je gaat toch niet als oude poep naar die kinderpartijtjes toe? dus ik denk niet meer dan je nu al uitgeeft.quote:Op dinsdag 27 juni 2006 18:46 schreef Coolcat het volgende:
Na 3 jaar fulltime te hebben gewerkt begin ik in september weer met een HBOstudie. Ik heb een eigen huis, eigen paard en een auto. De hypotheek van mijn huis is prima, betaal nog geen 300 euro netto per maand. Het paard is duur, maar daar kan ik wel op bezuinigen en de auto kan ik inruilen voor een goedkopere.
Wat zijn de kosten als student zijnde ongeveer? Dus wat betalen jullie aan je woning, hobby's, uitgaan en aan de studie zelf??
En hebben jullie veel tijd voor een bijbaantje??
dan maar als antwoord:quote:Op dinsdag 27 juni 2006 18:50 schreef Coolcat het volgende:
Als het paard weg doen een optie was had ik dat wel genoemd, maar die gaat dus niet weg! Als je niks zinnigs hebt te antwoorden, antwoord dan niet... :n
ligt aan de inkomens van je ouders, of je op jezelf woont of niet etc.quote:Op dinsdag 27 juni 2006 18:54 schreef Coolcat het volgende:
Ik heb geen flauw idee wat boeken enzo kosten en weet ook niet echt hoeveel stufi ik krijg...
Wat ben je daar nu zelf aan kwijt?quote:Op dinsdag 27 juni 2006 18:46 schreef Coolcat het volgende:
Wat zijn de kosten als student zijnde ongeveer? Dus wat betalen jullie aan je woning, hobby's, uitgaan en aan de studie zelf??
ligt maar net aan de stadquote:Op dinsdag 27 juni 2006 18:59 schreef Coolcat het volgende:
Ja dat bedoel ik dus, daarom vroeg ik me af wat de gemiddelde student betaald voor een kamer...
verhuur je huis en ga in een 'bezemkast' op kamers wonen. paard wordt wel lastig dan.quote:Op dinsdag 27 juni 2006 18:59 schreef Coolcat het volgende:
Ja dat bedoel ik dus, daarom vroeg ik me af wat de gemiddelde student betaald voor een kamer...
quote:Op dinsdag 27 juni 2006 18:58 schreef p-etr-a het volgende:
Je hebt geen tijd meer om te werken
Ik iig niet. Misschien 1 dag in de week, maar daar blijft het wel bij. Daarmee verdien je niet genoeg geld om zo'n hypotheek zonder lening te handhaven.quote:
En moet TS dan zelf in een kippenhok gaan zitten?quote:Op dinsdag 27 juni 2006 19:15 schreef zoalshetis het volgende:
als ze haar huis verhuurd voor 300 meer dan ze aan huur betaald voor een kippenhok, dan is ze er toch?
Ze?? Ik lees gewoon mee hoor... En ik ga idd niet in een kippenhok zitten, zo groot woon ik bij-de-weg niet hoor, gewoon een flatje... En huis verhuren daar begin ik echt niet aan! Wat een ellende haal je je dan op de hals zeg...quote:Op dinsdag 27 juni 2006 19:15 schreef zoalshetis het volgende:
als ze haar huis verhuurd voor 300 meer dan ze aan huur betaald voor een kippenhok, dan is ze er toch?
Als mijn ouders m'n studie en huur zouden betalen kwam ik ook wel makkelijk rond ja...quote:Op dinsdag 27 juni 2006 19:54 schreef DrunkenMuncky het volgende:
Ik krijg ¤300,- van mijn ouders, daar gaat ¤200,- van naar de huur kamer.
Verder ¤240,- uitwonende beurs en ik werk ook nog in de weekenden; ¤300,- per maand.
Ik ga dan ook wel (redelijk vaak) stappen, kleren kopen enz. Uiteraard moet ik ook eten, dus daar gaat ook wat geld naartoe. (Mijn ouders betalen overigens de boeken en studie nog)
Kortom; ik kom goed rond. Ik denk dat jij dat ook wel lukt, je hebt immers ongeveer gelijke vaste lasten als dat van een 'gewone' student. Ik zou uiteraard dan wel een bijbaan erbij nemen.
Ik wou het niet zeggen.quote:Op dinsdag 27 juni 2006 20:01 schreef p-etr-a het volgende:
[..]
Als mijn ouders m'n studie en huur zouden betalen kwam ik ook wel makkelijk rond ja...
ik verhuur ook, geen problemen mee. je moet gewoon altijd weten wat je doet. geldt ook voor nieuwe hbo-opleidingen.quote:Op dinsdag 27 juni 2006 19:24 schreef Coolcat het volgende:
[..]
Ze?? Ik lees gewoon mee hoor... En ik ga idd niet in een kippenhok zitten, zo groot woon ik bij-de-weg niet hoor, gewoon een flatje... En huis verhuren daar begin ik echt niet aan! Wat een ellende haal je je dan op de hals zeg...
ik wil ook 500 euro per maand!quote:Op dinsdag 27 juni 2006 19:13 schreef RenzoBrad het volgende:
Ben zelf thuiswonend, heb het geluk dat mijn ouders mijn studie betalen (en steken de 89 euro stufi dan ook lekker in eigen zak), heb een riante bijbaan waarmee ik elke maand ruim 500 euro netto mee verdien, ik stort elke maand minstens de helft op mijn spaarrekening en de rest gaat op aan telefoon (25 euro), zorgverzekering (67 euro), sponsorkindje (12,50), de chipknip om op school dingetjes te kopen (eten, papier printen), uitgaan, af en toe tankje benzine, andere kosten. Je hoort mij dus niet klagen over mijn financiele positie
Nu heb ik dan ook geen enkele reden tot klagen.
Nog een tip: probeer je studieboeken voor zover mogelijk via marktplaats oid te kopen EN weer verkopen. Ik heb vaak boeken die mijn klasgenoten nieuw voor 50 euro kopen via MP gekocht voor een tientje. Kan echt heel veel schelen.
Pff ingewikkeld, maar hier kan ik wel wat mee... Nou die PC heb ik al 2 jaar, dus helaas, maar dat van die aftrek daar had de hypotheekadviseur het ook al over. Hij waarschuwde alleen wel voor een limiet... ?quote:Op dinsdag 27 juni 2006 20:40 schreef RemcoDelft het volgende:
Doe even "tactisch" met aftrekposten! Je hebt dit jaar gewerkt, en dus belasting betaald. Als je halverwege het jaar stopt, krijg je sowieso al een deel terug (halverwege volgend jaar, tegen die tijd een leuke financiele meevaller waar je zeker je collegegeld weer van kan betalen) , omdat je in het progressieve belastingstelsel dan te veel hebt betaald.
Als je in september 1500 euro collegegeld + studieboeken betaald, zijn dat (na de drempelwaarde) ook aftrekposten. Hoe meer studiekosten je dit jaar maakt, hoe meer je dus kan profiteren van je belastingaftrek! Koop een paar dure boeken die je begin volgend jaar toch nodig hebt alvast dit jaar.
Heb je studiefinanciering, dan gaat elke cent die je dit jaar krijgt, van je aftrekpost af. Oftewel: vraag stufi pas aan in januari! Dat moet je waarschijnlijk sowieso al doen, omdat je na 6-8 maanden werken + vakantiegeld wel over je "bijverdiengrens" heen bent, en dus de stufi die je vanaf september zou krijgen, moet terugbetalen PLUS een boete wegens het onterecht gebruik van je OV-kaart... Dit zijn de belangrijkste dingen die je een hoop geld kunnen besparen als je ze even doorrekent.
Als je geen stufi krijgt, ligt het dus net wat anders. In ieder geval je collegegeld in 1 keer betalen in september, niet in termijnen, want dan is je aftrekpost weg dit jaar. En volgend jaar zal je minder werken, en dus minder kunnen aftrekken.
Heb je de afgelopen paar jaar een computer gekocht? Dan is die natuurlijk bedoeld voor je studie! Afschrijven in 3 jaar, 10% restwaarde, dus per jaar 30% van de nieuwwaarde zijn studiekosten. Natuurlijk Fok! je ook, dus de computer heeft ook prive-gebruik, maar als enthousiaste student gebruik je hem 90% voor je studie. Dus: 30 % * 90 % van de nieuwwaarde ==> 27% van de nieuwwaarde van je computer is een hele mooie aftrekpost voor bij je studiekosten op je volgende belastingaangifte.
Oh yeah, het is je recht om te proberen zo weinig mogelijk belasting te betalen door middel van legale aftrekposten
En dit jaar heeft een bijbaantje natuurlijk weinig zin, omdat je relatief veel belasting betaald. Beter je tijd aan je studie besteden, en vanaf januari weer gaan werken
Ik heb nergens gevraagd of ik me paard kan houden, die blijft gewoon...quote:Op dinsdag 27 juni 2006 20:51 schreef Pumatje het volgende:
gaan studeren en vragen of ze der paard kan houdenmet je stufi
![]()
![]()
Ik wou net zeggen. De studiekosten zijn te gering om in aanmerking te komen voor aftrek.quote:Op dinsdag 27 juni 2006 20:59 schreef RemcoDelft het volgende:
De limiet voor aftrek van studiekosten zal je bij een normale studie nooit halen!
Als je PC 2 jaar oud is, heb je dus nog 1 jaar aftrek te gaan voor-ie afgeschreven is volgens de fiscus.
Heb je ook het pdfje gekeken dat erachter hangt?quote:Op dinsdag 27 juni 2006 21:13 schreef Coolcat het volgende:
http://www.belastingdiens(...)48.html#P2403_197883
Dan kun je hem toch naar het abattoir brengen?quote:Op woensdag 28 juni 2006 15:21 schreef Coolcat het volgende:
Nou ja ik betaal geen stalling en voer doordat ie bij mijn ouders staat, maar aan lessen, wedstrijden en nodige spullen ben ik gem denk ik 100 euro per maand kwijt. Maar 1 veearts rekening oid en bengg daar ga je...
Zei de caviabeul!quote:Op zaterdag 1 juli 2006 14:08 schreef Biancavia het volgende:
[..]
Dan kun je hem toch naar het abattoir brengen?
Bietsje jammer verder.quote:Op zaterdag 1 juli 2006 15:30 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
Zei de caviabeul!
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
Pittige studie. Probeer eens uit te vissen hoeveel uur in de week andere mensen met die opleiding erbij kunnen werken.quote:Op zondag 2 juli 2006 18:18 schreef Coolcat het volgende:
ben 22 en ga hbo accountancy doen...
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |