abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  dinsdag 22 augustus 2006 @ 12:49:35 #1
122173 MMach
met Fok-pensioen
pi_41058556
Situatieschets op 10 augustus:
Mijn kleinste zus (19jaar, niet echt klein meer te noemen eigenlijk) gaat op reis (Portugal 8 dagen) met mijn broer. Ikzelf ga niet mee omdat de Mrs. niet mee kan en enkele andere redenen.
Nu had ik gezegd, mét getuige, dat als haar kamer leeg was tegen 10 augustus dat ik die dan zou opknappen. Opknappen, want het was een echte stal. Die kamer was 20 jaar geleden de enige kamer in heel het huis die mijn pa in orde had gemaakt. In die tijd hebben mijn 3 zussen de kamer kunnen omtoveren tot een regelrechte stal. Van het plafond durf ik geen likje nemen, het tapijt bestaat uit een uiteenvallende substantie en is doordrongen van vuiligheid (ik wil echt niet weten van wat). De vele posters die met weinig succes zijn opgehangen hebben talloze uitgelubberde gaten in de muren gecreëerd, kortom: een doorn in mijn oog naast de mooiere barkamer. Uiteraard moet zij wel alles betalen, maar in ruil daarvoor moet ze geen vinger uitsteken en kan ze lekker op vakantie.
De uitdaging is zeker niet de beginstaat, want die is veel minder erg dan de barkamer in het begin, maar de tijdsdruk. Ik heb welgeteld 7 dagen of zo om alles te doen (ik wil nog de laatste dag pukkelpop meepikken ook), zonder hulp want ik ben alleen thuis (voor de verandering ) en all mijn vrienden zijn aan het werken/op vakantie/2de zit. Dus, dat wordt een tandje bijsteken. Gelukkig is het weer zodanig slecht dat ik van ozon niets te vrezen heb en ik dus lekker kan doorwerken. Een goede test voor lichaam en geest.
Genoeg gezwans, foto's nu:
De stal 1 week geleden:

(het ziet er gewoon rommelig uit, maar de echte 'details' zijn niet te zien, zoals de kapotte muren)

Updates uit de vorige delen (Renovatie kamer zus, de marathon editie., Renovatie kamer zus, de marathon editie (deel 2), Renovatie kamer zus, de marathon editie (deel 3),Renovatie kamer zus, de marathon editie (deel 4),Renovatie kamer zus, de ontknoping (deel 5))
Bijna alle foto's in cronologische volgorde. Een lange TS dan wel:

Dag 1
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]





Dag 2

[afbeelding]
[afbeelding]



[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]



[afbeelding]

Dag 3

[afbeelding]
[afbeelding]



[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]



Dag 4

[afbeelding]
[afbeelding]



[afbeelding]
[afbeelding]



[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]

Dag 5

[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]



[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]



Dag 6

[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]



Dag 7



[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]



Dag 8



[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]









