Je vergeet zwanger, Joods en kansarm. Het was dus een kansarme zwangere zwarte Joodse homofiel met een handicap, dan heb je echt een lot uit de loterij.quote:Op donderdag 8 juni 2006 11:15 schreef B.R.Oekhoest het volgende:
Was ie ook niet toevallig gehandicapt? Dat zou wel het summum zijn geweest: én zwart, én homo, én gehandicapt.
Maar goed, ik vind het altijd nogal naief overkomen. In slechts enkele landen ter wereld is homoseksualiteit aardig geaccepteerd. Om er dan maar vauit te gaan dat je als ambassadeur je partner maar overal mee naar toe kunt nemen is dan wel wat voorbarig.
Wil ik het verbieden dan? Ik weet niet welke definitie van tolerantie jij hanteert, maar het is uitermate tolerant om iets triest en kansloos te vinden maar het anderen toch te gunnen.quote:Op donderdag 8 juni 2006 10:47 schreef Jarno het volgende:
Tsja, carnaval is ook een erg pontificale uiting en is ook nergens voor nodig.
Love Parade? Wat is het nut?
Beetje raar om te concluderen dat iets geen nut heeft omdat jij er geen plezier aan beleeft. Het is een feestje dat door 1000-en mensen graag gevierd wordt, laat ze lekker. Of is dit wat er van het 'tolerante' Nederland geworden is?
Ik heb dan een vergelijkbare ervaring met mensen uit Litouwen, maar ik begrijp het wel. Ga maar eens in een van de genocide musea kijken daar, dan ga je je ook afvragen waarom mensen zich hier socialist / communist durven te noemen, en dat dat op de een of andere manier nog acceptabel is ook...quote:Op donderdag 8 juni 2006 11:42 schreef Hathor het volgende:
[..]
Je vergeet zwanger, Joods en kansarm. Het was dus een kansarme zwangere zwarte Joodse homofiel met een handicap, dan heb je echt een lot uit de loterij.![]()
Effe zonder dollen, het is sowieso moeilijk eieren eten met de gemiddelde Est. Nazigevoelens staan daar in een hoog vaandel, omdat zij in de tweede wereldoorlog de Duitsers als bevrijders zagen, zij waren het die de beulen van Stalin verdreven. Ik ken een Est, en die kan het totaal niet begrijpen waarom iedereen het zo vreemd vind dat zij Hitler juist op een voetstuk plaatsen. Probeer daar maar eens een normale discussie mee te voeren.
en:quote:Op woensdag 7 juni 2006 17:32 schreef boyv het volgende:
Ik heb het eerlijk gezegd ook niet zo op homo's hoor. Niet het homo zijn opzich, maar het hele gedoe eromheen. Prima dat iemand homo is, moet ik lekker zelf weten, maar vaak moet die persoon het dan zooooo pontificaal uiten dat ik er gewoon ziek van wordt.
Ik weet eigenlijk niet welke van de twee ik fouter vind. Wat is erger? Dat je vanuit je onwetendheid maar het beeld blijft houden dat homo's louter met een roze handtasje en ontbloot bovenlichaam over straat huppelen, of dat je intolerantie en discriminatie schouderophalend probeert goed te praten. Ik neig naar de laatste. Temeer omdat Estland EU-lid is geworden en dat ze dus donders goed op de hoogte zijn van Europese regelgeving, waarin dergelijke vormen van discriminatie verboden zijn. Met andere woorden: de Nederlandse ambassadeur moet zijn partner dus gewoon ergens mee naartoe kunnen nemen.quote:Op donderdag 8 juni 2006 11:15 schreef B.R.Oekhoest het volgende:
Maar goed, ik vind het altijd nogal naief overkomen. In slechts enkele landen ter wereld is homoseksualiteit aardig geaccepteerd. Om er dan maar vauit te gaan dat je als ambassadeur je partner maar overal mee naar toe kunt nemen is dan wel wat voorbarig.
Het gaat er niet om wat er voor de wet wel of niet mag. Hoezeer we het ook graag anders willen zien, je kunt niet gaan verwachten dat Jan met de Pet over de hele wereld zo tolerant is als in Nederland, dat is gewoon naief. Je moet gewoon realistisch blijven, ook al is het voor je gevoel fout.quote:Op vrijdag 9 juni 2006 10:20 schreef dVTB het volgende:
Twee reacties:
[..]
en:
[..]
Ik weet eigenlijk niet welke van de twee ik fouter vind. Wat is erger? Dat je vanuit je onwetendheid maar het beeld blijft houden dat homo's louter met een roze handtasje en ontbloot bovenlichaam over straat huppelen, of dat je intolerantie en discriminatie schouderophalend probeert goed te praten. Ik neig naar de laatste. Temeer omdat Estland EU-lid is geworden en dat ze dus donders goed op de hoogte zijn van Europese regelgeving, waarin dergelijke vormen van discriminatie verboden zijn. Met andere woorden: de Nederlandse ambassadeur moet zijn partner dus gewoon ergens mee naartoe kunnen nemen.
En ja, ik snap ook wel dat de Estse autoriteiten niet overal schuld aan hebben. Maar het heeft wel kunnen gebeuren in hun land. Met andere woorden: ze hebben de situatie niet onder controle en schieten dus tekort in hun handhaving. Zie ook Polen, dat neo-nazi's/hooligans niet onder de duim weet te houden.
Je verkondigt gewoon een onwaarheid, aangezien het er in dit geval namelijk WEL om gaat wat volgens de wet mag. Estland is namelijk EU-lid en daarbij behoren bepaalde afspraken! Als men daar niet mee kan leven, had men geen EU-lid moeten worden.quote:Op vrijdag 9 juni 2006 11:03 schreef B.R.Oekhoest het volgende:
Het gaat er niet om wat er voor de wet wel of niet mag. Hoezeer we het ook graag anders willen zien, je kunt niet gaan verwachten dat Jan met de Pet over de hele wereld zo tolerant is als in Nederland, dat is gewoon naief. Je moet gewoon realistisch blijven, ook al is het voor je gevoel fout.
Jij bent typisch zo'n persoon met het bekende Nederlandse wijzende vingertje "wij zullen de wereld wel even vertellen wat overal geacccepteerd moet worden en hoe het hoort". Kijk, dat we in Nederland redelijk makkelijk en snel zijn met het overboord gooien van tradities en een mentaliteit hebben van 'alles moet in principe kunnen', betekent niet dat je dat kan verwachten in andere landen, ook al zitten ze een blauwe maandag in de EU. Zoiets heeft gewoon tijd nodig. Ik denk eerlijk gezegd dat een land als bijv. Portugal ook niet zo makkelijk geaccepteerd is.quote:Op vrijdag 9 juni 2006 11:14 schreef dVTB het volgende:
[..]
Je verkondigt gewoon een onwaarheid, aangezien het er in dit geval namelijk WEL om gaat wat volgens de wet mag. Estland is namelijk EU-lid en daarbij behoren bepaalde afspraken! Als men daar niet mee kan leven, had men geen EU-lid moeten worden.
En ik snap uiteraard ook wel dat ze in Zambia een tikkeltje minder tolerant zijn dan hier, maar dat land is dan ook geen EU-lid. Oja: er bestaat trouwens ook nog zoiets als de verklaring van de Universele Rechten van de Mens.
Jouw houding in deze vind ik serieus zorgwekkend. Realistisch blijven, een ander vooral niet voor het hoofd stoten. Dat Russische neo-nazi's zwarte mensen afmaken? Tja, ze zijn daar gewoon wat minder geliefd, een zwarte heeft in Rusland tenslotte ook niets te zoeken. Dat in tal van landen oppositiekandidaten (mond)dood worden gemaakt door het dictatoriale bewind? Tja, vervelend, maar ja... die president is nu eenmaal de baas en daar moet je dan maar niet tegen ingaan.
Ik vind echt die schouderophalende tja-houding zorgwekkend. Als iedereen in de wereld zo dacht...
Het is geen Nederlands wijzend vingertje. Ik verwijs naar EU-regelgeving, waaraan toetredende landen zich verbinden op het moment dat ze van de unie deel willen uitmaken (en dat is bij Estland het geval).quote:Op vrijdag 9 juni 2006 12:03 schreef B.R.Oekhoest het volgende:
Jij bent typisch zo'n persoon met het bekende Nederlandse wijzende vingertje "wij zullen de wereld wel even vertellen wat overal geacccepteerd moet worden en hoe het hoort". Kijk, dat we in Nederland redelijk makkelijk en snel zijn met het overboord gooien van tradities en een mentaliteit hebben van 'alles moet in principe kunnen', betekent niet dat je dat kan verwachten in andere landen, ook al zitten ze een blauwe maandag in de EU. Zoiets heeft gewoon tijd nodig. Ik denk eerlijk gezegd dat een land als bijv. Portugal ook niet zo makkelijk geaccepteerd is.
Bron: Europese Grondwet.quote:II 80.1. Iedere discriminatie, met name op grond van geslacht, ras, kleur, etnische of sociale afkomst, genetische kenmerken, taal, godsdienst of overtuiging, politieke of andere denkbeelden, het behoren tot een nationale minderheid, vermogen, geboorte, een handicap, leeftijd of seksuele gerichtheid, is verboden.
Het leuke is dat als jij konsekwent zou zijn, je op basis van wat jij zegt ten eerste veel moslims uit Europa zou kunnen gooien (want die zijn er immers niet klaar voor om volgens Europese afspraken te leven, want we praten gewoon wel fftjes over mensenrechten!), en ten tweede zou je veel Zuid-Europese landen (waar homoseksualiteit niet heel erg geaccepteerd is) ook uit de EU kunnen gooien..quote:Op vrijdag 9 juni 2006 12:25 schreef dVTB het volgende:
[..]
Het is geen Nederlands wijzend vingertje. Ik verwijs naar EU-regelgeving, waaraan toetredende landen zich verbinden op het moment dat ze van de unie deel willen uitmaken (en dat is bij Estland het geval).
[..]
Bron: Europese Grondwet.
Als landen als Estland nog niet klaar zijn voor de acceptatie van (in dit geval) homoseksualiteit, zijn ze er dus niet klaar voor om Europese afspraken na te leven, dus verdien je het lidmaatschap van die EU ook niet. Daarom, zoals ik al zei: landen als Estland en Polen weer uit de EU zetten en pas weer toelaten wanneer de mensenrechtensituatie (want daar praten we gewoon over) is verbeterd.
Homo's en negers zijn hier eigenlijk ook niet welkom?quote:Op vrijdag 9 juni 2006 13:05 schreef Finder_elf_towns het volgende:
Ze willen niet eindigen zoals Nederland. Waarin ik ze best gelijk kan geven.
quote:Op vrijdag 9 juni 2006 12:25 schreef dVTB het volgende:
Als landen als Estland nog niet klaar zijn voor de acceptatie van (in dit geval) homoseksualiteit, zijn ze er dus niet klaar voor om Europese afspraken na te leven, dus verdien je het lidmaatschap van die EU ook niet. Daarom, zoals ik al zei: landen als Estland en Polen weer uit de EU zetten en pas weer toelaten wanneer de mensenrechtensituatie (want daar praten we gewoon over) is verbeterd.
Estland valt niks te verwijten op dit punt. Een overheid is niet responsible voor al hun inwoners. Dat je die wet er bij wil halen om aan te tonen dat Estland niet klaar is voor de EU is werkelijk belachelijk en dom.quote:In een persoonlijke verklaring, waaruit NRC dinsdag citeert, benadrukt Glaubitz dat de Estlandse overheid niets te verwijten valt: op officieel niveau is zijn partner goed behandeld: "De maatschappij is nog lang niet toe aan twee heren, vooral niet als er eentje zwart is", aldus Glaubitz.
Oh, okay. Dus dat een Mohammed B. of een Volkert v/d G. hun daden begaan hebben, kun je Paars ook niet aanrekenen. Daar zullen wat fokkertjes het mee oneens zijn, zeg.quote:Op vrijdag 9 juni 2006 13:27 schreef Monus het volgende:
[..]
[..]
Estland valt niks te verwijten op dit punt. Een overheid is niet responsible voor al hun inwoners.
Je hebt hier uiteraard wel een punt, Monus. Maar je moet tegelijk ook onderkennen dat het Estland kennelijk niet lukt om mensen voldoende bescherming te bieden. In landen als Polen en Rusland (en kennelijk dus ook Estland) hebben neo-nazi's vrij spel en wordt ze geen strobreed in de weg gelegd.quote:Op vrijdag 9 juni 2006 13:27 schreef Monus het volgende:
Estland valt niks te verwijten op dit punt. Een overheid is niet responsible voor al hun inwoners. Dat je die wet er bij wil halen om aan te tonen dat Estland niet klaar is voor de EU is werkelijk belachelijk en dom.
Dat klopt. En je hebt mij dus ook nooit horen zeggen dat dat wat mij betreft niet mag. En voor de goede orde: het gaat om meer dan alleen homoseksualiteit. Dat is slechts één van de onderwerpen.quote:Op vrijdag 9 juni 2006 13:24 schreef B.R.Oekhoest het volgende:
Het leuke is dat als jij konsekwent zou zijn, je op basis van wat jij zegt ten eerste veel moslims uit Europa zou kunnen gooien (want die zijn er immers niet klaar voor om volgens Europese afspraken te leven, want we praten gewoon wel fftjes over mensenrechten!), en ten tweede zou je veel Zuid-Europese landen (waar homoseksualiteit niet heel erg geaccepteerd is) ook uit de EU kunnen gooien..
Volgens mij ben je in de verkeerde topic.quote:Op vrijdag 9 juni 2006 13:29 schreef Jarno het volgende:
[..]
Oh, okay. Dus dat een Mohammed B. of een Volkert v/d G. hun daden begaan hebben, kun je Paars ook niet aanrekenen. Daar zullen wat fokkertjes het mee oneens zijn, zeg..
Nee, Paars door velen hier direct aansprakelijk gehouden voor de moord op Fortuyn en van Gogh. Dat kun je best in het verlengde hiervan zien.quote:Op vrijdag 9 juni 2006 13:32 schreef Monus het volgende:
[..]
Volgens mij ben je in de verkeerde topic.
Volkert... paars... fokkertjes...
Van Gogh is vermoord ten tijde van Balkenende, niet onder paars.quote:Op vrijdag 9 juni 2006 13:33 schreef Jarno het volgende:
Nee, Paars door velen hier direct aansprakelijk gehouden voor de moord op Fortuyn en van Gogh. Dat kun je best in het verlengde hiervan zien.
Ik wil er verder geen issue van maken maar het ging er dus om in hoeverre je een regering verantwoordelijk kunt houden voor de daden van hun inwoners. That's all.quote:Op vrijdag 9 juni 2006 13:36 schreef dVTB het volgende:
[..]
Van Gogh is vermoord ten tijde van Balkenende, niet onder paars.![]()
Maar de vergelijking Van Gogh of Ambassadeur Estland slaat nergens op. Van Gogh heeft allerlei uitspraken gedaan die door sommigen als beledigend zijn ervaren (niet dat ik daarmee zijn moord goed praat, maar het was voor de dader wel de reden). Die ambassadeur heeft verder niets misdaan ofzo...
Ik weet niet in hoeverre de neo-nazi's in Estland hulp krijgen van politie en overheid. Als dit net zo is als in rusland dan kan je de overheid medeverantwoordlijk stellen voor het neo-nazisme. Maar niet speciaal in dit geval. Maar het is natuurlijk erg moeilijk om het neo-nazisme te bestijden in een land dat geen toekomst heeft.quote:Op vrijdag 9 juni 2006 13:42 schreef dVTB het volgende:
Elke gevaarlijke gek kan een ander iets aandoen en je kunt de regering daar niet altijd verantwoordelijk voor stellen. Maar een verschijnsel als moslim-extremisme wordt in Nederland wel degelijk bestreden en mensen als Wilders en Hirsi Ali (Magan) krijgen bescherming. - Je kunt je serieus afvragen in hoeverre neo-nazi's in Estland (en andere Oost-Europese landen) daadwerkelijk worden bestreden.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |