Dat is dus 100 euro bruto per dag. Je valt al snel in het 50%'s tarief, dus dat is 50 euro per dag, 1600 euro per maand.quote:In de SOD-vergadering van 7 februari is afgesproken dat de uitgezonden militair met terugwerkende kracht tot 1 januari 2006 alsnog een hogere vergoeding voor de extra werkdruk krijgt. De vergoeding was ¤ 39,76 per dag en wordt dus ¤ 79,52 per dag. Per maand dus een verhoging van ruim ¤ 1.000 per maand. De tegemoetkoming extra beslaglegging is met ingang van 1 januari 2006 dus met 100% verhoogd.
De onkostenvergoeding tijdens de uitzending van ¤ 25,40 per dag blijft op hetzelfde niveau gehandhaafd. Hierover zijn eind vorig jaar afspraken gemaakt.
Die ¤ 25,40 is belastingvrij geloof ik maar hier kun je alles lezen.quote:Op maandag 16 oktober 2006 23:09 schreef LXIV het volgende:
[..]
Dat is dus 100 euro bruto per dag. Je valt al snel in het 50%'s tarief, dus dat is 50 euro per dag, 1600 euro per maand.
Wanneer je op zaterdagochtend auto's gaat wassen steek je al snel meer dan 50 euro in je zak. En dan lig je 's avonds ook nog eens fijn langs je eigen vrouw.
Alle bijkomende kosten in beschouwing genomen, dus denk ook aan communicatiekosten, extra kinderopvang, eventueel een hulp voor klussen, het moeten opgeven van een eventuele bijbaan, zelf betalen van reiskosten bij een tweede verlof, et cetera et cetera blijft er nog minder over.
Oja, deze vergoeding is voor iedereen in principe gelijk. Dus een "simpele soldaat" krijgt net zoveel extra als de kolonel. Maar omdat de kolonel in een hogere belastingschijf valt, blijft er voor hem netto nog minder netto over.
En als het mislukt betalen ze terug ?quote:Op dinsdag 17 oktober 2006 01:57 schreef DaMook het volgende:
Laat die mensen wat meer verdienen wegens de risico's die ze lopen. Ze doen goed werk en dat moet beloont worden.
Een directeur van een groot bedrijf loopt geen risico's en verdient alsnog 5x zoveel. Deze mensen doen iets goeds en verdienen daardoor ook een leuk extratje.
Overigens betwijfel ik of dat bedrag in je OP goed is.
Een directeur die voor duizenden mensen banen verschaffen doet toch ook iets goedsquote:Op dinsdag 17 oktober 2006 01:57 schreef DaMook het volgende:
Laat die mensen wat meer verdienen wegens de risico's die ze lopen. Ze doen goed werk en dat moet beloont worden.
Een directeur van een groot bedrijf loopt geen risico's en verdient alsnog 5x zoveel. Deze mensen doen iets goeds en verdienen daardoor ook een leuk extratje.
Overigens betwijfel ik of dat bedrag in je OP goed is.
Het gewone salaris wordt natuurlijk ook doorbetaald. Ik had het over het extra bedrag wat ze voor de uitzending kregen.quote:Op dinsdag 17 oktober 2006 00:53 schreef Colnago het volgende:
[..]
Die ¤ 25,40 is belastingvrij geloof ik maar hier kun je alles lezen.
http://www.intermediairpubliekezaken.nl/artikel.jsp?rubriek=303152&id=399761
Maar zoals ik het kan begrijpen verdienen ze al snel ¤ 3500 netto per maand.
Een stewardess kiest zelf ook voor een verhoogd risico op een vliegtuigongeluk en krijgt gevarengeld. What's your pointquote:Op maandag 16 oktober 2006 22:24 schreef _.-SAF-._ het volgende:
Dat er risico's aan het vak verbonden zijn, begrijp ik. Maar daar kies je toch wel beetje voor als militair.
Wat is dat nou voor bullshit. Als ik auto rij heb ik 10.000 X meer kans dat ik een ongeluk krijg dan in een vliegtuig. Zo zal dat in een oorlogsgebied ook zijn.quote:Op dinsdag 17 oktober 2006 10:11 schreef Verbal het volgende:
[..]
Een stewardess kiest zelf ook voor een verhoogd risico op een vliegtuigongeluk en krijgt gevarengeld. What's your point
V.
Het is geen bullshit. Vliegend personeel krijgt een gevarentoeslag. En dus is het precies hetzelfde als het gequote voorbeeld.quote:
Misschien beter leren rijden?quote:Als ik auto rij heb ik 10.000 X meer kans dat ik een ongeluk krijg dan in een vliegtuig.
Bij bepaald werk hoort een bepaalde beloning. Zo ook in het leger. Er is geen dienstplicht meer, maar men wil blijkbaar een leger dat men op dit soort missies wil uitzenden. Dan zul je dat aantrekkelijk moeten maken. Een daarvan is er een vergoeding tegenover stellen. Als je gewoon op de kazerne zit is dat minder gevaarlijk dan als je in Camp Smitty of Tarin Kowt zit, dus krijg je een toeslag als je op missie bent.quote:Zo zal dat in een oorlogsgebied ook zijn.
Sorry, las het zo dat je het niet eens was met gevarengeld.quote:Op dinsdag 17 oktober 2006 10:21 schreef Verbal het volgende:
[..]
Het is geen bullshit. Vliegend personeel krijgt een gevarentoeslag. En dus is het precies hetzelfde als het gequote voorbeeld.
[..]
Misschien beter leren rijden?Maar serieus, ik heb het niet verzonnen, dus don't shoot the messenger.
[..]
Bij bepaald werk hoort een bepaalde beloning. Zo ook in het leger. Er is geen dienstplicht meer, maar men wil blijkbaar een leger dat men op dit soort missies wil uitzenden. Dan zul je dat aantrekkelijk moeten maken. Een daarvan is er een vergoeding tegenover stellen. Als je gewoon op de kazerne zit is dat minder gevaarlijk dan als je in Camp Smitty of Tarin Kowt zit, dus krijg je een toeslag als je op missie bent.
Waarom wordt hier nou over gezeken, precies
V.
Ja daar had ik het ook over, sorry als het niet duidelijk was.quote:Op dinsdag 17 oktober 2006 10:08 schreef LXIV het volgende:
[..]
Het gewone salaris wordt natuurlijk ook doorbetaald. Ik had het over het extra bedrag wat ze voor de uitzending kregen.
Helaas is er geen evenaarstoeslag, oorlogsgebiedtoeslag of van huistoeslag.quote:Op dinsdag 17 oktober 2006 10:32 schreef Napalm het volgende:
Wat LXIV zegt.
- Evenaartoeslag (bestaat die nog?)
- Oorlogsgebiedtoeslag
- Van huistoeslag.
- Beroeps BOT krijgen de uitzend maanden in aftrek van hun pensioenleeftijd.
Tikt aan.
Ik denk dat de gemiddelde militair op uitzending zn salaris ziet verdubbelen. 40000 is natuurlijk een extreem voorbeeld, bovendien is de gemiddelde militair "maar" 3 maanden weg. Tegenover dat geld staat men op uitzending geen standaard weekje van 38 uur werkt maar gerust 12*7.. Reken je dan terug naar gewerkt uur..
Hoe ze op papier heten weet ik niet. In de praktijk hoor ik allerlei namen. Evenaartoeslag was vroeger bij de warme gebieden rond de evenaar. Of dat nu kwam door de evenaar of de hitte weet ik niet meer.quote:Op dinsdag 17 oktober 2006 12:06 schreef LXIV het volgende:
Helaas is er geen evenaarstoeslag, oorlogsgebiedtoeslag of van huistoeslag.
Vroeger was het allemaal anders. (En beter natuurlijk)quote:Op dinsdag 17 oktober 2006 12:18 schreef Napalm het volgende:
[..]
Hoe ze op papier heten weet ik niet. In de praktijk hoor ik allerlei namen. Evenaartoeslag was vroeger bij de warme gebieden rond de evenaar. Of dat nu kwam door de evenaar of de hitte weet ik niet meer.
Laatst nog gewoon 50euricent betaald voor een biertje in de granaattoren.quote:Op dinsdag 17 oktober 2006 12:29 schreef LXIV het volgende:
En de prijzen in de kantine benaderen die van de horeca ook steeds meer!![]()
Dat is fl 1,20 ! Vroeger was een biertje nog fl 0,50!quote:Op dinsdag 17 oktober 2006 12:53 schreef Napalm het volgende:
[..]
Laatst nog gewoon 50euricent betaald voor een biertje in de granaattoren.
In de kroeg was een biertje ook 2gulden en nu 2 euro dus dat loopt gelijk op. Je zei het zelfquote:Op dinsdag 17 oktober 2006 18:12 schreef LXIV het volgende:
Dat is fl 1,20 ! Vroeger was een biertje nog fl 0,50!![]()
met één uitzondering; de vrouwelijke cadetten zijn tegenwoordigquote:Op dinsdag 17 oktober 2006 12:29 schreef LXIV het volgende:
Vroeger was het allemaal anders. (En beter natuurlijk)![]()
Kom je zelf uit de tijd van de eerste vrouwelijke cadetten?quote:Op dinsdag 17 oktober 2006 18:18 schreef Napalm het volgende:
[..]
In de kroeg was een biertje ook 2gulden en nu 2 euro dus dat loopt gelijk op. Je zei het zelf
[..]
met één uitzondering; de vrouwelijke cadetten zijn tegenwoordig![]()
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |