quote:Op donderdag 17 augustus 2006 21:12 schreef SpaRood het volgende:
[..]
C&M'ers zijn vaak psychologen of (grafische) vormgevers, en die worden inderdaad ingezet om interfaces te ontwerpen. Het heeft weinig zin als software prachtig geschreven is, maar onbruikbaar is voor gewone mensen. Juist C&M'ers zijn dan bruggenbouwers.
Tja, hier zei eens ooit iemand dat sommige dwazen hun eigen dwaasheid niet kunnen bevatten. Ik geloof dat ik hem idd gelijk moet gaan geven als deze discussie nog langer doorgaat.quote:Op vrijdag 18 augustus 2006 18:36 schreef Asmodean het volgende:
pret·pak·ket (het ~)
1 [inf., onderw.] vakkenpakket dat weinig of geen exacte vakken bevat
einde discussie
Het feit dat beta's formules gebruiken en alfa/gamma's niet wijst erop dat zij op een hoger niveau zitten qua schrijven: ze zijn in staat om een extra taal, namelijk die van de formules, toe te voegen aan de reeds bestaande taal. Alfa's en gamma's zijn daarentegen erg goed in het schrijven van enorme lulverhalen met een inhoud van nul komma nul. Ik geef volledig toe dat dat een zwakke plek is van beta's, die kunnen dat niet.quote:Op vrijdag 18 augustus 2006 13:32 schreef SpaRood het volgende:
Beta's kunnen geen normale verslagen schrijven, maar verschuilen zich achter formules. Terwijl alfa/gamma's vaak prachtige papers kunnen schrijven in woorden. Ieder zijn meug, zou ik zeggen.
quote:Op zaterdag 19 augustus 2006 00:59 schreef thabit het volgende:
[..]
Het feit dat beta's formules gebruiken en alfa/gamma's niet wijst erop dat zij op een hoger niveau zitten qua schrijven: ze zijn in staat om een extra taal, namelijk die van de formules, toe te voegen aan de reeds bestaande taal. Alfa's en gamma's zijn daarentegen erg goed in het schrijven van enorme lulverhalen met een inhoud van nul komma nul. Ik geef volledig toe dat dat een zwakke plek is van beta's, die kunnen dat niet.
Probleem is alleen dat je met een CM profiel dus op veel technische en economische niet toegelaten wordt. Een vriend van mij heeft ook CM gedaan en wil graag dezelfde opleiding doen als ik ga doen (economische opleiding), alleen is er 1 probleem: hij heeft geen economie en wiskunde A2 gehad en kan dus niet die opleiding gaan doen.quote:Op vrijdag 18 augustus 2006 13:32 schreef SpaRood het volgende:
Ach, je profiel zegt zo weinig. Ik ken mensen die een N-profiel hadden en op de universiteit zijn afgehaakt, terwijl er ook C/M mensen zijn die juist op de universiteit enorm opbloeien. Vergeet niet, op de universiteit ontwikkel je je meer dan op de middelbare school....is alleen maar een voorbereiding, maar zegt verder niet veel over de uiteindelijke toekomst van iemand. Als ik zie hoe MBO'ers ook nog op de universiteit kunnen komen, soms ook nog in een technische studie, dan raad ik alle scholieren aan om C/M te doen. Haal je VWO diploma met 2 vingers in je neus. Het echte werk begint dan pas.
Verder ben ik het eens met mensen die vinden dat het appels met peren vergelijken zijn. Beta's kunnen geen normale verslagen schrijven, maar verschuilen zich achter formules. Terwijl alfa/gamma's vaak prachtige papers kunnen schrijven in woorden. Ieder zijn meug, zou ik zeggen.
Mijn ervaring is dat beta's vaak geen normale Nederlandse zinnen kunnen schrijven, laat staan in een andere taal. Natuurlijk, je kunt denken in abstracties en die op papier krijgen met formules, maar aan de andere kant kun je abstracties ook prachtig woordelijk vertalen. Ik heb papers gelezen waar nauwelijks zinnen in voorkwamen, maar een hele rij met wiskundige definities en oneindige formules. Prachtig als je dat kunt, maar ik heb evenveel bewondering voor mensen die het doen met taalkundig inzicht en schrijverstalent. Sinds we het over wetenschap hebben, kom je niet weg met "enorme lulverhalen met een inhoud van nul komma nul". Ik gebruik formules als tools, en ik kan niet in formule-taal denken. Ik lees liever iets in woorden dan in cijfers. Ben ik dan intellectueel minderwaardig?quote:Op zaterdag 19 augustus 2006 00:59 schreef thabit het volgende:
[..]
