![]()
Relic heeft wéér een WWII RTS gemaakt maar dit is er wel eentje die met kop en schouders boven de rest uitsteekt. In Company of Heroes volg je Able company op hun fictieve opmars door het Frankrijk van zomer 1944. Relic heeft gekozen voor de cinematische aanpak; af en toe heb je het idee dat je naar de game versie van Saving Private Ryan, Kelly's Heroes, of Band of Brothers zit te kijken.
![]()
De gameplay is bijzonder intuïtief. Linker muisknop selecteren, rechter muisknop om je units iets te laten; dit is geen RTS die eigenhandig het genre op zijn kop wil zetten. In de game moet je resource points veroveren. Dat zijn strategische punten op de map die je manpower, ammo of fuel points kunnen geven. Manpower is de voornaamste resource; daarmee bouw je units, gebouwen voor je basis en verdedigingswerken. Sommige units of upgrades kosten extra fuel points en de ammo points gebruik je voornamelijk voor extra abilities die je in de loop van de game krijgt.
![]()
De singleplayer is gescript en heeft CG en in-game cut scenes. Je kan een voorproefje ervan krijgen als je de
BETA demo speelt. Die bevat twee levels: de landing op Omaha en de verdediging van Carentan. Dat eerste level is meer een halve tutorial, maar het tweede is een spannende missie waarbij je je eerst moet ingraven en dan een grote Axis aanval moet tegenhouden. Turtle sweetness. De systeemeisen zijn nogal hoog voor deze demo (en verplicht; als je er niet aan voldoet, kan je 'em echt niet spelen), maar er komt binnenkort nog een geoptimaliseerde versie uit die voor veel meer mensen speelbaar is.
![]()
Company of Heroes blinkt vooral uit in de multiplayer. Ik heb eigenlijk nooit online RTS games gespeeld, maar sinds ik de MP beta heb gedownload, speel ik niks anders meer. Er zijn twee modes: Victory Points en Annihilation. In beide modes moet je resource points veroveren, maar in VP mode moet je ook nog strategische plekken vasthouden met een tickersysteem dat een beetje als de Battlefield serie werkt. Op dit moment loopt er een MP BETA. Die is een tijdje open geweest, alleen zijn de keys op, dus de BETA gaat door, maar je kan er niet meer aan meedoen.
![]()
Handige links:
De officiële siteHet officiële forumRelic NewsEnkele previewsCompany of Heroes komt eind september in Nederland uit.