Ik heb dit topic expres onder TRU geopend gezien het onderwerp van de documentaire, mocht men het hier niet mee eens anders even verplaatsen naar TV...quote:What the Bleep!?: Down the Rabbit Hole is het verdiepende vervolg op What the Bleep Do We Know!?. Een film over spraakmakende fysica, biologie, bewustzijn, mystiek, realiteit en meer. De film bevat nieuwe wetenschappelijke informatie, beeldmateriaal en interviews met wetenschappers die niet in What the Bleep Do We Know!? voorkwamen, o.a. Dean Radin, Ph.D. en Dr. Masaru Emoto (de Boodschap van Water) en interviews met Lynne McTaggart (het Veld). De film doet verslag van belangrijke nieuwe wetenschappelijk inzichten die een steeds hechtere verwevenheid aantonen tussen kwantummechanica, neurobiologie, het menselijke bewustzijn en de alledaagse werkelijkheid. Delen van de film worden verluchtigd met animaties waarbij complexe wetenschappeijke concepten op een simpele manier worden uitgelegd. De humor, doeltreffendheid en directheid waarmee ze zijn gemaakt, dragen bij aan het unieke karakter van deze film. What the Bleep!?: Down the Rabbit Hole zal zeker aan de verwachtingen voldoen van de trouwe Bleep fans en zal nieuwkomers verrassen.
quote:Pas tijdens de aftiteling toont What the Bleep Do We Know!? zijn ware gezicht. Een van de geïnterviewde mensen blijkt namelijk J.Z. Knight te zijn, het beruchte medium dat de 35.000 jaar oude Ramtha (een strijder uit Atlantis) channelt. Wat doet deze paria van de New Age beweging in een film over kwantumfysica? Nou, heel eenvoudig: de drie makers van What the Bleep Do We Know!? maken deel uit van de Ramtha School of Enlightenment. Hoezo verborgen agenda? Uiteindelijk blijkt What the Bleep Do We Know!? niet meer dan een uit de hand gelopen commercial voor een mystieke sekte met twijfelachtige reputatie. Een film die niet inspireert, maar irriteert.
Tja, ik was er niet bij ten tijde van Colombus dus ik kan er geen oordeel over vellen of het onzin is of niet. Zouden meer mensen moeten doen...quote:Op zaterdag 9 september 2006 13:50 schreef The_stranger het volgende:
Zolang je in je achterhoofd houdt dat de film geen goede weerspiegeling is van de hedendaagse wetenschappelijk opvattingen, dan komt het wel goed. Een van de grootste fouten die ze maken is het gedrag van kleine deeltjes projecteren op macrosystemen, wat totaal ongegrond is.
Verder moet toch iedereen ernstige twijfels krijgen bij de vermelding dat de indianen de schepen van Columbus niet konden zien omdat ze deze nog nooit eerder gezien hadden. Onzin van de bovenste plank.
En nog afgezien van het feit dat deze film door een sekte gemaakt is.
Ik verwacht niet dat deel 2 veel zinniger zal zijn.
Nog wat informatie:
http://www.skepsis.nl/bleep.html
http://www.filmtotaal.nl/module.php?section=newsDetails&newsID=5088 (over de makers)
[..]
Je hoeft niet bij het voorval aanwezig geweest te zijn, om te weten dat het klinkklare onzin is. De indianen kunnen een boot niet zien (heb het niet over herkennen, maar echt fysiek zien) omdat ze nog nooit eerder zo'n boot gezien hadden? Dat moet dan ook betekenen dat babies blind zijn, zij hebben immers nog nooit een ander mens gezien, laat staan een rammelaar. Het betekent ook dat jij niets nieuws meer kan zien, omdat het simpelweg nieuw voor je is.quote:Op dinsdag 12 september 2006 12:26 schreef Plotinus het volgende:
[..]
Tja, ik was er niet bij ten tijde van Colombus dus ik kan er geen oordeel over vellen of het onzin is of niet. Zouden meer mensen moeten doen...
Mijn punt is, is dat als jij iemand interviewt in een film die de hedendaagse wetenschap poogt uit te leggen, en die persoon claimt in contact te staan met een oude god uit atlantis, dat ik dan inderdaad grote moeite heb de film, en haar boodschap, los te zien van de groep mensen erachter. De hele film is gebaseerd op de ideeën van J.Z. knight en haar volgelingen.quote:En ja, de film is gemaakt door een 'sekte'. Maar het Christendom is ook een sekte, dus wat is je punt? Dat een 'sekte' een documentaire maakt doet niets af aan de kwaliteit van de documentaire, kwantum mechanica (waar de film over gaat) staat totaal los van deze organisatie. Mensen zouden eens meer naar de boodschap moeten kijken ipv maar zoeken naar excuses om iets niet serieus te nemen, en helemaal stoppen met mensen in een hokje te plaatsen.
Ik heb deel 2 niet gezien, dus kan over dat deel wienig zeggen, maar vast staat is dat deel 1 weinig tot geen wetenschappelijke onderbouwing kent. Praktisch geen van de geinterviewde "wetenschappers" zijn ook daadwerkelijk betrokken bij onderzoek naar kwantumfysica. De wetenschappers die wel dat onderzoek doen, hebben veelvuldig geklaagd na het uitbrengen van de film dat hun opmerkingen neit in de juiste context zijn geplaatst.quote:Ik heb deel 2 inmiddels gekeken en ik moet zeggen dat ik het beter vind dan deel 1, o.a. meer wetenschappelijke onderbouwing.
Niet alleen de skeptici zijn het erover eens(zie link boven) dat de film veel onzin bevat; ook de wetenschappelijk parapsychologie gaat in dat oordeel mee. Inderdaad: bepaalde bevindingen binnen de quantumfysica zomaar projecteren op de macokosmos: not done!quote:Op zaterdag 9 september 2006 13:50 schreef The_stranger het volgende:
Zolang je in je achterhoofd houdt dat de film geen goede weerspiegeling is van de hedendaagse wetenschappelijk opvattingen, dan komt het wel goed. Een van de grootste fouten die ze maken is het gedrag van kleine deeltjes projecteren op macrosystemen, wat totaal ongegrond is.
Verder moet toch iedereen ernstige twijfels krijgen bij de vermelding dat de indianen de schepen van Columbus niet konden zien omdat ze deze nog nooit eerder gezien hadden. Onzin van de bovenste plank.
En nog afgezien van het feit dat deze film door een sekte gemaakt is.
Ik verwacht niet dat deel 2 veel zinniger zal zijn.
Nog wat informatie:
http://www.skepsis.nl/bleep.html
http://www.filmtotaal.nl/module.php?section=newsDetails&newsID=5088 (over de makers)
[..]
Uit het zelf invullen wat niet meteen begrepen wordt, vermoed ik. De scheiding tussen realiteit en quantumwereld wordt simpelweg niet gemaakt. En als je dan roept 'alles is 1 en alles is verbonden' dan hoeft de fantasie niet veel werk meer te doen om tot zo'n plaatje te komen.quote:Op woensdag 20 september 2006 19:00 schreef Haushofer het volgende:
Quantummechanica is voor veel mensen een lastig te begrijpen theorie. Zo'n film als what the bleep bewijst dat maar weer eens. Heb zelf aardig wat quantumfysica vakken gevolgd, en ik kan wel zeggen dat ze de plank heel erg mis slaan. Heb ik volgens mij ook al es eerder gezegdSta er alleen wat versteld van dat sommigen hier claimen dat het goed onderbouwd is. Waar halen zulke mensen hun kennis vandaan, vraag ik me dan af.
Ik vind het (met christelijke dogmagetinte achtergrond) ook een vage grens. Het kritieke omslagpunt tussen sekte en religie is mij niet duidelijk. Je zei zelf: christendom is allang geen sekte meer, dus ooit wel...quote:En deze sekte vergelijken met het Christendom vind ik ook wat een domme vergelijking. Het Christendom is allang geen sekte meer. Of je maakt je eigen definitie van een sekte natuurlijk.
ja wat moet ik me daarbij voorstellen dan? dat alles wat je voor het eerst ziet, onzichtbaar is?quote:Op dinsdag 12 september 2006 12:26 schreef Plotinus het volgende:
[..]
Tja, ik was er niet bij ten tijde van Colombus dus ik kan er geen oordeel over vellen of het onzin is of niet. Zouden meer mensen moeten doen...
volgens mij is het ook geen deel 2, maar is deel 1 zeg maar upgegradequote:Op dinsdag 19 september 2006 22:20 schreef seriewoordenaar het volgende:
Als je deel 1 hebt gezien, dan heb je deel 2 gezien. 't Is in de meest letterlijke zin meer van hetzelfde. De verhaallijn (met de actrice) is hetzelfde en aan de achtergronden, kledij en geinterviewde personen te zien hebben ze gewoon andere delen uit de vroegere interviews in de montage gebruikt. Hier en daar iets nieuws, om aan te tonen dat wetenschap en religie tot elkaar komen, maar eigenlijk een tegenvaller. Waar de eerste nog inzichten gaf, mede door de visuele (metaforische) invulling, bracht deze eerder verveling...
Dat is naamgeving. 't Was een 2e film dus een deel 2.quote:Op donderdag 21 september 2006 17:46 schreef Parafernalia het volgende:
[..]
volgens mij is het ook geen deel 2, maar is deel 1 zeg maar upgegrade
Tja, t'is fijn als mensen er blij van worden, maar je snapt natuurlijk ook wel dat een vakidioot als ik er iets op tegen heb dat al die prachtige theorieen vervormd worden door mensen die er weinig van afwetenquote:Op donderdag 21 september 2006 14:13 schreef seriewoordenaar het volgende:
Mee eens, al zie ik er toch een positieve factor in. Dit soort afleidingen maakt grote groepen mensen blij, comfortabel in hun vel dankzij de fantasie die op de wetten worden losgelaten. Geen enkel verschil met religie, waar ieder individu ook een individuele voorstelling van heeft. Geluk is soms een waan.
Dat kan ik zeker snappen. De rekbaarheid waarmee concrete begrippen worden gebruikt, denk aan hoe breed een dimensie in de new-age wordt opgepikt, valt me ook tegen.quote:Op vrijdag 22 september 2006 09:07 schreef Haushofer het volgende:
[..]
Tja, t'is fijn als mensen er blij van worden, maar je snapt natuurlijk ook wel dat een vakidioot als ik er iets op tegen heb dat al die prachtige theorieen vervormd worden door mensen die er weinig van afweten![]()
ja maar niet echt dusquote:Op vrijdag 22 september 2006 01:24 schreef seriewoordenaar het volgende:
[..]
Dat is naamgeving. 't Was een 2e film dus een deel 2.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |