abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_40741445

Wat is dit voor een reeks?

Dit is de Apple Slowchat, een SC reeks voor iedereen die Apple producten heeft, wilt hebben,
of er vragen over heeft


Ik hoor veel positiefs over Apple, maar ik vraag me af of het nu echt zo goed is. Kan iedereen met een Apple omgaan? Is Mac OS X beter dan Windows XP? Zal Mac OS X mij bevallen?

Dit blijft natuurlijk erg subjectief, maar hoe dan ook: Mac OS X is zeker anders dan Windows. Als je aan OS X (het besturingssysteem van Apple) begint moet je hier dus rekening mee houden. Maar je krijgt er wel iets voor terug. Zo is OS X veiliger en gebruiksvriendelijker. Mac OS X heeft namelijk een Unix-achtige kern gecombineerd met een erg gebruiksvriendelijke interface. Als je dit niets zegt: Unix is een systeem dat, onder andere, op veel servers gebruikt wordt.

Voor OS X zijn veel verschillende programma's te krijgen. Zo heeft Apple een eigen fotoprogramma, dat je overigens gratis bij iedere Mac krijgt, net als een programma om films te maken. Er zit een DVD-studio en een weblog-applicatie. Het fotoprogramma heet iPhoto en, zoals de naam al een beetje weggeeft, dit programma lijkt op iTunes, wat je misschien wel kent.

Van een ander veel gebruikt programma, Microsoft Office, is ook gewoon een versie voor OS X uit. Je hoeft dus niet bang te zijn dat je niet meer in Word kunt werken. Maar ook hier geldt: Word for Mac ziet er anders uit dan je gewend bent. Voor Mac Office 2004 moet overigens betaald worden, je krijgt wel een testversie bij een Mac.

Ook zijn voor Mac OS X op het web heel veel free- of shareware programma's te vinden die je veelal hier kunt vinden. Onderaan deze openingspost staan er ook een paar.

Toch zijn er een hoop programma's die alleen onder Windows XP werken. Als je zo'n programma gebruikt, is er goed nieuws: sinds Apple begin dit jaar processors van Intel is gaan gebruiken, is het mogelijk ook Windows op je Mac te draaien. Dat kan op twee manieren: door met Apple's eigen Boot Camp Windows als opstart-optie toe te voegen, of door met de zogenaamde 'Virtuele Machine' van Parallels een Windows computer in een schermpje aan je OS X toe te voegen. Let overigens wel op dat beide producten testversies zijn. Boot Camp lijkt goed te werken, maar met Parallels zijn er af en toe nog problemen.

De beste manier om te kijken of een Mac iets voor je is, is altijd nog naar een Apple winkel, of een kennis met een Apple, te gaan en een beetje te spelen met het systeem. Probeer zelf wat dingen, kijk naar een beetje uitleg, en ontdek zelf wat je er van vind.

Samengevat: Als je niet bang bent voor verandering, en een ander besturingssysteem wilt proberen, dan is een Mac iets voor jou. Als je bang bent om het uit te proberen, onthoud dan dat Windows ook prima draait.

Wat is er van waar dat Mac's veel duurder zijn dan gewone PC's?

Alles en niets, afhankelijk van je verhaal. Waar je in de PC wereld voor 300 euro uit losse onderdelen een simpel pc-tje kunt samen stellen, is de goedkoopste Mac, de Mac Mini, nog altijd 650 euro - zonder keyboard, muis of scherm. Dus, een Mac is vrij duur.

Maar is die Mac echt duurder dan een pc? Niet als je ze wat eerlijker met elkaar gaat vergelijken. De van de hierboven genoemde Mac Mini afgeleide AOpen Mini is net zo duur als de Mac Mini. Ook de Apple notebooks zijn ongeveer even duur als vergelijkbare Windows notebooks. Euh, als vergelijkbare Windows-only notebooks, dus.

Bovendien bestaat een nieuwe Mac uit een totaalpakket. Je krijgt veel software, een mooi design, een afstandsbediening met een soort mini Media-center, en bij alle Macs met een scherm een ingebouwde webcam. Dit zijn extra's die je normaal niet bij je laptop krijgt.

Samengevat: Je kunt Apple's duurder noemen, maar een eerlijke vergelijking is moeilijk. Hoe dan ook, Apple geeft je uiteindelijk waar voor je geld, vanwege het design, de afstemming en de meegeleverde software, kortom: het totaalplaatje is zeker niet te duur.

Waar kan ik terecht voor meer Apple achtergrond info, aanschaf en alle andere weetjes?

Apple homepage voor online updates/aankopen/nieuws

Apple Centers/Resellers in Nederland.

Basiscursus Mac OSX voor beginners.

Appleinsider de nr. #1 geruchten website over Apple.

Macrumors de nr.# 2 geruchten website over Apple

Mac OSX.nl Nederlands grootste Mac community met uitgebreide reviews en nieuwsfeitjes en sinds kort een eigen Podcast.

Think Secret

Welke software moet ik zeker eens bekijken?

Open Source/Freeware:

AdiumX - Vrijwel geheel op maat te maken messenger. Nee, er zit geen webcam support in.
Growl - Hiermee kan ieder programma mededelingen 'schreeuwen'
VLC - MediaPlayer die vrijwel alle formaten lust
Quicktime codecpack - Na de installatie van dit pakket kun je vrijwel elk videobestand afspelen in Quicktime
ShakesPeer - DC++-compatible DC-Client
QuickSilver - Programma's opstarten en nog veel meer met je toetsenbord. Ideaal!
Transmission - Transmission is een Bittorrent client die streeft naar een simpele overzichtelijke interface.
MacStumbler - Altijd op zoek naar een draadloos netwerk in je buurt zonder beveiliging? Gebruik dit programma om het te vinden.
Quinn - Quinn is een tetris kloon. Wil je even snel een ontspannend spelletje spelen dan is dit een aanrader.
ImageWell - Als je op zoek bent naar een programma om snel en gemakkelijk foto's te verkleinen (of basisbewerkingen uit te voeren) dan moet je zeker eens naar ImageWell kijken! Ondersteuning voor .Mac en FTP servers zit er ook in zodat je het direct kan uploaden.
Camino - Camino is een webbrowser gebaseerd op de Gecko engine van Mozilla. Het is eigenlijk gewoon FireFox voor MacOSX met een Cocoa sausje.
CyberDuck - CyberDuck is een FTP/SFTP client voor MacOSX met een laagje Cocoa. Deze Open Source FTP client stelt je in staat om de meest gebruikte FTP commando's uit te voeren en je bestanden te beheren op een nette manier.
Chicken of the VNC - Hoewel er zat VNC clients te vinden zijn voor OSX, springt deze er toch wel uit op een bijzondere manier. Het ding is geschreven voor Cocoa en dus heb je een mooi uitziende interface, passend bij je systeem. Buiten de eyecandy bevat het een bookmark manager om je favoriete locaties op te slaan en ondersteuning voor Apple's Bonjour.
MakingMusic - Muziekanten opgelet! Altijd al willen weten hoe dat ene instrument nou klinkt of eruit ziet? Zoek het op met MakingMusic, een database met informatie over hoe instrumenten klinken, de geschiedenis ervan en hoe ze er uit zien.
CapacityMeter - Informatie nodig over je batterij status van je iBook of PowerBook? Bekijk dit met CapacityMeter (1 van de vele programma's om deze status te weergeven).
RealPlayer - RealPlayer kennen we natuurlijk allemaal wel van Windows. Toch kun je niet echt zonder dit programma als je zo nu en dan wel eens op het internet wat TV programma's wilt bekijken
Windows Media Player 9 - De bron van het kwaad! Het product is niet meer ondersteund, maar ja, je hebt het nog wel eens nodig (zoals bijvoorbeeld voor een radio widget op Dashboard om internetstreams te luisteren). Anyway... op zich wel handig om te hebben dus.
Coverflow - Geweldig mooi programma waarmee je visueel door je iTunes albums kunt bladeren
Frontpage widget - projectje van ChOas.
My active topics widget - projectje van ChOas.
MediaCentral - Een volwaardig alternatief voor FrontRow.
Disk Inventory X - Zie snel welke bestanden en directories veel ruimte innemen op je schijf. Perfecte tool voor de maandelijkse schoonmaak.

Commerciele software:
BluePhoneElite - Alles voor je BlueToothTelefoon
SubEthaEdit - Editor gemaakt door apen net zo lang op een toetsenbord te laten slaan tot er iets moois uit kwam.

En als ik verder nog vragen heb?
Stel ze! In dit topic zitten een hoop behulpzame Apple-gebruikers

Was dat alles?

Nee, we hebben natuurlijk ook nog wat regeltjes:
-Wees lief tegen elkaar. Geen flames tegen elkaar, of tegen Windows en Windows gebruikers.
-Hou je Appleslowchat alleen voor algemene Applezaken en ga niet offtopic met
gespecificeerde vragen over de MacBook of iPod of wat dan ook. Soms zijn daar al speciale
threads voor.
-Verpest het topic niet Misdraag je niet, en als iemand dat wel doet, gebruik dan de topicreport in plaats van het topic zelf.
-Houd je verder aan de regels van Fok! en [DIG]. Het klinkt bijna te logisch

Dat was wel alles. Maak er een leuke slowchat van
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Deze OP vind je hier!

[ Bericht 1% gewijzigd door tonks op 12-08-2006 18:34:50 ]
  zaterdag 12 augustus 2006 @ 17:46:44 #2
120113 Tomasso
Lopen te kijken
pi_40741695
tonks
"A true, creative researcher has to have confidence in nonsense"
pi_40741775
  zaterdag 12 augustus 2006 @ 17:58:50 #4
13546 XL
In de zin van Extra Lars
pi_40742057
mooi nummer
Die Scheiße bleibt gleich, nur die Fliegen ändern sich| Kurt Cobain sagte mir, Ich soll kommen wie ich bin
en de kikker zei: "Je moet me nog kussen!" en ik stak de kikker terug in mijn binnenzak en zei: "Nee, ik heb veel liever een babbelende kikker!"
pi_40742346
Hai Tim!
Ik ga naar huis.
pi_40742813
quote:
Op zaterdag 12 augustus 2006 18:08 schreef nietzman het volgende:
Hai Tim!
Ik wil dat niemand mijn naam weet!
  zaterdag 12 augustus 2006 @ 18:25:53 #7
34813 Jerommeke.nl
Jorasho.nl zul je bedoelen.
pi_40742891
meroms piepen?

maar ze piepen wel 64-bit
  zaterdag 12 augustus 2006 @ 18:30:01 #8
13783 Anthraxx
When you see the robot, drink!
pi_40743018
quote:
Op zaterdag 12 augustus 2006 18:25 schreef Jerommeke.nl het volgende:
meroms piepen?

maar ze piepen wel 64-bit
Dus je wilt iets dat 2x zo lang piept als 32-bits?
pi_40743039
64 bits is eigenlijk 64 piepjes per seconde
  zaterdag 12 augustus 2006 @ 18:32:52 #10
73232 De_Hertog
Aut bibat, aut abeat
pi_40743107
Zo, mijn Apple staat al klaar voor zijn DJ taak. En het feest is nog niet begonnen of ik heb al weer tig positieve reacties gehad op dat mooie kleine computertje
Mary had a little lamb
Then Mary had dessert
  zaterdag 12 augustus 2006 @ 18:33:24 #11
120113 Tomasso
Lopen te kijken
pi_40743123
quote:
Op zaterdag 12 augustus 2006 18:30 schreef tonks het volgende:
64 bits is eigenlijk 64 piepjes per seconde
"A true, creative researcher has to have confidence in nonsense"
  zaterdag 12 augustus 2006 @ 18:34:30 #12
73232 De_Hertog
Aut bibat, aut abeat
pi_40743154
quote:
Op zaterdag 12 augustus 2006 18:30 schreef tonks het volgende:
64 bits is eigenlijk 64 piepjes per seconde
Nee, dat is 64 Hz. Kun je nagaan hoeveel piepjes 2 Ghz geeft.
Mary had a little lamb
Then Mary had dessert
pi_40743232
Wat houdt dat precies in, 64 bit?
pi_40743265
Ik wilde nog even zeggen dat Handbrake een super vet programma is! Je doet een dvdtje erin en je stelt wat video dingen in en bijvoorbeeld ondertitels en een uur later staat je dvd op je computer!
pi_40743794
grote opruiming op mijn werk, ben nu de trotse bezitter van 2 Snow-iMacs, 2 g4 500Mhz torens, 2 witte iBooks, 1 blauwe clamshell G3 en 1 zwarte powerbook G3.

Mac-cluster! .
A gentle wave of heat flows over the FOK! forum
Get woke, go broke!
pi_40743930
quote:
Op zaterdag 12 augustus 2006 18:53 schreef HeatWave het volgende:
grote opruiming op mijn werk, ben nu de trotse bezitter van 2 Snow-iMacs, 2 g4 500Mhz torens, 2 witte iBooks, 1 blauwe clamshell G3 en 1 zwarte powerbook G3.

Mac-cluster! .
Uitdelen!
  zaterdag 12 augustus 2006 @ 18:58:39 #17
13546 XL
In de zin van Extra Lars
pi_40743959
Ik wil de blauwe clamshell!
Die Scheiße bleibt gleich, nur die Fliegen ändern sich| Kurt Cobain sagte mir, Ich soll kommen wie ich bin
en de kikker zei: "Je moet me nog kussen!" en ik stak de kikker terug in mijn binnenzak en zei: "Nee, ik heb veel liever een babbelende kikker!"
pi_40744002
Witte iBook!
pi_40744017
Tis echt te decadent voor woorden wat er nu op de tafel staat . OK, het is wel ouwe meuk, maar het werkt (op de G3 powerbook na, die mist nog ff een HD).

ff lekker pielen met die bakkies is wel leuk. OS9 is nog best te doen opzich. Maar OSX gaat er toch op voorzover mogelijk .
A gentle wave of heat flows over the FOK! forum
Get woke, go broke!
pi_40744024
Mijn iBook bestaat een jaar, en ik wil hem elke dag minder graag kwijt
pi_40744108
Iemand toevallig nog een cd/dvd speler over voor een 12ínch iBook? Die werkt niet helemaal lekker meer kom ik net achter... Die andere werkt prima, OSX 10.4, 640MB ram, Airport.. best leuk nog .
A gentle wave of heat flows over the FOK! forum
Get woke, go broke!
pi_40744283
quote:
Op zaterdag 12 augustus 2006 19:03 schreef HeatWave het volgende:
Iemand toevallig nog een cd/dvd speler over voor een 12ínch iBook? Die werkt niet helemaal lekker meer kom ik net achter... Die andere werkt prima, OSX 10.4, 640MB ram, Airport.. best leuk nog .
http://macfreak.nl/cgi-bin/forums/topic.cgi?forum=14&topic=3364

Is dit iets?
pi_40744528
quote:
Tnx, zal eens verder snuffelen daar. Hij doet het nu wel met een USB drive. Alleen ik weet niet hoe ik dat ding zover krijg dat ie OSX er van boot. Er is wel een keycombo voor, maar die werkt niet volgens mij.

En vanuit OS9 krijg ik de melding dat hij de CD niet als startupdisk kan gebruiken.
A gentle wave of heat flows over the FOK! forum
Get woke, go broke!
  zaterdag 12 augustus 2006 @ 19:20:25 #24
13783 Anthraxx
When you see the robot, drink!
pi_40744590
quote:
Op zaterdag 12 augustus 2006 18:37 schreef skiczukie het volgende:
Wat houdt dat precies in, 64 bit?
Het adresseren van geheugen over het algemeen. Een 32 bits processor kan maar 2^32 (4294967296 bits / 4 Gb maximaal adresseren). Een 64 bits processor kan maximaal 2^64 (1.84467440737*10^19/16384 TB) adresseren. Dat is zo ongeveer de hype op dit moment...
pi_40744748
Okee. En dat komt misschien deze maand dus. Nog maar even wachten dan? Ik moet sowieso nog twee weken weken wachten op mijn collegekaart, zodat ik studentenkorting heb, en iik weet het, je kan altijd maar blijven wachten, maar is dit een hele grote ontwikkeling en er binnenkort of merk je er geen reet van?
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')