Heldere vuurbol aan nachthemelNederland werd afgelopen nacht opgeschrikt door heldere meteoren en zelfs een hele heldere vuurbol. Veel verontruste mailtjes kwamen binnen bij AstroStart, maar het bleek niets ernstigs te zijn. Rond 1:00 uur was de bewuste vuurbol te zien. "Ben al 20 jaar amateurwaarnemer, maar dit was het mooiste dat ik ooit heb gezien," aldus svennie46.
Hieronder plaatsen we de vele verhalen van de mensen die het gezien hebben. Heb jij het ook gezien? Mail dan jouw informatie naar webmaster@astrostart.nl en wie weet wordt het dan hieronder geplaatst.
R. Geys: "Net om 0:54 een bolide gezien in het westen die +-25° boven de horizon vloog. Was lichtsterk genoeg om zeer duidelijke schaduwen te projecteren op de grond. Ik heb het begin echter niet gezien maar naar mijn inziens begon hij in de buurt van Arcturus."
Svennie46: "Heb hem ook gezien, samen met m'n vriendin. Waren erg onder de indruk van dit fenomeen. Ben al 20 jaar amateurwaarnemer, maar dit was het mooiste dat ik ooit heb gezien. Was ongeveer 5 seconden zichtbaar."
G. Verhoeyen: "Hoi, ik ben dus een leek in deze materie maar rond hetzelfde tijdstip zat ik buiten, samen met mijn echtgenote, naar de prachtige sterrenhemel te kijken toen ook wij het fenomeen gezien hebben. Je kan niet van een staart spreken maar aan de achterzijde zag ik precies flitsen van verbranding ( vb bij een vuurpijl of fusé die afgevuurd wordt ) evenwel zonder geluid. M.I kon het geen 'vallende ster' zijn daar het heel laag en traag vloog, maar zoals ik zei ben ik een leek."
Waarschijnlijk was het geen vallende ster, Geert, maar een vuurbol. Vuurbollen bewegen veel trager en zijn over het algemeen vele malen helderder. Dit verklaart de trage beweging van het object.
E. Breuker: "Rond 01:00 uur j.l. zagen een vriend van mij en ik een enorme vuurbal/astroide dalen terwijl we naar westelijke richting keken vanuit het plaatsje Twello. Deze was zo ontzettend groot dat we erg aangeslagen waren. Kunt u ons daar misschien meer over vertellen. En of het daadwerkelijk een vallende ster hebben gezien? Een vallende ster hebben we allemaal wel eens gezien, maar dit was toch wel enigzins schikbarend."
J. Westerdiep: "Hallo, Ik heb bij deze een vraag aan jullie. Afgelopen nacht was het warm en erg helder aan de hemel en omdat ik zelf ook niet de slaap kon vatten zijn we maar lekker buiten gaan zitten. Nou werd er bij radio538 bij het programma MIDNR veel verontruste tefoontjes gemeld van een vreemd lichtverschijnsel aan de hemel zo rond de klok van kwart voor twee in de nacht. Ook wij hebben dit waargenomen en het was echt een hele felle licht flits. Na de vele tefoontjes en sms hebben ze een sterrewacht gebeld na tweeen. maar ook zij konden geen antwoord op deze vraag geven. zouden jullie een idee kunnen hebben van wat het kan zijn. en verder viel ons op dat er een oranje flikering aan de hemel was ten oosten, het bewoog heel langzaam van oost richting het noorden. echter was het zo langzaam dat dit geen vliegtuig geweest kan zijn. overgings geloven wij niet in ufo of zo."
Jacobien: "Vannacht zag ik om 00.55 in Makkum, Friesland een verschijnsel dat ik nog nooit eerder heb gezien. Een wit, blauwe bal met daarachter een staart van rood, geel, oranje. De bal leek een soort stekels te hebben als een egel. Ik keek uit het raam en zag het ding dus uit de hemel komen en schuin naar beneden richting IJsselmeer gaan. Het ding was heel helder en ik zag het voor een paar seconden. Het leek ook heel groot, maar ik weet dat dat niets zegt (optisch bedrog)."