Het feit dat beta's formules gebruiken en alfa/gamma's niet wijst erop dat zij op een hoger niveau zitten qua schrijven: ze zijn in staat om een extra taal, namelijk die van de formules, toe te voegen aan de reeds bestaande taal. Alfa's en gamma's zijn daarentegen erg goed in het schrijven van enorme lulverhalen met een inhoud van nul komma nul. Ik geef volledig toe dat dat een zwakke plek is van beta's, die kunnen dat niet.
Je hebt daar een punt. Meestal kun je bij een HBO variant van een economische opleiding gaan. De propedeuse of zelfs de diploma halen, en dan kun je alsnog met een schakeljaar of extra bijvakken beginnen aan de universitaire variant (bachelor met prop, master met HBO diploma). Ja, de eisen die gesteld worden kun je op de een of andere manier wel omzeilen. In ieder geval zou je in je profiel Wiskunde A1 en A2 moeten hebben, dan heb je toegang tot het gros van de opleidingen, zelfs met CM profiel. Dan is doorstroming naar de meest technische opleidingen mogelijk.quote:Op zaterdag 19 augustus 2006 01:25 schreef Lisanne__tje het volgende:
[..]
Probleem is alleen dat je met een CM profiel dus op veel technische en economische niet toegelaten wordt. Een vriend van mij heeft ook CM gedaan en wil graag dezelfde opleiding doen als ik ga doen (economische opleiding), alleen is er 1 probleem: hij heeft geen economie en wiskunde A2 gehad en kan dus niet die opleiding gaan doen.
Klopt, het is en blijft ja tegen nee. Een tweede reeks lijkt me dan ook niet zinvol.quote:Op vrijdag 18 augustus 2006 12:38 schreef Koewam het volgende:
Dit is toch een eindeloze discussie, en heet des mijns inziens niet echt toegevoegde waarde (lees: irritant)
Mijn ervaring is dat dat niet zo significant verschilt. Misschien dat het hier om een hardnekkig vooroordeel gaat, dat beta's vaak niet goed zijn in talen? Ik ben benieuwd in hoeverre dat geldt.quote:Op zaterdag 19 augustus 2006 03:28 schreef SpaRood het volgende:
[..]
Mijn ervaring is dat beta's vaak geen normale Nederlandse zinnen kunnen schrijven, laat staan in een andere taal.
Ik ben het helemaal met je eens.quote:Op zaterdag 19 augustus 2006 00:59 schreef thabit het volgende:
[..]
Het feit dat beta's formules gebruiken en alfa/gamma's niet wijst erop dat zij op een hoger niveau zitten qua schrijven: ze zijn in staat om een extra taal, namelijk die van de formules, toe te voegen aan de reeds bestaande taal. Alfa's en gamma's zijn daarentegen erg goed in het schrijven van enorme lulverhalen met een inhoud van nul komma nul. Ik geef volledig toe dat dat een zwakke plek is van beta's, die kunnen dat niet.
Natuurlijk is dat een vooroordeel. Er zullen weinig alfa's/gamma's zijn die de taalbeheersing van Richard Feynman kunnen evenaren (ik neem maar een willekeurig voorbeeld). En wees eens eerlijk: hoe groot moet je intelligentie nou werkelijk zijn om een flutwerkje als Eline Vere een beetje te kunnen analyseren? De quantummechanica lijkt me iets uitdagender.quote:Op zaterdag 19 augustus 2006 11:18 schreef Haushofer het volgende:
[..]
Mijn ervaring is dat dat niet zo significant verschilt. Misschien dat het hier om een hardnekkig vooroordeel gaat, dat beta's vaak niet goed zijn in talen? Ik ben benieuwd in hoeverre dat geldt.
quote:Op zaterdag 19 augustus 2006 11:51 schreef thabit het volgende:
Mensen die natuurkunde oid gaan studeren hebben op hun eindlijst vaak voor Nederlands het laagste cijfer, namelijk een 7. Mensen die Nederlands gaan studeren hebben op hun eindlijst voor Nederlands vaak het hoogste cijfer, namelijk een 7.
Ik wou je net ervan beschuldigen een alfa te zijn, je geeft namelijk helemaal geen argumenten om de vele valide redeneringen in dit topic onderuit te halen, op natuurlijk de traditionele emotionele kretologie na.quote:Op zaterdag 19 augustus 2006 13:05 schreef Sodium het volgende:
![]()
Werkelijk waar, welke onzinnige argumenten worden er in deze reeks gebruikt... Maar je mag er in geloven, als dat je tevreden stelt.![]()
![]()
... en nee, ik ben geen alfa/gamma. Ik ben een beta+alfa+gamma en doe een beta-studie.
Tja, deze post is natuurlijk erg compromitterend geformuleerd en daardoor klinkt hij heel wijs. Maar of het ook daadwerkelijk ergens op slaat daar heb ik zo m'n twijfels over.quote:Op zaterdag 19 augustus 2006 13:25 schreef Sodium het volgende:
Dat is nou juist het probleem. Er zit een kern van waarheid in de vele argumenten die je hier terug kan vinden (zowel van de beta-kant als de alfa-kant), maar er wordt teveel gekeken naar de student in het algemeen. De beta's roepen dat de alfa's domme dozen zijn die niet weten hoe een assenstelsel in elkaar zit; de alfa's roepen dat de beta's niet eens 'Ik ga college volgen' kunnen spellen. Onzin. Je kunt niet roepen dat de ene groep intelligenter is dan de andere. Een profielkeuze is een keuze waarin vele factoren meespelen. Laten we deze keuzes nou gewoon accepteren, niet iedere alfa of beta over een kam scheren, en blij zijn dat iedereen zo zijn eigen interesses heeft. Volgens mij werkt dat beter dan naar elkaar roepen dat de ander simpelweg dom is op het gebied waar jij uitblinkt.
Het kán waar zijn; echter generaliserend gesproken zal het niet opgaan. Zoals je zelf al hebt gezegd, de mensen met de betavakken zijn normaal gesproken de mensen die kunnen kiezen welke studie ze gaan doen (ook een alfastudie dus); de echte alfa's hebben die keus niet. De (logische) conclusie mag ieder nu voor zich trekken.quote:Op zaterdag 19 augustus 2006 13:31 schreef thabit het volgende:
[..]
Tja, deze post is natuurlijk erg compromitterend geformuleerd en daardoor klinkt hij heel wijs. Maar of het ook daadwerkelijk ergens op slaat daar heb ik zo m'n twijfels over.
De conclusie die jij impliceert kan niet worden getrokken n.a.v. wat jij hier beweert. Hoe waar het verder ook mag zijn. Dat is namelijk net zoiets als, het smaakt naar een appel, dus is het een appel.quote:Op zaterdag 19 augustus 2006 13:43 schreef Diederik_Duck het volgende:
[..]
Het kán waar zijn; echter generaliserend gesproken zal het niet opgaan. Zoals je zelf al hebt gezegd, de mensen met de betavakken zijn normaal gesproken de mensen die kunnen kiezen welke studie ze gaan doen (ook een alfastudie dus); de echte alfa's hebben die keus niet. De (logische) conclusie mag ieder nu voor zich trekken.
quote:Op zaterdag 19 augustus 2006 13:43 schreef Diederik_Duck het volgende:
[..]
Het kán waar zijn; echter generaliserend gesproken zal het niet opgaan. Zoals je zelf al hebt gezegd, de mensen met de betavakken zijn normaal gesproken de mensen die kunnen kiezen welke studie ze gaan doen (ook een alfastudie dus); de echte alfa's hebben die keus niet. De (logische) conclusie mag ieder nu voor zich trekken.
Dan heb jij de post van DD toch niet helemaal begrepen. Beta's zijn intelligent genoeg om elke studie te kunnen volgen, alfa's niet. Waarom beta's dan zelden voor een alfastudie kiezen is ook vrij eenvoudig te verklaren: als je een briljant schaker bent, ga je immers ook niet bij een boter-kaas-en-eierclub.quote:Op zaterdag 19 augustus 2006 14:00 schreef Sodium het volgende:
[..]
Ik denk dat je pas echt je conclusie kan trekken als je uitgezocht hebt waar je je als N&T'er en C&M'er (havo én vwo) werkelijk kunt aanmelden. En dan moet je uitgaan van de pakketvakken en niet van de vrije vakken. Omdat het beiden zeer gespecialiseerde profielen zijn, denk ik dat je je bij om en nabij dezelfde hoeveelheid studies kan aanmelden met die pakketten. Pas dan weet je of er iets mis is met C&M.
Maar de hoeveelheid studies waar je terecht kunt, zegt iets over je veelzijdigheid en niets over je intelligentie.
Met C&M op VWO kun je je voor geen enkele studie aanmelden die je niet met een ander profiel kan, ook zonder vrije vakken.quote:Op zaterdag 19 augustus 2006 14:00 schreef Sodium het volgende:
[..]
Ik denk dat je pas echt je conclusie kan trekken als je uitgezocht hebt waar je je als N&T'er en C&M'er (havo én vwo) werkelijk kunt aanmelden. En dan moet je uitgaan van de pakketvakken en niet van de vrije vakken. Omdat het beiden zeer gespecialiseerde profielen zijn, denk ik dat je je bij om en nabij dezelfde hoeveelheid studies kan aanmelden met die pakketten. Pas dan weet je of er iets mis is met C&M.
Maar de hoeveelheid studies waar je terecht kunt, zegt iets over je veelzijdigheid en niets over je intelligentie.
*zucht* Ja, je hebt gelijk. Beta's zijn beter dan alfa's of gamma's.quote:Op zaterdag 19 augustus 2006 14:08 schreef thabit het volgende:
[..]
Dan heb jij de post van DD toch niet helemaal begrepen. Beta's zijn intelligent genoeg om elke studie te kunnen volgen, alfa's niet. Waarom beta's dan zelden voor een alfastudie kiezen is ook vrij eenvoudig te verklaren: als je een briljant schaker bent, ga je immers ook niet bij een boter-kaas-en-eierclub.
Dat heb ik niet gezegd. Ik heb alleen gezegd dat beta's intelligenter zijn dan alfa's of gamma's. Dat intelligenter automatisch beter is, is jouw persoonlijke visie. Kun je die nader toelichten?quote:Op zaterdag 19 augustus 2006 14:30 schreef Sodium het volgende:
[..]
*zucht* Ja, je hebt gelijk. Beta's zijn beter dan alfa's of gamma's.![]()
daar geloof ik geen barst van. theoretisch zullen ze het voor een groot gedeelte allemaal snappen hoor, maar wanneer een studie behoorlijk praktisch is en meer van je vergt dan het logisch kunnen redeneren, dan zul je zien dat je al dan niet uit het juiste hout gesneden bent. Als beta en alfa overigens.quote:Op zaterdag 19 augustus 2006 14:08 schreef thabit het volgende:
[..]
Dan heb jij de post van DD toch niet helemaal begrepen. Beta's zijn intelligent genoeg om elke studie te kunnen volgen, alfa's niet. Waarom beta's dan zelden voor een alfastudie kiezen is ook vrij eenvoudig te verklaren: als je een briljant schaker bent, ga je immers ook niet bij een boter-kaas-en-eierclub.
Waarom niet eigenlijk, we leven toch in een vrij land?quote:Op zaterdag 19 augustus 2006 14:42 schreef Sodium het volgende:
Je mag je als beta niet verheven voelen boven de evenslimme alfa's of generaliserend denken over alfa's.
Nounounou, ik constateer gewoon objectief dat beta's intelligenter zijn dan alfa's. Dat jij aan "intelligenter" allerlei waarde-oordelen zoals "beter" of "verheven" plakt zal ongetwijfeld onderdeel zijn van subjectief alfageleuter.quote:Op zaterdag 19 augustus 2006 14:42 schreef Sodium het volgende:
'Beter' is hier inderdaad het verkeerde woord. Wellicht had ik in snelheid het beste kunnen zeggen dat je beta's als intelligenter beschouwt dan alfa's. En wanneer je dat zegt, heb je het simpelweg onjuist. Dat ziet iedere zelfrefelecterende geest in. Je mag je als beta niet verheven voelen boven de evenslimme alfa's of generaliserend denken over alfa's.
Nee, maar ondertussen doe je wel extreem neerbuigend over mensen die net iets anders in elkaar zitten dan jijzelf.quote:Op zaterdag 19 augustus 2006 14:45 schreef Singa het volgende:
[..]
Waarom niet eigenlijk, we leven toch in een vrij land?Overigens beweren dat je intelligenter bent dan een ander is niet hetzelfde als je verheven voelen.
Wie, ik?quote:Op zaterdag 19 augustus 2006 14:49 schreef Sodium het volgende:
[..]
Nee, maar ondertussen doe je wel extreem neerbuigend over mensen die net iets anders in elkaar zitten dan jijzelf.
Als je goed gelezen had, had je kunnen opmerken dat de waardeoordelen rechtgezet waren en ik daarbij naast de alfa- en gammakant ook het leven van een beta heb mogen ontdekken. Beschuldig mij niet van alfageleuter.quote:Op zaterdag 19 augustus 2006 14:48 schreef thabit het volgende:
[..]
Nounounou, ik constateer gewoon objectief dat beta's intelligenter zijn dan alfa's. Dat jij aan "intelligenter" allerlei waarde-oordelen zoals "beter" of "verheven" plakt zal ongetwijfeld onderdeel zijn van subjectief alfageleuter.
Ik doe een enkele objectieve constatering en dat maakt mij meteen alwetend? Jij bent degene die hier anderen continu woorden in de mond legt die ze helemaal niet gezegd hebben. Uiteraard is dit een sterke eigenschap van alfa's: met behulp van een rhetorische trukendoos in een discussie gelijk proberen te krijgen terwijl je dat niet hebt. Beta's beheersen deze vaardigheid inderdaad wat minder, dit komt uiteraard om dat ze niet zo van het subjectieve redeneren zijn.quote:Op zaterdag 19 augustus 2006 14:52 schreef Sodium het volgende:
[..]
Waarom ben jij de objectieve alwetende en waarom ben ik dat volgens jou niet?
Je kunt helemaal niets objectief constateren. Niemand kan dat. Alles is subjectief.quote:
Wat jij nu zegt, is dat je niet kunt oordelen over wie intelligenter is. Dat is een mooi postmodernistisch standpunt, maar toch echt niet houdbaar. Als ik stel dat beta's iedere studie kunnen doen, en alfa's slechts alfastudies, dan valt wel degelijk te constateren dat beta's meer mogelijkheden hebben; derhalve intelligenter zijn.quote:Op zaterdag 19 augustus 2006 14:42 schreef Sodium het volgende:
'Beter' is hier inderdaad het verkeerde woord. Wellicht had ik in snelheid het beste kunnen zeggen dat je beta's als intelligenter beschouwt dan alfa's. En wanneer je dat zegt, heb je het simpelweg onjuist. Dat ziet iedere zelfrefelecterende geest in. Je mag je als beta niet verheven voelen boven de evenslimme alfa's of generaliserend denken over alfa's.
Als dat zo was: ja. Maar dat is gewoon niet zo! Wil je het zeker weten, dan zal je moeten gaan tellen waar je terecht kan met N&T en waar met C&M. Ik ben er bijna zeker van dat er weinig verschil in de hoeveelheden zal zitten.quote:Op zaterdag 19 augustus 2006 16:45 schreef Diederik_Duck het volgende:
[..]
Wat jij nu zegt, is dat je niet kunt oordelen over wie intelligenter is. Dat is een mooi postmodernistisch standpunt, maar toch echt niet houdbaar. Als ik stel dat beta's iedere studie kunnen doen, en alfa's slechts alfastudies, dan valt wel degelijk te constateren dat beta's meer mogelijkheden hebben; derhalve intelligenter zijn.
Ik corrigeer: je zou je als beta niet verheven moeten voelen boven alfa's/gamma's.quote:Op zaterdag 19 augustus 2006 14:50 schreef Singa het volgende:
[..]
Overigens: mijn punt was dat ik het een beetje vreemd vind om te zeggen dat je je niet verheven 'mag' voelen. Of het een fijne eigenschap is, is een 2e, maar om zo stellig te beweren dat het niet 'mag'. Hmmmm...
Ja, vast. Ik heb genoeg geprobeerd en trek mijn eigen conclusies, net als anderen hier.quote:Op zaterdag 19 augustus 2006 16:59 schreef thabit het volgende:
Je argumenten zijn allemaal een soort uitgebreide verwoording van "Het is niet eerlijk dus het is niet waar!", Sodium. Kom eens een keer met iets concreets.
Dit waag ik toch te betwijfelen. Als ik tegen alfa's triviant (een spel waarbij je veel algemene ontwikkeling nodig hebt) speel, win ik vrijwel altijd met een behoorlijk ruime voorsprong, terwijl het spel behoorlijk gelijk op gaat als ik het met beta's speel.quote:Op zaterdag 19 augustus 2006 17:06 schreef SpaRood het volgende:
Ik wil nog een argument gebruiken tegen de opvatting dat beta's slimmer zijn dan alfa's: alfa's hebben een betere algemene ontwikkeling, en staan meer in het leven.
quote:Op zaterdag 19 augustus 2006 12:01 schreef Diederik_Duck het volgende:
[..]
Hoe waar! Waarmee eigenlijk gezegd is: als je geen andere mogelijkheden hebt, ga je maar Nederlands studeren (en dat is ook de enige valide reden om zo'n prutstudie te gaan doen).
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |