Als je in Roden woont ben je geen Friesquote:Op donderdag 2 november 2006 10:19 schreef RodenCity het volgende:
[..]
En daar zit je dus fout..... Er zijn in nederland 2 officieel en internationaal erkende talen; Het Fries en het Nederlands.
Verder vindt ik het zogenaamde bashen van een aantal mensen jegens de Friezen een beetje sneu.
Dit wordt hoogstwaarschijnlijk alleen maar gedaan uit jaloezie.![]()
Wat hebben ze toch tegen friezen??
Laat iemand mij dat nu eens uitleggen, zonder gelijk te komen met fryslan moet afgestoken worden, ze zijn debiel enz enz.
Ja ze hebben een eigen taal, tradities, cultuur enz maar is dat nu gelijk een reden om ze te bashen??
Als dat wel zo is dan heb je nog veel meer provincies en hun inwoners te bashen, dus laten we daar dan maar niet aan beginnen.
En voor dat het gevraagt wordt..... Ja ik ben en Fries, en er trots op ook.![]()
Dit vind ik altijd het allerleukstequote:Op donderdag 2 november 2006 10:29 schreef hbc het volgende:
oh oh wat een sneue pubers hier!
Allemaal van die rotlui die geen aandacht krijgen op een normale manier, zitten altijd alleen in de pauze's en het enigste leven is het fokforum! Toekomstige moordenaars types!
@Rodencity:
"ZE" denken dat er alleen maar nederland is en friesland, maar vergeten het KUT eiland flevoland en reserve belgie limburg
..true truequote:Op donderdag 2 november 2006 10:31 schreef HeatWave het volgende:
[..]
Dit vind ik altijd het allerleukste.
van die mensen die OP een internetforum lopen blaten dat op een internetforum blaten triest is.
Hoe dom kan je worden?
Ik ben geboren en opgegroeid in Fryslan.quote:Op donderdag 2 november 2006 10:31 schreef JohanTop het volgende:
[..]
Als je in Roden woont ben je geen FriesDan ben je een Drent
I bow my head for Patton. Nuf said.quote:Friesland is mooi, erg mooi, mooier dan de meeste Nederlandse provincies, maar die mensen. Vre-se-lijk. Wat een kut mentaliteit.
Zouden ze stiekum fransozen zijn??quote:Op donderdag 2 november 2006 10:35 schreef Patton het volgende:
Wat ze toch hebben tegen Friezen? Ik zal het je proberen uit te leggen.
De provinciale organisatie van Friesland heeft vertalers in dienst, en dan niet één maar een stuk of vier, die alle, en dan ook alle stukken vertalen in het Fries of terug in het Nederlands. Alle communicaitie moet in twee talen. Alle bebouwde-kom bordjes moeten in twee talen. Wie gaat dat allemaal betalen? Wij, de Friezen die niet zoveel op hebben met de rijke cultuur en bestaande tradities.
Afúk is het Friese taalinstituut waar communicatietrutjes, die zo dom zijn geweest om Fries te studeren, de rest van hun dagen kunnen slijten. Deze instelling barst uit zijn voegen van alle rechts-nationalitstische Friezen die krampachtig, koste wat het kost de Friese cultuur hoog willen houden. Ze brengen een aantal keer per jaar wat boekjes in het Fries uit waar niemand op zit te wachten en die alleen door de harde kern, die voornamelijk bestaat uit krasse bejaarden, wordt gewaardeerd. Waarom dit zo is? Deze mensen kunnen gewoon geen Nederlands. In de randstad is (denk ik) veel ergernis over mensen die weigeren Nederlands te spreken. Wij hebben dat ook hier met de Friezen. Het zijn net Duitsers. Deze Afúk club wordt ook nog eens zwaar gesubsidieerd, want als het zou moeten concurreren dan was de hele handel allang opgedoekt.
Ook leuk, de commissaris wordt bedreigd omdat hij de Provinciale Staten niet in het Fries wil (of kan) voorzitten. Bedreigd?? Hoe gek wil je het hebben?
En dan nog die Doede Damsma waar ik in een ander topic al iets over gezegd heb.
Friesland is mooi, erg mooi, mooier dan de meeste Nederlandse provincies, maar die mensen. Vre-se-lijk. Wat een kut mentaliteit.
De friese jannesquote:Op donderdag 2 november 2006 09:28 schreef ijsmeis het volgende:
Is dat de vrouwelijke Jannes?
Zeker een mooie provincie.quote:Op donderdag 2 november 2006 10:35 schreef Patton het volgende:
Friesland is mooi, erg mooi, mooier dan de meeste Nederlandse provincies, maar die mensen. Vre-se-lijk. Wat een kut mentaliteit.
Gozer, ik ben er niet trots op maar ik woon al een jaar of twintig in Friesland. Ik kan je dus uit de eerste hand vertellen hoe het hier zit met de door jou geprezen mentaliteit.quote:
quote:...Doede Damsma
ik kom uit een dorp in fryslân waar het heel anders is. Daar worden mensen die er komen wonen hartelijk in de gemeenschap opgenomen, zeker als ze zich in het verenigingsleven in gaan mengen.quote:
Frieslandquote:Op donderdag 2 november 2006 09:44 schreef HostiMeister het volgende:
Friesland moet af worden gestoken, met hun kuttaaltje en hun kutgebruiken.
Friesland
Ik schoon je topics op tegen de tijd dat je m'n naam eens leert spellen, drollie.quote:Op donderdag 2 november 2006 09:27 schreef Hans_Gielus het volgende:
Bij ieder topic dat ik open, wordt Fryslan er met de haren bij gesleept. Dan heb ik het topic bijvoorbeeld over politiek, maar dan gaat iedereen zeggen dat Fryslan van Nederland afgezonderd moet worden! Hoewel ik het hier wel mee eens ben, moet men wel on topic blijven! Of als ik een topic over dikke hoeren maak, gaat het ook altijd weer over hoe kut Fryslan wel niet is! Ik vind dat Jannetje hier harder tegen op moet treden! Niet het sluiten van mijn topics, maar door het topic op te schonen! Ik besteed veel tijd aan mijn topics, dus ik wil er wel respect voor krijgen!
Jannetje moet bannetjes gaan geven, maar niet aan mij!
Ik heb ook in zo'n klein watersportdorp gewoont, het had er misschien wel mee te maken dat er veel toeristen kwamen of zo... Maar als er nieuwe mensen komen wonen kan het ook gewoon aan hun mentaliteit liggen!quote:Op donderdag 2 november 2006 13:07 schreef Peterselieman het volgende:
[..]
ik kom uit een dorp in fryslân waar het heel anders is. Daar worden mensen die er komen wonen hartelijk in de gemeenschap opgenomen, zeker als ze zich in het verenigingsleven in gaan mengen.
Dat roddelen gebeurt overal, maar daar moet je je niet druk om maken. Het hangt er wel echt vanaf in welk dorp je woont. Sommige dorpen is het heel erg en in andere iets minder, maar dat heb je echt overal.
Zijn de echte oer Hollandse namen dan wel zo hip? Jan, Klaas, Kees, Jaap, Henk... Ik vind Popke of Doede veel vrolijker dan Klaasquote:Op donderdag 2 november 2006 13:05 schreef SethGecko het volgende:
[..]
![]()
Man, die namen...Doede..Lolke....Wopke....Rintje...![]()
Dat is nou juist het probleem. Veel mensen kunnen het niet verstaan en vinden het daarom maar dom. "Wat een boer niet kent, vreet hij niet" zegt men wel eens. Misschien willen de Fryslân bashers niet met boeren vergeleken worden, maar in dit geval komt dit spreekwoord goed tot zijn rechtquote:Op donderdag 2 november 2006 15:37 schreef JohanTop het volgende:
Maar dat is tenminste te begrijpen, Fries ook wel voor mij, omdat ik er dichtbij woon, maar spreken? echt niet, en voor mensen uit de Randstad is Friesland gewoon een drama. Geen opname binnen de dorpsgemeenschap, geen spul kunnen kopen in het plaatselijke winkeltje, omdat die verkoper alleen Fries spreekt enz
Ja, eh, hallo, wakker worden, we vinden die friezen juist een stelletje onverstaanbare boeren, dus logisch dat we niet door een fries boer genoemd willen worden, agrarisch tuig dat je bentquote:Misschien willen de Fryslân bashers niet met boeren vergeleken worden
Dat heeft niks met individualiteit te maken.quote:Op donderdag 2 november 2006 16:52 schreef Captain_Fabulous het volgende:
friezen zijn pas tevreden als ze net als hun buurman een Astra hebben, absoluut geen ruimte voor individualiteit.
Als ik in Hilversum samen met iemand onder een luifel voor de regen schuil, en als geintje zeg: 'Dat doet me denken aan mijn vorige leven toen ik een vis was' zegt mijn schuilgenoot
'goh wat knap van u dat u zich dat herinnert' (en ik geloof dat hij serieus was ook nog). Als mijn moeder in friesland hetzelfde zou doen, wordt ze gelijk opgesloten in hhet dolhuis door koddebeier Wupke.
Nou waar wil je liever wonen als je af en toe buiten het hokje wil denken?
Hangt er vanaf waar je zit in Groningen hè.quote:Op donderdag 2 november 2006 17:45 schreef DeToXiC het volgende:
heb je wel eens een limbo of een drenth of groninger horen praten? Nou ja, praten...
En mijn vriendinquote:Op donderdag 2 november 2006 18:43 schreef Skazminko het volgende:
Het enige positieve aan Friesland is suikerbrood.![]()
En zo hoort het!quote:Op donderdag 2 november 2006 18:59 schreef MariekskeBaby het volgende:
Ieder land heeft wel zijn "Fryslan".
Ik als Brabantse, ben hardstikke trots op Friesland!![]()
Ga jij maar lekker in die smog gevulde oorden wonen! Dan woon ik lekker in het Fryske land.quote:Op vrijdag 3 november 2006 09:06 schreef Captain_Fabulous het volgende:
Nee, trots zijn op een afgelegen en achtergebleven gebied is juist een teken dat je hogere hersenfuncties langzaam aan het afsterven zijn, en dat je het helaas niet merkt.![]()
Ik geloof dat de biologen dit adaptatie noemen, het aanpassen om niet op te vallen cq mee kunnen doen in een andere omgeving.
Maar goed, je kan nog schrijven, dus d'r moeten nog wat meer hersencellen dood voor je echt frieszal overkomen.
Die zie ik wel eens lopen ja, als ik in Friesland ben... echt te erg...quote:Op donderdag 2 november 2006 09:52 schreef Patton het volgende:
Mensen die "Fryslân for life" (nog net niet met een 4) in hun sig hebben staan verdienen deze behandeling. Je hebt zeker ook van die Frisian Outlaw bombers of niet.
[afbeelding]
Achterlijke kutboeren. En als iemand hier recht heeft van spreken, dan ben ik het want ik woon al veeel te lang in Friesland (en het is Friesland, ja? Geen Fryslân).
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |