Wel ongeveer, dat blok had ik ook al gevonden, maar ik zoek eigenlijk kleiner dus. Klein (als in omvang van de motor, niet zo zeer inhoud/vermogen) is echt absoluut heel belangrijk.quote:Op zondag 6 augustus 2006 21:02 schreef j0rrit het volgende:
Neem eens contact op met DBS Maaitechniek uit Hilversum. Daar hebben wij laatst voor een paar honderd euro een gebruikte Kubota grasmaaier motor vandaan voor een school project. Het betreft een 3 cilinder blok met zo'n 20pk, moet dus ongeveer overeen komen met de eisen die je stelt.
Ik had destijds (een jaar geleden) anders geen enkele moeite om Yamaha op Schiphol te breiken per slakkenpost.quote:Op zondag 6 augustus 2006 21:05 schreef TR08 het volgende:
[..]
Wel ongeveer, dat blok had ik ook al gevonden, maar ik zoek eigenlijk kleiner dus. Klein (als in omvang van de motor, niet zo zeer inhoud/vermogen) is echt absoluut heel belangrijk.
Maar ze hebben inmiddels mail
Binnenvaart heb ik ook al gekeken btw, met name bij Yamaha maar het is echt supermoeilijk om Yamaha europa te mailen. Dealers hebben vaak lang niet alles wat Yamaha levert en dus ook niet alle motorblokjes.
Slakkenpost en telefoon zijn ook prima te vinden (via telefoongids.nl, niet via hun zelfquote:Op zondag 6 augustus 2006 21:29 schreef Alexxxxx het volgende:
[..]
Ik had destijds (een jaar geleden) anders geen enkele moeite om Yamaha op Schiphol te breiken per slakkenpost.
Ik dacht dat die kubota reden? Heb je een site van ze trouwens, ik vind alleen de auto pagina.quote:Op zondag 6 augustus 2006 21:23 schreef Herr.Flick het volgende:
-knip-
Lamborgini heeft meen ik ook kleine diesel voor oa 45 km/u wagentjes,(aixam dingen) misschien is dat een optie..
De Hatz is een 4 takt.quote:Op zondag 6 augustus 2006 21:55 schreef TR08 het volgende:
De Mitsubishi L2E lijkt tot nog toe de beste, ook gezien de extra info die bekend is.
Van de luchtgekoelde is de HATZ 1B50 ook wel fijn (49kg, lekker compact). Als ik daarvan de koeling wat aan pas (elektrisch itt direkt aangedreven) kan hij wellicht ietsje meer vermogen leveren. De eerste die groter is is echter niet beter dan de L2E. Is dat ding trouwens 4 takt of 2 takt?
Van Yanmar lijkt de 2TNE68 vrij ok, maar niet veel beter dan de mitsubishi.
Volvo Penta is gewoon Mitsubishi, net als Yanmar en Vetus.quote:Op maandag 7 augustus 2006 13:33 schreef j22flyingdownwind het volgende:
Kijk eens bij merken als:
- Volvo penta
Bovendien kunnen ze denk ik niet de draai uren halen om 2 ton in een auto vol te maken.quote:Op dinsdag 8 augustus 2006 02:15 schreef DiGuru het volgende:
In de modelbouw heb je dieseltjes van superklein (minder dan 1 cc) tot aardig groot (voor modelbouw begrippen). Maar die gaan in hun eentje waarschijnlijk geen 15 pk leveren.
ik ben wel geinteresseerd in dit projectquote:Op dinsdag 8 augustus 2006 09:09 schreef TR08 het volgende:
Voorlopig idee is een soort carvertje, maar dan gestroomlijnder en voor 2 personen + bagage. Moet ongeveer 1:80 kunnen halen op de snelweg. Als ik de combinatie kantelen + aerodynamica goed weet te combineren moet het lukken
Het maken van een (deels) bewegende body die tevens de wielen goed uit de wind houdt is het moeilijkste van het geheel. De vorige auto die ik gebouwd heb (Nuna 2, 5m lang, 1m80 breed, 0m90 hoog) zou ongeveer 1:260 doen op de snelweg dus 1:80 voor een smalle 2 persoons wagen + bagage moet goed te doen zijn.
Voorlopig gaat hij nog niet rijden, ik moet eerst nog afstuderen, dan het ding ontwerpen in mijn vrije tijd en de boel bouwen. Als meer mensen belangstelling hebben voor het mee doen aan zo'n wagen dan kunnen we er eventueel een setje van maken, dat drukt de kosten ook weer
ps: Als er iemand goed is in elektro dan kunnen we eventueel een hybride versie maken, dan wordt hij in de stad ook ultra zuinig
Koelquote:Op dinsdag 8 augustus 2006 09:15 schreef vlad het volgende:
[..]
ik ben wel geinteresseerd in dit project![]()
Elektro is niet mijn sterkste punt, maar kennis over hybride voertuigen is er wel![]()
Mogelijk, ik overweeg wel om de dieselblokjes om te bouwen naar aardgas, dat schijnt goed te doen te zijn (dieselblokjes doen het op gas beter dan benzine motoren heb ik gelezen). Een verbruik van 1 op 80 halen wordt dan wat lastiger maar het gaat uiteindelijk om het equivalente energie verbruik.quote:Op dinsdag 8 augustus 2006 09:15 schreef vlad het volgende:
[..]
-knip-
en misschien heb je iets aan een CNG/LNG of LPG systeem? kan ik je misschien mee helpen als je belangstelling hebt![]()
ik heb HTS autotechniek gedaan met een specialisatie richting in voertuigaandrijving (alternatieve brandstoffen/ alternatieve aandrijfsystemen).quote:Op dinsdag 8 augustus 2006 09:19 schreef TR08 het volgende:
[..]
KoelMaar wat weet je er precies van? Het zou met name gaan om iemand die wat weet over het aan elkaar knopen van supercondensatoren, dynamo's matchen met de dieselmotor en een elektro motor matchen met de verwachte belasting. Ben je eventueel bereid hier voor verder te leren?
Ik studeer nu af in voertuig aerodynamica en heb al veel structureel ontwerp gedaan, dus een groot deel van het constructieve ontwerp zal ik qua kennis in mijn eentje kunnen doen (niet dat hulp niet welkom is)
ik werk nu op de R&D afdeling van teleflexgfi (voorheen koltec-necam en Ag gassystemen). Hierdoor kan ik gebruik maken van veel kennis en ervaring op het gebied van diesels ombouwen naar aardgas en het toepassen van LPG i.c.m dieselquote:Op dinsdag 8 augustus 2006 09:21 schreef TR08 het volgende:
[..]
Mogelijk, ik overweeg wel om de dieselblokjes om te bouwen naar aardgas, dat schijnt goed te doen te zijn (dieselblokjes doen het op gas beter dan benzine motoren heb ik gelezen). Een verbruik van 1 op 80 halen wordt dan wat lastiger maar het gaat uiteindelijk om het equivalente energie verbruik.
Als zo iets er ook bij komt gaan we denk ik ook een motoren technicus goed kunnen gebruiken. Misschien is dat zowiezo wel een goed plan omdat we dan die kleine blokjes iets op kunnen voeren en het rendement kunnen verhogen.
ik zit op dit moment in de verhuizing naar Gorinchem, waar ik de komende jaren zal gaan slijtenquote:Op dinsdag 8 augustus 2006 09:51 schreef TR08 het volgende:
Met verder leren doelde ik vooral op elektro gebied, maar aero zul je in de loop van het project ook wel het een en ander van op gaan vangen
Waar woon je trouwens? Ik woon tot december in Delft maar straks in Almelo city
ik heb niet verzonnen dat ze m'n werk in gorinchem plantenquote:Op dinsdag 8 augustus 2006 10:05 schreef TR08 het volgende:
Pff das niet naast de deur zegKun je daar geen Deventer van maken?
maak je eigenlijk gebruik van Advisor? dat is een handig programma waarmee voertuigen (normaal, full electro, en serie en parallel hybride) te simuleren zijn. Tijdens deze simulatie wordt een ritcyclus afgewerkt waarna een beeld gevormd wordt over verbuik, emissie (+samenstelling) temperaturen en prestaties.quote:Op dinsdag 8 augustus 2006 09:21 schreef TR08 het volgende:
[..]