Af









De reactie
http://www.youtube.com/watch?v=HPaJDvPV_VA
met de transcriptie:
quote:
(ondertussen aan het bellen, dus het gemompel is privé )
-allee
-oooh, zo mooi! Tis al klaar?
-mjaah
-ooh zo schoon,e tis helemaal anders,en de grond ook al
-joaahh
-tis allemaal al klaar!
-jahaha
-ooh benoiiit
-let op voor de camera hier e
-amai, tis wel schoon e
-jah, euhm, wa gingek zeggen, aja, tplafond is gedaan,de muren ...
-tis helemaal anders
-...mompel...
-oe wat had gij gezegd dat het nog 2 weken werk was? Hebt ge nog geld moeten bijleggen?
-367¤ was het
-moede nog geld hebben?
-en nog even over de vloer, das nen vloer van meer dan 500¤ dus draag er zorg voor
-hoe komt dat?
-we hadden nog liggen van die vloerdelen, maar das dus nen vree duren vloer, dus let daar zeker mee op. Alle muren zijn allemaal geplamuurd en behangen tot een gat in de nacht. Allemaal geschilderd, de kast hier is leeg, allemaal voor u nu en de kast gaat terug open nu.
-waar zijn al die boeken naartoe?
-in de kelder
-de vloer is helemaal nieuw dus de plinten zijn ook anders en nieuw, dus alstublieft, let daar mee op he. En als ge iets wil ophangen, komt dat dan eerst aan mij vragen.
-ma al die...
-trouwens, het kass ement is ook nog niet af, das een idee van *censuur*. Langs den andere kant komt er ook eentje.
-oe , waarom?
-omdat dat dan meer symmetrisch is enneuuh...
-maar die kast, dan kan mijn dinges der niet meer tussen, mijn bureau
-dienen bureau ga ik naart stort doen ze
-nee! kheb wel nog dienen bureau nodig he
-Dorothée, ga gij in zo nen schonen kamer allemaal lelijke dingen terugzetten?
-Benoît, ik moet wel kunnen studeren toch?
-studeren? *gniffel*
-ja,eej, ik moet nog een jaar naart school
-allee dan latek em efkes staan
-ja
-[...]
-ma ge kunt uw bureau mss anders zetten
-nee da gaat niet, die kast is juust gepast dat er in gaat
-ma tgaat toch een bed weg
-en Sandrine dan?
-en uw bureau in 1 stuk met het kassement dan?
-nee, da ga nie Benoît
-ja da gaat wel, zeker as ge da bureau weglaat
-awel da moet terug want tzijn daar nog andere dingen in ook eh
-kunde die daar (in de lege boekenkast) niet in steken?
-nee da gaat niet
-btw, uw bureau is vol met verf en eeuh uw bureaustoel ook
-hoe komt dat?
-ah, omdat ik dat gebruikt heb om te verven
-[...]
-enneuh, tis een topic op het internet, over uw kamer, met de voor en na foto's
-neeeeh?
-jawel
-Ooaaah
-4 of 5 delen enal, met allemaal 10000 views enal
-ma allee jong, was da allemaal met u?
-da was hier wel zot eh, das van smorgens vroeg tot savonds laat he
-ma ge had gezegd dat het niet klaar ging zijn
-voor de lol he
-ooh, hoe komt dat de computer hier staat?
-...
In het totaalplaatje:



Timelapsjes
Deze filmpjes zijn gemaakt met een webcam die om de 10 seconden een foto neemt, dewelke dan aan 30 foto's per seconde worden afgespeeld. 1minuut is ongeveer 3uur in real time (is niet altijd zo). Op die manier is de evolutie sneller te zien dan de tergend trage realiteit. Heb je problemen met het beeld, dan moet je een DivX codec downloaden.
- Het verven van wat muren: http://media.putfile.com/CDMSoft
- Vloer uitbreken: http://media.putfile.com/Uitbreken
- Stuk vloer leggen: http://media.putfile.com/Vloerleggen
- Vloer deels: http://media.putfile.com/VloerDeels
- Kamer Af:http://www.youtube.com/watch?v=D4_9TWFGJPA

Hoofdpersonages

Dorothee, de zus.

uiteraard niet beschikbaar. Zij wist niet dat haar kamer al in zo'n vergevorderde staat was en was zich niet bewust van dit topic. Wat een soap.

MMach, de broer.

Die heeft precies niks beters te doen.

de.Mrs, de vriendin

De drijvende kracht achter MMach en bedenkster van goede ideeen zoals de omkasting van de verwarming. Hoewel ze bloedmooi is wenst ze anoniem te blijven, en dat houden we zo natuurlijk.


Psychologische oorlogvoering
Om ze toch wat aan te tonen dat de dingen niet altijd vanzelfsprekend aan te nemen zijn, en als subtiele straf voor de complete verwaarlozing van de enigste kamer die in orde was.
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]

De verwaarlozing inrichting



1 van de dure kasten is al zwaar beschadigd (door de zus):

een marmeren plaat ervan is gebroken

Dat is zo even omzeild:


Work in Progress
De omkasting van de radiator en zijn tweelingsbroertje langs de andere kant






Thanks to
All you people. De reacties hier geven zeker weten de moed om aan hoog tempo verder te doen.
De buren die van smorgens vroeg tot savonds laat de keiharde muziek en het gezaag en het geklop moeten uitstaan.
De achterbuur die al planken heeft helpen sleuren.
Ben B. die gezorgd heeft voor gratis en meer dan voldoende webruimte voor mij
De voituren, het VW T3 busje en de VW Golf variant, omdathet zo'n werkpaarden zijn.
  Redactie Frontpage / Spellchecker dinsdag 22 augustus 2006 @ 12:51:10 #2
13151 crew  Rewimo
Nederduitse/Mevrouw qltel
pi_41058609
En natuurlijk Superklusser MMach zelf, die ons van de straat houdt
Most people don't listen with the intention to understand, they listen with the intention to reply.
<a href="http://bijenzonderzorgen.nl/" target="_blank" rel="nofollow">http://bijenzonderzorgen.nl/</a> beslist geen BIJ-zaak!
  dinsdag 22 augustus 2006 @ 12:59:30 #3
122173 MMach
met Fok-pensioen
pi_41058893
Zo zijn de straten van NL ook wat veiliger

Om te antwoorden op de laatste vraag in het vorige topic:
Dit is de trendy thermostaat:

Ik heb die vroeger al eens opengevezen om het raderwerk van het klokje te olieën en ik heb er geen kwikschakelaar in gezien. Ik denk eerder een bimetaal of zo.
De verwarming is een van de weinige dingen die niet te lijden hebben gehad in dit huis dus de staat is wel zeer goed. Het merk van de verwarming zelf zou ik ook niet weten, dat moet ergens op de CV ketel zelf staan maar ik kan het niet direct vinden.
Vanwaar de intresse voor de verwarming als ik vragen mag?

[ Bericht 0% gewijzigd door MMach op 22-08-2006 13:04:53 ]
  dinsdag 22 augustus 2006 @ 13:41:10 #4
122173 MMach
met Fok-pensioen
pi_41060151

geplamuurd, geschuurd, afgewassen.
edit:
geprimerd, 1ste laag. Binnen en buitenkant geschilderd tegen het kromtrekken en het ontsnappen van formaldehyde (bij verhitting):


[ Bericht 51% gewijzigd door MMach op 22-08-2006 14:08:01 ]
  dinsdag 22 augustus 2006 @ 14:11:18 #5
62215 qu63
..de tijd drinkt..
pi_41061055
It's Time To Shine
[i]What would life be like without rhethorical questions?[/i]
pi_41061310
quote:
Hozo schahde? minimalisme of nieuwe zkelijkheid of de artdeco zijn ook strakkelijnen en zeer geaccepteerde stromingen! Niet alles hoeft gotisch, barok, rococo of renecsanse te zijn.
na 12 jaar kunst en vele detail te moeten tekenen is de overgang naar strakke lijnen moeilijk. Alles wat sierlijk, gedetailleerd en veel werk kost wordt als mooi bestempeld. Het is niet dat ik die kunststrommingen niet mooi vind (in tegendeel) maar mijn leerkrachten zouden dit niet graag lezen
pi_41062177
quote:
Op dinsdag 22 augustus 2006 12:59 schreef MMach het volgende:
Vanwaar de intresse voor de verwarming als ik vragen mag?
Door uw horrorverhaal over de staat van de nog niet gerenoveerde kamers was ik bang dat u op een bom woonde.
Hebben de leraren van de mrs wel eens van bauhaus en mies van der rohe gehoord?
pi_41062266
Geweldig echt
Ik wil ook zo'n broer
pi_41062361
tuurlijk ken ik bauhaus. Maar ik volg geen kunstrichting eh. Dus ik studeer niet over kunstenaars (wel achtergrondstudies bij stijlen enzo) maar ik deed 12 jaar kunstacademie na school. Maw zelf tekenen enzo.
  dinsdag 22 augustus 2006 @ 15:37:08 #10
16447 Chielus
Dial M for me.
pi_41063649
gij blijft goed bezig Mmach... Heb je al enig idee wat je hierna wil gaan doen (op klus gebied dan)
Save the cheerleader. Save the World.
Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today James Dean
  dinsdag 22 augustus 2006 @ 15:48:50 #11
122173 MMach
met Fok-pensioen
pi_41063938
Ja, dat weet ik al:
Cinemabed, dit project staat nog steeds on hold door de kamer van mn zus. Vanaf ik daarmee klaar ben ga ik verder met het bed.
pi_41064451
Hehe vind et wel super cool wat je gedaan hebt zeg!
Slapelopze nachten? Daar lig ik niet wakker van....
pi_41064936
trouwens heb jij nu nog steeds dat stinkend hemd aan ?
  dinsdag 22 augustus 2006 @ 17:19:41 #14
122173 MMach
met Fok-pensioen
pi_41066548
, ge bedoelt mijn pukkelpophemd? Nee dus, ik heb nu mijn stinkend bloot bovenlijf aan.
De things to do nog een keer in volgorde:
-de bovenkant van die radiatorombouw komt in satijnwitte lak
-de voorkant komt in dezelfde kleur als de blekere muren
-de plinten komen er nog rond ook in satijnwit of er komt een witte strook onderaan die even hoog is als de plinten normaalgezien.
pi_41066709
plinten !
is de vensterbank wit ? indien niet zou ik de bovenkant mss niet wit doen, en dezelfde kleur houden.
  dinsdag 22 augustus 2006 @ 17:33:05 #16
122173 MMach
met Fok-pensioen
pi_41066867
Ja, de ventsterbank is ook gewoon (satijnglanslak) wit. Ook wel te zien op de (voor en na) foto's want daarvoor waren ze donkerbruin.
  Redactie Frontpage / Spellchecker dinsdag 22 augustus 2006 @ 17:33:09 #17
13151 crew  Rewimo
Nederduitse/Mevrouw qltel
pi_41066869
Erg OT:

MMach, wat voor camera heb je daar eigenlijk?

*admin is van een gezellig fotoforum*
Most people don't listen with the intention to understand, they listen with the intention to reply.
<a href="http://bijenzonderzorgen.nl/" target="_blank" rel="nofollow">http://bijenzonderzorgen.nl/</a> beslist geen BIJ-zaak!
  dinsdag 22 augustus 2006 @ 17:38:17 #18
122173 MMach
met Fok-pensioen
pi_41067021
Een Panasonic DMC-FZ5 (de zwarte)

belangrijkste specs:
- Leica objectief (lichtsterk doorheen het hele zoombereik F2.8-F3.3 (op 12X zoom ))
- 12X optische zoom
- optische beeldstabilisatie
- 5MP en de mogelijkheid om foto's in HDTV-breedbeeldresolutie (16:9) te nemen
- zéér snel
Helemaal verliefd op dat toestel, ik heb het al enkele maanden en ik sta nog steeds te kijken van die ultieme scherpte op de niet verkleinde foto's.
  Redactie Frontpage / Spellchecker dinsdag 22 augustus 2006 @ 17:48:48 #19
13151 crew  Rewimo
Nederduitse/Mevrouw qltel
pi_41067284
Ja, dat is een hele mooie camera Je foto's zien er ook prima uit, vandaar dat ik het vroeg. En ook omdat je ergens aangaf dat je graag fotografeert. Kom eens een kijkje nemen als je zin (en tijd) hebt Zie sig
Most people don't listen with the intention to understand, they listen with the intention to reply.
<a href="http://bijenzonderzorgen.nl/" target="_blank" rel="nofollow">http://bijenzonderzorgen.nl/</a> beslist geen BIJ-zaak!
  dinsdag 22 augustus 2006 @ 18:29:40 #20
122173 MMach
met Fok-pensioen
pi_41068314
quote:
Op dinsdag 22 augustus 2006 17:25 schreef de.mrs het volgende:
plinten !
but off course my lady

(ze zijn nog niet vastgezet, dus er zijn nog kieren te zien aan de hoeken)

En ik ga direct es kijken naar die fotofanforumlink
pi_41069499
braaf jongen heel braaf
  dinsdag 22 augustus 2006 @ 19:16:49 #22
71468 eRrrrJeee
RJ to the Bone
pi_41069574
wanneer reageert de.zus eens
House muziek maakt jongeren kapot!!!
  dinsdag 22 augustus 2006 @ 19:25:33 #23
122173 MMach
met Fok-pensioen
pi_41069825
Niet de hele familie is zo snel, ook niet met registreren

Voor het gaas wordt het dit waarschijnlijk:

Iemand in mn msn lijst is de werken ook aan het volgen en die heeft nog een paar van die roosters liggen die ik gratis mag hebben
pi_41069880
zou goed zijn
pi_41073942
Dank je wel voor de kamer, en voor al de moeite en tijd!
Dikke kus van je kleine zus
Dank je wel voor de kamer, Ik zal er zorg voor dragen. Dikke dikke merci en heel knap gedaan!!!! Dikke kus van je kleine zus.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')