Wat is dit voor bezopen wereld waar wij in leven? Stel.., stel gewoon eens.., ze krijgen dat er door... Dan is het even later ook gedaan met sportauto's ed. Dit kan toch gewoon nietquote:Woordvoerders van de Nederlandse motorrijders hebben het compleet gehad met onderzoekers, experts en parlementariërs van de Europese Unie die allerlei regeltjes verzinnen waaraan motorliefhebbers zich voortaan in het verkeer moeten houden. In De Telegraaf van vandaag zegt Joost Overzee, chef-redacteur van het toonaangevende blad Motor Magazine, zich groen en geel te ergeren aan ''leken die werkelijk álles over motorrijders zeggen en in lijvige rapporten publiceren, waarna 'Europa' de duimschroeven opnieuw verder aandraait.''
Overzee: ''Een béétje gechargeerd zou je kunnen zeggen dat als al die lieden hun zin krijgen je voortaan een machientje met amper 15 pk mag bezitten en dat de coureur gekleed in oogverblindend - en dus veilig - oranje hesje maximaal 30 kilometer per uur mag rijden.''
Onlangs zijn er in binnen de Transportraad de EU weer twee voorstellen gedaan die motorrijden veiliger moeten maken. Het eerste voorziet in een driestappenrijbewijs. Voor Nederland komt het er zeer waarschijnlijk op neer dat 18-jarigen pas na vijf jaar (en drie verschillende rijexamens) op lichtere machines van achtereenvolgens 11 Kw (15 pk) en 34 Kw (48 pk) te hebben gereden, een qua vermogen zware motor mogen beklimmen. Het tweede EU-rapport meldt dat de 'energie-efficiëntie' van motoren veel te laag ligt, en het huidige vermogens- en prestatieniveau juist veel te hoog. Als alternatief wordt een 1-cilinder van maximaal 650 cc met automatische versnellingsbak voorgesteld.
Overzee: ''Een één cilinder automaat van 650 cc bestaat niet eens. Wat een gewauwel. Wie moet die bouwen, die bollebozen van de EU zelf?''
Onzinnig
Ook volgens Nico Perk van de Motorrijders Actie Groep (MAG) zijn de plannen compleet onzinnig: ''Er is nooit enig verband aangetoond tussen het rijden op zware - lees 1000 cc - motoren en een verhoogd ongevallenrisico. Toch wordt dat vooroordeel telkens weer uit de kast gehaald. Ik wil weten wie in Brussel zijn zakken vult met het maken van deze rapporten, hoeveel Europees belastinggeld er nu weer verspild is.''
De Koninklijke Nederlandse Motorrijders Vereniging (KNMV) denkt dat het drietrapssysteem, waar het de ervaring betreft, hoe dan ook ingevoerd zal worden. De KNMV wil nog wel proberen de EU ervan te overtuigen dat daarvoor geen drie examens nodig zijn. ''Want daarmee jaag je rijscholen én beginners op onoverkomelijke kosten.''
Licht
Nico Perk van de MAG zegt dat zelfs de politie af ten toe nonsens uitkraamt over motorrijders. Zo kwam het Korps Landelijke Politiediensten (KLPD) onlangs met het voorstel motorrijders te verplichten ook overdag verlichting te voeren. Perk: ''Motorrijders voeren al sinds mensenheugenis overdag verlichting, op nieuwe machines kún je het dimlicht niet eens uitschakelen! Het lijkt zo langzamerhand op één groot complot. Met als doel: de motorrijder te laten uitsterven!''
En dat is echt complete onzin. Er zijn genoeg eenzijdige motorongelukken waarbij motorrijders net ff te snel een bocht ingaan, zich verremmen en tegen een boom belanden.quote:Op donderdag 17 augustus 2006 15:52 schreef Youp het volgende:
precies, hoe vaak hoor je nou precies dat een motorrijder zich doodrijdt omdat zijn motor te snel voor hem is? 9 van de 10 fatale motorongelukken komt voort uit onoplettendheid van automobilisten... en bij een motor wordt dat nou eenmaal erger afgestraft dan bij een auto, maar dat is een risico dat je wilt nemen wanneer je motor gaat rijden, je eigen verantwoordelijkheid dus, niet die van de overheid...
Hmm interessant punt. Ze zouden in ieder geval ver beperkt worden in vermogen gok ik.quote:Op donderdag 17 augustus 2006 17:01 schreef DS4 het volgende:
Even goed en wel, maar als de motorfiets nu zou worden uitgevonden, dan zou die sowieso nooit op de weg worden toegelaten. Een auto die net zo onveilig is als een motor mag de weg niet op.
Of het uitschakelen van eigen verantwoordelijkheid een goede zaak is, is een tweede. Maar dit alles past in allerlei wetgeving op ik weet niet hoeveel gebieden.
Airbag En stuurbekrachtiging? welke motor heft die dan standaard.quote:Op donderdag 17 augustus 2006 17:05 schreef Decoy het volgende:
Een motor is niet onveilig, de meeste motoren beschikken tegenwoordig ook over ABS, Airbag, Stuurbekrachtiging enz
Je moet alleen zorgen dat je nergens tegen aan rijd, maar dat geld voor een vierwieler ook.
en nu he. nu heb ik pas echt respect voor je!quote:Op donderdag 17 augustus 2006 17:15 schreef MUZZ het volgende:
[..]
Airbag En stuurbekrachtiging? welke motor heft die dan standaard.
Ik ben tegen alle soorten als abs en dergelijk. Ik vind het overbodig.
Ik rij al 20 jaar motor en ongeveer 50.000 per jaar dus ik weet waar ik over praat en ben geen mooi weer rijder hoe slechter het weer hoe leuker ik het vind.
Waarmee je maar weer aangeeft dat motorrijders geen afstand houden, omdat ze anders namelijk net zo hard meewerken aan filevorming als elke auto!quote:Op donderdag 17 augustus 2006 15:46 schreef karz het volgende:
Iedere motorrijder in het verkeer scheelt jou weer 1 plaats in de file, doordat deze persoon niet een gebakje van +- 1000 kilo en 4 bij 1,5 meter nodig heeft om zijn luie kadaver voort te slepen.
Met een motor mag je langzaam tussen de auto's door zigzaggen. Dat zal hij bedoelen denk ik.quote:Op donderdag 17 augustus 2006 17:27 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
Waarmee je maar weer aangeeft dat motorrijders geen afstand houden, omdat ze anders namelijk net zo hard meewerken aan filevorming als elke auto!
Bij file mag dat (en sindsdien doen motorrijders dat ook bij verkeerslichten, wat NIET mag). Maar voor er file staat, veroorzaken de motorrijders net zo hard file.quote:Op donderdag 17 augustus 2006 17:30 schreef Diemietuhriej het volgende:
[..]
Met een motor mag je langzaam tussen de auto's door zigzaggen. Dat zal hij bedoelen denk ik.
Zei de pot tegen de ketel...quote:Ach, 't is een aparte groep weggebruikers, die heel graag alle verantwoording afschuift op anderen...
Ik denk dat dat reuze mee valt hoor, het ligt meestal gewoon aan de bestuurder.quote:Op donderdag 17 augustus 2006 17:41 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
Bij file mag dat (en sindsdien doen motorrijders dat ook bij verkeerslichten, wat NIET mag). Maar voor er file staat, veroorzaken de motorrijders net zo hard file.
Ach, 't is een aparte groep weggebruikers, die heel graag alle verantwoording afschuift op anderen...
Dat is bij auto's net zo als bij motoren. Irrelevant dus voor het gemiddelde.quote:Op donderdag 17 augustus 2006 17:43 schreef -XX- het volgende:
[..]
Ik denk dat dat reuze mee valt hoor, het ligt meestal gewoon aan de bestuurder.
ik reageerde op de opmerking wat er zou gebeuren als de motorfiets nu zou worden uitgevonden (dus ruim na de auto). Motorrijden is gewoon veel gevaarlijker dan autorijden, indien een motorfiets nu zou worden uitgevonden dan zou dit strenger gereguleerd worden dan op dit moment het geval is. Het is namelijk makkelijker om bepaalde 'vrijheden' te beknoppen voordat ze ontstaan dan om na jarenlange vrijheden deze vrijheden te beperken. Wat de EU nu overigens wel probeert te doen. Terecht naar mijn idee.quote:Op donderdag 17 augustus 2006 17:24 schreef Decoy het volgende:
@sociologist
Hoe dat zo? Is er tegenwoordig ook een norm die bepaald wat de cilinder inhoud van een auto moet zijn? Dan zou ik graag zie alle auto's beperkt worden to 45 kmp/h
9 van de 10 is ook geen keihard feit maar het gaat wel in die richting.. de meeste motorrijders zijn overigens veel oplettender dan automobilisten... waarom? omdat ze hun leven in een oogwenk kunnen verliezen hier op de openbare weg...quote:Op donderdag 17 augustus 2006 17:19 schreef RemcoDelft het volgende:
Even over die "90 % van de ongelukken komt door de auto's":
Leuk he, statistiek...! Kan je alles mee goedpraten, en dat doe je ook! Want stel even dat er 9 keer zoveel auto's rijden als motoren, dan is de kans dat 1 autobestuurder niet oplet dus ook 9 keer zo groot als de kans dat 1 motorrijder niet oplet (uitgaande van een gelijk niveau van oplettendheid).
Wil je het op een "ongelijk niveau van oplettendheid" schuiven, en de autobestuurders daar de schuld van geven, dan moet bij jouw 90% dus de verhouding 1 motor op 9 auto's opschuiven naar meer dan 1 motor per 9 auto's. De praktijk echter is anders: een ruwe schatting leert me dat er eerder 50 keer zoveel auto's rijden als motoren! Het resultaat hiervan is dat als 90% van de ongevallen waar een motor bij betrokken is, door de auto komt, nog motorrijders 10% van de ongelukken veroorzaken!
Neem voor het gemak even 1 miljoen weggebruikers, waarvan 20 duizend motorrijders (1 op 50). Stel dat er 100 ongevallen gebeuren waarbij een auto en een motor betrokken zijn. Dan zijn 90 ongevallen veroorzaakt door de auto's, en 10 door de motoren. Resultaat: 980 duizend mensen zorgen voor 90 ongevallen, 20 duizend mensen zorgen voor 10 ongevallen. Oftewel:
-autobestuurder schuldig aan motorongeval: kans 1 op 980000/90 = 10889
-motorbestuurder schuldig aan motor-auto-ongeval: kans 1 op 20000/20 = 1 op 1000
Conclusie:
Als het klopt dat 90% van de ongevallen veroorzaakt wordt door de automobilisten, komt dat alleen maar omdat er relatief veel auto's zijn! Als er evenveel motoren als auto's zouden zijn, zouden de motoren ruim 90% van deze ongevallen veroorzaken! Draai je statistieken even niet om![]()
dat mag wel degelijk (het word gedoogd iig net zoals het filerijden eerder)quote:Op donderdag 17 augustus 2006 17:41 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
Bij file mag dat (en sindsdien doen motorrijders dat ook bij verkeerslichten, wat NIET mag). Maar voor er file staat, veroorzaken de motorrijders net zo hard file.
Ach, 't is een aparte groep weggebruikers, die heel graag alle verantwoording afschuift op anderen...
je vergeet even dat een motorrijder over jou heen kijkt als hij wat dicht op je rijdt waardoor hij een eventuele situatie waardoor jij moet gaan remmen tegelijk (of misschien wel eerder) met jou ziet, daarbij komt dat je op de motor een kortere reactietijd hebt om te gaan remmen aangezien je met je vingers al aan de rem zit in plaats van dat je eerst een gaspedaal los moet laten en op een rempedaal moet gaan drukken... en als laaste heeft een motor ook nog eens een veel kortere remwegquote:Op donderdag 17 augustus 2006 17:27 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
Waarmee je maar weer aangeeft dat motorrijders geen afstand houden, omdat ze anders namelijk net zo hard meewerken aan filevorming als elke auto!
Hoe kom je daar bij? Veel motorrijders durven niet eens hard te remmen, omdat ze bang zijn over de kop te gaan!quote:Op donderdag 17 augustus 2006 18:10 schreef Youp het volgende:
[..]en als laaste heeft een motor ook nog eens een veel kortere remweg
Achterrem.quote:Op donderdag 17 augustus 2006 18:59 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
Hoe kom je daar bij? Veel motorrijders durven niet eens hard te remmen, omdat ze bang zijn over de kop te gaan!
dan hebben ze hun rijbewijs ook bij een pakje boter gekregenquote:Op donderdag 17 augustus 2006 18:59 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
Hoe kom je daar bij? Veel motorrijders durven niet eens hard te remmen, omdat ze bang zijn over de kop te gaan!
alle straten van rechts voorrang bijvoorbeeld... ook bij onoverzichtelijke kruisingen... en wegen waar je vroeger voorrang had, daar knallen de mensen vrolijk overheen... levensgevaarlijk, vooral als je op een motor of fiets zitquote:Op donderdag 17 augustus 2006 19:19 schreef peacetaker het volgende:
ik denk juist dat het door al die regels juist gevaarlijker wordt
je moet tijdens het rijden aan zoveel regels denken dat je complete concentratie daarnaar uit gaat i.p.v. het motor rijden en het letten op het verkeer zelf
Het grootste deel van de remkracht komt van het voorwiel.quote:Op donderdag 17 augustus 2006 19:06 schreef Diemietuhriej het volgende:
[..]
Achterrem.
En voorrem gedoseerd gebruiken, vlieg je écht niet over de kop hoor.
Ja, als je die gedoseerd gebruikt ga je no way over de kop, of je bent écht een slechte motorrijder..quote:Op donderdag 17 augustus 2006 19:30 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
Het grootste deel van de remkracht komt van het voorwiel.
Nog nooit van (onverwachte) noodsituaties gehoord, etc.quote:Op donderdag 17 augustus 2006 19:41 schreef Diemietuhriej het volgende:
Ja, als je die gedoseerd gebruikt ga je no way over de kop, of je bent écht een slechte motorrijder..
Jawel, maar kun je dan niet meer gecontroleerd remmen ofwat? Ik bedoel, je leert op de rijles toch hoe je moet remmen in een noodsituatie? Tenminste, dat meende ik?quote:Op donderdag 17 augustus 2006 19:59 schreef Worldbeater het volgende:
[..]
Nog nooit van (onverwachte) noodsituaties gehoord, etc.![]()
Goed verzonnen statistiekquote:Op donderdag 17 augustus 2006 18:59 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
Hoe kom je daar bij? Veel motorrijders durven niet eens hard te remmen, omdat ze bang zijn over de kop te gaan!
De maximale remkracht is een instabiel punt, dat kan je niet handmatig gebruiken zonder abs o.i.d.! Verdiep je eens in de dynamica van remmen...quote:Op donderdag 17 augustus 2006 19:41 schreef Diemietuhriej het volgende:
[..] , betekent niet dat ik niet de maximale remkracht durf te benutten omdat ik anders bang ben om over de kop te slaan.
Een beetje motorfiets heeft dan ook gewoon ABS. Verdiep je anders es in motorfietsen, er zal een wereld voor je opengaanquote:Op donderdag 17 augustus 2006 20:28 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
De maximale remkracht is een instabiel punt, dat kan je niet handmatig gebruiken zonder abs o.i.d.! Verdiep je eens in de dynamica van remmen...
Ga nou eerst maar eens zelf op een motor rijden voordat je hier allemaal teringzooi loopt te praten kutkneus.quote:Op donderdag 17 augustus 2006 18:59 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
Hoe kom je daar bij? Veel motorrijders durven niet eens hard te remmen, omdat ze bang zijn over de kop te gaan!
De intelligentie straalt van je reactie afquote:Op donderdag 17 augustus 2006 20:44 schreef BazzieK het volgende:
[..]
Ga nou eerst maar eens zelf op een motor rijden voordat je hier allemaal teringzooi loopt te praten kutkneus.![]()
dat is nieteens nodig en sterker nog ik wil het nieteens op mijn motor... een degelijke rem is goed te doseren en je voelt precies aan wanneer je het maximale uit je rem haalt... we rijden tegenwoordig niet meer met die gammele oude trommelremmetjesquote:Op donderdag 17 augustus 2006 20:30 schreef HassieBassie het volgende:
[..]
Een beetje motorfiets heeft dan ook gewoon ABS. Verdiep je anders es in motorfietsen, er zal een wereld voor je opengaan
Selectief quoten is zooo 2004.quote:Op donderdag 17 augustus 2006 20:54 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
De intelligentie straalt van je reactie af![]()
dat kan dus wel degelijk, hier is echter wat vaardigheid voor nodigquote:Op donderdag 17 augustus 2006 20:28 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
De maximale remkracht is een instabiel punt, dat kan je niet handmatig gebruiken zonder abs o.i.d.! Verdiep je eens in de dynamica van remmen...
Lees even over de onverwachte situatieheen.quote:Op donderdag 17 augustus 2006 20:01 schreef Diemietuhriej het volgende:
Jawel, maar kun je dan niet meer gecontroleerd remmen ofwat? Ik bedoel, je leert op de rijles toch hoe je moet remmen in een noodsituatie? Tenminste, dat meende ik?
Verdiep jij je ook maar eens danquote:Op donderdag 17 augustus 2006 20:30 schreef HassieBassie het volgende:
Een beetje motorfiets heeft dan ook gewoon ABS. Verdiep je anders es in motorfietsen, er zal een wereld voor je opengaan
Ik heb een motor met zo'n gammel oud trommelremmetjequote:Op donderdag 17 augustus 2006 20:56 schreef Youp het volgende:
[..]
dat is nieteens nodig en sterker nog ik wil het nieteens op mijn motor... een degelijke rem is goed te doseren en je voelt precies aan wanneer je het maximale uit je rem haalt... we rijden tegenwoordig niet meer met die gammele oude trommelremmetjes![]()
Echt niet!!!!!!!!!!!!!!quote:Op donderdag 17 augustus 2006 20:58 schreef Youp het volgende:
dat kan dus wel degelijk, hier is echter wat vaardigheid voor nodig
pep jij hebt motorervaring genoeg om te weten hoe je je uit een gevaarlijke situatie redtquote:Op donderdag 17 augustus 2006 20:58 schreef Worldbeater het volgende:
[..]
Lees even over de onverwachte situatieheen.Hoe kun je dat trainen?
Niets zo onbetrouwbaar en veranderlijk wezen als de mens.![]()
Tel daar nog even slaaptekort, afleiding en andere concentratiestoornissen bij op.
Bij het lessen ben je bewust van de situatie. En remproeven oefen je bij een statische situatie..
[..]
Verdiep jij je ook maar eens dan, ik zal niet overdrijven, maar 90% van de motorfietsen hebben nog steeds geen ABS. En dat zijn zeker niet de minsten.
![]()
[afbeelding]
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |