Ja maar ze vochten vaak wel doortrapt, zie m'n voorbeelden!quote:Op dinsdag 5 september 2006 22:34 schreef valek het volgende:
Ik ben het niet met je eens BlaineDeMono.
Ok, hun gedachtengoed was verkeerd, ze vochten niet altijd fair.
Maar het was zeker wel een eliteleger. Wat zij voor elkaar kregen,
hoeveel gaten ze gedicht hebben bij het front. Vechten konden ze.
Ik kan hier over blijven praten.
Maar nogmaals, hun gedachtengoed was zeker verkeerd.
Je weet toch wel dat de elite status van de SS een fabel is he. Ze hadden hetzelfde materiaal en training als het Heer.quote:Op dinsdag 5 september 2006 22:34 schreef valek het volgende:
Ik ben het niet met je eens BlaineDeMono.
Ok, hun gedachtengoed was verkeerd, ze vochten niet altijd fair.
Maar het was zeker wel een eliteleger. Wat zij voor elkaar kregen,
hoeveel gaten ze gedicht hebben bij het front. Vechten konden ze.
Ik kan hier over blijven praten.
Maar nogmaals, hun gedachtengoed was zeker verkeerd.
Een teken wat gekozen is om zijn krachtige uitstraling maar wat eigenlijk los staat van de moordadige daden van de SS. Het doodshoofd is namelijk al eeuwen een belangrijk teken in de Duits/Pruissische krijgsgeschiedenis.quote:Op dinsdag 5 september 2006 22:20 schreef BlaineDeMono het volgende:
Als de SS om 1 ding bekend stond was het wel om hun rotte manier van vechten!
Ze hadden niets voor niets een doodskop als logo!
Het enige verschil tussen een Algemeine-SS uniform en een Gestapo uniform was de SD diamant op de onderarm. Verder droegen ze allebei en de doodskop en de SS bliksemschichten.quote:Op dinsdag 5 september 2006 22:54 schreef TimMer1981 het volgende:
Naar mijn weten was de relatie tussen het doodshoofd en de Gestapo sterker dan tussen de SS en het doodshoofd. De SS stond meer bekend om haar beruchte bliksemschichten.
Het verschil zat hem volgens mij in de mensen die erin zaten. Je kon een aantal jaar voor de oorlog al als jeugdige bij de SS, als een soort scouting (ff heel ruim genomen he). De jongeren daar werden kei maar dan ook kei hard gemaakt. De SS was berucht om haar fanatisme.quote:Op dinsdag 5 september 2006 22:45 schreef _The_General_ het volgende:
[..]
Je weet toch wel dat de elite status van de SS een fabel is he. Ze hadden hetzelfde materiaal en training als het Heer.
quote:Op dinsdag 5 september 2006 22:38 schreef the_RAVEN het volgende:Aan Nederlandse zijde sneuvelden naar schatting 420 militairen.
+
Op de militaire erebegraafplaats op de Grebbeberg liggen ongeveer 800 in de meidagen gesneuvelde Nederlandse militairen.
Het was dan ook het lievertje van adolf, en ja waarschijnlijk ook voor een deel om hun fanatisme waardoor ze op sommige fronten enorm veel bereikt hebben. t Blijft wel het verkeerde fanatisme, maar het is er wel vanaf hun jongste jaren ingestampt door de scoutings en alle marsen en weet ik veel wat er allemaal georganiseerd werd.quote:Op dinsdag 5 september 2006 23:49 schreef Drugshond het volgende:
De SS kreeg meestal ook het beste materieel toegeschoven.... Terwijl de Wehrmacht het nakijken had. Zeker op het einde van de oorlog was deze scheefgroei steeds duidelijker zichtbaar.
Dat is onjuist.quote:Op dinsdag 5 september 2006 23:49 schreef Drugshond het volgende:
De SS kreeg meestal ook het beste materieel toegeschoven.... Terwijl de Wehrmacht het nakijken had. Zeker op het einde van de oorlog was deze scheefgroei steeds duidelijker zichtbaar.
Over de "Elite Arische soldaten"quote:De SS-VT gebruikte voor de oorlog aparte doctrines voor gevechtstraining maar Polen en de campagne in het westen (Nederland en Frankrijk) bewezen dat deze zo slecht waren dat ze snel overstapten naar de beproefde doctrines van het leger (de Heer). Ze gebruikten dezelfde Heeres Dienstvorschriften als het leger. Voor materieel en voorraden waren ze gedurende de hele oorlog afhankelijk van het Heeres-Waffenamt en daarbij kregen ze geen enkele voorkeursbehandeling. Levering liep gewoon volgens behoefte. Was een divisie aan nieuw materieel toe dan werd dit, indien beschikbaar, toegewezen. Zo had een Waffen-SS pantereenheid bijvoorbeeld procentueel evenveel Panthers als een pantsereenheid in het leger. Hetzelfde geldt voor Tigers, Königstigers en alle andere tanks. Een goed voorbeeld is het Panzer-Regiment van de Leibstandarte, voor velen toch het summum van de elite, die nog ver in 1943 - zelfs tot na hun verplaatsing naar Italië - was uitgerust met zwaar verouderde Panzerkampfwagen I en II. Vaak stellen gelovers in de mythes daar tegenover dat LSSAH, DR en T in 1943 al een compagnie Tigers kregen toegewezen, maar daar staat tegenover dat het leger toen al enige tijd complete zelfstandige bataljons Tigers bezat waarvan er zelfs al één verloren was gegaan in Noord-Afrika.
quote:Voor de vooroorlogse SS en SS-VT ging dit nog op maar die vooroorlogse selectie was vooral raciaal en er is nu eenmaal voor mensen die niet in rassenwaan geloven, geen reden om te veronderstellen dat mannen die hun arische afkomst tot in 1800 konden bewijzen, betere soldaten waren dan mannen die dit niet konden. Bovendien maakten mentale en fysieke normen van deze mannen geen goede soldaten door de reeds aangehaalde tegenvallende tactieken en doctrines. Tijdens de oorlog liet men die selectie al snel los. Met name omdat de Waffen-SS niet actief mocht werven en daarom tot 1944 was aangewezen op vrijwilligers (en vanaf midden 1943 de reeds genoemde gedwongen overplaatsingen). Bij gebrek aan enthousiasme onder de eigen jongeren zocht men die voor het grootste deel in het buitenland. Buitenlanders mochten immers (nog) niet in het reguliere Duitse leger dienen die kon men mooi inlijven in de Waffen-SS, wat leidde tot de grote verscheidenheid aan Waffen-SS divisies met manschappen uit de omringende, bezette landen. Voor Nederlanders en Scandinaviërs was dit geen probleem maar voor Walen, Fransen, en later de grote contingenten uit Oost-Europa, waaronder kozakken, Letten, Russen en Bosnische moslims, moesten de raciale eisen nog verder naar beneden worden geschroefd. Maar ook voor de primaire Waffen-SS formaties gingen de vereisten omlaag. In eerste instantie om de buitensporig grote verliezen die de Waffen-SS in Polen, Nederland en Frankrijk leed sneller te kunnen vervangen, vervolgens omdat het formeren van pantsereenheden de SS voor een probleem stelde (1m 80 lange SS'ers passen niet in een tank of pantserwagen) en uiteindelijk omdat in de wedloop tegen de verliezen de bodem van de Duitse mankracht in zicht kwam en alles dat een geweer vast kon houden meer dan welkom was.
http://forum.wo2.nl/viewtopic.php?t=14719&postdays=0&postorder=asc&start=15quote:Vanaf 1943 was geen enkele Waffen-SS eenheid nog "elite" en voor zover ze dit al waren weken ze niet af van de elite van het leger. Selectie was er nauwelijks meer en tegen midden 1944 bestond de training van nieuwe recruten voor leger en Waffen-SS uit zes weken "spoedcursus soldaat" en dan op naar het front. Bij die training was er nauwelijks ruimte voor schietoefeningen door gebrek aan munitie, en nauwelijk voor iets elementairs als rijlessen vanwege gebrek aan brandstof. De meeste tankchauffeurs van de beruchte Kampfgruppe Peiper hadden geen meter in een tank gereden toen ze de Ardennen introkken en delen van Kampfgruppe Knittel werden met fietsen uitgerust. Dat ze door hun Amerikaanse tegenstanders met elite werden aangeduid komt vooral doordat die geen benul hadden van de staat waarin deze divisies verkeerden en omdat het na de oorlog natuurlijk geweldig klonk dat zij - groene G.I.'s - Hitler's elite hadden verslagen. Feitelijk waren die groene Amerikanen, door hun gedegen training en uitstekende ondersteuning door artillerie en luchtmacht, vele malen sterker dan hun Duitse "elite" tegenhangers.
Juist! Dit boek heb ik dus ook!quote:Op woensdag 6 september 2006 08:49 schreef Elegy het volgende:
Ik heb net dit boek uit:
[afbeelding]
Hierin wordt ingegaan op de achtergrond van de SS, belangrijke mensen binnen die organisatie, de Odessa mythe etc. Bijzonder interessant. Ook in dit boek wordt de "romantisering" van de SS als elite keurkorps aardig teniet gedaan. Zeker tegen het eind van de oorlog werd de Waffen SS aangevuld met allerlei tuig en keek men niet meer zo op raciale onderscheidingen. Er komt o.a. naar voren dat de Waffen SS zich niet erg goed kon handhaven, omdat het vaak ex-kampbewakers en anderen waren die nauwelijks training hadden gehad. Omdat ze zich als elite zagen waren ze op het slagveld ook niet echt best, maar wat ze wél waren was vastberaden. Veel bloedbaden zijn wel op conto te schrijven van de Waffen SS en Einsatzkommando's. Krijgsgevangenen werden vaak gefusileerd, in het oosten was dat gebruikelijk en toen veel SS'ers die aan het oostfront vochten naar Frankrijk moesten werd dat gebruik aangehouden.
Wat wil je tegen zo'n overmacht.quote:Op woensdag 6 september 2006 08:31 schreef Burakius het volgende:
Nl is in 5 dagen overgenomen. een heel land in 5 dagen. Je opa's hebben dus bar weinig gedaan
Ik weet eerlijk gezegd de cijfers niet, maar ik denk niet dat de Duitsers met een overmacht Nederland binnen vielen. Dat was helemaal niet nodig. Wat parachutisten hier en daar, maar het merendeel van de Duitsers zat in België en Frankrijk. Correct me if I'm wrong, uiteraard.quote:Op woensdag 6 september 2006 09:10 schreef BlaineDeMono het volgende:
[..]
Wat wil je tegen zo'n overmacht.![]()
Er hebben maar zo weinig Duitsers tegen Nederlanders gevochten (en dan nog maar gedurende een paar dagen), dat ik daar niet veel van geloof.quote:PS. Ik heb weleens gelezen dat Duitsers liever tegen drie
Fransen vochten dan tegen 1 Nederlander, omdat de laatste veel vastberadener
was op het slachtveld!![]()
Is volgens mij geen fabel.quote:Op dinsdag 5 september 2006 22:45 schreef _The_General_ het volgende:
[..]
Je weet toch wel dat de elite status van de SS een fabel is he. Ze hadden hetzelfde materiaal en training als het Heer.
Niet echt een overmacht. Gewoon Rotterdam in as leggen. Toen was het roer snel om. De Belgen hielden langer stand. En dat terwijl hun ''onneembaar geachte vesting Fort Eben-Emael'' na 1,5 dag al viel.quote:Op woensdag 6 september 2006 09:10 schreef BlaineDeMono het volgende:
Wat wil je tegen zo'n overmacht.![]()
(Wikipedia)quote:But on 10 May 1940, 85 paratroopers of the 1st Fallschirmjäger Division landed in the fortress with gliders (type DFS 230). One day later, they were reinforced by the German 151st Infantry Regiment. At 13:30 h on 11 May, the fortress surrendered. 1200 Belgian soldiers were captured.
Dat doet ie ook niet. Dat stukje in de OP slaat kant noch wal. Maar goed, behalve schreeuwen lijkt het topic toch te 'lopen'.quote:Op woensdag 6 september 2006 09:50 schreef Soul79 het volgende:
Raar topic trouwens. Net als Treinhomo ben ik absoluut geen fan van L_V, maar het lijkt me sterk dat hij met de SS dweept![]()
Hoezo schreeuwen?quote:Op woensdag 6 september 2006 11:21 schreef Natalie het volgende:
[..]
Dat doet ie ook niet. Dat stukje in de OP slaat kant noch wal. Maar goed, behalve schreeuwen lijkt het topic toch te 'lopen'.
Ben blij dat General er is. Gezien zijn kennis.
(General, lees je mail eens, ook even reply svp)
Ja, dat was in '40.quote:Op woensdag 6 september 2006 11:44 schreef boem-dikkie het volgende:
Ik heb het wel op tv gezien, over die schuurtjes.
vertelde zo'n man dat ie in die schuurtjes werd gezet, en dat hij met nog een ander ontsnapte aan de achterkant, en dat ze in een poel gingen liggen en later zagen en hoorden dat het schuurtje ontplofte en schiet geluiden etc.
Die SS-ers kwamen er toen achter dat hun ontsnapt waren en schoten in die poel, die andere man overleed en de verteller van dit verhaaltje heeft het overleefd.
En jij de propaganda van na de oorlogquote:Op woensdag 6 september 2006 10:19 schreef _The_General_ het volgende:
Dan geloof je in de Duitse propaganda uit de oorlog en van na de oorlog.
Hoewel ik niet veel met de SS opheb (niets eigenlijkquote:Op dinsdag 5 september 2006 22:20 schreef BlaineDeMono het volgende:
Hier mijn bijdrage over hoe de SS echt was, met bronnen uit de 1e hand (twee opa's van mij).
Het beeld dat zij schetsen komt verre van overeen met het beeld dat Lord Veterani
jullie probeert voor te stellen, namelijk dat deze lieden veelal romantici e.d. waren.
Hier komt het dus.
Het was allemaal tuig.
Een opa van mij vocht op de Grebbeberg op 19-jarige leeftijd tegen die moffen,
waarbij hij ook tegen twee SS-regimenten kwam te staan!
Hij vertelt me vaak het onderstaande.
'Ze vochten als lafaards, terwijl deze bende moordenaars zogenaamd een elite-leger was!
Niet oprukken onder een zwak artillerievuur, alleen optrekken onder vijandelijk vuur
onder dekking van het vooruitsturen van krijgsgevangenen, krijsgevangenen
gelijk doodschieten bij overgave...
Slechts een aantal voorbeelden van hun doortrapte, smerige en laffe manier van
handelen in het veld!
Beroepstuig was het niet, niet meer en niet minder!'
Weleens gehoord van de SS-divisie waarbij het tuig in de buurt van Duinkerken tientallen Britten
in een aantal schuurtjes stopten en die vervolgens neerkogelden en granaten naar binnen gooiden!?!
Krijsgevangenen dus hè?
Als de SS om 1 ding bekend stond was het wel om hun rotte manier van vechten!
Ze hadden niets voor niets een doodskop als logo!
![]()
Ja, maar de SS-ers in hun sector waren though bastards.quote:Op woensdag 6 september 2006 12:08 schreef Limburger_noord het volgende:
[..]
Hoewel ik niet veel met de SS opheb (niets eigenlijk) vind ik het wel knap dat aan de hand van 2 (twee) getuigen je alle SS-ers die ooit aan de 2de WO hebben meegedaan denkt te beoordelen ?
Entegen hoeveel SS-ers hebben je opa's gevochten ? (even aannemen dat 1 soldaat ong. 50 meter front bewaakt ) hebben ze misschien 100 SS-ers gezien (max)
Het totaal aantal SS-ers liep in de honderdduizenden![]()
Tijdens de oorlog bracht de Duitse propaganda de SS naar voren als Elite.quote:Op woensdag 6 september 2006 11:59 schreef Limburger_noord het volgende:
[..]
En jij de propaganda van na de oorlog![]()
Nabij Rhenen.quote:Op woensdag 6 september 2006 12:20 schreef _The_General_ het volgende:
Waar zaten je Opa's ergens op de Grebbelinie?
quote:Titel De Ogen van het Monster - Volkerenmoord dag in dag uit.
Auteur Maxime Steinberg
Uitgeverij ©Hadewijch 1992; 182 pagina's
ISBN 90 5240 138 1
Synopsis
De Ogen van het Monster - Volkerenmoord dag in dag uit steunt op het ooggetuigeverslag van Johann Paul Kremer, SS-officier in Auschwitz. Als kamparts nam hij korte tijd -van 29 augustus tot 18 november 1942- deel aan de 'Speciale acties' die tegen de gedeporteerden ondernomen werden na hun aankomst met de trein. Dag in dag uit noteerde hij in zijn dagboek de feiten die hem persoonlijk aangingen en waar hij rechtstreeks in betrokken was. Kremer legt de uitroeiingskampen in al hun verschrikking bloot. Hij ontdekt een 'hel' met 'afschuwelijke taferelen' die het 'toppunt van de verschrikking' bereiken.
De notities van de SS-arts vormen de enige schriftelijke nazibron waarin rechtstreeks wordt verwezen naar de verdwijning van Franse, Belgische en Nederlandse gedeporteerde joden bij hun aankomst in Auschwitz. Vandaar dat het dagboek het voorwerp is geworden wan een weerzinwekkende polemiek van revisionisten als Robert Faurisson, die het op alle mogelijke manieren onderuitproberen te halen. Maxime Steinberg beoordeelt het dagboek regel voor regel op zijn waarde en weerlegt op een overtuigende manier de verdraaiingen van de revisionisten. Zijn conclusie is dat de dagelijkse notities 'de collectieve overlijdensakte uitmaken van de gedeporteerden, die bij hun aankomst in het 'uitroeiingskamp' aan de geschiedenis werden ontrokken'.
Op deze website is het complete dagboek over die periode van Johan Kremer opgenomen.
In een tijd waarin niemand nog ogen en oren kan sluiten voor het herlevende, groeiende en steeds luider klinkende koor van antisemitisme, vreemdelingenhaat en extreem-rechts, is het goed er nogmaals op gewezen te worden tot welke verschrikkingen een dergelijk gedachtegoed leiden kan.
Wat heeft 'Elite 'status daarmee te maken ?quote:Op woensdag 6 september 2006 12:19 schreef _The_General_ het volgende:
[..]
Tijdens de oorlog bracht de Duitse propaganda de SS naar voren als Elite.
Na de oorlog probeerde de voormalige Duitse regering en de legerleiding de "Elite status" van de SS te verspreiden om zo de SS als zondebok te gebruiken voor het totaal van misdaden van het Derde Rijk.
Volgens mij was dat de Duitse 207e divisie, en het S.S.-regiment "Der Führerquote:Op woensdag 6 september 2006 12:35 schreef _The_General_ het volgende:
Dus bij de 4de divisie van het 2de legerkorps, of bij de A Brigade. Ik weet niet precies tegenover welke SS troepen die gestaan hebben...
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |