Das toch niet helemaal hetzelfde. Niet iedereen die asociaal doet is armlastig. Bij het (boven)modale volk om het zo maar te zeggen komt het ook genoeg voor. Bovendien is het niet echt leed, ja of iemand moet in elkaar gemept worden, maar dat vinden we dan weer niet grappig, als we erbij staan.quote:Op zaterdag 17 juni 2006 17:17 schreef poepeneesje het volgende:
Wij mensen blijken erop te kicken om andermans leed te zien, zodat wij het idee hebben dat wij het zelf nog niet eens zo slecht hebben.
Een autobestuurder die iemand anders uitscheldt is niet echt leedvermaak, of wel?quote:Op zaterdag 17 juni 2006 17:20 schreef Whoopsydaisy het volgende:
Puur leedvermaak denk ik!
Het is inderdaad zo dat de onderklasse meestal niet op de bovenklasse wil lijken, qua stijl althans, wel qua rijkdom.quote:Op zaterdag 17 juni 2006 17:19 schreef MrX1982 het volgende:
Opzich een interessant verschijnsel omdat het de omgekeerde wereld is. De sociale onderklasse wil niet op de hogere klassen lijken maar juist andersom. Wat je in allerlei gedaantes terugziet in de samenleving.
Het is waarschijnlijk een van de decadente keerzijdes van het westen. Ik vraag me ook af of het een goed verschijnsel is. Ik denk het niet.
Het gaat wel verder dan slechts leedvermaak omdat het gedrag ook geīmiteerd wordt. Niet echt een kenmerk van slechts leedvermaak.quote:Op zaterdag 17 juni 2006 17:17 schreef poepeneesje het volgende:
Wij mensen blijken erop te kicken om andermans leed te zien, zodat wij het idee hebben dat wij het zelf nog niet eens zo slecht hebben.
Ja waarom dat is een vrij lastig te beantwoorden vraag. Misschien een verslapping van de moraal in het Westen en de lakse houding tov de sociale onderklasse. Theodore Dalrymple beschrijft het overigens erg mooi in zijn boek, o.a. inLeven aan de onderkant.quote:Op zaterdag 17 juni 2006 17:22 schreef pberends het volgende:
Het is inderdaad zo dat de onderklasse meestal niet op de bovenklasse wil lijken, qua stijl althans, wel qua rijkdom.
Maar waarom zou de midden en bovenklasse wel de stijl van de onderklasse willen overnemen?
Misschien zien wij dat als "ons probleem", een interne kwestie en dat andere niet.quote:Op zaterdag 17 juni 2006 17:25 schreef Duiveltja het volgende:
Asociaal gedrag wordt alleen bij autochtonen geaccepteerd. Aso Tokkies is geweldig, grappig en mooi, maar ik durf te wedden dat dat bij een allochtoon gezin allerminst zo zou zijn.
De kortzichtigheid, waarmee je momenteel te maken krijgt als het gaat om allochtonen, gaat denk ik toch wel ergens anders om. Het is niet voor niets dat veel Nederlanders er gewoon voor uitkomen dat ze racist zijn (was kortgeleden nog in het nieuws).quote:Op zaterdag 17 juni 2006 17:27 schreef pberends het volgende:
[..]
Misschien zien wij dat als "ons probleem", een interne kwestie en dat andere niet.
Racisme heeft voor 95% als oorzaak negatieve ervaringen met allochtonen door autochtonen. Maar dat is echt een ander topic, laten we er geen allochtoon-autochtontopic van maken.quote:Op zaterdag 17 juni 2006 17:29 schreef Duiveltja het volgende:
[..]
De kortzichtigheid, waarmee je momenteel te maken krijgt als het gaat om allochtonen, gaat denk ik toch wel ergens anders om. Het is niet voor niets dat veel Nederlanders er gewoon voor uitkomen dat ze racist zijn (was kortgeleden nog in het nieuws).
Heb je daar een bron voorquote:Op zaterdag 17 juni 2006 17:35 schreef pberends het volgende:
[..]
Racisme heeft voor 95% als oorzaak negatieve ervaringen met allochtonen door autochtonen. Maar dat is echt een ander topic, laten we er geen allochtoon-autochtontopic van maken.
No fuckin' way. De meeste van die kroegenprietpraat komt van ventjes die nog nooit buiten hun blanke Vinex wijk geweest zijn.quote:Op zaterdag 17 juni 2006 17:35 schreef pberends het volgende:
[..]
Racisme heeft voor 95% als oorzaak negatieve ervaringen met allochtonen door autochtonen.
Jawel! Ik kan niet anders zeggen dan dat ik dan puur in een deuk lig omdat er zulke aso's bestaan. Alleen af en toe doe ik dat zelf ook. Ben ik nou een aso? Heb wel altijd mijn ramen dicht...quote:Op zaterdag 17 juni 2006 17:21 schreef pberends het volgende:
[..]
Een autobestuurder die iemand anders uitscheldt is niet echt leedvermaak, of wel?
Tot het moment dat ze naast je komen wonen, want dan maakt het niet meer uit waar ze vandaan komen, als ze maar weer gauw oprotten.quote:Op zaterdag 17 juni 2006 17:25 schreef Duiveltja het volgende:
Asociaal gedrag wordt alleen bij autochtonen geaccepteerd. Aso Tokkies is geweldig, grappig en mooi, maar ik durf te wedden dat dat bij een allochtoon gezin allerminst zo zou zijn.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |