Welk uitzendbureau? Die dingen die jij opsomt zijn dus absoluut niet normaal.quote:Op zondag 13 augustus 2006 10:12 schreef Dipkip het volgende:
Het uitzendbureau zei wel, dat het normaal is, maar ik vind het toch vreemd.
Lijkt me stug.quote:Op zondag 13 augustus 2006 10:16 schreef Dipkip het volgende:
Het zijn niet de regels van het uitzendbureau, het zijn de regels van waar ik ga werken (KPN).
die regels zijn werkelijk te zot voor woorden! als ik een contract met zulke belachelijke regels tegenkom dan kunnen ze die baan per direct in hun hol steken. (tenzij ik die luxe niet heb) als ik die luxe niet heb zou ik tekenen en DIRECT door solliciteren naar een andere jobquote:Op zondag 13 augustus 2006 10:16 schreef Dipkip het volgende:
Het zijn niet de regels van het uitzendbureau, het zijn de regels van waar ik ga werken (KPN).
Hoezo, lijkt je stug. Ik kreeg het zwart op wit voor mn neus, en bij andere baantjes via dit uitzendbureau heb ik er nooit eerder wat over gehoord. De intercendente zei ook, dat het de regels van KPN zijn. Ik heb er vragen over gesteld (voorbeeld van 1x per jaar griep) en ze heeft heel jip&janneke bevestigd dat het zo werkt bij KPN. Dit is om te voorkomen dat mensen zich ziek melden, was de redenatie.quote:Op zondag 13 augustus 2006 10:19 schreef SCH het volgende:
Lijkt me stug.
Dit kunnen ze niet zwart op wit zetten omdat de flikkers dan problemen krijgen.quote:Op zondag 13 augustus 2006 10:24 schreef Dipkip het volgende:
[..]
Hoezo, lijkt je stug. Ik kreeg het zwart op wit voor mn neus, en bij andere baantjes via dit uitzendbureau heb ik er nooit eerder wat over gehoord. De intercendente zei ook, dat het de regels van KPN zijn. Ik heb er vragen over gesteld (voorbeeld van 1x per jaar griep) en ze heeft heel jip&janneke bevestigd dat het zo werkt bij KPN. Dit is om te voorkomen dat mensen zich ziek melden, was de redenatie.
En het stond niet op een contract ofzo, ik heb éérst het werk aangenomen, en toen hebben ze me dat vertelt en laten lezen. Het stond niet op iets waar mijn handtekening op moest, ik kreeg het zeg maar samen met de routebeschrijving enzo.
En nee ik laat die baan niet zitten, heb zeer dringend geld nodig.
De goeden lijden onder de kwaden.quote:Op zondag 13 augustus 2006 10:25 schreef De_Piere het volgende:
Als ik zo eens bedenk hoe dat tegenwoordig gaat zijn nieuwe en jonge medewerkers erg makkelijkals het om dicipline gaat. te laat komen of zomaar wegblijven zijn schering en inslag tegenwoordig. Op maandag middag vlak voor einde werktijd zeggen dat je morgen niet kunt komen om een één of andere stomme reden. Ze vinden het allemaal doodnormaal maar dat is niet zo natuurlijk. Ik heb hoofdpijn, ik ga naar huis heb ik al zo vaak gehoord. Je zou er zelf doodziek van worden.
Ik begrijp dan heel goed dat er bedrijven zijn die zulke regels hanteren die jij hebt genoemd. In werkelijkheid zal het allemaal best meevallen denk ik. Als jij een begrafenis hebt en je legt uit dat het een dierbaar persoon is, zullen ze je vast wel vrijaf geven. Ik denk dat ze gewoon aan willen geven dat er niet met ze gesold kan worden. Volgens mij moeten ze je zelfs vrij geven voor een begrafenis en als je naar de huisarts moet. Maar ik weet neit wat er in de CAO staat natuurlijk maar meestal is zoiets wel goed geregeld.
Of je scheert even alles over één kam. Ik werk via Recruit a Student en ik ben supertevreden.quote:Op zondag 13 augustus 2006 10:22 schreef yup het volgende:
Het enige wat die uitzendkneuzen willen is jou tot het maximale uitknijpen... Ik hoop dat die flikkers voor altijd zulk werk moeten doen, gaan ze zien wat voor lolletje het is.
quote:Op zondag 13 augustus 2006 10:26 schreef sanger het volgende:
Bij een uitzendcontract wordt het contract ontbonden bij ziekte.
Ja knikken en wanneer 't echt zo is gewoon je recht opeisen.quote:Op zondag 13 augustus 2006 10:28 schreef Dipkip het volgende:
Het is geen huppeldepupgraads begrafenis in dit geval, maar ook als mijn vader dood zou gaan zou het opgaan zei het uitzendbureau. Dit omdat die dag "training" niet in te halen zou zijn en ik dus nooit een goede werknemer zou kunnen worden, ofzo.
De kleine pauzes van een paar minuten krijg je wel gewoon loon voor, de lunchpauze niet.
Wat een debielen kan je die training zogenaamd niet op een andere dag doen :squote:Op zondag 13 augustus 2006 10:28 schreef Dipkip het volgende:
Het is geen huppeldepupgraads begrafenis in dit geval, maar ook als mijn vader dood zou gaan zou het opgaan zei het uitzendbureau. Dit omdat die dag "training" niet in te halen zou zijn en ik dus nooit een goede werknemer zou kunnen worden, ofzo.
De kleine pauzes van een paar minuten krijg je wel gewoon loon voor, de lunchpauze niet.
Dat zou ook mijn strategie zijn idd. Meestal wordt de soep niet zo heet gegeten als ze wordt opgediend.quote:Op zondag 13 augustus 2006 10:30 schreef sig000 het volgende:
[..]
Ja knikken en wanneer 't echt zo is gewoon je recht opeisen.
Ik ben geen lid nee. Wat ik dus ook vreemd vond, was dat ze het me op papier lieten lezen, maar dat papier mocht ik niet hebben want dat hadden ze zelf nodig. Ook een kopie kon niet, het zou in het CAO ook al staan, maar daar staat het niet.quote:Op zondag 13 augustus 2006 10:27 schreef mars7427 het volgende:
Lijkt me een leuke voor de vakbond. Geen idee of je lid bent, maar nu jij het zwart op wit hebt, kun je ze altijd een kopietje sturen.
Dat zegt denk ik wel genoeg.quote:Op zondag 13 augustus 2006 10:32 schreef Dipkip het volgende:
[..]
Ik ben geen lid nee. Wat ik dus ook vreemd vond, was dat ze het me op papier lieten lezen, maar dat papier mocht ik niet hebben want dat hadden ze zelf nodig.
Ik zou me er geen reet van aantrekken. Gewoon naar die begravenis gaan. Je hebt toch recht op vrije dagen en mag je ook in de eerste maand opnemen.quote:Op zondag 13 augustus 2006 10:24 schreef Dipkip het volgende:
En het stond niet op een contract ofzo, ik heb éérst het werk aangenomen, en toen hebben ze me dat vertelt en laten lezen. Het stond niet op iets waar mijn handtekening op moest, ik kreeg het zeg maar samen met de routebeschrijving enzo.
Volgens hun dus niet. En als je een keer een kwartier te laat komt kun je blijkbaar ook niet aan een collega vragen dat kwartier even voor je samen te vatten, ofzo.quote:Op zondag 13 augustus 2006 10:30 schreef yup het volgende:
Wat een debielen kan je die training zogenaamd niet op een andere dag doen :s
Het gaat om "maar een gewone vriend", geen familielid of partner ofzo. Volgens mij zou ik daar sowieso geen vrij voor krijgen. Maar, als het om mn vader ging zou het ook reden zijn voor ontslag, als mijn vader het gore lef zou hebben in mn eerste maand dood te gaan.quote:Op zondag 13 augustus 2006 10:34 schreef ozzietukker het volgende:Hmzzz, in zo'n klimaat zou ik toch echt niet meer willen werken hoor, een begrafenis, of iets dergelijks zou ik toch echt heen gaan, en je hebt nog recht op ook.
Ik heb alleen iets moeten tekenen waarop stond wie ik was, hoeveel uur ik wou werken, wanneer, bla. Ik weet niet of dat al een contract heet? Er stond wel bij, dat ondertekende (ik!) door te tekenen aangaf dat mij de regels duidelijk waren uitgelegd. Er stond niet dat ik er mee akkoord ging, dus ik heb getekend. Ik dacht toen, dat ik alle regels al gehoord had, maar dit kwam daar dus weer na. Vind ik ook weer vreemd.quote:Op zondag 13 augustus 2006 10:38 schreef marlieske het volgende:
Maar je tekent het contract bij je uitzendbureau en waar je niet voor hebt getekent heb je gewoon niet gezien. Normaliter teken je voor de voorwaarden/huisregels van een werkgever (als ze het dan toch via regeltjes willen doen) .
Mijn eerste reactie was: dit kan niet! Toen toch de CAO voor uitzendkrachten er maar eens bijgepakt.quote:Op zondag 13 augustus 2006 10:12 schreef Dipkip het volgende:
Ik heb een nieuwe baan, via een uitzendbureau. Het uitzendbureau heeft mij de voorwaarden en dergelijke van het bedrijf waar ik ga werken uitgelegd. Ik vraag me af of drie van deze voorwaarden / regels eigenlijk wel legaal zijn.
Nou ja, als je in fase A zit heb je weinig rechten. Ze kunnen je dus inderdaad zomaar op straat zetten. Overigens stopt wel je overeenkomst als je ziek bent, maar aangezien ze je niet mogen ontslaan, ontvang je wél ziektegeld zolang je niet in staat bent om weer aan het werk te gaan.quote:Regel 1: als ik tijdens de eerste maand (waarin ik nog niet zelfstandig werk) 1x te laat kom, ziek ben, naar de dokter moet, een begrafenis heb (die heb ik, ga er dus maar niet heen), word ik per direct ontslagen. Ik mag letterlijk geen minuut missen omdat ik nog moet leren hoe alles moet. De begrafenis kan ik laten zitten, maar ik moet ook naar de huisarts. Dat zal ik dus een maand uit moeten stellen, wat ik vervelend vind.
Ik weet niet of zoiets wel mag. In principe val je onder de uitzend CAO. Hoe langer je er werkt, hoe meer rechten je krijgt. Maar kom op: twee keer per jaar naar de tandarts en één keer voor een rare uitslag naar de dokter en je kan je baan vaarwel vuiwen?quote:Regel 2: als ik die maand overleef, gaan ze vervolgens bijhouden hoe vaak ik ziek ben. Bij de derde keer word ik wederom per direct ontslagen. Als ik 1x per jaar griep heb bijvoorbeeld, word ik dus in het derde jaar ontslagen, ze zetten de teller nooit meer op nul ofzo. Het maakt overigens niet uit hoe lang je ziek bent, alleen het aantal keren ziek melden wordt bijgehouden.
Dat mag. Dat zie je vaker, vooral bij telefoonwerk. Dan moet je pc en je headset en alles klaar zijn voor de start op de tijd dat je zou moeten beginnen. Als je om die tijd pas aan komt kakken en dus alles nog op moet starten, zit je niet optijd in de lijn.quote:Regel 3: ik moet altijd een kwartier eerder beginnen met "voorbereidende werkzaamheden" dan dat ik officieel moet beginnen met werken en heb ook na het werk nog zo'n kwartier "afsluitende werkzaamheden". Eigenlijk werk ik dus iedere dag een half uur gratis?
'Maar een gewone vriend'.quote:Op zondag 13 augustus 2006 10:40 schreef Dipkip het volgende:
[..]
Het gaat om "maar een gewone vriend", geen familielid of partner ofzo. Volgens mij zou ik daar sowieso geen vrij voor krijgen. Maar, als het om mn vader ging zou het ook reden zijn voor ontslag, als mijn vader het gore lef zou hebben in mn eerste maand dood te gaan.
Dat was van mijn kant dus sarcastisch bedoeld, even voor de duidelijkheid. Tis voor mij een kwestie van huur betalen of naar de crematie.quote:
Telefoon opnemen, dus je snapt dat ik geen minuut van die training mag missen.quote:Op zondag 13 augustus 2006 10:54 schreef FredvZ het volgende:
Zomaar uit nieuwsgierigheid, wat voor werk ga je doen bij de KPN?
Bij de training is niet duidelijk wanneer er pauze is en de pauze is ook maar 20 minuten (de reistijd naar de dokter is vanaf werk een kwartier). Mn huisarts stopt om half vijf, ik ga nog wel bellen of ze wellicht afspraken om 8 uur 's morgens aannemen. Wie weet heb ik geluk. Het is op zich ook niet iets levensbedreigends en na de training werk ik niet fulltime dus dan kan ik er makkelijk heen.quote:Op zondag 13 augustus 2006 10:54 schreef Natalie het volgende:
Kun je je bezoek aan de huisarts niet uitstellen tot ná werktijd? Dus om 17.00 uur naar de dokter oid? Of misschien in je pauze?
Opdrachtgevers zijn over het algemeen niet heel onredelijk. Als je de noodzaak van je bezoek aan de arts uitlegt, dan zullen ze je waarschijnlijk wel laten gaan.
Geld nodig, hard nodig. Andere optie was smerig onregelmatig lopende bandwerk voor minder geld.quote:Op zondag 13 augustus 2006 11:31 schreef Herr.Flick het volgende:
Dat je er nog over denkt om daar te willen werken...
Ach kom, als je wilt werken dan vind je in no-time een leuke baan waar je wel je handen uit je mouwen moet steken, maar die wel leuk verdient...quote:Op zondag 13 augustus 2006 11:36 schreef Dipkip het volgende:
[..]
Geld nodig, hard nodig. Andere optie was smerig onregelmatig lopende bandwerk voor minder geld.
Het is toch echt zo. Er stond dat ze het arbeidscontract (of misschien contact? nou in ieder geval, het werk) per direct mochten ontbinden als ik voor de derde maal ziek werd. Het was een voorgedrukt papier met nog wat andere dingen er op, zoals dat als ik dronken op werk kom of telefoons steel ze ook reden hebben me weg te trappen.quote:Op zondag 13 augustus 2006 11:51 schreef Misanthropist het volgende:
lijkt me vrij sterk dat een uitzendbureau deze eisen stelt, helemaal een KPN zal deze eisen niet stellen. Ik denk dat je óf de regels verkeerd geïnterpreteerd hebt, óf niet goed gelezen c.q. geluisterd hebt.
Ik ga nu voor het eerst aan het werk na 4 jaar thuis te hebben gezeten met een fysieke handicap. Ik kan bijvoorbeeld ook nog niet sporten. Fysiek zwaar werk is nog even geen optie. Ben een klein meisje met ondergewicht, denk sowieso niet dat ze me zouden willen als stratenmakerquote:Op zondag 13 augustus 2006 11:55 schreef Herr.Flick het volgende:
Met een liever-lui-dan-moe mentaliteit kom je juist bij zulke bloedzuigers terecht.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |