If only. If only...quote:
Daar is wel wat te vinden, maar ik moet en zal in Amsterdam blijven wonen!quote:Op dinsdag 15 augustus 2006 19:45 schreef Maethor_Veleg het volgende:
Probeer in een iets kleinere plaats naast Amsterdam of daar niet ver vandaan iets te vinden? Zelfs in Leeuwarden is niets te vinden, dus ik zit ook ongeveer met hetzelfde probleem.
Waar woon je, in Klazienaveen?quote:Op dinsdag 15 augustus 2006 20:10 schreef De_Ananas het volgende:
Kheb een huisje met een woonkamer, slaapkamer badkamer en keuken voor iets meer dan 200 de maand. Als 18 jarige![]()
Onderhuren?![]()
quote:Op dinsdag 15 augustus 2006 20:14 schreef Zhenar het volgende:
[..]
Waar woon je, in Klazienaveen?![]()
(![]()
![]()
)
quote:
Zij hebben zich eerder ingeschreven, dus is het eerlijk dat zij eerder iets krijgen dan jij.quote:Op dinsdag 15 augustus 2006 19:53 schreef Zhenar het volgende:
En dan zie ik hoe uitkeringstrekkers die jarenlang bij hun ouders zijn blijven wonen en zich wel op tijd konden inschrijven met gemak een vreselijk cheap huisje kunnen intrekken, dan snap ik echt niet hoe het huursysteem in elkaar steekt![]()
![]()
Amsterdam, 15 minuten met de fiets van centraalquote:Op dinsdag 15 augustus 2006 20:14 schreef Zhenar het volgende:
[..]
Waar woon je, in Klazienaveen?![]()
(![]()
![]()
)
Hoezo eerlijk? Ik kon op mijn zestiende toch nog niet weten waar ik zou gaan wonen, aangezien ik eerst nog wilde studeren?! Op deze manier zijn mensen die tijd en moeite steken in een goede opleiding gewoon de dupe. En dat is toch raar; je zou verwachten dat een stad haar best zou doen om hoogopgeleiden aan te trekken (goed voor de economie), maar met de huidige huurwoningmarkt (quote:Op dinsdag 15 augustus 2006 20:18 schreef 700MB het volgende:
[..]
Zij hebben zich eerder ingeschreven, dus is het eerlijk dat zij eerder iets krijgen dan jij.
OMG, ik haat je!quote:Op dinsdag 15 augustus 2006 20:19 schreef De_Ananas het volgende:
[..]
Amsterdam, 15 minuten met de fiets van centraal
Yepquote:Op dinsdag 15 augustus 2006 20:28 schreef Zhenar het volgende:
[..]
OMG, ik haat je!![]()
Hoe kom je daar aan? Anti-kraak?
Jij maakt nog geen keuze, die anderen wel, dus die anderen wachten al langer op een huis, en dus is het eerlijk dat ze als eerste aan de beurt komen. Jezelf op een plek inschrijven levert niet de verplichting op om daar ook te gaan wonen.quote:Op dinsdag 15 augustus 2006 20:27 schreef Zhenar het volgende:
Hoezo eerlijk? Ik kon op mijn zestiende toch nog niet weten waar ik zou gaan wonen, aangezien ik eerst nog wilde studeren?! Op deze manier zijn mensen die tijd en moeite steken in een goede opleiding gewoon de dupe. En dat is toch raar; je zou verwac1hten dat een stad haar best zou doen om hoogopgeleiden aan te trekken (goed voor de economie), maar met de huidige huurwoningmarkt (sociale woningbouw
) gebeurt juist het tegendeel. Ik vind het maar fucked-up.
Natuurlijk had ik me ook al veel eerder kunnen inschrijven, maar had ik dat dan overal in Nederland moeten doen? Het feit dat iemand "nog geen keuze maakt" is toch voornamelijk afhankelijk van de mate waarin zijn toekomstplannen vaststaan. En als je na de middelbare school gaat studeren, kun je simpelweg nog niet weten waar je uiteindelijk de woningmarkt zal betreden. Ik vind een systeem waarin je je maar lukraak overal moet inschrijven stupide. Ik zou het veel beter vinden, als de inschrijftijd gewoon op leeftijd gebaseerd was: iedereen staat ingeschreven en je kunt, wanneer je je vast wilt vestigen, je "account" activeren voor een woonplaats naar keuze. Ideaalquote:Op dinsdag 15 augustus 2006 20:33 schreef 700MB het volgende:
[..]
Jij maakt nog geen keuze, die anderen wel, dus die anderen wachten al langer op een huis, en dus is het eerlijk dat ze als eerste aan de beurt komen. Jezelf op een plek inschrijven levert niet de verplichting op om daar ook te gaan wonen.
Ik sta al tijden ingeschreven in Amsterdam, zonder dat ik de intentie heb om er ooit te gaan wonen. Maar mocht ik het ooit willen, dan kan het.
quote:Op dinsdag 15 augustus 2006 20:36 schreef Aoristus het volgende:
Vergeet het maar joh, de populaire stadsdelen zijn al gereserveerd voor yuppenwoningen en een heel klein beetje sociale huurwoningen. Men is al bezig met contracten voor studenten om die maximaal 3 jaar in het centrum te kunnen laten wonen, daarna moeten ze iets kopen of verhuizen naar een onpopulair stadsdeel of buiten de stad. Jammergenoeg hebben ze de cooperaties geclusterd, dus het maakt niet eens uit of je in Amsterdam bent ingeschreven of in een naburig dorp.
Heb ik ook overwogen, maarja... het risico om opeens eruit te moeten lijkt me niks.quote:
Zeeburg is boomingquote:Op dinsdag 15 augustus 2006 20:45 schreef Zhenar het volgende:
[..]Joh, die populaire stadsdelen heb ik allang opgegeven. Ik ben al blij met een huisje in Slotermeer.
Woon momenteel overigens in een prima buurt:Oud-West
Maar dan wel in een piepklein kamertje in een slecht onderhouden kuthuis.
Maar ach, ik zit het nog even uit; binnenkort promotie maken en dan trek ik ook gewoon zo'n yuppenhuis in![]()
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |