vereentjes: de plaatjes op zijn computer, zijn dat echt foto's waar kinderen misbruikt worden, foto's waarop kinderen naakt poseren of nudisten-foto's?
er wordt hier in het topic namelijk meteen geroepen dat de kinderen op die foto's misbruikt worden, maar ik vind dat er wel gerelativeerd moet worden. niet dat ik iets goed wil praten, maar omdat ik wil voorkomen dat dingen uit hun verband gerukt worden, met een vertekend beeld tot gevolg.
quote:
op vrijdag 7 juli 2006 19:10 schreef es70 het volgende:kinderen moet je vanaf blijven (en zeggen dat het 'alleen maar' plaatjes zijn maakt geen moer uit, daar zijn ook kinderen voor misbruikt)
![]()
.
es70 heeft hier een punt, kinderen moet je vanaf blijven. wat die knakkers van stichting martijn of die pedo-partij ook mag beweren, heb je sex met een kind, beschadig je het kind onherroepelijk. vrije wil of niet. foto's of filmpjes waarop sex met kinderen staat is dus gewoon uit den boze.
maar er zijn ook foto's van zogenaamde 'kunstenaars' die graag blote kinderen op de foto zetten. de kinderen mogen het dan wel leuk vinden om te poseren voor de camera, maar ik vraag mij af of ze op die leeftijd het besef hebben wat er met die foto's gebeurd. en ik betwijvel of ze er nog steeds blij mee zijn als dat besef (uiteindelijk) komt. kinderen worden namelijk ook groot en met name in de pubertijd gaan veel kinderen zich schamen voor hun lichaam. en hoe zou een meisje van 16 reageren als ze op de pc van haar vriendje ineens haar eigen naaktfoto's tegen komt die gemaakt waren toen ze 9 was? feit is alleen dat de kinderen hier niet misbruikt zijn.
dan heb je nog nudistische foto's waarop kinderen gewoon in hun blootje in een nudistenkamp aan het spelen zijn. persoonlijk heb ik niets tegen deze foto's, omdat die kinderen gewoon vrij opgevoed zijn. en ik maak ook (niet nudistische) foto's op vakantie, dus waarom zou een nudist dat niet mogen? maar ik ben wel van mening dat die foto's niet verspreid mogen worden, om dezelfde reden als in de vorige alinea.
in belgië is ten tijde van marc dutroux een discussie losgebarsten over het verbieden van alle afbeeldingen van blote kinderen. waarop een raadslid zich publiekelijk afvroeg wat ze dan met manneken pis zouden gaan doen. (helaas weet ik geen details meer over deze discussie, ik heb me daar niet echt mee bezig gehouden).
goed, terug ontopic. die gozer heeft dus foto's van blote kinderen op zijn pc staan. mijn vraag is dus om wat voor foto's dat gaat. als het echt foto's zijn waarin kinderen sex hebben (onderling of met een volwassene) dan zou ik echt aangifte gaan doen.
zijn de foto's voornamelijk van de tweede of derde 'categorie' dan wordt het wat lastiger. het is dan mogelijk dat hij zich sexueel aangetrokken voelt tot kinderen, maar het echt niet in zijn hoofd zal halen om ook maar iets verkeerd te doen. ik bedoel ik verkracht ook niet elke meid van ongeveer mijn leeftijd die ik schaars gekleed op het strand zie liggen, hoe aantrekkelijk ze er ook uit mag zien. en als ik echt een extreem lekker ding zie lopen dan wil ik dat plaatje wel eens vasthouden tot ik het 's avonds op de handbediening kan doen. het zou best kunnen dat hij zich aangetrokken voelt tot kinderen, maar dat zijn gezonde verstand de overhand heeft.
jouw vriendin zit nu met een erg zwaar dilemma. aan de ene kant wil ze hem niet kwijt, maar aan de andere kant vreest ze voor haar kind en is ze bang om haar kind met hem alleen te laten. maar wat is nu wijsheid? ik zou zeggen, laat haar met hem praten. probeer open te staan voor zijn gevoelens en hem te begrijpen, hoe moeilijk dat ook zal zijn. door te praten leert ze zijn gevoelens kennen en kun je beter een plan maken, zowel voor je vriendin als voor hem. ook kunnen ze de gevaren inschatten en voorkomen dat hij in een thuissituatie 'blootgesteld' wordt aan dingen die lustverhogend werken.
wanneer hij zich bijvoorbeeld aangetrokken voelt door kinderen tussen 12 en 16, dan zijn jongere kinderen relatief veilig. vervolgens kan ze er aan werken om de kinderen vroeg bewust te maken van sex om het bestaan daarvan (op theoretische manier) duidelijk te maken en dat het niet normaal is dat volwassenen dat met kinderen doen. ook kan er een regel ingesteld worden dat kinderen alleen bloot mogen zijn in de douche (deur op slot) en in hun slaapkamer bij het omkleden. dus niet in de woonkamer een badpak aantrekken, maar naar de slaapkamer!
daarnaast kan er ook aan een vertrouwensband gewerkt worden zodat het kind snel naar haar moeder gaat als er iets gebeurd wat niet in de haak is. door hem erbij te betrekken zal hij snel door krijgen dat het niet 'veilig' is om ook maar iets verkeerds te doen omdat hij het risico loopt dat alles doorverteld wordt.
maargoed, het bovenstaande is mijn mening en ik wil wel voor de duidelijkheid zeggen dat ik er niet voor doorgeleerd heb. in theorie zijn dingen vaak makkelijker te bedenken dan het in de praktijk is om het uit te voeren. dus vaar niet blind op mijn advies.