abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  zondag 20 mei 2007 @ 16:57:50 #151
138781 faberic
Ik snap er niks van
pi_49575473
quote:
Op zondag 20 mei 2007 15:22 schreef _Henry_ het volgende:
Ik heb toch maar het tweedehands apparaat gekocht (zoals hierboven beschreven): een 4/5 jaar oude rancilio nancy met bijbehorende maler samen voor ¤100.

De maler is niet geweldig; bonen worden niet per kopje gemaald.
Verder vroeg ik hoe (vaak) het apparaat ontkalkt moest worden; maar dat had die gozer nog nooit gedaan! Ik heb hier een ontkalkmiddel voor keukenapparaten in de kast staan. Op de verpakking staat dat het niet gebruikt mag worden in apparaten met RVS; zou ik dit middel mogen gebruiken? Of hoe moet ik anders ontkalken?

Ik speel nu wat met goedkope DE bonen om te oefenen. Ik krijg geen geweldige espresso, maar nu heb ik eigenlijk geen idee of dat aan de bonen ligt of aan mij / het apparaat :-P Niet zo handig dus, maar om nou met van die dure bonen gemaakte espresso in de gootsteen te gieten is ook niet mooi
Bonen malen per kopje is geen kwaliteitskenmerk voor de molen, het gaat erom dat het een molen is (platte maalschijven pletten de bonen, zoals tarwe wordt gemalen in een windmolen), alleen dit levert consistentie op in de grootte van de korrels. Een hakmolen of blender is niet bruikbaar voor koffie.

Kalkfilter is veel beter (voorkomen is beter dan genezen), en volgens mij ook goedkoper.

Probeer een maling te vinden die bij 1 filterbakje tot de rand gevuld de juiste doorlooptijd geeft, met een tamp van ongeveer 20 kilo. Dit is makkelijk af te meten (want je molen maalt niet per kopje, dat zei je zelf al) dus dan is de hoeveelheid in elke geval steeds gelijk.

Je kan ook als je klontjes in je molen hebt even met een naald de koffie in het filterbakje stevig doorroeren voor een egale verdeling zonder klontjes. Wat ook helpt is als je een doser hebt al beginnen met koffie in het filterbakje doen als de molen nog draait.

Als de espresso echt nergens op slaat kan het niet aan de DE bonen liggen, ik heb ze ook weleens gehad. Bij simon lévelt trouwens wel, ik kan daar geen goede espresso mee zetten.

En dat gootsteen gieten hoort erbij . Succes iig.
- Als een wijs man een goede reden heeft het woord te voeren houdt hij moeiteloos een goed betoog.
- You can say that again
pi_49581028
Ik ben natuurlijk van plan kalkfilter te gebruiker, maar ik moet het apparaat nu wel ontkalken denk ik, tis immers 4 jaar niet gebeurd.


Wat is bij jullie eigenlijk de favoriete koffieboon/melange?
  zondag 20 mei 2007 @ 22:08:30 #153
138781 faberic
Ik snap er niks van
pi_49587214
quote:
Op zondag 20 mei 2007 19:36 schreef _Henry_ het volgende:
Wat is bij jullie eigenlijk de favoriete koffieboon/melange?
Kaldi Sicilian Blend.

En binnenkort hopenlijk
Faberic's Ultimate Blend
- Als een wijs man een goede reden heeft het woord te voeren houdt hij moeiteloos een goed betoog.
- You can say that again
pi_49593334
quote:
Op zondag 20 mei 2007 16:57 schreef faberic het volgende:

[..]

Als de espresso echt nergens op slaat kan het niet aan de DE bonen liggen, ik heb ze ook weleens gehad. Bij simon lévelt trouwens wel, ik kan daar geen goede espresso mee zetten.
Kan het niet aan DE bonen liggen? Volgens mij is DE ergens aan de onderkant van het midden van de markt als ik me niet vergis, dus echte topespresso krijg je er nooit van zijn leven mee, mijns inziens

Welk melange gebruik je van Lévelt?
De wijze houdt zich op de achtergrond, in werkelijkheid staat hij vooraan
pi_49600305
Ik heb het vanochtend geprobeerd met Illy bonen.

Het probleem is steeds dat er wat water langs de zijkant van het piston loopt; ik snap niet waarom. Als ik een iets grovere maling gebruik dan is de doorlooptijd te kort en krijg ik geen mooie crema (en de smaak is natuurlijk ook niet geweldig), maar als ik hem dan iets fijner maal gaat het water er gewoon (deels) langs de zijkant uit.
En wat mij betreft komt er ook te veel koffieprut in het kopje terecht.
pi_49601708
Zijn je rubberen ringen in de kop nog steeds intact?
De wijze houdt zich op de achtergrond, in werkelijkheid staat hij vooraan
pi_49603365
Die hem eens wat minder vol en /of stamp eens wat minder hard aan (met die fijnere maling).
  maandag 21 mei 2007 @ 17:15:31 #158
138781 faberic
Ik snap er niks van
pi_49613397
quote:
Op maandag 21 mei 2007 01:50 schreef tim2308 het volgende:

[..]

Kan het niet aan DE bonen liggen? Volgens mij is DE ergens aan de onderkant van het midden van de markt als ik me niet vergis, dus echte topespresso krijg je er nooit van zijn leven mee, mijns inziens

Welk melange gebruik je van Lévelt?
top niet nee, maar ik heb er wel eens wat redelijks mee gemaakt.

Ik heb indonesia van Lévelt een keer gekocht, maar de bonen waren gewoon oud. Ik de winkel hadden ze het ook niet over "Versheid" maar over "Houdbaarheidsdatum".

Dan zit je naar mijn idee al op het verkeerde spoor. Ik wil een lekkere espresso, en dat betekent eigenlijk dagelijks branden. Bij simon lévelt ligt de norm anders, zo lang je geen aids/tyfus/kanker/polio/hart- en vaatziekten krijgt van de bonen noemen ze het "vers".

Dan zit je er dus behoorlijk naast.
- Als een wijs man een goede reden heeft het woord te voeren houdt hij moeiteloos een goed betoog.
- You can say that again
pi_49614534
quote:
Op maandag 21 mei 2007 12:07 schreef tim2308 het volgende:
Zijn je rubberen ringen in de kop nog steeds intact?
Er zijn zelfs geen rubberen ringen!
pi_49616279
Als je je piston uit de machine haalt en je kijkt omhoog dan zie je de zogenaam de douche een soort rooster. Daaaromheen hoort een rubber ring te zitten die na een bepaalde tijd verslijt. Tegen deze ring draai jij je piston waardoor er een waterdichte aansluiting ontstaat. Is die ring stuk of er helemaal niet dan is het dus niet gek dat je koffie boven langs je piston knalt. Kijk dus nog eens goed of die ring er toch niet zit of eventueel poreus is geworden.
pi_49616673
Levelt kun je gewoon proberen hoor, beter dan supermarktbonen; ik maak er prima espresso mee.
  maandag 21 mei 2007 @ 19:09:27 #162
138781 faberic
Ik snap er niks van
pi_49617078
quote:
Op maandag 21 mei 2007 18:57 schreef Herodus het volgende:
Levelt kun je gewoon proberen hoor, beter dan supermarktbonen; ik maak er prima espresso mee.
AH Perla excellent vind ik toch echt heel veel beter. Een vriend van mij heeft ook altijd problemen met lévelt.
- Als een wijs man een goede reden heeft het woord te voeren houdt hij moeiteloos een goed betoog.
- You can say that again
pi_49618794
Ik bijna nooit. En twee vrienden van me ook niet

[ Bericht 1% gewijzigd door Herodus op 22-05-2007 10:29:32 ]
pi_49632143
Vergeet niet dat Lévelt een franchiseorganisatie is. De ene franchisehouder zal voorzichtiger met zijn voorraad omspringen (lees: niet weggooien) dan de ander.
De wijze houdt zich op de achtergrond, in werkelijkheid staat hij vooraan
  dinsdag 22 mei 2007 @ 02:40:03 #165
14790 EvilFaith
zie signature
pi_49632250
Goed Topic!

DE nederlandse kampioenen Barrista werken bij De Blonde Pater. Een van de redenen waarom ik ongeveer 4x per week in dat cafe zit is dan ook vanwege de gruwelijk lekkere cappuccino, gewoon schandalig lekker...Iedereen die in Nijmegen woont kent het cafe, en iedereen die buiten Nijmegen woont moet zeker eens langs gaan. Behalve de geweldige koffie zijn de broodjes en salades ook van zeldzame klasse.
sorry ik koos deze nick toen ik 16 was.
pi_49633387
Zeg Evilfaith... als je het topic had gelezen dan had je ook kunnen weten dat het hier vooral gaat over het zélf zetten va espresso en varianten. Niet om het bejubelen van cafe's, dat mag in UVT.
pi_49634347
Hoe en waar bewaren jullie koffiebonen en hoelang blijven deze goed. Ik bewaar ze zelf in een 'oud' illy-blik in de koelkast.
pi_49637885
Ik vind het een beetje vreemd dat het topic 'barista'-topic heet (barista=professioneel koffiezetter ;-) ), en er vervolgens alleen maar amateurs komen die thuis koffie maken. En als er iemand dan iets over barista's 'in het wild' vertelt, dan wordt die afgebrand.

Waarom mag je hier geen cafe's bejubelen? (corc is bijbaan-barista)
" there is nothing to not be amazed at "
pi_49638070
quote:
Op dinsdag 22 mei 2007 11:24 schreef corc het volgende:
Ik vind het een beetje vreemd dat het topic 'barista'-topic heet (barista=professioneel koffiezetter
quote:
Waarom mag je hier geen cafe's bejubelen?
pi_49638323
Ik denk trouwens dat je die 'friesche vlag-lang lekker' barista kampioenschappen niet te serieus moet nemen. Ze hebben maar een heel beperkt deel van de horecagelegenheden bereikt. Sterker nog, er is volgens mij helemaal geen actief wervingsbeleid, alleen mensen die het toevallig kennen kunnen zich aanmelden op de site.

Het is ook veelzeggend dat drie mensen uit hetzelfde cafe in de prijzen vallen, ze hebben daar ongetwijfeld top-barista's maar dat hebben andere cafe's en restaurants in andere steden ook.
Ik ken erg veel plaatsen waar ze top barista's met top-espresso werken, die niet meegedaan hebben in deze competitie.

Sterker nog, ik denk dat ik zo op dit niveau mee kan doen, en mijn collega's ook.
" there is nothing to not be amazed at "
pi_49638528
Tja, hebben/hadden de biertapwedstrijden wel en actief wervingsbeleid? De site is vrij duidelijk: je kan je nu al aanmelden voor 2008! Elk jaar zijn die kampioenschappen uitgebreid in de horecapers verschenen, dus daar ligt het ook niet aan. Friesche Vlag is trouwens hoofdsponser van de Latte Art kampioenschappen.

Noem trouwens een wat van die topcafes met topbaristas en topespresso's? We zijn altijd op zoek naar tips waar je goede espresso kan drinken.

Over het "ik kan zo op dit niveau meedoen": een topespresso in je eigen cafe bereiden is iets heel anders dan voor een jury, publiek en camera elke handelingen perfect uitvoeren. Spoel jij je filter en maak je hem droog voor elke espresso? Maar goed, ik daag je bij deze uit om je aan te melden voor de 2008!

En over de Blonde Pater: de koffiebranche mag blij zijn met een bevlogen ondernemer als Louis Claus die zijn medewerksters stimuleert om mee te doen aan wedstrijden. En tja, als dan zoals vorig jaar zijn vier deelneemsters in de top 5 komen, zegt wel iets over het niveau.

Corc: Welk merk koffie gebruiken jullie trouwens?
De wijze houdt zich op de achtergrond, in werkelijkheid staat hij vooraan
pi_49639939
Ja, ik denk dat het schort aan bevlogen ondernemers die hun personeel stimuleren om mee te doen aan wedstrijden.
Maar het is ook een hoop gedoe, er zijn kosten aan verbonden (25euro), en reiskosten, serviesgoed meezeulen, een maler meezeulen (want je wilt je eigen maler), personeel van je zaak weg op een werkdag (dus eigenlijk een dag omzet mislopen+je vaste klanten teleurstellen). Het kost zo duizenden euro's, eigenlijk, vooral in je omzet van een dag.

Ik werk met deze van The Golden Coffeebox. En natuurlijk spoel ik door en maak ik de filters droog.
Zij zijn erg serieus met koffie bezit en geven ook barista cursussen, dus ik denk dat je bij zaken die hun koffie gebruiken goede espresso kan drinken. Bij mij in de buurt (den haag) zijn dag de Crunch en La Mano Maestra.
" there is nothing to not be amazed at "
  dinsdag 22 mei 2007 @ 16:44:16 #173
138781 faberic
Ik snap er niks van
pi_49650444
quote:
Op dinsdag 22 mei 2007 09:15 schreef probin het volgende:
Hoe en waar bewaren jullie koffiebonen en hoelang blijven deze goed. Ik bewaar ze zelf in een 'oud' illy-blik in de koelkast.
ik bewaar ze in een 'oud' illly-blik buiten de koelkast
- Als een wijs man een goede reden heeft het woord te voeren houdt hij moeiteloos een goed betoog.
- You can say that again
  dinsdag 22 mei 2007 @ 16:50:32 #174
138781 faberic
Ik snap er niks van
pi_49650724
quote:
Op dinsdag 22 mei 2007 11:24 schreef corc het volgende:
Ik vind het een beetje vreemd dat het topic 'barista'-topic heet (barista=professioneel koffiezetter ;-) ), en er vervolgens alleen maar amateurs komen die thuis koffie maken. En als er iemand dan iets over barista's 'in het wild' vertelt, dan wordt die afgebrand.

Waarom mag je hier geen cafe's bejubelen? (corc is bijbaan-barista)
Ach, ik was laatst in een café waar een barista werkte met diverse koffie-opleidingen op zak, en de espresso smaakte nergens naar, sterker nog, het was geen espresso, het was een dubbele. En een dubbele gemaakt uit 8 gram koffie is behoorlijk prut. De cappuccino was ook prut, ik vind dat je eigenlijk, zeker met koffie-opleidingen op zak, je schuim moet schenken. Dat is een kwaliteitskenmerk en schenkbaar schuim is zoveel lekkerder. Los schuim wat bijna stijfgeklopt eiwit is heeft niet zoveel zin imho.

Moraal van mijn verhaal: Ik noem mezelf een thuis-barista (net als de mensen op home-barista.com), en daarom heb ik het topic zo genoemd, en thuis-barista's hoeven niet per se slechter te zijn dan professionele. Ik zou wel een bijbaan willen overigens, maar de vraag naar barista's is niet groot ofzo.

Bejubel maar cafés hoor, is wel handig om te weten als ik in nijmegen ofzo ben ooit.
- Als een wijs man een goede reden heeft het woord te voeren houdt hij moeiteloos een goed betoog.
- You can say that again
pi_49651520
Zeker weten! Een lijstje met goede Espressobars per stad zou zeker niet verkeerd zijn. Dat is misschien een idee voor een nieuwe tread binnen Culinesse a gogo.
  dinsdag 22 mei 2007 @ 19:03:25 #176
138781 faberic
Ik snap er niks van
pi_49655772
Bovendien weert de term "barista" het plebs uit de Koffie SC die onder "een vers bakkie" een kopje senseo verstaan.
- Als een wijs man een goede reden heeft het woord te voeren houdt hij moeiteloos een goed betoog.
- You can say that again
pi_49751500
Bevalt die open filterhouder nog steeds goed Faberic? Ik overweeg er eentje aan te schaffen via pasmarose in Dld.
  zaterdag 26 mei 2007 @ 10:24:39 #178
138781 faberic
Ik snap er niks van
pi_49786146
Ja maar vooral de enkele. Ik krijg met de dubbele alleen bittere espresso (wel zeer veel crema), en dat komt waarschijnlijk door te hoge temperatuur (koffie is ook niet direct drinkbaar, dat zou wel moeten min of meer). Crema is wel echt duidelijk een verbetering en je ziet goed of je goed tampt en egaal hebt verspreid. Daarvoor zou ik het alleen al doen.

Temperatuur is nog wel even een ander verhaal dus, ik moet nog zien hoe ik dat ga oplossen maar ik zet niet vaak een dubbele als ik zin heb in espresso of cappuccino.

Verder is pasmarose echt een prima zaak, ik heb er nu 2x iets besteld en dat verliep prima, een keer heb ik pas weken later de verzendkosten betaald omdat ik toen de factuur kreeg, maar dat bleek niet nodig omdat het haar fout was, dus bij mijn volgende bestelling krijg ik een reep chocolade .

Prima zaak dus, en groot assortiment.
- Als een wijs man een goede reden heeft het woord te voeren houdt hij moeiteloos een goed betoog.
- You can say that again
pi_49787602
Klopt ja, ik heb daar ook het schoonmaaksetje gekocht, ook geen probleem.
pi_49792366
Tnx Faberic, dan denk ik dat ik er binnenkort maar eens eentje bestel. Misschien is het een idee de groep even goed door te laten lopen voor je de piston erin hangt? Dan zou die iets koeler moeten zijn lijkt me.
Ik ben trouwens steeds enhousiaster over het zelf bonen branden. Het duurt een tijdje voor je het goed doorhebt, maar nu zou ik niet anders meer willen. De crema in vergelijk met een pak bonen uit de winkel is ongeloofelijk.
pi_50165134
Hoi, ik ben in de markt om dit weekend een maler te kopen.
Welke? Waar? Hoe duur?
Is de mazzer echt alleen zaligmakend?
Ik lees ook goeie dingen over de Macap M4?

Wat zijn goede (en "goedkope" ) winkels regio Rotterdam??

Bij voorbaat dank.
  woensdag 6 juni 2007 @ 16:32:56 #182
138781 faberic
Ik snap er niks van
pi_50168575
quote:
Op woensdag 6 juni 2007 15:08 schreef R34L-SIcK het volgende:
Hoi, ik ben in de markt om dit weekend een maler te kopen.
Welke? Waar? Hoe duur?
Is de mazzer echt alleen zaligmakend?
Ik lees ook goeie dingen over de Macap M4?

Wat zijn goede (en "goedkope" ) winkels regio Rotterdam??

Bij voorbaat dank.
Ach, ik heb een gaggia MDF, maar als je het geld hebt moet je het uitgeven, zo is het gewoon bij koffiemolens. Macap is inderdaad ook goed volgens mij.
- Als een wijs man een goede reden heeft het woord te voeren houdt hij moeiteloos een goed betoog.
- You can say that again
pi_50171078
Check anders eens de reviews op coffeegeek.com dan weet je weer wat meer. Eigenlijk zijn Mazzer en Macap de beste thuismolens die er zijn dat wordt bijna door iedereen bevestigd.
pi_50505633
Niemand meer nieuwe barista ervaringen?
Bijvoorbeeld nieuwe machine/molen/tamper ofzo gekocht?
pi_50512612
quote:
Op vrijdag 15 juni 2007 23:32 schreef marmhz het volgende:
Niemand meer nieuwe barista ervaringen?
Bijvoorbeeld nieuwe machine/molen/tamper ofzo gekocht?
'k verkoop ze alleen maar, momenteel niets nieuws in het assortiment.

Al zag ik onlangs bij een concullega hier in de stad een echte Faema E61, volledig gerestaureerd zien staan. Was te koop, maar 'k durfde niet naar de prijs te vragen.

Oh ja.... senseo drinkers in de zaak zijn altijd een bron van humor. Onlangs weer twee dametjes die langs de espressomachines lopen:
"Met de senseo kan je ook échte espresso zetten, dan doe je er twee pads in en druk je op het knopje voor één kop." Jawel het woordje echt werd duidelijk benadrukt.

Dan hadden ze het er ook nog over dat ze dat dan deed et de Rio de Janeiro pads. Nu heb ik best veel senseo gedronken en met een schepje suiker zijn de meeste best te doen, maar de rio smaakt buitengewoon chemisch, het is net een kopje akzo-nobel.
pi_50512869
Ik ben nog steeds op zoek naar een goede maler.
Rancilio Rocky? Macap MC4? Of toch een Mazzer mini?
Ik weet het niet....
pi_50513544
Kijk eens wat je tweede-hands kunt vinden.
  zaterdag 16 juni 2007 @ 13:14:27 #188
121125 Gimmick
I am vomit vomiting
pi_50517311
Wat zijn de meningen over het ESE systeem van Illy? Ik wil misschien via de Postbank de FrancisFrancis! X1 espressomachine Trio kopen. Het enige nadeel is dat ik dan vast zit aan die ESE-pads. FrancisFrancis heeft wel systemen waarin ook gewone gemalen koffie in kan, maar die zijn dan weer een stuk duurder. En dan moet je (wil je het het heel netjes doen) ook nog weer een maler hebben.

Ik houd van goede espresso, maar ik ben geen 'coffeegeek', dus ik betwijfel of ik al die nuances waar jullie over zitten te bomen echt proef. Daarom wil ik gewoon goede espresso met goede prijs/kwaliteitsverhouding. Red ik dat met ESE? Of zijn er betere alternatieven?
I am a black hole shitting into the void
pi_50520387
Ik maak in mn Silvia ook wel eens espresso met ESE servings (Illy). Lekker makkelijk voor als er veel visite is, die allemaal espresso willen. Ik vind het beduidend minder smaken, maar mn visite proeft vaak geen verschil. Maar dat zijn dan ook niet echt koffieliefhebbers, maar gewone drinkers.
Suiker en melk is voor mensen die geen koffie lusten
pi_50526219
Mijn ervaring was dat de crema erg tegenviel. Hadden meer mensen dat?
pi_50527768
quote:
Op zaterdag 16 juni 2007 13:14 schreef Gimmick het volgende:
Wat zijn de meningen over het ESE systeem van Illy? Ik wil misschien via de Postbank de FrancisFrancis! X1 espressomachine Trio kopen. Het enige nadeel is dat ik dan vast zit aan die ESE-pads. FrancisFrancis heeft wel systemen waarin ook gewone gemalen koffie in kan, maar die zijn dan weer een stuk duurder. En dan moet je (wil je het het heel netjes doen) ook nog weer een maler hebben.

Ik houd van goede espresso, maar ik ben geen 'coffeegeek', dus ik betwijfel of ik al die nuances waar jullie over zitten te bomen echt proef. Daarom wil ik gewoon goede espresso met goede prijs/kwaliteitsverhouding. Red ik dat met ESE? Of zijn er betere alternatieven?
De sachets van Illy zijn een vrije standaard. Illy heeft de patenten op het systeem vrijgegeven en het mag vrijelijk gebruikt worden door alle koffiebranders. Vermits ze de kwaliteitstandaarden van Illy handhaven, zo'n beetje alle espressobranders verkopen deze. Ze werken ook in alle apparaten of het nu een Rancilio Silvia is een Aquaviva Milano of een Illy machine, dat maakt niet uit. Je kan dus behoorlijk varieren met soorten koffie en branders.

Een beter alternatief dan het Illy systeem ken ik niet als je gemak wilt én goede espresso. DE en Philips hebben het niet voor niets schaamteloos, en heel slecht, gekopieerd.
pi_50529327
Met een ESE Zet ik een redelijke espresso, de crema is niet dik, maar zeker wel aanwezig.
pi_50529471
Voor ESE en alle andere variaties (eigenlijk voor alle espresso): Laat de voorloop niet in je kopje komen. De eerste paar druppels zijn meestal water. Dit verschilt per koffie en per machine experimenteer hier mee. Ander trucje: laat de koffie langs de rand het kopje in 'rollen' ipv plonzen, dat geeft ook een betere crema.
  zondag 17 juni 2007 @ 12:01:41 #194
121125 Gimmick
I am vomit vomiting
pi_50540529
quote:
Op zaterdag 16 juni 2007 20:13 schreef Fixers het volgende:

[..]

De sachets van Illy zijn een vrije standaard. Illy heeft de patenten op het systeem vrijgegeven en het mag vrijelijk gebruikt worden door alle koffiebranders. Vermits ze de kwaliteitstandaarden van Illy handhaven, zo'n beetje alle espressobranders verkopen deze. Ze werken ook in alle apparaten of het nu een Rancilio Silvia is een Aquaviva Milano of een Illy machine, dat maakt niet uit. Je kan dus behoorlijk varieren met soorten koffie en branders.

Een beter alternatief dan het Illy systeem ken ik niet als je gemak wilt én goede espresso. DE en Philips hebben het niet voor niets schaamteloos, en heel slecht, gekopieerd.
Dat voor de reacties. Het alternatief voor het illy systeem zijn toch de Nespresso-cups? Of is de kwaliteit daarvan minder?
I am a black hole shitting into the void
  zondag 17 juni 2007 @ 12:03:21 #195
138781 faberic
Ik snap er niks van
pi_50540575
quote:
Op zaterdag 16 juni 2007 21:14 schreef Fixers het volgende:
Ander trucje: laat de koffie langs de rand het kopje in 'rollen' ipv plonzen, dat geeft ook een betere crema.
En je hebt een mooi kleurenpatroon!
- Als een wijs man een goede reden heeft het woord te voeren houdt hij moeiteloos een goed betoog.
- You can say that again
pi_50552740
quote:
Op zondag 17 juni 2007 12:01 schreef Gimmick het volgende:

[..]

Dat voor de reacties. Het alternatief voor het illy systeem zijn toch de Nespresso-cups? Of is de kwaliteit daarvan minder?
De kwaliteit is inderdaad minder, maar slecht wil ik het niet noemen. Ik houd het op redelijk en goed alternatief voor iemand die beter wil dan senseo maar een echt espresso apparaat een te dure instap vind. Het grootste bezwaar vind ik nog wel dat je vast zit aan Nestle voor je koffie. Waar de ESE sachets gewoon in alle goede espressowinkels te koop zijn van diverse merken en koffie branders. Ik verkoop dan alleen lucaffe sachets en alleen die heeft al iets van 8 smaken.

Voordeel van sachets: bij de meeste sachetmachines kan je later nog overstappen op losse koffie, bijvoorbeeld als je een maler bij elkaar gespaard hebt.
pi_50557909
quote:
Op zondag 17 juni 2007 12:01 schreef Gimmick het volgende:

[..]

Dat voor de reacties. Het alternatief voor het illy systeem zijn toch de Nespresso-cups? Of is de kwaliteit daarvan minder?
Maatje van mij heeft een Nesrpesso apparaat, zet 10 x betere espresso's dan met mijn ESE, maar das mijn mening.
Ding is al wel 3 x kapot geweest in een half jaar ofzo, dat dan weer wel...
pi_50567354
quote:
Op zaterdag 16 juni 2007 08:28 schreef Fixers het volgende:

[..]

'k verkoop ze alleen maar, momenteel niets nieuws in het assortiment.

Al zag ik onlangs bij een concullega hier in de stad een echte Faema E61, volledig gerestaureerd zien staan. Was te koop, maar 'k durfde niet naar de prijs te vragen.

Oh ja.... senseo drinkers in de zaak zijn altijd een bron van humor. Onlangs weer twee dametjes die langs de espressomachines lopen:
"Met de senseo kan je ook échte espresso zetten, dan doe je er twee pads in en druk je op het knopje voor één kop." Jawel het woordje echt werd duidelijk benadrukt.

Dan hadden ze het er ook nog over dat ze dat dan deed et de Rio de Janeiro pads. Nu heb ik best veel senseo gedronken en met een schepje suiker zijn de meeste best te doen, maar de rio smaakt buitengewoon chemisch, het is net een kopje akzo-nobel.
Ja die Faema's zijn echt prachtig. Ze staan nog wel redelijk wat te koop, o.a. op MP en Ebay. Gemiddeld moet je toch rekenen dat ze rond de 2000 euro zitten als ze al helemaal gerestaureerd zijn.
Heeft iemand hier zo'n ding? Ben wel benieuwd of ze in het dagelijks gebruik ook goed bevallen.
pi_50567376
quote:
Op zaterdag 16 juni 2007 09:03 schreef R34L-SIcK het volgende:
Ik ben nog steeds op zoek naar een goede maler.
Rancilio Rocky? Macap MC4? Of toch een Mazzer mini?
Ik weet het niet....
Een Rocky staat tweedehands eentje op MP. Moet rond de 150 euro kosten geloof ik. Nadeeltje van de Rocky vind ik het hoge gehalte aan plastic.
De Macap en de Mazzer zijn alle twee heel goed waarbij in de meeste testen de voorkeur meestal net uitvalt in de richting van de Mazzer. Ze zijn alle twee gebouwd voor het leven, echt superdegelijk. Dat is wel het voordeel, upgraden hoeft niet meer alleen om de zoveel tijd een keer nieuwe maalschijven en je bent er.
  woensdag 27 juni 2007 @ 19:39:29 #200
24054 search64
Avec le grande
pi_50910032
Ik ben ook in de markt voor een espresso-apparaat. Ik ben nog nieuw in dit gebied dus ik heb even het internet afgestruind en ik vroeg me ten eerste af wat bedoeld wordt met een pressurized filter... en waarom je die het beste meteen kan vervangen?

Ten tweede; wat vinden jullie van de Gaggia Classic?

Ik ben niet zo van upgraden later, dus ik wil gewoon meteen een goed apparaat. Ik lees ook heel veel over de Rancilio Silvia, maar daar vraagt Simon Levelt iets van 5-600 euro voor, maar tweedehands staat ie voor ongeveer 250 op marktplaats. Dus, waar moet ik op letten als ik zo'n apparaat tweedehands aanschaf?

Ik begrijp dat ik beter meteen ook een goede maler kan aanschaffen, wat is een goede en vooral niet te dure?

Vast heel vervelend al die noob-vragen, maar geef toch maar antwoord
"He who makes a beast of himself, gets rid of the pain of being a man."
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')