RK en prot. vallen bij jou niet onder 'christendom'?quote:Op maandag 20 november 2006 19:40 schreef daeri het volgende:
Valt me ook op dat het Christendom in welke vorm dan ook niet in je poll staat.
ja man ik ben een fundementalist.. kijk maar uitquote:Op maandag 20 november 2006 19:42 schreef vosss het volgende:
Geen. Geloof is voor fundamentalisten en er komt alleen maar narigheid van.
Afschaffen luidt het devies
In de VS bestaan meer dan 20.000 christelijke denominaties.quote:Op maandag 20 november 2006 19:41 schreef Burakius het volgende:
dan kreeg je wel een hele lange poll.
Dus noem je het gewoon "Christen"quote:Op maandag 20 november 2006 19:41 schreef Burakius het volgende:
dan kreeg je wel een hele lange poll.
A
[+] Anglicaanse Kerk
G
[+] Gnosticisme K
[+] Katholicisme
[+] Koptische Kerk
O
[+] Oosters-Orthodoxe Kerk O (vervolg)
[+] Oriëntaalsorthodoxe Kerk
P
[+] Protestantisme
R
[+] Restaurationisme
Artikelen in de categorie "Christelijke stroming"
Er zijn 19 artikelen in deze categorie.
A
Amerikaans conservatisme
Arianisme
B
Broeders des gemeenen levens
C
Charismatische beweging
D
Donatisme
E
Ebionieten
J
Jezus-moslims
K
Katharen
L
Lijst van christelijke denominaties in Nederland
M
Manicheïsme
Messiasbelijders
Messiasbelijders/nieuw
Monofysitisme
M (vervolg)
Montanisme
O
Oosters christendom
S
Sedisvacantisme
Stevenisten
U
Unitarisme
V
Vrijzinnig-protestantisme
zeg dat maar tegen een christenquote:
20.000 :| holy !quote:Op maandag 20 november 2006 19:43 schreef Isegrim het volgende:
[..]
In de VS bestaan meer dan 20.000 christelijke denominaties.
quote:
ja die bestaan ook... ehh ff wiki tjekke ofzoquote:
quote:Jezus-moslims, ook wel moslims voor Jezus genoemd, zijn moslims die enerzijds in Jezus Christus geloven zoals Jezus beleden wordt binnen het christendom, maar zich anderzijds moslim blijven noemen en zich houden aan regels en gebruiken binnen de islam. De Jezus-moslims houden zich bijvoorbeeld wel aan de ramadan en het moskeebezoek, maar geven dit een bijbelse betekenis. Zo wordt de islamitische geloofsbelijdenis bijvoorbeeld veranderd in "Er is geen godheid dan God, en Jezus is de Weg".
Het merendeel van de Jezus-moslims bevinden zich buiten Europa, in omgevingen met de islam als overheersende godsdienst, hoewel er zich in Engeland, Duitsland en Nederland ook enkelen bevinden. Eén van de redenen dat de "bekeerlingen" zich geen christen willen noemen, ligt mogelijk in het feit dat het christendom een negatieve associatie oproept met het seculiere, "goddeloze" Westen.
In de islam is Jezus (in het Arabisch: Isa) een profeet en al-masih (de messias). Onder al-masih verstaat men dat hij ten hemel is gevaren en terug zal komen om de komst van Ahmed (Mohammed) te verkondigen en de rest van zijn leven af te maken (de moslim-profeet Isa kon niet een vernederende marteldood sterven, maar zou ten hemel gevaren zijn en een ander zou zijn plaats aan het kruis hebben ingenomen). Veel moslims verwachten dat de laatste der dagen wordt ingeluid door de mahdi, waarschijnlijk Mohammed zelf.
De reacties vanuit het christendom op deze "Jezus-islam" variëren sterk. Vanuit sommige kringen wordt het positief bezien als goede ontwikkeling binnen de islam, vanuit andere christelijke kringen wordt de variant juist gezien als een heidense of syncretische religie.
Dat doe ik ook. Allemaal tuigquote:Op maandag 20 november 2006 19:42 schreef Burakius het volgende:
[..]
ja man ik ben een fundementalist.. kijk maar uit
Baha'i lijkt daar wel op.quote:Op maandag 20 november 2006 20:48 schreef zoalshetis het volgende:
die jezus-moslims vind ik wel interessant eik. ik zou eigenlijk nog liever de beweging: joods-christen-moslims zien. maar dat zal wel te ver in mijn tijd zijn![]()
wat?quote:
quote:Op maandag 20 november 2006 21:06 schreef Isegrim het volgende:
[..]
http://en.wikipedia.org/wiki/Bah%C3%A1'%C3%AD_Faith
Ik denk niet dat 't ooit gaat gebeuren.quote:Op maandag 20 november 2006 21:11 schreef zoalshetis het volgende:
[..]
![]()
ik bedoelde meer dat ik graag een stroming zie die de drie monotheïstische godsdiensten van de afgelopen millenia in zich hebben en daarmee zichzelf kunnen opheffen![]()
over de drempel van de toekomst. zonder angst of individueel vacuum.
in dit topic zeer relevant: "one man can make a difference". hangt ervan af hoe je het brengt en wat je echte doel is.quote:Op maandag 20 november 2006 21:12 schreef Isegrim het volgende:
[..]
Ik denk niet dat 't ooit gaat gebeuren.
mijn verontschuldigingen, maar ik vind de ontstane discussie beter dan de op. dus? ik denk laten staan. misschien komt ts nog wel met een opmerking?quote:Op maandag 20 november 2006 21:14 schreef nikky het volgende:
Wat wil Billy_Mack eigenlijk met dit topic? Op deze manier is het alleen een opsomtopic namelijk. Wat meer in de openingspost zou welkom zijn.
Vriendje vossssquote:Op maandag 20 november 2006 19:51 schreef vosss het volgende:
[..]
Dat doe ik ook. Allemaal tuig
Fundamentalisten
Balkenende
Talpa
Dat hangt van het soort satanisme af wat je aanhangt:quote:Op maandag 20 november 2006 21:19 schreef skippy22 het volgende:
Het satanisme of is dat geen geloof![]()
Het kangeroetjes satanisme staat er alleen niet bijquote:Op maandag 20 november 2006 21:22 schreef Isegrim het volgende:
[..]
Dat hangt van het soort satanisme af wat je aanhangt:
http://en.wikipedia.org/wiki/Satanism
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |