abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_42094416
Volgens het boek 'borstvoeding geven, een antwoord op heel veel vragen' (auteur: Adrienne de Reede-Dunselman) kan je gewoon bv geven als je ziek bent. (Behalve bij bijv. open tuberculose en kanker ivm met medicijnen).
Tegen de tijd dat je ziek wordt, is je baby al blootgesteld aan een mogelijke infectie,niet zozeer via de melk als wel door het intensieve contact dat je met elkaar hebt. Moedermelk biedt juist bescherming, omdat je bloed (grondstof voor de veoding) inmiddels antistoffen gaat bevatten.

Bij hoge koorts kan je melkproductie tijdelijk afnemen; je moet extra veel drinken.
Ik heb een blauw snoepje en ik heb een roze snoepje
pi_42134000
Dat sterretje heeft bij mij ook een keer verkeerdom erin gezeten. En ik had echt helemaal niet door dat dat zo'n probleem was. In die tijd was ik nogal desperate om af te kolven en ging het toen maar met de hand doen. Het ging toen helemaal niet goed met de bv, dus dat sterretje er goed in bracht toen wel uitkomst moet ik zeggen

Jeetje hier geef ik alweer 16 maanden bv. En het gaat nog steeds prima. Ik had eerst 1 jaar in gedachten en heb die grens nu naar 2 jaar verlegd. Het is nog steeds erg leuk om te doen. Ik bedacht me gewoon opeens zomaar dat ik het alweer zo'n lange tijd doe en was toen best wel een beetje trots op mezelf
pi_42134089
Lewis fijn dat 't goed gaat!

Hoe is het nu met je Pixels?
  dinsdag 26 september 2006 @ 10:53:39 #104
1627 dutchie
Eámanë Súrion
pi_42135838
Vanuit het babietjestopic:
Dat vind ik zo ellendig van bv, je weet gewoon niet hoeveel ze nu binnenkrijgen. Constant die twijfel. Zit er wel genoeg in mijn borst? Hij voelt zo slap. Waarom drinkt Cas nu maar 1 borst leeg? Waarom drinkt hij nou wel 2 borsten leeg? Waarom is links zoveel voller dan rechts? Pffff... En dan zeggen ze dat bv geven zoveel makkelijker is dan flesvoeding.
Ik ga maar weer eens kolven.
Als je niet lacht, ben je dood.
  dinsdag 26 september 2006 @ 10:57:42 #105
108648 cattie
lieve moeder
pi_42135922
Lastig het dutchie...
Het enige wat je kan doen is goed naar Cas kijken, als hij goed groeit enzo zal het allemaal prima zijn. En wat ik zondag zag, gaat het geweldig met hem!
  dinsdag 26 september 2006 @ 11:02:47 #106
1627 dutchie
Eámanë Súrion
pi_42136036
Ja, maar soms zou je willen dat er net als op een flesje van die meetlijntjes op je borst stonden.
Als je niet lacht, ben je dood.
pi_42136089
Inderdaad, als ze groeien en veel luiers hebben is het goed dutchie. Wij hebben een inloopuur op het CB hier, dan kun je extra laten wegen als je je zorgen maakt (of als dat moet van de de dokter ). Zoiets kan ook een geruststelling zijn. Ga er maar vanuit dat je het wel aan hem merkt als hij te weinig krijgt. Hij doet het al zo lang goed, waarom zou dat ineens veranderen?

na het drinken probeer ik vaak of er nog melk uitkomt. Dat is altijd het geval, zo weet ik (psychisch ter geruststelling) zeker dat het niet op was
"wat een heerlijke yppiaanse reactie! Vol begrip, nooit veroordelend en zeker niet stekelig! #hulde"
Hoe langer de weg naar de top, hoe mooier het uitzicht!
*OUD heilige*
pi_42136115
quote:
Op dinsdag 26 september 2006 11:02 schreef dutchie het volgende:
Ja, maar soms zou je willen dat er net als op een flesje van die meetlijntjes op je borst stonden.
Dan ga je je juist zorgen maken als hij zoveel cc te weinig drinkt. Ik zag zaterdag nog bij m'n nichtje dat dat echt niet makkelijker is. Waarom dronk ze haar flesje niet leeg? Wanneer moesten ze dat dan geven? En vanochtend ook al 20 cc te weinig? En een dag eerder bleef ze juist honger hebben. Hoe kwam dat dan?

Ik denk dat het allebei voor veel vragen en onzekerheden zorgt.
"wat een heerlijke yppiaanse reactie! Vol begrip, nooit veroordelend en zeker niet stekelig! #hulde"
Hoe langer de weg naar de top, hoe mooier het uitzicht!
*OUD heilige*
  dinsdag 26 september 2006 @ 11:10:11 #109
1627 dutchie
Eámanë Súrion
pi_42136213
Nou ja werk, kdv, als mama een keertje niet zo lekker in haar vel zit (denk al een week dat ik ongesteld wordt) etc. Dan denk je wel eens; als dat maar geen weerslag heeft op de bv. En dat mag je dan weer niet denken.

En ik doe dat ook vaak even, kijken of er nog iets uitkomt. En da's vaak wel zo gelukkig. Acht de ene dag heb je twijfels en de volgende dag is alles weer oke. Vandaag is een twijfeldag.
Als je niet lacht, ben je dood.
pi_42136277
Tuurlijk mag je dat emotioneel wel denken, we zijn allemaal een lijf vol hormonen tenslotte. Alleen moet je dan met je verstand weer beredeneren dat het wel goed zit. Maar dat is moeilijk. Ik heb een goede dag vandaag. Gisteren had ik wat anders getikt.
"wat een heerlijke yppiaanse reactie! Vol begrip, nooit veroordelend en zeker niet stekelig! #hulde"
Hoe langer de weg naar de top, hoe mooier het uitzicht!
*OUD heilige*
  dinsdag 26 september 2006 @ 11:17:23 #111
1627 dutchie
Eámanë Súrion
pi_42136381
Zullen we het er dan maar op houden dat het ouderschap bestaat uit een en al onzekerheden?
Als je niet lacht, ben je dood.
pi_42136478
quote:
Op dinsdag 26 september 2006 11:17 schreef dutchie het volgende:
Zullen we het er dan maar op houden dat het ouderschap bestaat uit een en al onzekerheden?
Weet je dat zeker?
"I'm interested in anything about revolt, disorder, chaos, especially activity that appears to have no meaning.
It seems to me to be the road toward freedom. - Jim Morrison"
  dinsdag 26 september 2006 @ 11:23:08 #113
24188 Belana
kloon van belana
pi_42136499
ze zorgen er echt zelf wel voor dat ze genoeg krijgen, maar ik snap je onzekerheid maar al te goed hoor. alleen helpen flessen dus ook niet, want Ezra eet ook gewoon alleen wat ie nodig heeft en groeit er best van en dan toch ook die onzekerheid. het is gewoon de zorg die je hebt voor zo'n kleintje, je bent verantwoordelijk enzo. Maar het komt allemaal wel goed idd, Cas ziet er goed uit
stormy waters...
sailin'
pi_42136707
Lieve Dutch,tuurlijk hebben al die dingen invloed op de borstvoeding. Kan ook niet anders want ze hebben invloed op jou en op Cas. Gelukkig weet Cas (inmiddels) heel goed hoe hij moet zorgen dat hij genoeg binnen krijgt. Dus als hij de ene keer maar weinig lijkt te drinken zal hij de andere keer langer drinken.
Voorbeeld uit de praktijk: Emma heeft vanacht van 12 tot 1 aan de borst gehangen.(dat is uitzonderlijk, als ze al wakker wordtom die tijd ligt ze er meestal met 10 minuten weer in) Telkens als ik dacht het is wel genoeg wilde ze nog meer. Ze heeft elke borst wel drie keer gehad En wat bleek vanmorgen, ik ben ongesteld. vandaar data ik gister zo aan het snauwen was tegen Emma en Mike
Begin maar gewoon, op hoop van zegen.
Begin maar gewoon,hier en nu.
Je kunt niet alles voorzien.
Begin er maar gewoon aan te werken.
  dinsdag 26 september 2006 @ 11:43:49 #115
1627 dutchie
Eámanë Súrion
pi_42136885
quote:
Op dinsdag 26 september 2006 11:22 schreef Jarno het volgende:

[..]

Weet je dat zeker?
Euh ja.. of niet. Toch? Wat is het goede antwoord? Mag ik een hulplijn bellen?

Jelief fijne nacht dus en ook lekker wakker worden.
En achteraf valt het kwartje hč.
Hoe zat dat ook alweer trouwens met menstruatie; als je weer ongesteld bent geworden dan komt dat weer op een 'normaal' cyclus terug of kan dat sterk varieren door de bv?
Ik ben het ff kwijt.
Als je niet lacht, ben je dood.
pi_42137051
Ik merk het altijd pas achteraf,dan denk ik ohhh daaarom... Ikmoet zeggen dat ik dus eigenlijk weinig merk van meer of minder voeding omdat Emma altijd wel rommelig drinkt in de zin van: de ene keer lang en de andere keer kort. Zo heeft ze dagen dat ze 's morgens twee keer 20 minuten drinkt maar er zijn ook dagen dan is ze na 10 minuten aan een borst klaar en wil ze spelen(vooral op vrijdag als ze naar het kdv gaat )
Maar goed volgens mij is het inde regel zo dat je produktie in de aanloop naar je menstruatie wat daalt en zodra het doorgezet is weer stijgt, dacht ik ...

edit, je vraag ging over je cyclus (korte nacht he dan krijg je dat )
Ook hier weeronzekerheden alom, de een schiet meteen weerin een maandelijkse cyclus en da ander is een keer ongesteld en daarna pas na maanden weer. Ik ben nu ongeveer omde twee maanden ongesteld. heb het niet zo bij gehouden eigenlijk en ik heb het idee dat het nu een week of zes geleden is.
Begin maar gewoon, op hoop van zegen.
Begin maar gewoon,hier en nu.
Je kunt niet alles voorzien.
Begin er maar gewoon aan te werken.
  dinsdag 26 september 2006 @ 11:57:39 #117
1627 dutchie
Eámanë Súrion
pi_42137198
Jelief, zo gaat het hier dus ook. Dan weer lang, dan weer kort. En het is ook zo'n slordige slurper soms. Nou ja, maar niet teveel bij stilstaan.
Als je niet lacht, ben je dood.
pi_42138717
Dat is wel de truuk ja, sinds ik het losgelaten heb en Emma haar eigen lijn heb laten trekken heb ik er meer vertrouwen in en lijkt Emma rustiger (lees, ben ik rustiger).
Begin maar gewoon, op hoop van zegen.
Begin maar gewoon,hier en nu.
Je kunt niet alles voorzien.
Begin er maar gewoon aan te werken.
  dinsdag 26 september 2006 @ 13:36:25 #119
1627 dutchie
Eámanë Súrion
pi_42139791
soms is dat wel moeilijk voor een controlefreak.
Als je niet lacht, ben je dood.
pi_42152364
quote:
Op dinsdag 26 september 2006 09:19 schreef poemojn het volgende:

Hoe is het nu met je Pixels?
Het gaat redelijk, bedankt voor het vragen. Inmiddels is de koorts al wat gezakt, maar heb ik
een zware blaasontsteking. De 2e in 1 maand tijd. Nu dus een zwaardere kuur gekregen. Deze mag wel met bv, maar je baby kan er een schimmelinfectie van krijgen aan maag/darmkanaal of diarree.
Kan volgens de huisarts geen kwaad, maar mij lijkt het toch beter van niet. Dus nu krijgt ze de fles en de borstvoedingen (dat waren er nog 2, de ochtend en avond) die kolf ik af en gooi het weg.
pi_42162204
Hoe was de sauna Tamea?

Anna drinkt zelden korter dan een half uur. Tussendoor heeft ze echt haar momenten dat ze even weg is. Dan wordt ze weer wakker en gaat fanatiek verder. Maar ze is nog jong, het zal nog wel korter worden. Het kolven gaat steeds beter. Ik laat haar nu 's ochtends aan de ene kant drinken en de andere kant kolf ik af. Als ik dat gelijktijdig doe, is de tsr een stuk beter.

Vervelend Pixels. Heb je enig idee hoe lang het zo gaat duren?
"wat een heerlijke yppiaanse reactie! Vol begrip, nooit veroordelend en zeker niet stekelig! #hulde"
Hoe langer de weg naar de top, hoe mooier het uitzicht!
*OUD heilige*
pi_42163825
Volgens de wijkverpleegkundige mag ik wel naar 4 voedingen (nu dus ong 5) per dag, omdat Iris boven het gemiddelde zit qua gewicht (6140 gram met 3 maand en 61 cm). Ik dacht dat het met bv niet zo heel veel uitmaakte hoeveel ze eten? Hoe zit dat dan?
pi_42164093
LadyS, heeft dat niet te maken met de curve waar ze van uitgaat. Er zijn verschillende groeicurves voor kunstvoeding en borstvoeding. Misschien heb je hier wat aan: http://www.borstvoeding.c(...)_en_groeicurves.html
Ik heb een blauw snoepje en ik heb een roze snoepje
pi_42164970
Dank je snoop! Ik zal dat zeker onthouden voor het volgende bezoek

Nu wil het toeval dat de bv-curve en kv-curve (de middellijn) gelijk lopen et precies 3 maanden Maar dat is iets onder de 6 kilo, dus ik begrijp weer niet waar ze het over heeft (is dezelfde die Amber te zwaar vond)
Volgende keer moet ik naar de arts (met Amber én Iris) en dan zal ik het eens aankaarten.

pi_42165818
LadyS, ik denk dat je het meer zo kan zien dat ze best naar vier voedingsmomenten per dag mag. Alleen zal ze dan waarschijnlijk zelf wel meer drinken per voedingsmoment omdat ze nu ook al precies zo veel drinkt als ze nodig heeft.
Minder laten drinken omdat ze hoog in de curve zit is wat onzinnig, van borstvoeding worden kinderen niet te dik en als ze meer drinkt zal de melk dus wat minder voedzaam worden. Drinkt ze minder dan wordt de melk voedzamer.
Het enige wat je er mee op schiet is dat het prettiger kan zijn om wat meer op schema te voeden, maar dat is iets wat je alleen zelf kan bekijken.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')