Ook twee uur achter elkaar in een hobbelende trein?quote:Op vrijdag 7 juli 2006 20:44 schreef Q. het volgende:
Staan is gezond.
Yep, goed voor je evenwichtsorgaan enzo.quote:Op vrijdag 7 juli 2006 20:47 schreef Ferdo het volgende:
[..]
Ook twee uur achter elkaar in een hobbelende trein?
En nu maar wachten of ze je een boete geven als je in de 1e klas staat omdat er in de 2e klas helemaal geen plek meer isquote:Op vrijdag 7 juli 2006 20:46 schreef Klonk het volgende:
je hebt een vervoersbewijs, geen zitplaatsgarantie
Dat weet ik ook wel, maar voor dat vermogen dat ik bij het loket achterlaat zou het mij redelijk lijken als ik over een fatsoenlijke zitplaats kan beschikken.quote:Op vrijdag 7 juli 2006 20:46 schreef Klonk het volgende:
je hebt een vervoersbewijs, geen zitplaatsgarantie
Hij heeft de hele dag hard gewerkt hoorquote:Op vrijdag 7 juli 2006 20:44 schreef Q. het volgende:
Staan is gezond.
*mee eens isquote:Op vrijdag 7 juli 2006 20:51 schreef Ferdo het volgende:
Dat weet ik ook wel, maar voor dat vermogen dat ik bij het loket achterlaat zou het mij redelijk lijken als ik over een fatsoenlijke zitplaats kan beschikken.
Redelijkheid? Je moest eens weten hoe ze zestig jaar geleden in de trein zaten.quote:Op vrijdag 7 juli 2006 20:51 schreef Ferdo het volgende:
[..]
Dat weet ik ook wel, maar voor dat vermogen dat ik bij het loket achterlaat zou het mij redelijk lijken als ik over een fatsoenlijke zitplaats kan beschikken.
Ik troost je over een paar uurtjes welquote:Op vrijdag 7 juli 2006 20:51 schreef Ferdo het volgende:
[..]
Dat weet ik ook wel, maar voor dat vermogen dat ik bij het loket achterlaat zou het mij redelijk lijken als ik over een fatsoenlijke zitplaats kan beschikken.
En zo wens ik dus niet vervoerd te wordenquote:Op vrijdag 7 juli 2006 20:53 schreef heiden6 het volgende:
Redelijkheid? Je moest eens weten hoe ze zestig jaar geleden in de trein zaten.
Hoeveel betaalden ze toen voor een treinkaartje trouwensquote:Op vrijdag 7 juli 2006 20:53 schreef heiden6 het volgende:
[..]
Redelijkheid? Je moest eens weten hoe ze zestig jaar geleden in de trein zaten.
Dat zal in elk geval geen probleem zijn.quote:
De prijs/kwaliteitverhouding was best goedquote:Op vrijdag 7 juli 2006 20:54 schreef paddy het volgende:
Hoeveel betaalden ze toen voor een treinkaartje trouwens
die betaalde ze met hun levenquote:Op vrijdag 7 juli 2006 20:54 schreef paddy het volgende:
[..]
Hoeveel betaalden ze toen voor een treinkaartje trouwens
Ons bedrijf is veel klantvriendelijker hè?quote:Op vrijdag 7 juli 2006 20:55 schreef petre86 het volgende:
[..]
die betaalde ze met hun leven( 60 jr. geleden he..)
Lief van jequote:
naja, als het niet linksom gaat, danmaar rechtsom.. alleen weten sommige collega's niet dat er een links en een rechts bestaat...quote:Op vrijdag 7 juli 2006 20:58 schreef heiden6 het volgende:
[..]
Ons bedrijf is veel klantvriendelijker hè?![]()
![]()
gaarne!quote:Op vrijdag 7 juli 2006 21:01 schreef petre86 het volgende:
@ alexx, plop jij die klinknagels uit de kopdeuren?
Die gebruiken ze sinds oktober niet meer.quote:Op vrijdag 7 juli 2006 20:58 schreef Alexxxxx het volgende:
ga dan in de doorloopkop zitten, zo tussen twee treinstellen in
Van de trein?quote:Op vrijdag 7 juli 2006 20:45 schreef mstx het volgende:
We nemen het mee naar achteren.
Probleem gevonden. Ga in Nederland wonenquote:Op vrijdag 7 juli 2006 20:36 schreef Ferdo het volgende:
...zet die voor de gein dan ook eens in op de intercity-treinen naar Groningen/Leeuwarden. Nu sta ik weer eens in een stampvolle Koploper.![]()
Je bent net als al die andere kneuzen die ik elke x zie staan een domme Nederlander...quote:Op vrijdag 7 juli 2006 20:36 schreef Ferdo het volgende:
...zet die voor de gein dan ook eens in op de intercity-treinen naar Groningen/Leeuwarden. Nu sta ik weer eens in een stampvolle Koploper.![]()
Ik betaal zelfs met een kortingskaart nog een klein fortuin, dus mag ik een zitplaats tijdens deze 193 kilometer lange treinreis? Of is dat echt teveel gevraagd?![]()
Alleen jammer dat men indertijd alleen enkele reizen aanbood.quote:Op vrijdag 7 juli 2006 20:55 schreef ChrisJX het volgende:
[..]
De prijs/kwaliteitverhouding was best goed
Jee, jij vult lekker in voor een ander.quote:Op vrijdag 7 juli 2006 21:10 schreef Zug-Chef het volgende:
[..]
Je bent net als al die andere kneuzen die ik elke x zie staan een domme Nederlander...
Een trein is langer dan 1 bak, een treinstel die kant op heeft al 3 of 4 bakken. En vaak zijn er dan nog 2 treinstellen dus zeker 8 bakken... Eerst verder lopen tot je helemaal aan het einde bent voor je gaat klagen dat het zo vol is...
Vanavond ook weer in de IC naar Leeuwarden (Zwolle, 18.19 )... Iedereen komt de trap op rennen en springt in de achterste bak... terwijl er 6 bakken naar Leeuwarden reden... voorin was het dus vrij leeg....
Hoezo "ik kijk niet verder dan mn neus lang is" *klaag*klaag*klaag*
Oja, die Regiorunners zijn ook kut, 6/10x werkt de airco niet, en dan zijn die treinstellen kutter dan de Koplopers waar nog raampjes open kunnen![]()
Huilie![]()
Hij woont in zeistquote:Op vrijdag 7 juli 2006 21:03 schreef existenz het volgende:
[..]
Probleem gevonden. Ga in Nederland wonen![]()
Hij kan niet eerder wegquote:Op vrijdag 7 juli 2006 21:23 schreef Surveillance-Fiets het volgende:
Als je nou gewoon op tijd die trein instapt en niet eerst nog even langs smullers heb je wel een plek.
En dan nog naar duitsland gaanquote:
quote:Op vrijdag 7 juli 2006 21:02 schreef BGN het volgende:
Als je nou blijft lopen tijdens de reis, kun je achteraf zeggen dat je 183 kilometer gelopen hebt. Daar scoor je de chicks wel mee hoor!
Groningenquote:
Ik las "treinsletten"quote:Op vrijdag 7 juli 2006 21:10 schreef Zug-Chef het volgende:Oja, die Regiorunners zijn ook kut, 6/10x werkt de airco niet, en dan zijn die treinstellen kutter dan de Koplopers waar nog raampjes open kunnen![]()
Huilie![]()
Smullersquote:Op vrijdag 7 juli 2006 21:23 schreef Surveillance-Fiets het volgende:
Als je nou gewoon op tijd die trein instapt en niet eerst nog even langs smullers heb je wel een plek.
dat kan niet als je er in bent tijdens de reis, want doorloopkoppen zijn dichtquote:Op vrijdag 7 juli 2006 21:20 schreef Ferdo het volgende:
En Zug-Chef, denk jij werkelijk dat ik niet de hele trein heb doorlopen?
Koop anders eens een goede atlas en zoek eens op waar Groningen ligt.quote:
We hebben het één keer meegemaakt dat we ons niet meer konden bewegen.En dan ook nog dronken studenten (die niet eens opstonden voor ouderen) de kinderen gewoon op de tenen trapten omdat ze hun bier moesten lozenquote:Op vrijdag 7 juli 2006 20:58 schreef heiden6 het volgende:
[..]
Ons bedrijf is veel klantvriendelijker hè?![]()
![]()
De trein was nog niet vertrokken toen ik vergeefs een zitplaats zocht.quote:Op vrijdag 7 juli 2006 21:31 schreef Zug-Chef het volgende:
[..]
dat kan niet als je er in bent tijdens de reis, want doorloopkoppen zijn dicht
Nee, het heeft er mee te maken dat de achterlijke dienstregeling niet is ingestemd op de vervoersstroom. Een halfuurfrequentie is onvoldoende om voldoende zitplaatsgarantie te bieden.quote:Op vrijdag 7 juli 2006 20:50 schreef heiden6 het volgende:
Dat de treinen elke dag bomvol zitten betekent heus niet dat er te weinig capaciteit is hoor, er gaan gewoon teveel mensen op dat tijdstip met die trein.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |