Het is wel de bedoeling dat je even een nieuw topic opent, wanneer je deze afsluit, jorienvdherik
![]()
.
Link naar het vorige topic:
Jupiler League 06/07 #1: van een gids naar een biertje
CompetitieopzetOok dit seizoen spelen er twintig clubs voor de directe plaatsing naar de Eredivisie. Behalve de kampioen zijn er ook prijzen te behalen voor de 6 periodekampioenen (6 wedstrijden per periode) en de twee hoogst geplaatse clubs zonder periodetitel. Zij mogen alle 8 samen met 2 eredivisieclubs in de Play-Offs uitmaken wie er in augustus 2007 in de Eredivisie mogen uitkomen.
GeschiedenisIn 1956 zijn de Nederlandse competities opnieuw gevormd en bestonden er twee Eerste Divisies (A en B). Sinds het seizoen 1962-1963 bestaat er één Eerste Divisie. Van de vorige 49 edities is Volendam record-kampioen met 5 titels. Andere titelhouders die deze editie meedoen zijn:
FC Den Bosch 4
Haarlem 3
Sittardia / Fortuna Sittard 3
PEC / FC Zwolle 2
DS'79 / Dordrecht'90 / FC Dordrecht 2
MVV 2
Helmond Sport 1
De Graafschap 1
Cambuur Leeuwarden 1
VVV 1
Een volledig overzicht van winnaars is
hier te vinden, net als meer informatie over het Play-Off systeem.
Vorig jaarWerd Excelsior kampioen nadat VVV na de winterstop volledig ineenstortte. Volendam, Zwolle, Top Oss, Excelsior, Haarlem en AGOVV behaalden de periodetitels. VVV, Helmond Sport en De Graafschap maakten de lijst met Play-Off kandidaten compleet, maar NAC en Willem II waren te sterk, waardoor er maar één promovendus was. Fortuna Sittard eindigede voor het derde opeenvolgende jaar onderaan, zelfs onder nieuwkomer Omniworld. RBC Rossendaal is na een onthutsend jaar in de Eredivisie de enige "nieuweling" voor het nieuwe seizoen.
Deelnemende clubsAGOVV Apeldoorn
Cambuur Leeuwarden
FC Den Bosch
FC Dordrecht
FC Eindhoven
FC Emmen
Fortuna Sittard
Go Ahead Eagles (Deventer)
De Graafschap (Doetinchem)
HFC Haarlem
Helmond Sport
MVV Maastricht
FC Omniworld (Almere)
RBC Roosendaal
Stormvogels Telstar (Velsen)
Top Oss
BV Veendam
FC Volendam
VVV-Venlo
FC Zwolle
Speelschema en uitzendingenHet volledige speelschema is
hier te downloaden. De standaard speeldag is (helaas) nog steeds de vrijdag, ondanks dat Talpa de rechten heeft overgenomen. Deze laatste zender biedt tegen betaling wedstrijdbeelden via het
internet aan.
Ook gaan er geruchten dat de gewone wedstrijdbeelden op vrijdagavond door Talpa zullen worden uitgezonden. Op hun website is hier nog niets van terug te vinden. En de precieze details hiervan zijn mij ontschoten.
Uitslagen 1e speelrondeVVV-Venlo - FC Eindhoven 1-1
Fortuna Sittard - FC Zwolle 0-0
Helmond Sport - MVV 1-1
De Graafschap - Go Ahead Eagles 0-1
FC Den Bosch - Stormvogels Telstar 2-0
RBC Roosendaal - TOP Oss 3-1
FC Dordrecht - FC Omniworld 3-0
AGOVV Apeldoorn - Cambuur Leeuwarden 3-1
Haarlem - FC Volendam 1-1
BV Veendam - FC Emmen 1-1
VoorspellingenEr zijn twintig clubs die denken een periodetitel te kunnen pakken. Daarnaast een stuk of twintig die denken beter te presteren dan vorig seizoen en ongeveer twintig die zichzelf hoger inschatten dan menige tegenstander.
Het niveauverschil in de Eerste Divisie is ongelofelijk klein. Iedereen kan absoluut van iedereen winnen en eigenlijk is elk woord vooraf zinloos. De eindstand van vorig seizoen Laat een verschil zien van 11 punten tussen de nummer 5 (play-off plaats) en de nummer 14. Iedereen is erg aan elkaar gewaagd.
En aan het eind van het seizoen is FC Den Bosch kampioen
![]()
.
[ Bericht 1% gewijzigd door Yeahinho op 14-08-2006 15:19:06 (op verzoek van Erasmusch de naam van GAE aangepast) ]