Mogelijk, ik overweeg wel om de dieselblokjes om te bouwen naar aardgas, dat schijnt goed te doen te zijn (dieselblokjes doen het op gas beter dan benzine motoren heb ik gelezen). Een verbruik van 1 op 80 halen wordt dan wat lastiger maar het gaat uiteindelijk om het equivalente energie verbruik.
Als zo iets er ook bij komt gaan we denk ik ook een motoren technicus goed kunnen gebruiken. Misschien is dat zowiezo wel een goed plan omdat we dan die kleine blokjes iets op kunnen voeren en het rendement kunnen verhogen.
Ik wil best meedoen. altijd interessantquote:Op woensdag 9 augustus 2006 10:30 schreef TR08 het volgende:
Ik heb op het moment nog geen enkele software behalve wat CAD pakketten en computational fluid dynamics spul. Maar ik zal er tzt eens naar kijken. Als ik in mijn eentje de wagen ga ontwerpen wordt de eerste versie zowiezo heel simpel diesel-->CVT denk ik. Als dat goed rijdt kan er uitgebreid worden naar hybride. Maar als er direct een expert (hint hint) op hybride gebied in wil stappen kunnen we daar ook direct mee gaan werken.
Draait dat programma ook onder linux trouwens?
Op het moment is het project nog in de schetsen op bierviltjes en half-gereed eisen programma fase. Als ik afgestudeerd ben, een baan heb en mijn huis in Almelo een beetje op orde ga ik serieus aan de slag met het uitwerken van die wagen en hier en daar wat onderdelen kopen als begin
Ik wil graag samen brainstormen tegen die tijd trouwens, lijkt je dat wat?
Almelo... mmmhh...quote:Op dinsdag 8 augustus 2006 09:51 schreef TR08 het volgende:
Met verder leren doelde ik vooral op elektro gebied, maar aero zul je in de loop van het project ook wel het een en ander van op gaan vangen
Waar woon je trouwens? Ik woon tot december in Delft maar straks in Almelo city
en die rijd dan ook 1 op de 8quote:Op donderdag 17 augustus 2006 19:15 schreef Diemietuhriej het volgende:
Flink opgefokt brommermotortje?
80cc mhr, beetje beunen hier en daar, 26mm carb, ander krukasje e.d. Heb je zo 17 ~ 18 pk.
Voor hybride is een supercondensator voldoende en die heeft bovendien het voordeel dat hij meer cycli kan maken dan een accu voor hij stuk gaat. Temperatuurbestendigheid weet ik alleen weinig van. Er schijnen recentelijk ook supercaps uitgevonden te zijn die een capaciteit hebben die dicht bij die van lithium accu's liggen. Als dat klopt en die dingen zijn betaalbaar dan neem ik die dingen ipv een accu.quote:Op dinsdag 22 augustus 2006 02:57 schreef ACT-F het volgende:
Gebruik voor de lange ritten gewoon een accu. Het voordeel van een (super)condensator is dat het snel laadt en ontlaadt, waardoor deze alleen nut bewijst bij het snel optrekken en remmen op de elektromotor.
Dat kan ik je warm aanbevelenquote:Op dinsdag 22 augustus 2006 10:26 schreef TR08 het volgende:
Eventueel is een accu gecombineerd met een supercap parallel ook een optie. De supercap verlengt de levensduur van de accu en verkleint tevens de noodzaak voor het hebben van een zware accu puur om de startstroom te kunnen leveren.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |