BOERUHHHquote:Op zaterdag 2 september 2006 17:31 schreef DiegoArmandoMaradon... het volgende:
Wat een kut slogan
Wat een onzin.quote:Op zaterdag 2 september 2006 17:23 schreef Hells_Angel het volgende:
NAC gaat waarschijnlijk degraderen dit jaar...
Hoe denken jullie NACfans daarover, realistisch gezien?
Dat klinktquote:
Dat begrijp ik ook wel, en de komende 3 wedstrijden worden ook niet fijn waarschijnlijk.quote:Op zaterdag 2 september 2006 17:30 schreef Superheld het volgende:
Dat het nog veel te vroeg is om dat te zeggen misschien?
Nog 32 wedstrijden te gaan en tegen 2 van de beste clubs in Nederland verloren.
OP!plaatje mag wel weer een keer vervangen worden.![]()
ik verwacht met de aankopen die NAC nu heeft gedaan dat ze 11e eindigen,en 1/8 finale Amstelcup. Ben alleen bang dat we weer van die klote uitwestr zijn.quote:Op zaterdag 2 september 2006 17:30 schreef Superheld het volgende:
Dat het nog veel te vroeg is om dat te zeggen misschien?
Nog 32 wedstrijden te gaan en tegen 2 van de beste clubs in Nederland verloren.
Ja, gezellig. Speculeren dat we degraderenquote:Op zaterdag 2 september 2006 18:20 schreef Hells_Angel het volgende:
Maar gezien vorig jaar zeg maar, je kan altijd speculeren natuurlijk.
Je meent hetquote:Op dinsdag 5 september 2006 22:01 schreef Zjakkie het volgende:
Aan Schollen zal het dit jaar niet liggen!
Alleen nu weer gezeik met Diba,is net het probleem Leonardo opgelost krijgen we dit weer.quote:Op dinsdag 5 september 2006 22:01 schreef Zjakkie het volgende:
Aan Schollen zal het dit jaar niet liggen! Met Diba en Leonardo heb je genoeg potentie voorin, jammer dat Ernie ze schorst.
idd anders staan we na zondag nog steeds onderaan.quote:Op woensdag 6 september 2006 22:57 schreef Zjakkie het volgende:
Ik ben het wel met Derksen eens voor een keertje. Je moet je beste spelers niet schorsen.
Geef hem dan een geldboete ofzoquote:Op donderdag 7 september 2006 10:40 schreef Ritchie het volgende:
Dan moet die beste speler niet weglopen op een training.
Dan stel je je zelf niet professioneel op tegen over je club.quote:Op donderdag 7 september 2006 10:40 schreef Ritchie het volgende:
Dan moet die beste speler niet weglopen op een training.
heeft hij gezien bij van basten; de lastige jongetjes weg doen.quote:Op donderdag 7 september 2006 12:36 schreef BobbyHill het volgende:
Ik heb niet echt een hoge pet op af van Ernie Brandts, maar zichzelf overschattende kut-egootjes als Diba en Leonardo zorgen bij iedere trainer wel voor ruzie.
http://www.combilozen.nl/breda/images/chrisnijnatten.htmlquote:Onderstaande tekst komt van de hand van Chris van Nijnatten. Voor het boek "50 jaar betaald voetbal" schreef hij een stuk over NAC, Rat Verlegh en Breda. Met zijn toestemming hebben wij zijn gehele artikel hieronder geplaatst.
Door: Chris van Nijnatten
De eerste wedstrijd uit de geschiedenis van NAC verloren de Bredanaars. Het was een vriendschappelijke wedstrijd in Middelburg. Op 6 oktober 1912 versloeg Zeelandia daar de net opgerichte fusieclub met 4-1. Waren de voetbalclubs Nooit Ophouden Altijd Doorgaan (1894) en Aangenaam Door Vermaak En Nuttig Door Ontspanning (1904) dáár nou voor samen gegaan? Ach, winnen deed men graag, bij NAC. Maar het had niet de eerste prioriteit. Bij de start van de eredivisie ging het niet veel anders. NAC begon, uit tegen Ajax, en verloor; met 1-0. Het is niet reëel om een verband te zoeken tussen beide wedstrijden. Dat verband is er immers niet. Bovendien was het in 1956 net als in 2004 voor NAC geen schande om in Amsterdam van Ajax te verliezen. Bij NAC gaat het al bijna honderd jaar niet in de eerste plaats om winnen.
De club NAC is een heel andere dan alle overige profclubs in Nederland. Dat vindt iedere supporter van zijn eigen club, maar in het geval van NAC is het ook écht zo. Maar hoe toon je zoiets aan? Je weet het pas echt als je tientallen seizoenen lang de club in al zijn bewegingen gevolgd hebt. Maar het is ook op afstand wel enigszins vast te stellen. Vooral geografisch gezien móest NAC haast wel een buitenbeentje worden. Breda, het zal niemand ontgaan zijn, ligt in Noord Brabant, maar is de minst Brabantse stad van alle stedelijke agglomeraties in die provincie. Daar liepen van oudsher alle verbindingswegen van west naar oost en omgekeerd. Slechts één liep er in het verleden van noord naar zuid, van Holland naar Antwerpen, en precies in het midden daarvan, ligt Breda. Het was bovendien een garnizoensstad, waardoor die plaats al vrij vroeg een licht exotisch karakter had. Het voelt er, aangewakkerd door heel veel horeca Vlaams, Rotterdams en Brabants tegelijk aan, dat bij elkaar bepaalde de sfeer van de stad Breda en eigenlijk is dat nóg wel zo. En precies die ziel van de stad Breda vind je terug in het DNA van NAC.
NAC Supporters goin' wild aan de Beatrixstraat
In de jaren tachtig zong een kerel op de overdekte staantribune van het oude NAC-stadion, aan de Beatrixstraat, altijd dat NAC de koning was. Ik zong het lied uit volle borst mee, net als iedereen om me heen. Maar ik heb me later in opdracht van de plaatselijke krant, het dagblad De Stem, wel eens afgevraagd of NAC wel een koning kon zijn en wat daar dan wel mee bedoeld werd. We stonden daar vroeger niet bij stil, omdat het gevoel goed was, concludeerde ik. Het gevoel dat NAC iets onmetelijks was, iets Bredaas en iets ongelooflijk moois en warms, zelfs zo mooi en warm dat je er letterlijk voor ten strijde wilde trekken, als de koning dat nodig had. Bij NAC is iedereen gelijk en vooral heel erg Bredaas. Een stam zonder opperhoofd, maar wel met een koning en die koning, dat waren we eigenlijk zelf, zoals wij zelf ook NAC waren en zijn.
Aan een stad kun je verslingerd raken, gewoon, door er geboren te worden. Maar ook door de sfeer, door architectonische extremiteiten, door je vrienden die er wonen, door een paar goede cafés. De contouren van zo’n stad doen een mens gloeien als-ie er terugkeert na een lange vakantie of na slechts één dag elders hard werken. De ziel van zo’n stad geeft zich maar op een paar plaatsen bloot en doet dat zéker in het plaatselijke voetbalstadion.
Klik hier om de foto te vergroten
Veel volk
In NAC balt zich alles samen wat de Bredanaars aan hun stad bindt. Het is de trots die je in je gewone bestaan hebt leren te verstoppen. Het is een uit een diep en ver verleden stammend eergevoel, dat in deze tijd niet overal meer op prijs gesteld wordt. Dat chauvinisme wordt schaamteloos getoond aan iedereen die er bij wil zijn in het stadion dat steeds naar een andere sponsor vernoemd wordt, maar dat door de echte supporter Rat Verlegh-stadion genoemd wordt. In deze van lelijke maar wel voetbal ademende tempel winnen ze hun veldslagen, beramen ze veldtochten naar elders. Hier zingen ze van de paarse heide en van het eten van papegaai. Daar wordt gejuicht en gehuild om doelpunten. Daar is de betovering van geel en zwart het heftigst. Buiten het stadion is alles en iedereen hetzelfde. Steeds minder reservaten openen hun poorten om er het geloof in kleinschalig chauvinisme te komen belijden. Maar bij NAC kan het nog. Zo voelt de achterban van NAC het in ieder geval, denk ik. Ik denk het te weten omdat ik er deel van uitmaak. Natuurlijk lijkt het kinderachtig en zelfs irritant, dat er bij NAC geen deuntjes zijn na een doelpunt, dat er geen trommels in de eigen vakken klinken, dat er nooit de standaard liedjes gezongen worden. Het lijkt op aanstellerij, maar het is juist een heel pure opvatting. Een aanhanger van NAC wil dat zijn club op niets lijkt.
