardon voor asielzoekers die onder de oude vreemdelingenwet vallen. Wilders hekelde de houding van de burgemeesters. "Links is nog niet aan de macht of er heerst al anarchie in Twente." Hij vindt dat politie en burgemeesters moeten handelen naar het kabinetsbeleid en niet naar een aangenomen motie.
Hij kreeg gelijk van Remkes en zijn collega voor Vreemdelingenzaken Rita Verdonk (VVD). "Er dient niet vooruit te worden gelopen op een kabinetsreactie op de motie", zei Verdonk. "Aan dit soort signalen van burgemeesters is geen behoefte, ook niet uit de vrije republiek Twente", reageerde Remkes. Hij zal de korpsbeheerders vandaag nog instrueren dat zij de vreemdelingenpolitie dienen bij te staan als er problemen zijn met uitzettingen. "Ons land wordt niet geregeerd per motie, ook al wordt die aangenomen door de Kamer." Bron
De politie Twente verleent voorlopig geen assistentie bij acties die te maken hebben met het uitzetten van asielzoekers die langer dan vijf jaar in Nederland zijn.quote:Op dinsdag 5 december 2006 16:47 schreef Argento het volgende:
[..]
Het gaat me ook niet om politie die wel of geen assistentie verleent, het gaat mij om burgemeesters die in zijn algemeenheid zeggen niet uit te zetten.
Mee eens. Dit soort zwakke broeders zijn gewoon oude landverraders.quote:Op dinsdag 5 december 2006 17:26 schreef Het_hupt het volgende:
De linkse 5e colonne denkt al dat ze regeren?
Deze burgemeesters dienen uit hun ambt gezet te worden![]()
Dus toch even babbelen...quote:Op dinsdag 5 december 2006 16:42 schreef wonko het volgende:
In ieder geval heeft Remkes er een duidelijke visie op.
Twente moet asielzoekers uitzetten
Op last van de burgemeester ja. En met welk argument doet de burgemeester dat? Een argument in het kader van de openbare orde? Beginselen van behoorlijk bestuur? Of wellicht een politiek argument?quote:Op dinsdag 5 december 2006 18:39 schreef sigme het volgende:
[..]
De politie Twente verleent voorlopig geen assistentie bij acties die te maken hebben met het uitzetten van asielzoekers die langer dan vijf jaar in Nederland zijn.
Dat is niet "in zijn algemeenheid zeggen niet uit te zetten".
Daar lijkt het wel op en de burgemeesters ondersteunen dat idee ook nogquote:Op dinsdag 5 december 2006 17:26 schreef Het_hupt het volgende:
De linkse 5e colonne denkt al dat ze regeren?
quote:Gemeenten in Twente zwichten voor druk van Remkes
dinsdag 5 december 2006 om 18:50 Bron: spits
DEN HAAG (ANP) - Elf opstandige gemeenten in Twente hebben toegezegd dat zij per direct weer zullen meewerken aan de uitzetting van asielzoekers die langer dan vijf jaar in Nederland verblijven. Zij zwichten daarmee voor een vermaning van minister Johan Remkes van Binnenlandse Zaken.
De burgemeesters van elf gemeenten in Twente hadden enkele dagen terug besloten dat de politie geen assistentie meer zou verlenen bij de uitzetting van asielzoekers die hier langer dan vijf jaar wonen. Zij liepen vooruit op de gevolgen van een motie waarin wordt gepleit voor een generaal pardon.
Minister Remkes liet de Tweede Kamer dinsdag in heldere bewoordingen weten dat een dergelijke actie niet door de beugel kan. ,,Aan dit soort signalen bestaat volstrekt geen behoefte. Ook niet als ze afkomstig zijn uit de vrije republiek Twente. Dit land wordt niet geregeerd per motie.''
Bevoegdheid
Korpsbeheerder Peter den Oudsten van de politie Twente liet daarop weten dat hij Remkes zal gehoorzamen. Hij vindt echter niet dat de Twentse korpsleiding en daarmee de elf burgemeesters hun bevoegdheid hebben overschreden. ,,Na de aangenomen motie in de Tweede Kamer hebben we de politie-assistentie opgeschort totdat het kabinet met een standpunt naar buiten kwam. Dat is nu gebeurd en daar geven wij gehoor aan.''
Het kabinet heeft dinsdag gezegd dat het de motie over een generaal pardon niet kan uitvoeren. Het wil wel nader overleg voeren over het onderwerp met de Tweede Kamer.
Wilders
Minister Remkes riep de opstandige gemeenten in Twente tot de orde na vragen van Geert Wilders. De fractievoorzitter van de Partij voor de Vrijheid (PVV) was ontstemd over de actie. ,,Veel gekker moet het niet worden in Nederland. We hebben hier te maken met een elftal linkse gemeenten die doen alsof hun partij al in de regering zit.''
Bron?quote:Op woensdag 6 december 2006 11:25 schreef pfaf het volgende:
Ook tijdens de partijcongressen waren al die CDA-gemeentes/bolwerken hier al voor het generaal pardon.
Dat gaat volgens jou samen? Door middel van een foute handeling, een goed signaal afgeven.quote:Op woensdag 6 december 2006 11:25 schreef pfaf het volgende:Hoewel het natuurlijk fout is om zo tegen de landelijke politiek in te gaan, wordt hier wel een goed signaal afgegeven.
Het moet niet gekker worden. We hebben een democratie. We stemmen op partijen. Die vormen een regering en maken het beleid. Burgemeesters en politie-agenten hebben dat maar gewoon op te volgen. Als iedereen zomaar het beleid opzij zet, omdat hij het er niet mee eens is, dan kunnen we net zo goed de hele democratie afschaffen.quote:Op woensdag 6 december 2006 11:25 schreef pfaf het volgende:
Hoewel het natuurlijk fout is om zo tegen de landelijke politiek in te gaan, wordt hier wel een goed signaal afgegeven.
Sommigen blijken daar dus inderdaad voorstander van te zijn.quote:Op woensdag 6 december 2006 14:41 schreef Gia het volgende:
[..]
Het moet niet gekker worden. We hebben een democratie. We stemmen op partijen. Die vormen een regering en maken het beleid. Burgemeesters en politie-agenten hebben dat maar gewoon op te volgen. Als iedereen zomaar het beleid opzij zet, omdat hij het er niet mee eens is, dan kunnen we net zo goed de hele democratie afschaffen.
Goed idee....eens kijken of er dan een meerderheid is voor die generaal.quote:Op woensdag 6 december 2006 11:59 schreef Gia het volgende:
Ach, laten we een referendum houden over wel of niet Generaal Pardon.
Wat vinden we daarvan?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |