abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_41454513
quote:
PvdA wil 12 miljard bezuinigen

AMSTERDAM - De PvdA wil in de komende regeringsperiode 12 miljard euro bezuinigen om geld vrij te maken voor onder meer zorg, wonen, werkgelegenheid en lastenverlichting. In het zondag gepresenteerde ontwerpverkiezingsprogramma wordt 2,2 miljard bezuinigd bij de rijksoverheid en 1,4 miljard bij provincies en waterschappen.

De waterschappen verdwijnen en per regio moet er een plan komen voor ‘afgeslankt middenbestuur’. Als gemeenten en provincies niet zelf binnen een jaar met een voorstel komen, neemt de landelijke overheid zelf het initiatief. Anderzijds wil de PvdA dat er meer taken vanuit het Rijk naar de lagere overheden verschuiven.

De PvdA wil verder fors bezuinigen door fraudebestrijding (0,8 miljard), het aanpakken van tarieven van specialisten en winsten van de farmaceutische industrie (0,8 miljard) en het afromen van reserves van woningcorporaties (0,5 miljard).

Het beperken van de hypotheekrenteaftrek tot het tarief van maximaal 42 procent moet 0,2 miljard opleveren. Voor milieubelastingen wordt 1,3 miljard ingeboekt. Verder bezuinigt de PvdA onder meer door uit het project voor het gevechtsvliegtuig JSF te stappen.

Het verkiezingsprogramma lekte vorige week al grotendeels uit. Meest in het oog springende punt is het drastisch afzwakken van het omstreden plan om 65-plussers mee te laten betalen aan de AOW. Deze zogeheten fiscalisering gaat pas in 2011 in en geldt niet voor mensen die dan al 65 jaar zijn.

Het PvdA-programma bevat maatregelen om meer mensen aan de slag te krijgen door invoering van een werkbonus, een belastingkorting van maximaal 500 euro per jaar, en door het scheppen van 15.000 ‘Melkertbanen’. Bedrijven die mensen met weinig kansen op de arbeidsmarkt in dienst nemen krijgen een belastingkorting.

In de zorg wil de PvdA de no-claimregeling terugdraaien, wat werkt in het voordeel van mensen met een zwakke gezondheid. Verder willen de sociaaldemocraten de zorgpremie aanzienlijk verlagen. In de verpleeghuizen komen 2500 extra handen aan het bed. Ook willen de sociaaldemocraten de bezuinigingen van het zittende kabinet op de huursubsidie tenietdoen.

Mensen die voor het eerst een huis kopen, hoeven van de PvdA geen overdrachtsbelasting te betalen. 65-plussers mogen gratis reizen in het openbaar vervoer tijdens de daluren. Bijstandsgerechtigden vallen in de eerste drie jaar van de uitkering niet langer onder een vermogenstoets, waardoor ze dan niet hun eigen huis hoeven op te eten.

Om de werkgelegenheid te stimuleren wil de PvdA de lasten van kleine ondernemers verlagen en de kinderopvang gedurende drie dagen per week gratis maken. Voor het opknappen van oude wijken wordt in het programma 1,8 miljard euro uitgetrokken.

Voor onderwijs stelt de PvdA ruim 2 miljard euro extra beschikbaar in de komende vier jaar. Dat geld is onder meer bestemd om de lerarensalarissen te verhogen met 10 procent.

Het aantal illegalen wordt fors teruggedrongen. Gezinnen van asielzoekers mogen niet gescheiden worden uitgezet. Veiligheid in de buurt is een belangrijk punt van de PvdA. Zo moet er in elke buurt een wijkagent zijn.
http://www.volkskrant.nl/(...)2_miljard_bezuinigen

En de eerste kritiek is er al weer:
quote:
CNV stelt vragen bij bezuinigingsdrift PvdA

UTRECHT - Het CNV zet vraagtekens bij de financiële onderbouwing van het conceptverkiezingsprogramma van de PvdA. De overheid moet met allerlei subsidies, fiscale stimulansen en boetes de economische bedrijvigheid sturen, maar de partij wil ook miljarden op het Rijk, provincies en gemeenten bezuinigen.

Het doel van de partij om de overheid ‘dichterbij en toegankelijker’ te maken lijkt hiermee niet gediend, meent voorzitter René Paes van de christelijke vakcentrale. Hij noemt het pleidooi voor een grotere en meer sturende overheid ‘weinig modieus’.

Paes constateert dat de PvdA, na de VVD, de tweede partij is die ‘gratis kinderopvang’ voorstelt. Gaat het de liberalen erom zo veel mogelijk mensen aan het werk te zetten, de sociaaldemocraten zien gratis kinderopvang voor drie dagen per week als een basisvoorziening. Paes vindt het voorstel verleidelijk, maar vraagt zich af of belastinggeld goed wordt besteed, als zelfs mensen met hoge inkomens niets voor kinderopvang hoeven te betalen.
http://www.volkskrant.nl/(...)zuinigingsdrift_PvdA

Kritiek van een vakbond. Vraag me af wanneer we de eerste wijziging mogen verwachten
pi_41454667
Go PvdA!
pi_41454703
De PvdA wil in de komende regeringsperiode



Alsof de PvdA gaat regeren
  zondag 3 september 2006 @ 17:06:08 #4
119078 McCarthy
communistenjager
pi_41454760
Het PvdA dogma: met meer geld denken we alle problemen op te lossen

Meer geld leidt tot meer overheid. Niet tot een betere overheid. Rot toch op PvdA.

Hoe dat met die lastenverlaging zit is mij onduidelijk. Wordt het een korting op de belasting of moeten we weer bij de fiscus gaan bedelen of we geld terug krijgen. Een wezenlijk verschil.
Het nationaal product is hetzelfde als een taart waar uiteraard iedereen recht op heeft, als overheden met geld smijten heet het investeren en als bedrijven investeren heet het een sprinkhanenplaag. McCarthy
pi_41455261
Waar zijn de onderwerpen als Onderwijs? Milieu? Integratie? Europa? en Andere Overheid.....
Van deze PvdA plannen wordt ik echt niet warm...
pi_41455776
quote:
Op zondag 3 september 2006 17:03 schreef _The_General_ het volgende:
De PvdA wil in de komende regeringsperiode



Alsof de PvdA gaat regeren
het ziet er wel naar uit toch
1/10 Van de rappers dankt zijn bestaan in Amerika aan de Nederlanders die zijn voorouders met een cruiseschip uit hun hongerige landen ophaalde om te werken op prachtige plantages.
"Oorlog is de overtreffende trap van concurrentie."
  † In Memoriam † zondag 3 september 2006 @ 18:12:54 #7
13819 Loedertje
Trotse GILF.
pi_41456439
quote:
PvdA snijdt fors in lagere overheid
03 september 2006, 16:17 (21 reacties)

AMSTERDAM (ANP) - De PvdA wil in de komende regeringsperiode 12 miljard euro bezuinigen om geld vrij te maken voor onder meer zorg, wonen en lastenverlichting. In het ontwerpverkiezingsprogramma wordt 2,2 miljard bezuinigd bij de rijksoverheid en 1,4 miljard bij provincies en waterschappen.
quote:
De waterschappen verdwijnen en per regio moet er een plan komen voor ,,afgeslankt middenbestuur''. Als gemeenten en provincies niet zelf binnen een jaar met een voorstel komen, neemt de landelijke overheid zelf het initiatief. Anderzijds wil de PvdA dat er meer taken vanuit het Rijk naar de lagere overheden verschuiven.[quote]
[quote]

Het beperken van de hypotheekrenteaftrek tot het tarief van maximaal 42 procent moet 0,2 miljard opleveren. Voor milieubelastingen wordt 1,3 miljard ingeboekt. Verder bezuinigt de PvdA onder meer door uit het project voor het gevechtsvliegtuig JSF te stappen.

Omstreden

Het verkiezingsprogramma lekte vorige week al grotendeels uit. Meest in het oog springende punt is het drastisch afzwakken van het omstreden plan om 65-plussers mee te laten betalen aan de AOW. Deze zogeheten fiscalisering gaat pas in 2011 in en geldt niet voor mensen die dan al 65 jaar zijn.

Het PvdA-programma bevat maatregelen om meer mensen aan de slag te krijgen door invoering van een werkbonus, een belastingkorting van maximaal 500 euro per jaar, en door het scheppen van 15.000 'Melkertbanen'.

Lerarensalarissen

In de zorg wil de PvdA de no-claimregeling terugdraaien, wat werkt in het voordeel van mensen met een zwakke gezondheid. Verder willen de sociaaldemocraten de zorgpremie aanzienlijk verlagen.

Voor onderwijs stelt de PvdA ruim 2 miljard euro extra beschikbaar in de komende vier jaar. Dat geld is onder meer bestemd om de lerarensalarissen te verhogen met 10 procent. Het aantal illegalen wordt fors teruggedrongen. Gezinnen van asielzoekers mogen niet gescheiden worden uitgezet. Veiligheid in de buurt is een belangrijk punt van de PvdA. Zo moet er in elke buurt een wijkagent zijn.


Hm...dat was toch ook wat Pim Fortuyn altijd riep?
  † In Memoriam † zondag 3 september 2006 @ 18:14:23 #8
13819 Loedertje
Trotse GILF.
pi_41456494
quote:
Op zondag 3 september 2006 17:24 schreef Petertilburg het volgende:
Waar zijn de onderwerpen als Onderwijs?
quote:
Lerarensalarissen

.

Voor onderwijs stelt de PvdA ruim 2 miljard euro extra beschikbaar in de komende vier jaar. Dat geld is onder meer bestemd om de lerarensalarissen te verhogen met 10 procent
pi_41456604
Staan een hoop rare dingen in naar mijn mening.

De waterschappen moeten verdwijnen.

Het beperken van de hypotheekrenteaftrek tot het tarief van maximaal 42 procent moet 0,2 miljard opleveren. Voor milieubelastingen wordt 1,3 miljard ingeboekt.

Dacht dat een klein percentage aan rijken een heel erg groot deel van de totale HRA opslokten? Blijkt ook gelul te zijn dus?

En voor milieubelastingen wordt 1,3 miljard ingeboekt. Ben benieuwd waar dat vandaan moet komen.

Om over de rest maar te zwijgen...
  zondag 3 september 2006 @ 18:40:59 #10
28640 Sidekick
Ban the fucker
pi_41457169
quote:
Op zondag 3 september 2006 18:20 schreef nikk het volgende:

Het beperken van de hypotheekrenteaftrek tot het tarief van maximaal 42 procent moet 0,2 miljard opleveren. Voor milieubelastingen wordt 1,3 miljard ingeboekt.

Dacht dat een klein percentage aan rijken een heel erg groot deel van de totale HRA opslokten?
Relatief gezien wel. Natuurlijk zorgt een kleine verlaging van het hoogste tarief niet voor gigantische bedragen. Hoewel, 200 miljoen...
A single death is a tragedy, a million deaths is a statistic - Joseph Stalin
Political power grows out of the barrel of a gun - Mao Zedong
I will eat the headdoekjes rauw - Geert Wilders
  zondag 3 september 2006 @ 19:08:48 #11
50546 Ippon
Correctief instituut
pi_41457981
Bos schijnt te hebben gezegd: "Laat een ander de puin ruimen en het potje vullen, dan gaan wij fijn sinterklazen, de toffe jongens uithangen en wanneer de pleuris dan weer uitbreekt, laten we het een ander weer opknappen....."
  zondag 3 september 2006 @ 19:24:49 #12
28640 Sidekick
Ban the fucker
pi_41458271
quote:
Op zondag 3 september 2006 19:08 schreef Ippon het volgende:
Bos schijnt te hebben gezegd: "Laat een ander de puin ruimen en het potje vullen, dan gaan wij fijn sinterklazen, de toffe jongens uithangen en wanneer de pleuris dan weer uitbreekt, laten we het een ander weer opknappen....."
Mooie uitspraak van Bos
A single death is a tragedy, a million deaths is a statistic - Joseph Stalin
Political power grows out of the barrel of a gun - Mao Zedong
I will eat the headdoekjes rauw - Geert Wilders
pi_41463649
quote:
Op zondag 3 september 2006 18:20 schreef nikk het volgende:
Staan een hoop rare dingen in naar mijn mening.

De waterschappen moeten verdwijnen.
Een reorganisatie van het waterbeheer is niet zo vreemd. Vanuit Europa is er met de kaderrichtlijn water erg ingezet op een integrale aanpak per stroomgebied. En het is de vraag of de huidige waterschappen daar erg geschikt voor zijn. Maar ik ben wel benieuwd naar hun plannen.
Als het niet wil branden moet je beter stoken.
pi_41463696
quote:
Op zondag 3 september 2006 19:08 schreef Ippon het volgende:
Bos schijnt te hebben gezegd: "Laat een ander de puin ruimen en het potje vullen, dan gaan wij fijn sinterklazen, de toffe jongens uithangen en wanneer de pleuris dan weer uitbreekt, laten we het een ander weer opknappen....."
Sinterklaas spelen door 12 miljard te bezuinigen ..
Als het niet wil branden moet je beter stoken.
pi_41463739
Bos heeft eindelijk wel toegegeven dat het nu beter gaat met de Nederlandse economie dankzij Balkenende!
  zondag 3 september 2006 @ 21:59:41 #16
45173 Sickie
Nr. 1 infidel
pi_41463785
Uit het JSF project stappen? Kan dat geld worden teruggevorderd dan?
Say your prayers
  zondag 3 september 2006 @ 22:00:08 #17
61556 klappernoot2000
ik heb hele mooie kokosnoten..
pi_41463800
quote:
Op zondag 3 september 2006 21:58 schreef _The_General_ het volgende:
Bos heeft eindelijk wel toegegeven dat het nu beter gaat met de Nederlandse economie dankzij Balkenende!
Daarom gaat hij nu 12 Miljard bezuinigen zeker...
Weet niet veel, maar geef toch kommentaar... hier hoef ik niet te zwijgen.
pi_41463867
Bos zei het zelf op het nos journaal beste klappernoot
  zondag 3 september 2006 @ 22:08:32 #19
61556 klappernoot2000
ik heb hele mooie kokosnoten..
pi_41464086
quote:
Op zondag 3 september 2006 22:02 schreef _The_General_ het volgende:
Bos zei het zelf op het nos journaal beste klappernoot
En dat was niet cynisch bedoeld?
Weet niet veel, maar geef toch kommentaar... hier hoef ik niet te zwijgen.
pi_41464154
quote:
Op zondag 3 september 2006 21:59 schreef Sickie het volgende:
Uit het JSF project stappen? Kan dat geld worden teruggevorderd dan?
De grootste klap van het geld hoeft dan niet uitgegeven te worden.
Als het niet wil branden moet je beter stoken.
pi_41464208
Nee dat was niet cynisch, hij zei iets in de trant van "Het gaat nu beter met Nederland, daarom moeten we nu iets doen voor de minima"
  zondag 3 september 2006 @ 22:12:17 #22
61556 klappernoot2000
ik heb hele mooie kokosnoten..
pi_41464219
quote:
Op zondag 3 september 2006 22:10 schreef du_ke het volgende:

[..]

De grootste klap van het geld hoeft dan niet uitgegeven te worden.
Bovendien: er was sprake van economische beloftes mbt de JSF en daar is nog niks (in concreto) van terechtgekomen..
Weet niet veel, maar geef toch kommentaar... hier hoef ik niet te zwijgen.
  zondag 3 september 2006 @ 22:13:01 #23
61556 klappernoot2000
ik heb hele mooie kokosnoten..
pi_41464251
quote:
Op zondag 3 september 2006 22:11 schreef _The_General_ het volgende:
Nee dat was niet cynisch, hij zei iets in de trant van "Het gaat nu beter met Nederland, daarom moeten we nu iets doen voor de minima"
En NU gelooft rechts nederland hem ineens wel?
Weet niet veel, maar geef toch kommentaar... hier hoef ik niet te zwijgen.
pi_41464307
Ik weet al langer dat het nu beter gaat met Nederland, het is mooi om te zien dat Bos zo fair is om dat toe te geven. Dat staat verder los van links/rechts gezeur.
pi_41464344
quote:
Op zondag 3 september 2006 22:13 schreef klappernoot2000 het volgende:

[..]

En NU gelooft rechts nederland hem ineens wel?
Ach je vindt altijd wel een stok om mee te slaan .
Als het niet wil branden moet je beter stoken.
  zondag 3 september 2006 @ 22:16:24 #26
61556 klappernoot2000
ik heb hele mooie kokosnoten..
pi_41464385
quote:
Op zondag 3 september 2006 22:14 schreef _The_General_ het volgende:
Ik weet al langer dat het nu beter gaat met Nederland, het is mooi om te zien dat Bos zo fair is om dat toe te geven. Dat staat verder los van links/rechts gezeur.
Met andere woorden: Bos is wél fair, de rest niet.. Mooi om te weten..
Weet niet veel, maar geef toch kommentaar... hier hoef ik niet te zwijgen.
pi_41466069
quote:
Op zondag 3 september 2006 21:58 schreef _The_General_ het volgende:
Bos heeft eindelijk wel toegegeven dat het nu beter gaat met de Nederlandse economie dankzij Balkenende!
Hij zei dat het beter gaat dankzij Balkenende

Hij zal waarschijnlijk ondanks bedoeld hebben!
pi_41466179
Bezuinigen betekent volgens mij nog altijd minder geld uitgeven, maar in de plannen van Bos kan ik nergens vinden dat hij dat gaat doen.
Good intentions and tender feelings may do credit to those who possess them, but they often lead to ineffective — or positively destructive — policies ... Kevin D. Williamson
  zondag 3 september 2006 @ 23:00:10 #29
43624 Martijn_77
It was a good year
pi_41466345
quote:
Op zondag 3 september 2006 18:20 schreef nikk het volgende:
Dacht dat een klein percentage aan rijken een heel erg groot deel van de totale HRA opslokten? Blijkt ook gelul te zijn dus?
Daar lijkt het wel op Maar ja links doet ons graag anders geloven
quote:
Op zondag 3 september 2006 18:20 schreef nikk het volgende:
En voor milieubelastingen wordt 1,3 miljard ingeboekt. Ben benieuwd waar dat vandaan moet komen.
Wat dacht je van uit jouw en mijn zak?
quote:
Op zondag 3 september 2006 19:24 schreef Sidekick het volgende:
Mooie uitspraak van Bos
Maar helaas wel waar ben ik bang
quote:
Op zondag 3 september 2006 22:11 schreef _The_General_ het volgende:
Nee dat was niet cynisch, hij zei iets in de trant van "Het gaat nu beter met Nederland, daarom moeten we nu iets doen voor de minima"
En nu maar hopen dat we dat in het voordeel van Balkenende terug zien in de verkiezingen want van de PvdA krijg ik het niet warm eerder ijskoud
Experience is what you get when you don't get what you wanted
Take my advice ... I don't use it anyway...
Een goede Fok! Search
Een goede Fok! Search
pi_41466794
quote:
Op zondag 3 september 2006 22:56 schreef Lyrebird het volgende:
Bezuinigen betekent volgens mij nog altijd minder geld uitgeven, maar in de plannen van Bos kan ik nergens vinden dat hij dat gaat doen.
Ombuigingen is een beter woord. Maar hoe je het ook noemt, in feite is het hetzelfde als de andere partijen doen. Je haalt op de ene plek een zakje geld weg (bezuinigingen), en legt dat op een andere plek weer terug (nieuw beleid).
pi_41467319
quote:
Op zondag 3 september 2006 18:20 schreef nikk het volgende:

Het beperken van de hypotheekrenteaftrek tot het tarief van maximaal 42 procent moet 0,2 miljard opleveren. Voor milieubelastingen wordt 1,3 miljard ingeboekt.

Dacht dat een klein percentage aan rijken een heel erg groot deel van de totale HRA opslokten? Blijkt ook gelul te zijn dus?
Het is natuurlijk maar een verlaging van tien procent. Daarnaast geldt de maatregel niet voor bestaande gevallen.
pi_41471105
Het aanpakken van tarieven van specialisten en winsten van de farmaceutische industrie en ondertussen wel de lerarensalarissen verhogen
pi_41473074
quote:
Op zondag 3 september 2006 23:09 schreef Kozzmic het volgende:

[..]

Ombuigingen is een beter woord. Maar hoe je het ook noemt, in feite is het hetzelfde als de andere partijen doen. Je haalt op de ene plek een zakje geld weg (bezuinigingen), en legt dat op een andere plek weer terug (nieuw beleid).
Ombuiging is inderdaad een beter woord. Het is me dan ook een raadsel waarom ze de burger voorliegen.
Good intentions and tender feelings may do credit to those who possess them, but they often lead to ineffective — or positively destructive — policies ... Kevin D. Williamson
pi_41473155
quote:
Op zondag 3 september 2006 17:06 schreef McCarthy het volgende:
Het PvdA dogma: met meer geld denken we alle problemen op te lossen

Meer geld leidt tot meer overheid. Niet tot een betere overheid. Rot toch op PvdA.

Hoe dat met die lastenverlaging zit is mij onduidelijk. Wordt het een korting op de belasting of moeten we weer bij de fiscus gaan bedelen of we geld terug krijgen. Een wezenlijk verschil.
Het artikel schreeuwt over bezuinigingen, er worden ombuigingen bedoeld en jij ziet in dat artikel dat er MEER geld richting overheid gaat?

Je zit echt vast in dat denken dat links alleen maar met geld strooit, he?

Dit programma ziet er een stuk meer solide uit dan dat van de VVD, dat vooral de rijken flink wil spekken. Het CDA kritiek dat er "Voor sinterklaas gespeeld" zou worden, slaat al helemaal nergens op, de PvdA geeft immers niet meer geld uit. Verder doet het CDA in hun program precies hetzelfde, alleen dan voor hun belangrijke stokpaardjes

Go PvdA! Je laat zien geleerd te hebben van het verleden en geen geld meer over de balk te smijten
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')