De meeste andere betaald voetbalclubs wensen zich op sportief gebied te onderscheiden. Dat willen door de jaren heen, het zal nooit veranderen, de technisch verantwoordelijken van NAC ook. Maar winnen is daar slechts een niet onbelangrijke bijzaak. Sla er de geschiedenis van NAC op na. Er zit voetbaltechnisch gezien weinig heroïsch in. In 1921 werd de club landskampioen, in 1973 werd de KNVB-beker gewonnen en dat is het dan wel zo’n beetje. De geschiedenis van de club wordt veel meer bepaald door twee fenomenen; het Avondje NAC en Rat Verlegh. Daarin vindt de aanhanger van NAC alles wat hij wil zien in zijn club. Met die conclusie worden grote namen als Peter van der Merwe, Norbert Pogrzeba, Ad Brouwers, Pierre van Hooijdonk, Tim Meeùs, Frans Bouwmeester, Bob Latchford, Kees Rijvers, Kees Kuys, Daan Schrijvers, Ton Lokhoff of Gabor Babos niet te kort gedaan. Zij allen genoten immers het voorrecht hoofdrollen te hebben gespeeld in een verschijnsel dat vanaf 1912 Breda en omgeving boeit. En dat verschijnsel is vormgegeven door Rat Verlegh en uiteindelijk rijp gemaakt voor nieuwe tijden door het Avondje NAC.
Klik hier om de foto te vergroten
Het Ploegske
Rat Verlegh werd geboren in 1896 en stierf in 1960 de verdrinkingsdood langs de A-16 in een plas ter hoogte van Prinsenbeek. Hij raakte op 12 maart met zijn auto te water, pas twee dagen later werd hij gevonden. De fotograaf Hans Chabot legde het moment waarop de auto boven water getrokken werd vast. ,,Ik zag hem liggen, zijn voeten zaten tegen de voorruit aan gedrukt’’, vertelde Chabot. Breda was in rouw na het overlijden van Verlegh. In de dagen dat hij kwijt was, bleek het eerste elftal van NAC danig van slag. De thuiswedstrijd tegen Sportclub Enschede ging met 1-2 verloren. En dat verlies was raar, want NAC had uit in Enschede gewonnen en zou aan het eind van dat seizoen als vijfde eindigen in de eredivisie, achter Ajax, Feyenoord, PSV en DOS. Het effect van Verleghs verdwijning is dus zichtbaar in de statistieken van de club.
De invloed van Rat Verlegh, eigenlijk heette hij Antoon, op NAC is immens groot geweest en doet zich tot op de dag van vandaag voelen. Zo is de in Breda en omstreken zeer populaire supporterssite www.derat.nl vernoemd naar deze grote clubman. Op die site wordt Verlegh op bijzondere wijze onder de aandacht gebracht. Het is een eerbetoon van jonge supporters aan de man die veel te lang een vergeten held was.
Klik hier om de foto te vergroten
Rat Verlegh gehuldigd bij zijn afscheid (foto gejat gekregen van De Rat.nl)
Verlegh werd onmiddellijk na de oprichting van de club lid. Vrij snel haalde hij het Nederlands elftal en onder zijn impulsen behaalde NAC de eerste en tot nu toe enige landstitel. Precieze cijfers zijn door de clubhistorici niet meer te achterhalen, maar Verlegh speelde tenminste 295 wedstrijden in het geel en zwart en maakte daarin 125 doelpunten. Rat Verlegh speelde op alle posities, maar in zijn acht interlands werd hij slechts benut als rechtshalf en rechtsbinnen. Hij nam op een wat merkwaardige manier afscheid van Oranje. Op 22 april 1928 stond hij opgesteld voor de thuiswedstrijd tegen Denemarken, maar kort voor het begin van de interland keurde een arts hem af. Dat mysterie is verder nooit uit de doeken gedaan, een negende interland zou Verlegh nooit meer spelen. Zes jaar later stopte Verlegh met voetballen. Daarna vervulde hij diverse bestuursfuncties bij NAC - hij schopte het tot erevoorzitter - en binnen de nationale voetbalbond. Hij was zelfs lid van de keuzecommissie waarin de opstelling van het Nederlands elftal bepaald werd.
Bij NAC zat hij in een gelijksoortige commissie en stond hij ook jaren lang als trainer op het veld. Verlegh deed alles graag in de praktijk voor en hield van aanvallend, dominant en attractief voetbal. Dat gevoegd bij zijn beslissing om permanent een ‘mental coach’ bij NAC (we hebben het hier over de periode ‘34/’45!) in de technische staf aanwezig te hebben, voedt de gedachte dat bondscoach Marco van Basten een gereïncarneerde Rat Verlegh is. Maar dat gaat wellicht wat te ver.
Verlegh was in verenigingsblad De NAC-Klok ook een echte opinion-leader. In grote gezelschappen sprak hij moeilijk, op papier was hij voor die tijd geniaal. Het blad werd in de Nederlandse voetbalwereld tamelijk serieus genomen. De communicatiemiddelen van nu moesten toen vrijwel allemaal nog uitgevonden worden. Verlegh was in feite een voorloper van alle analytici die momenteel het voetbal beoordelen. Had hij nu geleefd, dan was hij waarschijnlijk Willem van Hanegem geweest. Hij werd ook vaak geciteerd. Met name de legendarische sportjournalist ir. A. van Emmenes refereerde vaak aan de technische epistels van Verlegh. Zowel als voetballer als daarna als trainer en bestuurder legde Verlegh de basis voor wat NAC nu is. Vanuit Bredaas perspectief is hij daarom groter dan Johan Cruijff of Abe Lenstra. Hij goot het fundament voor het lievelingsvoetbal van de gemiddelde supporter van NAC door de jaren heen; technisch geschoold, gecombineerd met heel veel strijdlust. Verlegh is een mythische figuur geworden in de geschiedenis van NAC en het is daarom jammer dat het stadion van de club niet naar hem vernoemd is.
Avondje NAC
In die zin zal het andere fenomeen binnen NAC nooit een concurrent kunnen zijn van Rat Verlegh. Het betreft hier namelijk het even ongrijpbare als onweerstaanbare Avondje NAC. Het volgende is echt waar: Johan Cruijff hield eens een verhaal over wat er allemaal los komt in stadion Camp Nou bij de jaarlijkse competitiewedstrijd tussen FC Barcelona en Real Madrid. Hij trok de vergelijking met een Avondje NAC. Zou een ander het zo gedaan hebben, dan was die er zijn leven lang om uitgelachen. Maar het was Johan Cruijff die het te berde bracht. Hij overdreef een tikje, maar was kennelijk zijn klassieken niet vergeten. Het Avondje NAC is onderdeel gaan uitmaken van het algemene bewustzijn in het Nederlandse voetbal.
Heel mooi en tevens typisch Bredaas is het feit dat dat Avondje volledig toevallig is ontstaan. Er was totaal niet over nagedacht. Het ontstond gewoon. Het voor NAC achteraf bezien zeer bepalende moment voltrok zich op 27 december 1975. Toen deed de toenmalige trainer Bob Maaskant voor de vriendschappelijke wedstrijd tegen Fortuna Düsseldorf letterlijk en figuurlijk het licht aan bij NAC. Onder zijn bewind verrezen er lichtmasten en kon NAC ’s avonds lichtwedstrijden spelen, als dat nodig was. Bob bedacht dat dat áltijd nodig zou zijn, want hij had een hekel aan overdag voetballen. Een fenomeen was geboren. Vrijwel geen club speelde toen standaard zijn wedstrijden op zaterdagavond. Lichtwedstrijden waren voor Europees voetbal. Daarvan had NAC er op dat moment precies drie thuisduels opzitten. Floriana uit Malta en Cardiff City ontving NAC in Eindhoven, tegen FC Magdeburg gold de Kuip als thuishaven. Pas 28 jaar later mocht NAC weer eens Europees spelen; Newcastle United kwam op bezoek. Het zal duidelijk zijn dat een niet zo pretentieuze club als NAC geen lichtmasten had aangeschaft voor alleen de buitenlandse, doordeweekse confrontaties.
Maaskant weet nog dat een spontane combinatie van factoren het Avondje maakten tot wat het in de herinnering van velen was en eigenlijk nog steeds moet zijn. ,,Je moet dan terugdenken aan het oude stadion. Zo had je er wel meer in Nederland, maar wij speelden plotseling ’s avonds in zo’n klein stadion. Er waren wel meer clubs met lichtinstallaties, maar die stadions waren groter, beter. Met die bomen om de tribunes heen, de invallende duisternis, de enorme herrie van de toeschouwers die dicht op het veld zaten. Geweldig. Het voetbal leek gewoon beter en sneller bij kunstlicht. Daar geloof ik nog steeds in. Sommige voetballers presteren ook beter in avondwedstrijden.
Klik hier om de foto te vergroten
Fragment NAC - FC Twente
,,Ik speelde met drie bewegende spitsen, die mochten overal van me lopen; Tom Smits vanaf links, Jan Groeneweg in het centrum en de weergaloze Addy Brouwers vanaf rechts. Maar we hadden ook gasten die niet goed konden voetballen, Piet Kamps bijvoorbeeld, maar die zorgden dan weer voor het krachtvoetbal. Iedereen werd ondersteboven gespeeld. Vlak voor we het veld opgingen, moest ik er een hoop tot kalmte manen in de kleedkamer. Ze schuurden hun noppen scherp aan het beton. Het was allemaal niet zo mooi wat we lieten zien. Maar het sprak in Breda wel aan.
,,We wonnen bijna alles thuis en meestal gebeurde dat pas in de laatste minuten. Het publiek ging met die kick in het lijf weer weg, de stad in, de kroegen in. Ik durf te beweren dat in die tijd NAC niet alleen groeide, dat gold ook voor de plaatselijke horeca. Wij verschaften veel mannen, jong en oud, het perfecte alibi om een keer in de veertien dagen op zaterdagavond het huis te ontvluchten en een beetje de bloemen buiten te zetten. Als NAC speelde, was het altijd drukker op de Havermarkt.’’
De toenmalige secretaris van NAC, Eugène Lemmens, had destijds ook een functie in het bestuur van de FBO, de werkgeversorganisatie van het betaalde voetbal. Daarin hadden ze het ook medio jaren zeventig al wel eens over marketing, hoewel daar bij de clubs niemand al echt naar wilde luisteren. Hij bedacht de slogan ‘Een Avondje NAC? Ja gezellig’, een simpele variant op een bestaande kreet uit de reclamewereld van die tijd. ,,Ik had niet het idee dat ik een vondst had gedaan. Maar het klopte ineens gewoon allemaal. Jonge mannen en in mindere mate vrouwen kwamen op zaterdagavond naar ons. Alsof ze er al die tijd op hadden zitten wachten. Misschien was zondagmiddagvoetbal in Bredase ogen wel te duf en moest het voetbal van NAC gekoppeld worden aan uitgaan en aan feesten. Wie had dat kunnen denken? Op een dag vlogen we in een sportvliegtuigje met een ingehuurde piloot naar een dorpje onder Parijs. Daar wisten we dat er vier van die gekke ronde lichtmasten te koop lagen. We gingen er heen, lieten de boel overkomen, zetten die handel rechtop en zie daar: het Avondje NAC.’’
En plotseling was het fenomeen dus daar. Wat Rat Verlegh als eerste had geformuleerd, dat bouwde Maaskant uit en daar voegde Lemmens het horecagevoel aan toe. Op die manier ontstond een eigenwijze, afwijkende club. Of liever; een eigenwijze, afwijkende gemeenschap. Want beoordeel NAC puur op de statistieken en er rijst het beeld van een club van dertien in een dozijn. Maar NAC is meer dan alleen die voetbalclub. Zoals iedere voetbalclub meer is dan alleen een voetbalclub. NAC is een gemeenschap van regionalen, permanent in beweging, zelfrespect bouwend en soms afbrekend, een bak vol emoties, vanwege de stabiele combinatie van feesten, voetballen, zingen, drank en rumoer precies passend in de regio waar aan NAC zo veel belang gehecht wordt. En daarom dus anders dan de anderen, heel anders zelfs.
quote:Op woensdag 13 september 2006 22:02 schreef Elvislives het volgende:
Ik drink mijn bier tegenwoordig uit een Rat Verlegh glas, gratis bij de appie op de Ginnekenweg!
Ik blijf een geel-zwarte natuurlijk...
Er is vrije verkoop voor NAC fans bij het uitvak van het Gelredome. Dus de meeste Naccers zullen hun kaartje daar pas kopen.quote:Op donderdag 14 september 2006 16:43 schreef vitessezuid113 het volgende:
[..]
hebben ze die dingen ook in Arnhem
is het uitvak al uitverkocht voor Zaterdag al uitverkocht ?
het zal wel aardig volzitten schat ik zou , komt de sfeer ten goedequote:Op donderdag 14 september 2006 16:44 schreef Thieske het volgende:
[..]
Er is vrije verkoop voor NAC fans bij het uitvak van het Gelredome. Dus de meeste Naccers zullen hun kaartje daar pas kopen.
Er zijn al 600 kaarten in de voorverkoop verkocht. Maar dat zullen er nog wel een heel stel meer worden vermoed ik.quote:Op donderdag 14 september 2006 16:45 schreef vitessezuid113 het volgende:
[..]
het zal wel aardig volzitten schat ik zou , komt de sfeer ten goede![]()
Nee, ik studeer in Breda en daar woont mijn kamer ookquote:Op donderdag 14 september 2006 16:43 schreef vitessezuid113 het volgende:
[..]
hebben ze die dingen ook in Arnhem
is het uitvak al uitverkocht voor Zaterdag al uitverkocht ?
Als het goed is zit er een aparte kassa bij het uitvak.quote:Op donderdag 14 september 2006 18:12 schreef Elvislives het volgende:
[..]
Nee, ik studeer in Breda en daar woont mijn kamer ook
Moeten de NAC-fans zaterdag gewoon hun kaartje bij de hoofdingang kopen, tussen de Vitesse-supporters? OOOH behave!
Tja.. discriminatie geldt niet als het om voetbalsupporters gaat he...quote:Op donderdag 14 september 2006 18:19 schreef Elvislives het volgende:
moest je je paspoort meenemen, stond er Breda als geboorteplaats in, kwam je er niet in
oke dan is het goedquote:Op donderdag 14 september 2006 20:34 schreef Elvislives het volgende:
Nee, ik heb gewoon seizoenskaart voor Zuid hoor, ik vind Breda een leuke stad en NAC een leuke club, maar Vitesse blijft verreweg nummer 1 hoor
Overigens: als je je OV liet zien bij die wedstrijd in Tilburg, dan mocht je ook gewoon doorlopen, ook al staat daar geen plaatsnaam op. Studenten rellen gewoon niet!
Doe ze de groeten van mequote:Op donderdag 14 september 2006 20:43 schreef Ritchie het volgende:
Elvislives, pak zaterdag zo rond 3 of 4 uur niet de trein, het zit dan geloof ik vol met NACers
Tegen Ajax was het best goed, tegen Ado op zich ook wel.quote:Op donderdag 14 september 2006 20:53 schreef Superheld het volgende:
Nou, toch echt veel bier.
En voor de rest? Ik zou het echt niet weten, zou eigenlijk niet weten hoe sterk of zwak NAC nou eigenlijk is..
We zullen daar lekker de toerist uit komen hangenquote:Op donderdag 14 september 2006 21:04 schreef Elvislives het volgende:
Ik denk 3-1 voor jullie of ons. En voor het bier: Jupiler in café De Schoof op de Korenmarkt (tevens hangen daar mooie Vitesse-shirt, maar je kan dr veilig zitten)
quote:Ollie
En dan heb ik nog een anekdote van bij het stadion van Wageningen een krielhaan pikken (omdat-ie voornamelijk geel/zwart was, "Die moet het veld op!), die meenemen in je pilotenjasje, mee overgooien in de bus naar de stad (natuurlijk waren we veel te vroeg), met die hele groep door de woute opgepakt worde, samen in grote openluchtcel gestopt worden, en na enig verhoor met de ME bus weer teruggebracht naar het stadion, volgens mij nog op tijd voor de wedstrijd. We zijn volgens mij zeker 5 keer gefouilleerd, 1 keer kneep een wout in het beestje dat dus begon te "kermen". "Wasda?" vroegtie, en het antwoord was "Oh da''s me kip...."
Het beest heeft het dus gehaald tot in het vak, waarna 1 van ons opnieuw werd gearresteerd omdat hij probeerde hem van het hek af het veld op te duwen.
Gelachen? Dachtutwel !!
stuur je ook nog een mooi kaartje naar het thuisfrontquote:Op donderdag 14 september 2006 21:11 schreef Ritchie het volgende:
[..]
We zullen daar lekker de toerist uit komen hangen![]()
Niet eens van combilozen.nl?quote:Op donderdag 14 september 2006 21:20 schreef Superheld het volgende:
Ik zie wel waar ik terrecht kom![]()
[..]
![]()
![]()
Quote van nacforum.nl
Klopt, ik zat ertussen en er was geen aggressieve sfeer, de politie stuurde ze alleen regelrecht de handen van een Vitesse-groepje in.quote:Op zondag 17 september 2006 01:50 schreef Helsie het volgende:
Wat een dag... De mensen die met de trein waren en die met de auto waren en de stad in gingen, zijn zwaar onterecht door de politie busen in geslagen om naar het stadion vervoerd te worden (gewoon vragen en fatsoenlijk contact leggen is ook zooo moeilijk), maar een heerlijke onterechte overwinning in de blessuretijd.
Wel een leuke club om eens te gaan kijken op zich hoor. Maar vanuit Breda wel een eindje rijden.quote:Op zondag 17 september 2006 11:00 schreef Helsie het volgende:
Ik ook niet. Echt zwaar schijt aan wedstrijden doordeweeks...
Zat jij ook bij Café Rubens/De Gele Rijder?quote:Op maandag 18 september 2006 10:16 schreef Ritchie het volgende:
Wat een zooi was het zaterdag zeg..
we zaten gewoon lekker op een terrasje, beetje bier te drinken enzo.
Worden we in ineens richting een busje gedwongen.
En die snuggere wouten daar in Arnhem sturen ons dan langs een Vitesse cafe... gek he dat het dan knokken wordt.
Eenmaal aangekomen bij het stadion moeten we 1 voor 1 de bus uit, moeten we onze identiteitsbewijs laten zien en worden er foto's van gemaakt.
Die shit is allemaal doorgestuurd naar de wouten van Breda, benieuwd of dit nog een staartje gaat krijgen.
Een ander die met ons meewas is teruggestuurd naar Breda, omdat ie geen kaartje had.
Nee gek he, als het vrije verkoop is...
Een voordeel was dat er 2 van NAC bij ons zaten, dus die kunnen mooi verslag doen.
Al met al, wat een leuke dag had moeten worden is flink verneukt.
Dan maakt dat schitterende doelpunt van Mike het wel een beetje goed.
zag hem nog zwaaien naar de bus van Nac , maar ja je hebt gelijk hij zit al weer een paar jaar bij Feyenoordquote:Op dinsdag 19 september 2006 17:39 schreef methodmich het volgende:
Kan je dat niet beter in het Feyenoord-topic vragen??
Ik ben echt 'geschrokken' van het niveau van NAC, die vielen mij erg tegen.quote:Op woensdag 20 september 2006 16:08 schreef methodmich het volgende:
NAC de Vogels vleugellam gemaakt? Op zich niet al te dik, 2-4. Geen NAC-mannen van hier geweest toch? F1Bas was er volgens mij, maar da's een Rooie Vogel.
Whehehe, hoe was dat?quote:Op vrijdag 22 september 2006 07:54 schreef Superheld het volgende:
FC Vinkenslag
Geinig.quote:
Van combilozen.nl:quote:
quote:Schrijver: Cheerio
Wedstrijd: Vinkenslag – NAC 0-6
Datum: 6 augustus 2005
Tijd aankomst: 16:00
Kamp: Vinkenslag
Stad: Maastricht. Mag duidelijk zijn dat we eerst nog even het Vrijthof hebben aangedaan voordat we naar het kamp gingen. Wat opvalt is dat alles in Maastricht op het gemakse gaat, lekker rustig aan, je waant je er in Frankrijk. Komt ook doordat je er geen zak van verstaat daar, magoed wij kunnen ook Frans…, alore enzo!
Stadion: Het veld met daarnaast een kleine tribune ligt tussen de woonwagens, wel ergens aan het begin van het kamp. Een oefenveld is er ook maar dat was niet veel. Verder een huge kantine en voor de gelegenheid buiten ook een tap, al waren er iets te weinig glazen op voorraad. Mooi van de hele accommodatie is dat de kantine pal tegen een ´kerk´ aan staat! Zowel in de kantine als in de kerk rook het overigens niet naar wiet.
Verslag: Daar we het wat cru vonden om met de trein naar een kamp te gaan gingen we maar met de rode bolide van Stoep. Bovendien was er sinds lange tijd weer eens een camera aanwezig en zie hier: het eerste verslag van het seizoen. De oefenreeks was weer als vanouds, dwz veel bier en weinig voetbal. Maar vandaag ging het schijnbaar ergens om, en nog wel tegen Vinkenslag, een prachtloting! Na een lange vakantierit rechtstreeks naar Maastricht centrum lag een parkeerplaats ons met open armen te verwelkomen. Een onverstaanbare franstalige Belse vond echter dat zij recht had op de plek. Na een finke dot gas en een paar keer ´alore´ en teksten als ´parlez non francais´ geroepen te hebben zag ze in dat we dus niet meer aan de kant gingen en konden wij ook verder. Gedoe met de asociale fransen altijd! Praat normaal, doen wij ook!
Op naar het Vrijthof, wat door een beetje combilozen ondertussen gemakkelijk te vinden is. En anders kan je gewoon de bordjes volgen, iets wat ze in Zevenbergen niet echt begrijpen omdat ze daar geen bordjes nodig hebben met dat ene plein van ze. Maar niks negatiefs over Zevenbergen want ze waren dit keer in de meerderheid. Afin, Maastricht en het Vrijthof zien er goed uit, mooie terrasjes en serveersters die direct hun telefoonnummer op het bierfiltertje zetten. Maar kampvolk is natuurlijk altijd veel charmanter, dus wij naar Vinkenslag. ´Afslag 56 vanaf de A2, kan niet missen, je ziet het liggen´ kregen we door en dat was niet gelogen. Vanaf de A2 zie je opeens wat loodsen, een autosloperij e.d. en inderdaad, afslag 56. De auto moest ergens, op eigen risico, op een afstandse plek geparkeerd worden waarna, wederom op eigen risico, het kamp betreden kan worden. Er liep al aardig wat volk rond, met te veel paraplu´s… Na een aantal karakteristieke woonwagens gepasseerd te hebben lag daar opeens het veld met de autobanden en bumpers tegen de hekken, typisch. Na binnenkomst een te grote kantine en een mooie Duitse bierkar. De sfeer op het kamp verder was prima, van enige vijandelijkheid of iets was geen sprake of we verstonden het gewoon niet, kan ook. Maar het kwam in ieder geval zeer relaxed over en vooral het bloemetjes wc-papier gaf je toch een heel veilig gevoel. Het was behoorlijk druk op het kamp met vooral mensen van Vinkenslag, het NAC gehalte viel wat tegen. Erger was echter dat je geen glazen mee het veld op mocht nemen wat inhield dat ik na de 0-2 geen wedstrijd meer gezien heb. Later is er nog 4 keer gescoord, wat duidt op een gemakkelijke overwinning. Paar bier later weer met de rode bolide, mét radio, richting Breda alwaar het licht rond een uurtje of 5 werd uitgedaan na te veel bier waardoor het SBL voetbaltoernooi helaas geskipt moest worden.
Combilozen nog kaarten nodig.quote:KAARTVERKOOP FEYENOORD - NAC BREDA VERSOEPELD
Seizoenkaarthouders hebben nu de mogelijkheid om één kaart extra aan te schaffen voor de competitiewedstrijd Feyenoord-NAC Breda van aanstaande zondag. Clubkaarthouders kunnen nu in totaal twee kaarten aanschaffen. In eerste instantie was er sprake van één op één verkoop, waardoor seizoenkaarthouders geen extra toegangsbewijs konden aanschaffen en clubkaarthouders slechts één kaart. Omdat de editie Feyenoord-NAC de afgelopen jaren zonder noemenswaardige problemen verliep, heeft Feyenoord van de gemeente Rotterdam toestemming gekregen om supporters in staat te stellen een kaart extra aan te schaffen.
Terwijl het voor ons dit is :quote:Omdat de editie Feyenoord-NAC de afgelopen jaren zonder noemenswaardige problemen verliep, heeft Feyenoord van de gemeente Rotterdam toestemming gekregen om supporters in staat te stellen een kaart extra aan te schaffen.
Bron BSideRats.nlquote:Feyenoord - NAC is ingeschaald als een risico C-wedstrijd (hoogste categorie). Dat houdt in dat er een verplichte buscombi is en dat NAC maar met 650 man mag komen. Feit is echter dat er maar 8 bussen mogen afreizen naar Rotterdam, wat neer komt op een capaciteit van slechts 400 supporters met normale bussen. De SV is inmiddels bezig om grotere bussen te regelen, waardoor er misschien 560 man mee kunnen.
Waar er de laatste jaren nog de optie was om bij een grote toeloop twee treinen te laten rijden, is dat nu zelfs ook geen optie. Volgens NAC.nl is dit onbespreekbaar vanwege de hoge kosten en het hoge risico. NAC zelf is net als ons ontevreden over de opstelling van de gemeente Rotterdam in deze zaak en heeft inmiddels een brief geschreven aan Burgemeester Opstelten.
Ik kan helaas niet, anders had ik hier graag gebruik van gemaaktquote:Op dinsdag 26 september 2006 11:54 schreef Cart_man het volgende:
Kreeg net dit mailtje van Feyenoord.
[..]
Combilozen nog kaarten nodig.![]()
quote:Op dinsdag 26 september 2006 14:20 schreef Cart_man het volgende:
De beste geuze(n?)naam voor feyenoord:
feyenooit
feyedingus
de nerds
schepenschrobbers
dordt-noord
"f" (onder het motto: je mag niet vloeken)
Laffe acties in het verleden ('93 een TRIBUNEVAK leegvegen omdat jullie te weinig kaarten hadden) o.a, rotterdammers omdat het een vervelend volkje is c.q zich zo gedraagt in Breda.quote:Op dinsdag 26 september 2006 16:09 schreef Cart_man het volgende:
Maar vertel nou eens, vanwaar de haat richting Rotterdam en de mooie club Feijenoord? Wij supporters van Feijenoord vragen ons dat regelmatig af?
Te weinig aandacht gehad tijdens de bekerwedstrijd vorig jaar?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |