GRIJP JE KANS!
Op maandagochtend las ik in de krant het verslag van de wedstrijd FC Den Bosch – Top Oss. Vanzelf kwam de uitspraak van “top”trainer Hans de Koning onder mijn ogen en toen heb ik echt even de krant moeten neerleggen van het lachen. Met tranen in mijn ogen van plezier heb ik mijn schatje uitgelegd waarom ik al schuddebuikend de koffie uit mijn mok deed kletsen.
De Koning vloekte en tierde in de catacomben na de wedstrijd dat het een lieve lust was en schreeuwde uit hoe ongelooflijk het was dat zijn team van zo’n kutploeg had verloren. Hahaha…hier was duidelijk sprake van een gemiste kans, niks geen kans gegrepen door deze supertrainer, nee hoor. Veel erger nog. Deze trainer weet op een fijne manier aan te geven wat voor ongelooflijke kutploeg hij zelf heeft, tenminste dat is de conclusie die je vervolgens moet trekken. Gelet op de verhoudingen in het veld, hij verloor toch echt van een betere tegenstander, die ook nog eens 7 geblesseerden had waarvan een aantal zeer belangrijke basisspelers en het wegvallen van Demouge tijdens de wedstrijd, was de uitspraak van De Koning er één uit de categorie, zwaar gefrustreerd en niet overdacht.
Op het gevaar af abusievelijk voor een rasoptimist uitgemaakt te worden heb ik vandaag gekozen voor een titel die de huidige staat van onze club, lees stand op de ranglijst in combinatie met onze ziekenboeg die inmiddels heel wat zwaarder is belast dan wat er aan gewonden voorbij kwam in een aflevering van M*A*S*H*, in een wat meer positieve moet veranderen.
Toen Koen van der Biezen afgelopen zondag een aantal niet te missen kansen toch naast wist te peren, zorgde de frustratie over het puntenverlies en het steeds dalende spelpeil van de afgelopen weken in relatie tot het gruwelijk afzakken van het niveau in de wedstrijd voor een niet te vergoelijken fluitconcert voor onze Nulandse (reserve)spits. De gouden supportersregel is dat je je eigen spelers niet uitfluit maar zoals iedereen weet, gelden bij ons andere wetten. Niet iedereen is een modelsupporter met modelgedrag en velen onder ons laten zich op verschillende manieren gaan. Wat je er ook van zeggen wilt, als je als speler zo’n storm van kritiek kan doorstaan en het hier redt, dan redt je het overal. Mijn advies aan Koen, schijt aan ons, ga ervoor en zorg dat over aan aantal weken wij jouw naam scanderen! Aanstaande vrijdag kunnen wij die naar Venlo gaan hem misschien alvast een hart onder de riem steken door hem extra te steunen maar hij zal het uiteindelijk zelf moeten doen. Als je het in de harde wereld van het profvoetbal wilt redden dan is nu je kans om op te staan. De komende weken ben jij aan zet. Grijp je kans en bewijs ons ongelijk!
Diegene die wel volop bezig is met zijn kans te grijpen is de pas 16-jarige rechtsback Berry Maguire. Een mooi voorbeeld van een talent die met jeugdige onbevangenheid volop demonstreert dat met passie, agressiviteit je al op die leeftijd mee kunt! In de situatie die erom vraagt gaat hij gesteund door de rest van de ploeg er vol voor en laat zo af en toe zelfs zien dat ook het opkomen en meespelen buiten de verdedigende taken om er in zit. Hulde!
Onze medische staf wordt zo langzamerhand ook onderwerp van behoorlijke kritiek. Het aantal geblesseerden, de aard van de blessures maar vooral het in een aantal gevallen te laat constateren van de werkelijke schade, is ons op dit moment behoorlijk aan het opbreken. Ik kan niet in de keuken kijken maar ik stel de verantwoordelijken wel voor om hier eens flink in te duiken en waar nodig in te grijpen! In deze kwestie zou het geen zaak mogen zijn van kansen grijpen maar wat niet goed is, is niet goed. Maak er werk van en zorg ervoor dat zulke gevallen zoals met Lurling’s te late botscan niet meer voorkomen!
Voor wat betreft de mentaliteit van spelers zou ik graag het aandacht voor het volgende willen vragen. Als je eens stuk zit tijdens de wedstrijd, of je eens niet zo’n zin hebt om 100% te geven, ga eens dag ergens aan de lopende band te gaan staan! Besef godverd*mme wat voor een mooie baan dat je hebt en is het dan teveel gevraagd om één keer in de week er te staan!?
In een krantenartikel van vorige week viel me wat dat betreft dan ook iets op. Een aantal spelers van onze club hadden namens FC Den Bosch een clinic met een aantal jeugdigen. Wat schetst mijn verbazing. De heer Cales die tot nu toe op zijn zachtst gezegd het hier niet gemaakt heeft, durfde met droge ogen te beweren dat hij inmiddels al een aantal clinics had gedaan en dat hij het wel gezien had. Zelfs al meen je dat, dan zeg je dat niet als afgevaardigde van onze club die dit soort activiteiten erg serieus neemt. Al die jeugdige spelertjes die opkijken naar een profvoetballer en zelf ook dat soort dromen hebben, worden stantepede afgezeken door deze, voor zijn prestaties hier, dikbetaalde speler! Wat heb ik me hierover druk gemaakt. Ik kan me niet anders voorstellen dat met het uiten van zo’n opmerking zich een nare karaktertrek openbaart die mede debet zal zijn aan het feit dat hij het niet maakt! Gijs ga je schamen en het is dat je nu geblesseerd bent maar ik stel een individueel strafkamp voor waar elke dag minimaal 40 rondjes rond het veld en 1000 opdrukoefeningen op het menu staan naast drie porties water en brood! Als jij iets van je carrière wilt maken, dan zul je echt op een andere manier naar je eigen positie moeten gaan kijken want anders komt er geen k*t van terecht! Iemand die zo’n instelling heeft die kan op het veld het ook niet waarmaken!
Tsja, en dan nog eens een kritische blik op onszelf. Wat voor smoesjes wij ook verzinnen het is duidelijk dat wij op dit moment niet de 12e man zijn! Dat er uitgesproken kampioensaspiraties zijn maar dat het nu niet goed gaat, dat er veel blessures zijn, dat het spel niet goed is, dat het hard waait, dat de trainer het niet goed doet, dat je een scheet laat die eigenlijk teveel stinkt, dat niet alle spelers de inzet tonen die we willen zien, dat je vrouw en kinderen teveel zeuren, dat het bestuur zakkenvullers zijn, dat we teveel blessuregevoelige spelers hebben, dat we een kut medische staf hebben, dat we zo echt geen kampioen worden, het is allemaal geen excuus voor onze houding. Als wij geen beleving tonen kan dat in ieder geval ook niet overslaan op onze jongens die het juist nu hard nodig hebben! Als wij het nalaten om ze te ondersteunen dan kunnen wij ook moeilijk klagen over gebrek aan inzet. Want zeg nu eerlijk, ook bij ons kan het veel beter. Want zoals elke sportman altijd wil winnen, wil een supporter ook altijd dat zijn club wint in wat voor omstandigheid dan ook, ploegen genoeg die al tientallen jatren nergens om meedoen en waar de supporters er toch voor blijven gaan! Wie de schoen past, trekke hem aan, GRIJP JE KANS!
HEYA DEN BOSCH!!!
Frans Grol, 17 oktober 2006
Bron: m-side.com / Frans Grol | 10/17/2006 10:39:05 PM
![]()
Toch wel 1 van zijn betere