Hoe noem je ook weer een klit wegsnijden of de voorhuid van een pikkie? Of ook zoiets als dieren de strot doorsnijden als feest? De toespraak van een paus die een anekdote aanhaalt of een paar cartoontjes? Zo kan ik nog wel uren doorgaan lullo....................quote:Op vrijdag 13 oktober 2006 17:57 schreef gelly het volgende:
[..]
Hoe noem je het in de fik steken van een pop, verlichting ? Gek dat je het ene cultuur noemt en het ander een culturele en geestelijke achterstand. Maar ach, zo gek is het niet, jij bent het.
Van wat ik in dit topic begreep is cultuur heilig en dien je het niet aan te passen aan de moderne tijd.quote:Op vrijdag 13 oktober 2006 22:20 schreef Dr.Nikita het volgende:
[..]
Is dát een verrijkend en vooruitstrevend cultuur?
Een cultuur is een levend iets. Het past zichzelf aan aan de tijd. Onder normale omstandigheden gaat dit rimpelloos over. Zogauw er dwang of druk wordt uitgeoefend is het geen cultuur meer maar een afgedwongen aanpassing.quote:Op vrijdag 13 oktober 2006 22:24 schreef gelly het volgende:
[..]
Van wat ik in dit topic begreep is cultuur heilig en dien je het niet aan te passen aan de moderne tijd.
Ik lees nergens in de OP iets over dwang of druk, de Spanjaarden zelf vinden het een achterhaald item.quote:Op vrijdag 13 oktober 2006 22:51 schreef Dr.Nikita het volgende:
[..]
Een cultuur is een levend iets. Het past zichzelf aan aan de tijd. Onder normale omstandigheden gaat dit rimpelloos over. Zogauw er dwang of druk wordt uitgeoefend is het geen cultuur meer maar een afgedwongen aanpassing.
Fout....de Spaanse overheid vinden het een achterhaald item, ik durf te wedden dat jan met de pet niks is gevraagd, en ik denk dat ik bijna kan voorspellen wat die Jan er van vind. Of moet ik zeggen "Juan" ?quote:Op vrijdag 13 oktober 2006 22:56 schreef gelly het volgende:
[..]
Ik lees nergens in de OP iets over dwang of druk, de Spanjaarden zelf vinden het een achterhaald item.
De Spaanse maatschappij zit iets minder bekrompen inelkaar dan de Nederlandse.. De islam is daar al sinds jaar en dag aanwezig, evenals Marokkanen en andere noord-Afrikanen. Ze lijken zelfs opelkaar, gek he.quote:Op vrijdag 13 oktober 2006 23:03 schreef Hathor het volgende:
[..]
Fout....de Spaanse overheid vinden het een achterhaald item, ik durf te wedden dat jan met de pet niks is gevraagd, en ik denk dat ik bijna kan voorspellen wat die Jan er van vind. Of moet ik zeggen "Juan" ?![]()
Verkeerde bril op?quote:Op vrijdag 13 oktober 2006 22:56 schreef gelly het volgende:
[..]
Ik lees nergens in de OP iets over dwang of druk, de Spanjaarden zelf vinden het een achterhaald item.
quote:Uit de OP: Uit angst voor reacties van moslims hebben de meeste feestcomités dit jaar besloten die omstreden traditie te schrappen
Ik niet :quote:
Ook de reacties uit de 'moslimwereld' getuigen niet van mogelijke aanslagen of dreiging :quote:De meeste feestcomités zijn overigens al eerder begonnen met het aanpassen van hun feestprogramma's. Na de aanslagen in New York en Madrid hebben veel dorpen de scherpe kantjes van hun feestuitingen afgehaald. ,,Ik zou het ook niet leuk vinden als het hoofd van de paus in brand werd gestoken'', zegt burgemeester Juan Bautista van Bocairent, een van de plaatsen aan de kust bij Valencia waar 'Moros y Cristianos' het meest fervent wordt gevierd.
quote:De moslimwereld is verdeeld. Een groep imams onder aanvoering van die van Malaga, Felix Herrero, voorzitter van de Federatie van Islamitische Gemeentes, eist afschaffing van de feesten. ,,Ze appelleren steeds opnieuw aan de overwinning en dat schept een onderlinge sfeer van wraak.'' Volgens Herrero passen deze feesten niet in een modern Spanje.
Een andere groep imams ziet de jaarlijkse gebeurtenis als een rijke traditie. ,,De vrijheid van meningsuiting, in evenwicht met respect voor het geloof van anderen, moet ook als graadmeter gelden voor deze feesten'', aldus Majed Khadem van de islamitische raad in Alicante. Hij vindt dat de feesten geen schade berokkenen aan de onderlinge betrekkingen. ,,Het zijn gewoon oude en traditionele feesten.'' Wel zou hij liever zien dat de Spanjaarden stoppen met het gebruiken van het begrip 'moren'. Dat zou moeten veranderen in 'Arabieren'.
Wel eens getuige geweest van een optreden van de Guardia Civil tegen Marokkanen en andere noord Afrikaans uitziende types ? Ik namelijk wel, en ik kan je verzekeren dat die mensen hier stukken beter af zijn dan daar. Als je met minder bekrompen bedoelt "eerst slaan, dan pas vragen" dan klopt dat wel ja, maar ik heb daar een iets andere omschrijving voor. De Guardia Civil hanteerd namelijk nog steeds dezelfde normen als in de periode waarin ze onstond, de periode Franco, en die is allesbehalve vriendelijk ten opzichte van alles en iedereen die niet Spaans is of er niet Spaans uitziet. Zelfs ondergetekende heeft dat ooit eens op pijnlijke wijze mogen ervaren.quote:Op vrijdag 13 oktober 2006 23:05 schreef gelly het volgende:
[..]
De Spaanse maatschappij zit iets minder bekrompen inelkaar dan de Nederlandse.. De islam is daar al sinds jaar en dag aanwezig, evenals Marokkanen en andere noord-Afrikanen. Ze lijken zelfs opelkaar, gek he.
quote:Op donderdag 12 oktober 2006 15:33 schreef Lemmiwinks het volgende:
Ik vind dat moslims afgeschaft moeten worden, maar dat mag niet.
Dat laatste verzin je er zelf bij. Geeft verder niks hoor, maar als je dan toch niks zinnigs te melden hebt, zeg dan niks.quote:Op donderdag 12 oktober 2006 15:33 schreef Lemmiwinks het volgende:
Ik vind dat moslims afgeschaft moeten worden, maar dat mag niet.
vrouwen besnijdenis ? niet traditioneel in de Islam maar wel in sommige afrikaanse landen en heeft dus niks met de Islam te makenquote:Op vrijdag 13 oktober 2006 22:20 schreef Dr.Nikita het volgende:
[..]
Hoe noem je ook weer een klit wegsnijden of de voorhuid van een pikkie? Of ook zoiets als dieren de strot doorsnijden als feest? De toespraak van een paus die een anekdote aanhaalt of een paar cartoontjes? Zo kan ik nog wel uren doorgaan lullo....................
Is dát een verrijkend en vooruitstrevend cultuur?
Geen van de moslimfokkers die wil reageren?quote:Op vrijdag 13 oktober 2006 19:13 schreef DenniZZ het volgende:
De echte Islam predikt geen liefde. De stukken toen Mohammed in Mecca was zijn vredig maar de stukken uit Medina zijn dat allerminst. Lees hoofdstuk negen het verse van het zwaard maar eens. Daar staat duidelijk in dat men andersgelovigen en heidenen zal moeten vermoorden.
De Koran is zo opgesteld dat wat later komt, het vorige verbetert of vervangt. In Mecca was het vredig, maar toen Mohammed's macht rijkdom en aanhang groeide werd hij een oorlogsheer en was zeer geweldadig in zijn periode in Medina. Of niet moslim-fokkers? Is zeker weer niet waar?
Je hoort mij niet zeggen dat de westerse cultuur allemaal geweldige dingen heeft maar gelukkig komt men steeds meer tot het besef dat een een aantal wrede tradities langzaam verdwijnen maar de islamitische "verrijking" werpt de culturele waarden een paar honderd jaar terug in de tijd.quote:Op zaterdag 14 oktober 2006 12:57 schreef dontcare het volgende:
[..]
vrouwen besnijdenis ? niet traditioneel in de Islam maar wel in sommige afrikaanse landen en heeft dus niks met de Islam te maken
Jongens besnijdenis ? Is standaard in het voor het grootste deel cristelijke amerika en ook in het joodse geloof
Dieren ? wij rammen een staaf door hun hersen of eloctocuteren ze, slacht is slacht, en het prachtige katholieke spanje maakt ze af voor de show.
Madonna die een liedje zingt op een platform dat op een kruis lijkt ? waren de cristenen ook niet blij mee hoewel er geen ambasades de fik in gingen .
Als dat de argumenten voor een "achterlijke cultuur' zijn is dat wel een beetje zwak .....
In de Islam staat afaik 1 Hadith die daar betrekking op heeft , daarbij is het voornamelijk een gebruik in Oost Afrika (Sudan (98%), Somalie (98%) & Egypte (75%), in Iran komt het bv praktisch niet voor.quote:Op zaterdag 14 oktober 2006 14:30 schreef Dr.Nikita het volgende:
[..]
Je hoort mij niet zeggen dat de westerse cultuur allemaal geweldige dingen heeft maar gelukkig komt men steeds meer tot het besef dat een een aantal wrede tradities langzaam verdwijnen maar de islamitische "verrijking" werpt de culturele waarden een paar honderd jaar terug in de tijd.
Wat je lult over vrouwenbesnijdenis dat deze niks met de islam te maken heeft zit je er naast. Raar dat dit niet voorkomt in de westerse cultuur maar uitsluitend in dergelijk geestelijk bekrompen landen.
Ben je een voorstander van apartheid?
Het doden van dieren gebeurt op een iets humanere wijze dan de manier van keel doorsnijden en laten doodbloeden.
Het vieren van de overwinning over het nazisisme is zeker ook een achterlijk een achterhaald gebruikquote:Op donderdag 12 oktober 2006 17:31 schreef gelly het volgende:
[..]
Vreemd dat je nu ineens wel voorstander bent van het handhaven van achterlijke en achterhaalde gebruiken.
{edit} Doe normaal!quote:Op vrijdag 13 oktober 2006 16:39 schreef gelly het volgende:
[..]
[..]
Waar hebben we het in hemelsnaam over ? Het is fukkin 1200 jaar geleden. Grow up.
{edit} Wederom, doe normaal, note gezet wegens zuiggedrag.quote:Op vrijdag 13 oktober 2006 16:41 schreef gelly het volgende:
[..]
De betekenis is in de loop der tijd behoorlijk veranderd, niks mis mee. Je hoeft niet vast te houden aan achterlijke gebruiken als de tijd ze achterhaald.
quote:Op zaterdag 14 oktober 2006 00:00 schreef Hathor het volgende:
[..]
Wel eens getuige geweest van een optreden van de Guardia Civil tegen Marokkanen en andere noord Afrikaans uitziende types ? Ik namelijk wel, en ik kan je verzekeren dat die mensen hier stukken beter af zijn dan daar. Als je met minder bekrompen bedoelt "eerst slaan, dan pas vragen" dan klopt dat wel ja, maar ik heb daar een iets andere omschrijving voor. De Guardia Civil hanteerd namelijk nog steeds dezelfde normen als in de periode waarin ze onstond, de periode Franco, en die is allesbehalve vriendelijk ten opzichte van alles en iedereen die niet Spaans is of er niet Spaans uitziet. Zelfs ondergetekende heeft dat ooit eens op pijnlijke wijze mogen ervaren.![]()
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |