merkwaardig rijtje.quote:Op maandag 9 oktober 2006 11:12 schreef 7th_wave het volgende:
jij bent slager, boer, stratenmaker, of ambtenaar plantsoenonderhoud zeker?
Ik denk eerder dat deze beroepsgroepen zo shallow zijn te denken dat vlees moet ende erg gezond is.quote:Op maandag 9 oktober 2006 11:18 schreef BoukeF het volgende:
[..]
merkwaardig rijtje.
vanwaar het idee dat alleen deze beroepsgroepen vlees eten?
al is slager dan opnemen in dit rijtje niet eerlijk,quote:Op maandag 9 oktober 2006 11:19 schreef Toeps het volgende:
[..]
Ik denk eerder dat deze beroepsgroepen zo shallow zijn te denken dat vlees moet ende erg gezond is.
vegetariers willen toch niet luisteren,quote:Op maandag 9 oktober 2006 11:28 schreef hoerezooi het volgende:
vind het eigelijk erger dat jij niet eens even zegt dat dat allemaal komt doordat ze geen vlees eten??
quote:
Je kinderen geen vlees geven is wanbeleid? Wat een onzin. Het feit dat ze vaak ziek zijn enzo hoeft helemaal niet gerelateerd te zijn aan het geen vlees eten. Het is echt niet schadelijk voor je kind om geen vlees te eten zolang je ze maar desnoods via extra tabletjes voldoende voedingsstoffen laat binnen krijgen.quote:Op maandag 9 oktober 2006 11:31 schreef BoukeF het volgende:
[..]
vegetariers willen toch niet luisteren,
en is TS zijn probleem toch ook niet dat de kinders ziek zijn door wanbeleid van moeders.
Slavinkquote:Op maandag 9 oktober 2006 11:09 schreef AffenStrudel het volgende:
klacht: Ga na de AH en koop slavink of e.d.![]()
Gaat dit nu één groot vegetariers afzeik topic worden?quote:Op maandag 9 oktober 2006 11:29 schreef Sjakie01 het volgende:
Mensen die geen vlees eten zijn zoooo gay.
Hoeft niet, zou wel leuk zijn natuurlijk.quote:Op maandag 9 oktober 2006 11:38 schreef reese.com het volgende:
[..]
Gaat dit nu één groot vegetariers afzeik topic worden?
Geen tabletjesquote:Op maandag 9 oktober 2006 11:37 schreef reese.com het volgende:
[..]
Je kinderen geen vlees geven is wanbeleid? Wat een onzin. Het feit dat ze vaak ziek zijn enzo hoeft helemaal niet gerelateerd te zijn aan het geen vlees eten. Het is echt niet schadelijk voor je kind om geen vlees te eten zolang je ze maar desnoods via extra tabletjes voldoende voedingsstoffen laat binnen krijgen.
lees nu je eigen reactie nog eens rustig een paar keer door.quote:Op maandag 9 oktober 2006 11:37 schreef reese.com het volgende:
[..]
Je kinderen geen vlees geven is wanbeleid? Wat een onzin. Het feit dat ze vaak ziek zijn enzo hoeft helemaal niet gerelateerd te zijn aan het geen vlees eten. Het is echt niet schadelijk voor je kind om geen vlees te eten zolang je ze maar desnoods via extra tabletjes voldoende voedingsstoffen laat binnen krijgen.
quote:Op maandag 9 oktober 2006 11:09 schreef AffenStrudel het volgende:
Mijn buurvrouw voed zich en haar koters vegatarisch op.
Waarom? "jah uit principe, en bovendien vind ik dat vlees niet meer noodzakelijk is met al de vleesvervangers van tegenwoordig'![]()
Gevolg: De buurvrouw zelf heeft constante bloedarmoede, , de kinders zijn zelfs in de zomer verkouden en spelen dan ook nooit buiten, de kinderen huilen veel en zijn vaak moe.
"jah, ik weet niet helemaal hoe het komt, mischien hebben ze niet zo'n goed afweersysteem".Hoe blind kan je zijn als je niet merkt dat je iets fout doet?![]()
klacht: Ga na de AH en koop slavink of e.d.![]()
zekersquote:Op maandag 9 oktober 2006 11:38 schreef reese.com het volgende:
[..]
Gaat dit nu één groot vegetariers afzeik topic worden?
Je hoeft toch ook niet dat allemaal te vervangen. Het meeste zit in groente en fruit en laten vegetariers daar nou net heel veel van eten. In vleesvervangers zit ook genoeg. Als je verder de boel in de gaten houdt zijn tabletjes niet eens nodig. Die zijn ook alleen bedoelt als aanvulling, niet als vervanging.quote:Op maandag 9 oktober 2006 11:40 schreef Taurus het volgende:
[..]
Geen tabletjesIk geloof nooit dat al die tabletjes fruit, groente, vlees etc. kunnen vervangen.
Ik zou zeggen lees mijn post hier boven eens door en ik ga niet in discussie met mensen die vinden dat vlees noodzakelijk zou zijn voor een mens.quote:Op maandag 9 oktober 2006 11:41 schreef BoukeF het volgende:
[..]
lees nu je eigen reactie nog eens rustig een paar keer door.
je zegt.
1. Geen vlees eten is goed.
2. ipv vlees moet je tabletten je mik in stouwen.
conclusie:
1.Door geen vlees te eten mis je enkele voedingstoffen die je door middel van kunstmatige troep alsnog je systeem in schuift.
2. kinderen geen vlees geven is wanbeleid.
In je dagelijkse voeding heb je essentiele vet- en aminozuren nodig. Deze vind je voornamelijk in vlees, vis en zuivel producten. Er zijn plantaardige vervangers maar maar je moet wel een halve voedseldeskunidge zijn wil je dit op een goede manier uitvoeren.quote:Op maandag 9 oktober 2006 11:19 schreef Toeps het volgende:
[..]
Ik denk eerder dat deze beroepsgroepen zo shallow zijn te denken dat vlees moet ende erg gezond is.
Oh ja en dat is zo lastig dat alle vegetariers altijd ziek zijn hè? Man vaak zijn ze gezonder!quote:Op maandag 9 oktober 2006 11:46 schreef Vitalogy het volgende:
[..]
In je dagelijkse voeding heb je essentiele vet- en aminozuren nodig. Deze vind je voornamelijk in vlees, vis en zuivel producten. Er zijn plantaardige vervangers maar maar je moet wel een halve voedseldeskunidge zijn wil je dit op een goede manier uitvoeren.
sinds wanneer krijg je bloedarmoede als je geen vlees eet?quote:Op maandag 9 oktober 2006 11:09 schreef AffenStrudel het volgende:
Mijn buurvrouw voed zich en haar koters vegatarisch op.
Waarom? "jah uit principe, en bovendien vind ik dat vlees niet meer noodzakelijk is met al de vleesvervangers van tegenwoordig'![]()
Gevolg: De buurvrouw zelf heeft constante bloedarmoede, , de kinders zijn zelfs in de zomer verkouden en spelen dan ook nooit buiten, de kinderen huilen veel en zijn vaak moe.
"jah, ik weet niet helemaal hoe het komt, mischien hebben ze niet zo'n goed afweersysteem".Hoe blind kan je zijn als je niet merkt dat je iets fout doet?![]()
klacht: Ga na de AH en koop slavink of e.d.![]()
jammer,quote:Op maandag 9 oktober 2006 11:45 schreef reese.com het volgende:
[..]
Ik zou zeggen lees mijn post hier boven eens door en ik ga niet in discussie met mensen die vinden dat vlees noodzakelijk zou zijn voor een mens.
Heb geen verdere behoefte om deel uit te maken van een afzeik topic voor vegetariers. Beetje respect voor de medemens mag wel.
Surequote:Op maandag 9 oktober 2006 11:48 schreef reese.com het volgende:
[..]
Oh ja en dat is zo lastig dat alle vegetariers altijd ziek zijn hè? Man vaak zijn ze gezonder!
"En hoe 'gezond' is het eten van vlees eigenlijk? In vlees zitten wel eiwitten, aminozuren en een aantal mineralen zoals ijzer en zink. Daarnaast bevat vlees echter veel stoffen die juist schadelijk zijn voor de gezondheid. Zo is vlees relatief rijk aan verzadigde vetzuren. Deze spelen een grote rol bij het ontstaan van hart- en vaatziekten.quote:Op maandag 9 oktober 2006 11:50 schreef BoukeF het volgende:
[..]
jammer,
vego's stoppen altijd met de discussie.
want andersom is het blijkbaar nergens voor nodig om in mijn standpunt mee te gaan dat vlees wel noodzakelijk is voor de mens.
Onze lichamen zijn erop gebouwd om voedingstoffen uit zowel groente, fruit en vlees te halen,
waarom dan een gedeelte van die mogelijkheid expres jezelf onthouden en dat te vervangen door
of vleesvervangers (die allemaal uiteindelijk naar hele flauwe kipnuggets smaken) of door pillen (waar ook niemand blij van wordt)
Dude, de mens is oorspronkelijk een herbivoor!quote:Op maandag 9 oktober 2006 11:59 schreef HostiMeister het volgende:
Logisch dat die kut koters ziek zijn, wij mensen zijn omnivoren, dwz vlees én planten. Klote vegetariers die dat niet snappen
Inderdaad omdat het zielig is voor de dieren. De mens is uiteindelijk ook een dier en wat maakt ons verheven boven de andere dieren om maar beesten te fokken op gruwelijke wijze om dat wij zonodig vlees op ons bord willen elke avond. De mens is van oorsprong herbivoor.quote:Op maandag 9 oktober 2006 12:00 schreef denka het volgende:
Wat ik nooit snap dat vegetariers wel vleesvervangende producten eten of producten die op vlees lijken? Waarom? Waarom stop je dan met vlees eten? Omdat het zielig is voor de dieren, maar deze vegetariers slaan wel een mug, vlieg of spin dood maar dat is dan weer niet zielig. Of van die vegetariers die geen vlees eten maar wel vis![]()
Vis is ook vlees..
Of je bent een echte vegetarier of niet...
Voor de vegetariers die hier ook reageren zou ik graag willen weten waarom ze zijn gestopt met vlees eten..
Bron?quote:Op maandag 9 oktober 2006 12:00 schreef reese.com het volgende:
[..]
Dude, de mens is oorspronkelijk een herbivoor!
Maar hoeveel duizenden jaren eet de mens wel al niet vlees en in deze duizenden jaren is het lichaam van de mens ook zo geevalueerd wat betreft vlees..Het feit om te zeggen dat de eerste mens geen vleeseter was en nu dus ook geen vlees nodig heeft is onzin.quote:Op maandag 9 oktober 2006 12:00 schreef reese.com het volgende:
[..]
Dude, de mens is oorspronkelijk een herbivoor!
Dat zeggen ze allemaal, en al die beesten die je vertrapt onder je schoenen. Waarom is dat dan weer niet zielig??quote:Op maandag 9 oktober 2006 12:04 schreef reese.com het volgende:
[..]
Inderdaad omdat het zielig is voor de dieren. De mens is uiteindelijk ook een dier en wat maakt ons verheven boven de andere dieren om maar beesten te fokken op gruwelijke wijze om dat wij zonodig vlees op ons bord willen elke avond. De mens is van oorsprong herbivoor.
Behalve een mug dood ik geen vliegen of spinnen hoor. En vis eet ik ook niet.
Er staat nergens dat vegetariërs geen zuivel gebruiken. Dat zijn veganisten.quote:Op maandag 9 oktober 2006 11:46 schreef Vitalogy het volgende:
[..]
In je dagelijkse voeding heb je essentiele vet- en aminozuren nodig. Deze vind je voornamelijk in vlees, vis en zuivel producten. Er zijn plantaardige vervangers maar maar je moet wel een halve voedseldeskunidge zijn wil je dit op een goede manier uitvoeren.
Als je op zo'n manier je kinderen gaat opvoeden dan verklaar ik je iig voor een idioot. Je kweekt iig een stel papkindjes en daar kan je pap op innemen.
Ja maar het lijkt me dat vegetariers toch wel bewijzen dat het nog steeds niet noodzakelijk is om vlees te eten.quote:Op maandag 9 oktober 2006 12:05 schreef denka het volgende:
[..]
Maar hoeveel duizenden jaren eet de mens wel al niet vlees en in deze duizenden jaren is het lichaam van de mens ook zo geevalueerd wat betreft vlees..Het feit om te zeggen dat de eerste mens geen vleeseter was en nu dus ook geen vlees nodig heeft is onzin.
Vroeger waren er dieren die eerst ook op het land leefde en nu in het water. Moeten we ze nu dan maar weer op het land zetten..![]()
Is ook zielig maar ik kan er niks aan doen dat ik als mens zo ver gevolutioneerd ben dat ik zonder het te weten beestjes op straat dood trap. Maar ik ben dan ook van mening dat de mens te ver geevolutioneerd is.quote:Op maandag 9 oktober 2006 12:07 schreef denka het volgende:
[..]
Dat zeggen ze allemaal, en al die beesten die je vertrapt onder je schoenen. Waarom is dat dan weer niet zielig??
Ik schiet elke keer in een stuip als ik per ongeluk op een slak stap. Nu jij weer!quote:Op maandag 9 oktober 2006 12:07 schreef denka het volgende:
[..]
Dat zeggen ze allemaal, en al die beesten die je vertrapt onder je schoenen. Waarom is dat dan weer niet zielig??
Waarom eten ze dan producten/pillen waar bestanddelen in zitten die ook in vlees zitten om dit aan te vullen??quote:Op maandag 9 oktober 2006 12:07 schreef reese.com het volgende:
[..]
Ja maar het lijkt me dat vegetariers toch wel bewijzen dat het nog steeds niet noodzakelijk is om vlees te eten.
om even op het laatste te beginnen.quote:Op maandag 9 oktober 2006 11:57 schreef reese.com het volgende:
[..]
"En hoe 'gezond' is het eten van vlees eigenlijk? In vlees zitten wel eiwitten, aminozuren en een aantal mineralen zoals ijzer en zink. Daarnaast bevat vlees echter veel stoffen die juist schadelijk zijn voor de gezondheid. Zo is vlees relatief rijk aan verzadigde vetzuren. Deze spelen een grote rol bij het ontstaan van hart- en vaatziekten.
Desondanks spendeert het zogenaamde 'Voorlichtingsbureau Vlees', dat door de vleessector gefinancierd wordt en dat beter 'Propagandabureau Vlees' zou kunnen heten, jaarlijks miljoenen om de vleesconsumptie verder op te krikken. Dit doet zij vooral door vlees onder het keurmerk pve/ikb te promoten met kreten als 'extra gecontroleerd'. Veel consumenten denken dat dit vlees afkomstig is van scharrelbedrijven maar dit is niet waar; dit komt rechtstreeks uit de bio-industrie. Het onafhankelijke Voedingscentrum stelt dat vlees geen onmisbaar bestanddeel van de voeding is en dat de voedingsstoffen in vlees ook voldoende voorkomen in andere producten. Gevarieerd eten is het belangrijkste en vlees hoeft daar zeker geen onderdeel van uit te maken. Dat bewijzen de honderd duizenden vegetariërs in Nederland die over het algemeen in goede gezondheid leven maar ook de tientallen miljoenen vegetariërs over de hele wereld die bijvoorbeeld vanwege hun geloof al generaties lang geen vlees meer eten. Veel Nederlanders eten veel meer vlees dan de dagelijkse 100 gram (inclusief vleeswaren) die als maximum geadviseerd wordt."
Dat is waarom ik niet in jouw standpunt mee ga. Plus de mens is oorspronkelijk er helemaal niet opgebouwd om vlees te eten. Een verder zou ik zeggen koop voor de gein eens iets bij de vega afdeling van de AH ofzo. Keus genoeg en de tijd dat alles heel flauw naar niks smaakte is echt voorbij. Oordeel niet over vleesvervangers als je ze zelf nooit eet.
Ja, dat verklaard onze snij- en hoektandenquote:Op maandag 9 oktober 2006 12:00 schreef reese.com het volgende:
[..]
Dude, de mens is oorspronkelijk een herbivoor!
Ik stop geen pillen in m'n mik en de vleesvervangers eet ik alleen omdat ik het lekker vind en het past in een gerecht. Niet omdat ik daar mijn voedingsstoffen vandaan zou moeten halen.quote:Op maandag 9 oktober 2006 12:10 schreef denka het volgende:
[..]
Waarom eten ze dan producten/pillen waar bestanddelen in zitten die ook in vlees zitten om dit aan te vullen??
de koequote:Op maandag 9 oktober 2006 12:11 schreef PvtRyan het volgende:
[..]
Ja, dat verklaard onze snij- en hoektanden
Mensen zijn omnivoor, primaten als chimpansees en gorilla's eten ook vlees wanneer ze de kans krijgen. Verder zou je bij een puur vegetarische soort een veel sterker ontwikkelde blinde darm vinden.
Tja dat de mens vervolgens verder geevolutioneerd is kan ik niks aan doen. Maar nogmaals ik ben dan ook van mening dat de mens te ver geevolutioneerd is.quote:Op maandag 9 oktober 2006 12:11 schreef PvtRyan het volgende:
[..]
Ja, dat verklaard onze snij- en hoektanden
Mensen zijn omnivoor, primaten als chimpansees en gorilla's eten ook vlees wanneer ze de kans krijgen. Verder zou je bij een puur vegetarische soort een veel sterker ontwikkelde blinde darm vinden.
waar had de mens dan moeten stoppen met de evolutie?quote:Op maandag 9 oktober 2006 12:14 schreef reese.com het volgende:
[..]
Tja dat de mens vervolgens verder geevolutioneerd is kan ik niks aan doen. Maar nogmaals ik ben dan ook van mening dat de mens te ver geevolutioneerd is.
Ja doe maar want wat je nu zegt is dus gewoonweg NIET waar.quote:Op maandag 9 oktober 2006 12:07 schreef Elseetje het volgende:
Maar álles, en dan ook echt álles wat je uit vlees haalt, vind je ook in oa:
-zuivel
-eieren
-peulvruchten
-schimmels (champigons en paddestoelen)
-granen
-soja
-noten
Zal ik nog even doorgaan?
Als je het niet erg vindt antwoord ik daar niet op omdat het een rete lang verhaal zou worden omdat het niet alleen om het vlees eten gaat (voor mij dan).quote:Op maandag 9 oktober 2006 12:15 schreef BoukeF het volgende:
[..]
waar had de mens dan moeten stoppen met de evolutie?
idd...quote:Op maandag 9 oktober 2006 12:15 schreef BoukeF het volgende:
[..]
waar had de mens dan moeten stoppen met de evolutie?
Wát?quote:Op maandag 9 oktober 2006 12:14 schreef reese.com het volgende:
[..]
Tja dat de mens vervolgens verder geevolutioneerd is kan ik niks aan doen. Maar nogmaals ik ben dan ook van mening dat de mens te ver geevolutioneerd is.
Onderbouw dat 'ns? Ik kan ook wel roepen dat jij dingen zegt die niet waar zijn, maar heeft niet zoveel nut als ik geen argumenten geef...quote:Op maandag 9 oktober 2006 12:16 schreef Vitalogy het volgende:
[..]
Ja doe maar want wat je nu zegt is dus gewoonweg NIET waar.
Nu jij weer.![]()
Lang leven de echte vegatariersquote:Op maandag 9 oktober 2006 12:07 schreef Elseetje het volgende:
[..]
Maar álles, en dan ook echt álles wat je uit vlees haalt, vind je ook in oa:
-zuivel --> Denk je dat een koe het fijn vind dat haar melk wordt afgepakt
-eieren --> Of dat een kip het fijn vind dat haar ei wordt afgepakt en je eet dan ook een leven op
Tuurlijk in de natuur is het één grote cirkel maar wij fokken beesten puur om ze op te eten. Wij eten niet beesten die gewoon op natuurlijke wijze in die cirkel terecht zijn gekomen. Wij creëren beesten voor onze eigen smaakpapillen waarvan de meeste beesten niet eens weten wat natuur is omdat ze alleen maar in een hok vet gemest worden. Dus ga nou niet zeggen dat wat de mens doet gewoon de natuur is.quote:Op maandag 9 oktober 2006 12:17 schreef denka het volgende:
[..]
idd...
jep en elkaar moeten blijven opofferen en elkaar blijven eten...
buiten dat ik er wel benieuwd naar ben heb je dan gelijk dat het teveel off-topic gaat.quote:Op maandag 9 oktober 2006 12:17 schreef reese.com het volgende:
[..]
Als je het niet erg vindt antwoord ik daar niet op omdat het een rete lang verhaal zou worden omdat het niet alleen om het vlees eten gaat (voor mij dan).
Stoppen met evolueren is niet bepaald een keuze die we als mensheid collectief kunnen maken ofzo... Daaraan liggen processen (ons klimaat, natuurrampen, etnische vermenging,en nog veel meer) ten grondslag die zo complex zijn, dat jouw mening dat we te ver zijn geëvolueerd daar niet echt effect op heeft.quote:Op maandag 9 oktober 2006 12:14 schreef reese.com het volgende:
[..]
Tja dat de mens vervolgens verder geevolutioneerd is kan ik niks aan doen. Maar nogmaals ik ben dan ook van mening dat de mens te ver geevolutioneerd is.
Nee je hebt gelijk, het heeft niet veel nut als jij geen argumenten geeft. Dat deed je dus ook niet.quote:Op maandag 9 oktober 2006 12:18 schreef Elseetje het volgende:
[..]
Onderbouw dat 'ns? Ik kan ook wel roepen dat jij dingen zegt die niet waar zijn, maar heeft niet zoveel nut als ik geen argumenten geef...
Ja ik zeg toch evolutief gezien. Dus toen de mensen nog net geevolueerd waren droogkloot.quote:Op maandag 9 oktober 2006 12:11 schreef PvtRyan het volgende:
[..]
Ja, dat verklaard onze snij- en hoektanden
Mensen zijn omnivoor, primaten als chimpansees en gorilla's eten ook vlees wanneer ze de kans krijgen. Verder zou je bij een puur vegetarische soort een veel sterker ontwikkelde blinde darm vinden.
quote:Op maandag 9 oktober 2006 12:22 schreef Gripper het volgende:
[..]
Stoppen met evolueren is niet bepaald een keuze die we als mensheid collectief kunnen maken ofzo... Daaraan liggen processen (ons klimaat, natuurrampen, etnische vermenging,en nog veel meer) ten grondslag die zo complex zijn, dat jouw mening dat we te ver zijn geëvolueerd daar niet echt effect op heeft.
Heb je kinderen? Ga je ze ooit verwekken? doe maar niet, straks evolueren we dankzij jou nog verder
is wel waar, vlees kun je helemaal vervangen..eigenlijk zelfs vis ook, want ik meen me te herinneren dat je alle omega's ( 369 ) in walnoten, olijfolie en soja kan vinden.quote:Op maandag 9 oktober 2006 12:16 schreef Vitalogy het volgende:
[..]
Ja doe maar want wat je nu zegt is dus gewoonweg NIET waar.
Nu jij weer.![]()
Ja, een koe vindt het fijn als je haar van de overtollige melk afhelpt. Vrouwen kolven hun overtollige melk ook af, en in de natuur zijn meer voorbeelden te vinden van dieren die hun overtollige melk kwijt moeten.quote:Op maandag 9 oktober 2006 12:21 schreef denka het volgende:
[..]
Maar álles, en dan ook echt álles wat je uit vlees haalt, vind je ook in oa:
-zuivel --> Denk je dat een koe het fijn vind dat haar melk wordt afgepakt
-eieren --> Of dat een kip het fijn vind dat haar ei wordt afgepakt en je eet dan ook een leven op
Lang leven de echte vegatariers
Onder andere ja maar dat op het niveau jagers-verzamelaars zijn blijven hangen is wel erg kort door de bocht. Met name de verhouding mens - andere dieren en niet eens zo zeer door de industriele uitvindingen.quote:Op maandag 9 oktober 2006 12:22 schreef BoukeF het volgende:
[..]
buiten dat ik er wel benieuwd naar ben heb je dan gelijk dat het teveel off-topic gaat.
(toch even een vraag)
doel jij erop dat de mens teveel industriele uitvindingen heeft gedaan waardoor de verhouding tussen mens - overige dieren - planten - fossiele brandstoffen scheef is gegaan en dat de wereld een stuk beter af zou zijn geweest wanneer de mens op het niveau jagers-verzamelaars zou zijn blijven "hangen" zodat de populatie niet uit de klauwen zou zijn gegroeit?
Volgens mij kan jij gewoon niet koken.quote:Op maandag 9 oktober 2006 12:11 schreef BoukeF het volgende:
[..]
om even op het laatste te beginnen.
Voor de gein. nee.
helaas heeft mijn vriendin het in haar kop gekregen dat ze af en toe ook vegetaries wil eten ivm zielig voor de diertjes,
ze is daarin geheel niet standvastig want een stukje kip of biefstukje op zijn tijd is natuurlijk wel lekker.
Doordat ik altijd de weekboodschappen doe en haar best tegemoet wil komen hebben we zo ongeveer alle variaties van vleesvervanger wel gehad.
* de worstjes die je ook op de bbq kan leggen zijn het ergst, het omhulsel wordt een soort hard eetpapier en de vulling een wazige wee-ige massa die je eerder in een koud toetje verwacht.
* tofu blokjes en alle variaties daarop, wat kan je ermee, in 1 grote homp opbakken was geen succes, verbrande buitenkant en niet gaar gevoel van binnen. in stukjes roerbakken kan je net zo goed geen tofu toevoegen, het is niks.
* vales schnitsel en nuggets, op heet vuur en in olie gebakken kan je er een krokant laagje omheen krijgen, maar de binnenkant blijft een flauwe kipnugget.
* alles met kaas erin, dat is geen vleesvervanger, dat is een kaassouffle!
* de groenteburger, ook hierin twijfel ik of het als vleesvervanger mag worden gezien, maar deze is nog wel lekker.
je geeft zelf ook al weer in je stukje tekst het belangrijke punt bij alle voeding aan. Alles kan (behalve geen vlees) mits met mate.
quote:Op maandag 9 oktober 2006 12:28 schreef Toeps het volgende:
[..]
Volgens mij kan jij gewoon niet koken.
quote:Op maandag 9 oktober 2006 12:25 schreef SHE het volgende:
[..]
is wel waar, vlees kun je helemaal vervangen..eigenlijk zelfs vis ook, want ik meen me te herinneren dat je alle omega's ( 369 ) in walnoten, olijfolie en soja kan vinden.
Dus je zit er toch echt naast
bronquote:Soja bevat lecithine. Dit is een stof die cholesterol in oplossing houdt (een zogenoemde emulgator). Hierdoor kan het hart- en vaatklachten verminderen. Ook bevat soja een grote hoeveelheid eiwitten. Hierdoor kan men bij overdadig sojagebruik dezelfde klachten krijgen als bij overdadig vleesgebruik. Daarnaast bevat soja vet.
Je noemt nu vetzuren je hebt ook nog aminozuren.quote:Op maandag 9 oktober 2006 12:25 schreef SHE het volgende:
[..]
is wel waar, vlees kun je helemaal vervangen..eigenlijk zelfs vis ook, want ik meen me te herinneren dat je alle omega's ( 369 ) in walnoten, olijfolie en soja kan vinden.
Dus je zit er toch echt naast
Ik heb niet geroepen dat jij dingen zegt die niet waar zijn. Waarop moet ik dan argumenten geven? Volgens mij zijn je hersenen overbevolkt door teveel eiwitten, neem 'ns een wortel!quote:Op maandag 9 oktober 2006 12:23 schreef Vitalogy het volgende:
[..]
Nee je hebt gelijk, het heeft niet veel nut als jij geen argumenten geeft. Dat deed je dus ook niet.
Oh en elke vegetarier eet zich te pletter aan soja? Ik eet minder soja dan dat jij vlees eet gok ik zo.quote:Op maandag 9 oktober 2006 12:29 schreef BoukeF het volgende:
[..]
[..]
bron
dat soja is wel het ultieme vervangen van vlees, kan je ook aan doodgaan bij overdaad,
en weg argument dat zonder vlees leven "gezonder" is
Ik werk toch in buurt van waar jij woon,quote:Op maandag 9 oktober 2006 12:28 schreef Toeps het volgende:
[..]
Volgens mij kan jij gewoon niet koken.
Dat kan allemaal wel zo zijn, maar zeg nou zelf, je gaat jezelf toch niet ongelukkig maken door nooit meer dit soort dingen te proeven, alleen maar omdat het zo verantwoord aanvoelt om nootjes en champignonnetjes te eten:quote:Op maandag 9 oktober 2006 12:25 schreef SHE het volgende:
[..]
is wel waar, vlees kun je helemaal vervangen..eigenlijk zelfs vis ook, want ik meen me te herinneren dat je alle omega's ( 369 ) in walnoten, olijfolie en soja kan vinden.
Dus je zit er toch echt naast
Ik eet geen vlees, maar ook geen soja. Wat moet ik nu??quote:Op maandag 9 oktober 2006 12:29 schreef BoukeF het volgende:
[..]
[..]
bron
dat soja is wel het ultieme vervangen van vlees, kan je ook aan doodgaan bij overdaad,
en weg argument dat zonder vlees leven "gezonder" is
heb je je eigen bron gelezen...er staat dat je dezelfde klachten kunt krijgen als bij overdadig vlees etenquote:Op maandag 9 oktober 2006 12:29 schreef BoukeF het volgende:
[..]
[..]
bron
dat soja is wel het ultieme vervangen van vlees, kan je ook aan doodgaan bij overdaad,
en weg argument dat zonder vlees leven "gezonder" is
Gatver, wat ziet dat er goor uit! Had je geen sappige biefstuk kunnen uitkiezen, zoals op de vorige pagina?quote:Op maandag 9 oktober 2006 12:31 schreef Gripper het volgende:
[..]
Dat kan allemaal wel zo zijn, maar zeg nou zelf, je gaat jezelf toch niet ongelukkig maken door nooit meer dit soort dingen te proeven, alleen maar omdat het zo verantwoord aanvoelt om nootjes en champignonnetjes te eten:
[afbeelding]
![]()
![]()
![]()
Ligt er ook maar net aan wat voor vega spul je koopt. Ik ben zelf ook geen fan van Valess. Maar genoeg momenten geweest waarop vega spul aan niet-vegetariers is voorgezet zonder het ze te vertellen en ze hadden niks door.quote:Op maandag 9 oktober 2006 12:31 schreef BoukeF het volgende:
[..]
Ik werk toch in buurt van waar jij woon,
zal ik eens even een heerlijk biefstukje, aardappeltjes en groente komen klaarmaken![]()
Oh en elke vleeseter eet zich te pletter aan vlees? ik eet minder vlees dan dat jij soja eet gok ik zo.quote:Op maandag 9 oktober 2006 12:31 schreef reese.com het volgende:
[..]
Oh en elke vegetarier eet zich te pletter aan soja? Ik eet minder soja dan dat jij vlees eet gok ik zo.
Waarom zou je als vegetarier vleesvervangende producten eten..quote:Op maandag 9 oktober 2006 12:31 schreef Elseetje het volgende:
[..]
Ik eet geen vlees, maar ook geen soja. Wat moet ik nu??
Ben ik even blij dat soja niet de ultieme vleesvervanger is... Pfew!
Ik heb inderdaad "mijn" bron gelezen.quote:Op maandag 9 oktober 2006 12:31 schreef SHE het volgende:
[..]
heb je je eigen bron gelezen...er staat dat je dezelfde klachten kunt krijgen als bij overdadig vlees eten![]()
er staat dus feitelijk dat het exact hetzelfde doet als vlees
Omdat je anders sterft aan voedingstoffentekortquote:Op maandag 9 oktober 2006 12:33 schreef denka het volgende:
[..]
Waarom zou je als vegetarier vleesvervangende producten eten..
Een lekkere gegrillde T-bonequote:Op maandag 9 oktober 2006 12:32 schreef Elseetje het volgende:
[..]
Gatver, wat ziet dat er goor uit! Had je geen sappige biefstuk kunnen uitkiezen, zoals op de vorige pagina?![]()
klopt, in vlees zitten eiwitten, vet, aminozuren, ijzer en zinkquote:Op maandag 9 oktober 2006 12:29 schreef Vitalogy het volgende:
[..]
Je noemt nu vetzuren je hebt ook nog aminozuren.
Omdat IK (kan niet spreken voor anderen) minder aan soja nu binnen krijg dan de hoeveelheid vlees die ik at toen ik nog geen vegetarier was. Ik eet geen pure soja. Er zijn kleine hoeveelheden verwerkt in sommige vleesvervangers die ik eet en dat is veel minder dan gehakt en kip die je door gerechten verwerkt. Om het nog maar niet eens te hebben over een biefstukje er naast.quote:Op maandag 9 oktober 2006 12:35 schreef BoukeF het volgende:
[..]
Ik heb inderdaad "mijn" bron gelezen.
Het doet inderdaad exact hetzelfde als vlees. Hoe is het dan gezonder was mijn vraag.
niet de opmerking "vlees is gezonder" staat daar.
quote:Op maandag 9 oktober 2006 12:33 schreef denka het volgende:
[..]
Waarom zou je als vegetarier vleesvervangende producten eten..
Ik denk niet dat wij het eens gaan worden over de vraag wel/niet goed voor opgroeiende kinderen als vlees niet in hun maaltijden zit verwerkt.quote:Op maandag 9 oktober 2006 12:39 schreef reese.com het volgende:
[..]
Omdat IK (kan niet spreken voor anderen) minder aan soja nu binnen krijg dan de hoeveelheid vlees die ik at toen ik nog geen vegetarier was. Ik eet geen pure soja. Er zijn kleine hoeveelheden verwerkt in sommige vleesvervangers die ik eet en dat is veel minder dan gehakt en kip die je door gerechten verwerkt. Om het nog maar niet eens te hebben over een biefstukje er naast.
aminozuren zijn de bouwstoffen voor eiwitten.quote:Op maandag 9 oktober 2006 12:37 schreef SHE het volgende:
[..]
klopt, in vlees zitten eiwitten, vet, aminozuren, ijzer en zink
kun je alle 4 in vegetarisch voedsel vinden...dus je punt?
Nuh denk het ook niet hoewel ik me daar ook nog niet volledig genoeg in heb verdiept qua koters geef ik toe. Ik heb geen koters en ben zelf als kind niet vegetarisch opgevoed. Voorlopig heb ik de mening dat geen vlees niet schadelijker is dan wel vlees.quote:Op maandag 9 oktober 2006 12:45 schreef BoukeF het volgende:
[..]
Ik denk niet dat wij het eens gaan worden over de vraag wel/niet goed voor opgroeiende kinderen als vlees niet in hun maaltijden zit verwerkt.
Omdat de term misschien verkeerd is? Het is ooit in de markt gebracht als vleesvervanger en sommige dingen kun je gebruiken in een pasta of rijstgerecht i.p.v. gehakt of kip maar het hoeft niet. Het is uiteindelijk allemaal gemaakt van een plantje dus zie het dan ook als een extra plantje dat je door je eten mengt i.p.v. een vleesvervanger. Ik eet het in ieder geval niet omdat ik het nou op vlees vind lijken en dat zo erg mis.quote:Op maandag 9 oktober 2006 12:43 schreef denka het volgende:
Waarom zou je als vegetarier vleesvervangende producten eten...
Dat vind ik een goeie dealquote:Op maandag 9 oktober 2006 12:49 schreef reese.com het volgende:
[..]
Nuh denk het ook niet hoewel ik me daar ook nog niet volledig genoeg in heb verdiept qua koters geef ik toe. Ik heb geen koters en ben zelf als kind niet vegetarisch opgevoed. Voorlopig heb ik de mening dat geen vlees niet schadelijker is dan wel vlees.
En zolang jij en ik samen geen kinderen krijgen maakt het ook niet uit![]()
Ja, zielig man, mensen die principes hebben.quote:Op maandag 9 oktober 2006 12:12 schreef Zwansen het volgende:
Mensen die geen vlees eten uit principe.![]()
![]()
Hoe zielig kun je zijn.
Verplicht leesvoer.quote:Op maandag 9 oktober 2006 12:11 schreef PvtRyan het volgende:
Ja, dat verklaard onze snij- en hoektanden
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |