abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_38223738
Hieronder even in het kort het verhaal:

Ik ben 1 mei verhuisd naar een andere stad. Voor die tijd huurde ik particulier een benedenwoning.
Al de tijd dat ik mijn vorige huis huurde, is de verhuurder extreem laks geweest. Als er wat moest gebeuren aan het huis moest ik hem eerst 5 keer bellen en 3 keer mailen voordat hij actie ondernam. Op een gegeven moment zei hij dat het beheer van het pand in zijn handen bleef, maar dat ik de huur moest overmaken naar een andere (bekende) particuliere instelling, omdat die zijn administratie gingen doen. Zo gezegd zo gedaan, iedere maand netjes op tijd mijn huur betaald en nooit commentaar gehad. Tot een kleine maand geleden dus. Ik heb tijdig mijn huur opgezegd en met mijn huisbaas (dus niet de instelling die de administratie deed) afgesproken dat hij 30 april de eindcontrole zou doen. 30 April kwam hij inderdaad, 3 uur te laat, maar ok, dat is normaal bij hem. Hij zei dat het goed was en dat hij mjin borg (¤ 500) zou overmaken, hij had mijn rekeningnummer nog.

Ik heb dus nog steeds niets terug gehad. Ik heb hem weer 5 keer gebeld, 3 keer gemaild, heb Kamerbemiddeling Tilburg (dat bureau dat zijn administratie doet/deed) ingeschakeld (ze noteerden mijn bankrekeningnummer en zouden hem bellen), zelfs mijn moeder heeft die kerel gebeld. Met als resultaat 0.0. Hij blijft iedere keer uiterst aardig en zegt dat hij het overmaakt, maar hij doet dus gewoon niets. 10 Dagen geleden kreeg ik een mailtje van hem, dat hij zijn bank opdracht had gegeven om mij het geld over te maken. Bullshit, want ik heb nog steeds niets gehad. En sinds die 10 dagen geleden is er al minimaal weer 3 keer contact met hem geweest.

Wat voor stappen kan ik nu ondernemen? Ik heb echt de neiging om die vent te wat aan te doen als ik hem ooit weer tegenkom.
  vrijdag 26 mei 2006 @ 09:55:21 #2
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_38223780
Aangetekende brief sturen, dat je hem 10 dagen geeft om te zorgen dat het geld op je rekening staat en dat je daarna de invordering uit handen zult geven, waardoor er extra kosten bijkomen, die voor zijn rekening zullen zijn. Als ie niet betaalt, gewoon incassobureau erop zetten.
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
  vrijdag 26 mei 2006 @ 09:56:22 #3
72545 Megumi
Go Rin No Sho
pi_38223795
Een brief sturen aangetekend. En dat je ook rente in rekening gaat brengen.
Wordt als iemand die voortdurend dood is. De ware volgeling van bushidõ sterft elke ochtend en avond opnieuw. En wordt niet gehinderd door angst voor de dood. Yamamoto Tsunetomo's hagakure.
  vrijdag 26 mei 2006 @ 09:56:51 #4
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_38223799
quote:
Op vrijdag 26 mei 2006 09:56 schreef Megumi het volgende:
Een brief sturen aangetekend. En dat je ook rente in rekening gaat brengen.
Spuit 11...
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
pi_38223825
Ik zou gewoon naar bureau rechtshulp gaan en hem een laatste officiele waarschuwing sturen, mét de vermelding dat alle verdere kosten van vordering via een advocaat op zijn kosten zullen zijn ...
dat betekent voor hem dat hij ofwel _nu_ kan betalen, of de extra kosten als 'boete' erbovenop...

Voor jou betekent het inschakelen van een advocaat dan geen meerkosten, de kosten van de advocaat moet hij dan zelf extra opbrengen.
"Whatever you feel like: Life’s not one color, nor are you my only reader" - Ausonius, Epigrammata 25
  vrijdag 26 mei 2006 @ 10:23:55 #6
79102 Pool
Noord noch Zuid
pi_38224236
Zet in de aangetekende brief duidelijk en letterlijk:
-dat je hem "in gebreke stelt"
-de termijn die je hem nog geeft om te betalen (twee weken is hier wel redelijk denk ik)
-het bedrag dat hij je schuldig is
-op grond waarvan hij het bedrag schuldig is

In de brief kun je inderdaad nog zeggen dat je na die periode een incassobureau zult inschakelen, maar maak de brief niet te lang. Het gaat om die vier bovengenoemde punten, want die zijn van juridisch belang. De rest doet er niet zo toe.
  vrijdag 26 mei 2006 @ 12:03:17 #7
21560 dr.dunno
shrivel me testes!
pi_38226644
quote:
Op vrijdag 26 mei 2006 10:23 schreef Pool het volgende:

[quote]
In de brief kun je inderdaad nog zeggen dat je na die periode een incassobureau zult inschakelen, maar maak de brief niet te lang. Het gaat om die vier bovengenoemde punten, want die zijn van juridisch belang. De rest doet er niet zo toe.
+ duidelijk erin zetten dat hij wel aangeeft te zullen betalen, maar dat niet doet, consequent.
Wie haar benen spreidt, spreidt gezelligheid.
pi_38227021
Super! Bedankt voor jullie tips, ik ga gelijk een brief opstellen en ga vandaag nog naar het postkantoor om m te versturen
pi_38227362
Even een copy-paste van de brief. Kan deze zo? Of heb ik overdreven met de rente?

Geachte heer ......,


Middels deze aangetekende brief wil ik u laten weten dat u in gebreke bent betreffende de terugbetaling van een borgsom van ¤ 500.- Deze borg staat contractueel vastgelegd in het huurcontract van de benedenwoning die ik van u gehuurd heb tot 1 mei 2006.

30 April jongstleden vertelde u mij dat de borg zo snel mogelijk terugbetaald zou worden. Inmiddels is het bijna een maand later en heb ik nog steeds niets gekregen, ook niet na diverse keren aandringen. Op 15 mei kreeg ik een email van u waarin stond dat u de bank opdracht had gegeven de borg over te maken, maar nu, 11 dagen later, is er nog steeds geen geld binnen. Zelfs na het inschakelen van Kamerbemiddeling Tilburg, het bureau dat uw administratie doet/deed, is er nog niets gebeurd. Terwijl er iedere keer door u gezegd wordt dat het geld wordt/is overgemaakt.

Daarom stel ik nu een ultimatum. Als het geld binnen 10 werkdagen nog niet op mijn rekening staat, zegge 9 juni 2006, schakel ik een incassobureau in. Eventuele meerkosten zullen dan voor rekening van u zijn. Tevens zal ik rente gaan berekenen op het bedrag à 2 % per dag dat het geld later is.

U kunt de ¤ 500.- borg vóór 9 juni 2006 overmaken op postbank rekeningnummer xxxxx t.n.v. xxxx xxxxxx te xxxxxxx.


Hoogachtend,
pi_38227476
2% per dag lijkt me een beetje hoog he? gewoon wettelijke rente vorderen.
pi_38227533
Ah, jammer Vond het wel een mooi bedrag.
Wat is de wettelijke rente dan, kan ik dat ergens terugvinden?
pi_38227701
quote:
Op vrijdag 26 mei 2006 12:31 schreef Vogue het volgende:
Ah, jammer Vond het wel een mooi bedrag.
Wat is de wettelijke rente dan, kan ik dat ergens terugvinden?
gewoon letterlijk de wettelijke rente noemen. ik meen dat het rond de 8%/jaar ligt voor consumentenzaken, maar dat is een erg vage herinnering
  vrijdag 26 mei 2006 @ 13:31:08 #13
56387 Bob-B
In Bob we trust
pi_38229367
quote:
Op vrijdag 26 mei 2006 12:26 schreef Vogue het volgende:
Even een copy-paste van de brief. Kan deze zo? Of heb ik overdreven met de rente?

Geachte heer ......,


Middels deze aangetekende brief wil ik u laten weten dat u in gebreke bent gebleven betreffende de terugbetaling van een borgsom van ¤ 500,-. Deze borg staat contractueel vastgelegd in het huurcontract van de benedenwoning die ik van u gehuurd heb tot 1 mei 2006.

30 April jongstleden vertelde u mij dat de borg zo snel mogelijk terugbetaald zou worden. Inmiddels is het bijna een maand later en heb ik nog steeds niets ontvangen, ook niet na diverse keren aandringen. Op 15 mei kreeg ik een email van u waarin stond dat u uw bank opdracht had gegeven de borg over te maken. Elf dagen na later heb ik nog steeds niet het bedrag van u mogen ontvangen. Het inschakelen van Kamerbemiddeling Tilburg, het bureau dat uw administratie doet/deed, mocht ook niets baten. Ondanks dat u meerdere keren heeft aangegeven dat het geld wordt/is overgemaakt.

Nu ik mijn geld graag wil ontvangen geef ik U alsnog een betalingstermijn van 10 werkdagen na ontvangst van deze brief. Als het geld binnen het gestelde termijn nog niet is ontvangen, zal ik een incassobureau de opdracht geven het geld voor mij te innen. Eventuele meerkosten zullen dan voor rekening van u zijn. Tevens zal ik rente gaan berekenen op het bedrag, dit zal het wettelijk vastgestelde rentepercentage zijn.

U kunt de ¤ 500.- borg overmaken op postbank rekeningnummer xxxxx t.n.v. xxxx xxxxxx te xxxxxxx.


Hoogachtend,
Heb gewoon wat aanpassingen gedaan wat mij netter/beter lijkt, zie zelf maar wat je ermee doet.
Succes
  vrijdag 26 mei 2006 @ 13:44:59 #14
21560 dr.dunno
shrivel me testes!
pi_38229889
quote:
Op vrijdag 26 mei 2006 12:31 schreef Vogue het volgende:
Ah, jammer Vond het wel een mooi bedrag.
Wat is de wettelijke rente dan, kan ik dat ergens terugvinden?
9.1% dit jaar, jaarlijks dus, vanaf de dag van in gebreke zijn (dus je moet hem eerst in gebreke stellen).

betaling heft overigens eerst de rente en incassokosten op en dan pas de hoofdsom, ook leuk om te weten, mocht dit een staartje krijgen.
Wie haar benen spreidt, spreidt gezelligheid.
  zondag 28 mei 2006 @ 08:40:57 #15
72545 Megumi
Go Rin No Sho
pi_38293263
quote:
Op vrijdag 26 mei 2006 09:56 schreef Lord_Vetinari het volgende:

[..]

Spuit 11...
Sorry had jou post nog niet gezien je mag die van mijn verwijderen.
Wordt als iemand die voortdurend dood is. De ware volgeling van bushidõ sterft elke ochtend en avond opnieuw. En wordt niet gehinderd door angst voor de dood. Yamamoto Tsunetomo's hagakure.
  zondag 28 mei 2006 @ 09:11:35 #16
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_38293376
Even wat taalfouten eruit halen, dan maar...

Geachte heer ......,


Middels deze aangetekende brief wil ik u laten weten dat u in gebreke bent gebleven
Hierbij stel ik u in gebreke betreffende met betrekking tot de terugbetaling van een borgsom van ¤ 500,-. Deze borg staat is contractueel vastgelegd in het huurcontract, opgemaakt d.d. ................... van de benedenwoning op het adres.............. te ............... die ik van u gehuurd heb tot 1 mei 2006.

Op 30 April jongstleden vertelde heeft u mij verzekerd, dat de borg zo snel mogelijk terugbetaald zou worden. Inmiddels is het bijna een maand later en Tot op heden heb ik deze som nog steeds nietsnog niet van u ontvangen, ook niet na diverse keren aandringen.

Op 15 mei j.l., kreeg ontving ik een email van u waarin stond u aangaf, dat u uw bank opdracht had gegeven de borg over te maken. Elf dagen na later heb ik echter nog steeds niet het bedrag van u mogen ontvangen. Tot op heden is het bedrag nog niet op mijn rekening bijgeschreven
Het inschakelen van Kamerbemiddeling Tilburg, het bureau dat uw administratie doet/deed, mocht ook niets baten. Ondanks dat u meerdere keren heeft aangegeven dat het geld wordt/is overgemaakt. (Irrelevant)

Gelet op bovengenoemde toezeggingen en de ruime termijn die inmiddels sedert uw eerste toezegging tot betaling is verstreken, stel ik u bij deze in gebreke en deel u hierbij het volgende mede:
Indien het bovengenoemde bedrag ad ¤ 500 op 8 juni 2006 niet op mijn rekening is bijgeschreven, zal ik mij genoodzaakt zien, deze vordering uit handen te geven. De hieruit voortvloeiende kosten zullen geheel en al te uwen laste worden gebracht.


Het incassobureau zal, als het goed is, de rente al berekenen, dat hoef je er dus niet bij te zetten.

Wellicht ten overvloede vermeld ik hierbij nogmaals mijn rekeninggegevens:

postbank rekeningnummer xxxxx t.n.v. xxxx xxxxxx te xxxxxxx.

Onder voorbehoud van alle rechten verblijf ik,

hoogachtend,
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
  zondag 28 mei 2006 @ 09:28:17 #17
21704 SHE
Shaven, not furred
pi_38293457
TVP

Ik zit ook al sinds 1 mei te wachten op 800 euro van een zekere Evert Ebbeler te Klaaswaal


Nemen incasso bureaus dit soort opdrachten aan?
pi_38293575
Zo moet dat Lord_Vetinari

Ik heb ook zoiets aan zien komen en de laatste maand van de huur niet betaald en de verhuurder een brief gestuurd dat ik de laatste huurtermijn met de borg ging verrekenen. Hij trapte daar in maar volgens mij is dat juridisch niet correct
Winnaar wielerprono 2006 en biatlon wk prono 2016
  zondag 28 mei 2006 @ 09:58:25 #19
35001 Sovereign
is meester in de rechten
pi_38293722
quote:
Op zondag 28 mei 2006 09:28 schreef SHE het volgende:
Nemen incasso bureaus dit soort opdrachten aan?
Euh, ja hoor, ik zou dat zonder problemen aannemen.
pi_38293745
quote:
Op zondag 28 mei 2006 09:58 schreef Sovereign het volgende:

[..]

Euh, ja hoor, ik zou dat zonder problemen aannemen.
ben je op zondag ook al klanten aan het binden
Winnaar wielerprono 2006 en biatlon wk prono 2016
pi_38293830
quote:
Op vrijdag 26 mei 2006 13:44 schreef dr.dunno het volgende:
9.1% dit jaar, jaarlijks dus, vanaf de dag van in gebreke zijn (dus je moet hem eerst in gebreke stellen).
Is dat niet wettelijk 30 dagen na de "vervaldatum"?
r_one in WGR / [WGR] Feedback
.
Op vrijdag 20 juni 2025 08:15 schreef VEM2012 het volgende:
Misschien moet je juridische discussies gewoon overlaten aan juristen. Want je begrijpt er overduidelijk niets van.
  zondag 28 mei 2006 @ 10:23:50 #22
35001 Sovereign
is meester in de rechten
pi_38293975
quote:
Op zondag 28 mei 2006 10:09 schreef r_one het volgende:

[..]

Is dat niet wettelijk 30 dagen na de "vervaldatum"?
Nee, ligt eraan wanneer het verzuim is ingetreden, dat kan b.v. al zijn na een gestelde fatale termijn van 7 dagen.
  zondag 28 mei 2006 @ 15:11:18 #23
21560 dr.dunno
shrivel me testes!
pi_38301730
quote:
Op zondag 28 mei 2006 09:11 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Even wat taalfouten eruit halen, dan maar...

Geachte heer ......,


Middels deze aangetekende brief wil ik u laten weten dat u in gebreke bent gebleven
Hierbij stel ik u in gebreke betreffende met betrekking tot de terugbetaling van een borgsom van ¤ 500,-. Deze borg staat is contractueel vastgelegd in het huurcontract, opgemaakt d.d. ................... van de benedenwoning op het adres.............. te ............... die ik van u gehuurd heb tot 1 mei 2006.

Op 30 April jongstleden vertelde heeft u mij verzekerd, dat de borg zo snel mogelijk terugbetaald zou worden. Inmiddels is het bijna een maand later en Tot op heden heb ik deze som nog steeds nietsnog niet van u ontvangen, ook niet na diverse keren aandringen.

Op 15 mei j.l., kreeg ontving ik een email van u waarin stond u aangaf, dat u uw bank opdracht had gegeven de borg over te maken. Elf dagen na later heb ik echter nog steeds niet het bedrag van u mogen ontvangen. Tot op heden is het bedrag nog niet op mijn rekening bijgeschreven
Het inschakelen van Kamerbemiddeling Tilburg, het bureau dat uw administratie doet/deed, mocht ook niets baten. Ondanks dat u meerdere keren heeft aangegeven dat het geld wordt/is overgemaakt. (Irrelevant)

Gelet op bovengenoemde toezeggingen en de ruime termijn die inmiddels sedert uw eerste toezegging tot betaling is verstreken, stel ik u bij deze in gebreke en deel u hierbij het volgende mede:
Indien het bovengenoemde bedrag ad ¤ 500 op 8 juni 2006 niet op mijn rekening is bijgeschreven, zal ik mij genoodzaakt zien, deze vordering uit handen te geven. De hieruit voortvloeiende kosten zullen geheel en al te uwen laste worden gebracht.


Het incassobureau zal, als het goed is, de rente al berekenen, dat hoef je er dus niet bij te zetten.

Wellicht ten overvloede vermeld ik hierbij nogmaals mijn rekeninggegevens:

postbank rekeningnummer xxxxx t.n.v. xxxx xxxxxx te xxxxxxx.

Onder voorbehoud van alle rechten verblijf ik,

hoogachtend,
juist ja.
Wie haar benen spreidt, spreidt gezelligheid.
  zondag 28 mei 2006 @ 16:17:30 #24
21704 SHE
Shaven, not furred
pi_38303822
quote:
Op zondag 28 mei 2006 09:58 schreef Sovereign het volgende:

[..]

Euh, ja hoor, ik zou dat zonder problemen aannemen.
Kun je mij dan je details mailen? Ik zou er graag morgen al werk van willen maken
pi_38304222
april is niet met een hoofdletter (in de verbeterde versie)
pi_38307003
TVP.
Handige topic.
Ik heb ook nogal eens te maken met te laat/wanbetalers.
#winning
pi_38317942
Even een belangstellende vraag; waarom kiezen voor een incasso bureau en bijv niet voor een advocaat? Advocaten kunnen toch beslag laten leggen op rekeningen / bezittingen van een schuldenaar?

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 28-05-2006 22:52:14 ]
  maandag 29 mei 2006 @ 02:12:21 #28
35001 Sovereign
is meester in de rechten
pi_38323099
quote:
Op zondag 28 mei 2006 22:51 schreef k_man het volgende:
Even een belangstellende vraag; waarom kiezen voor een incasso bureau en bijv niet voor een advocaat? Advocaten kunnen toch beslag laten leggen op rekeningen / bezittingen van een schuldenaar?
Neen. Net als een incassobureau moet ook de advocaat daarvoor een deurwaarder inschakelen.
pi_38336852
misschien een beetje kort doro de bocht, maar ergens snap ik dit niet hoor...

Bij oplevering van gehuurde aan verhuurder gaan er iig 2 zaken van hand naar hand.

1 de sleutels
2 de borgpenningen ( klinkt wel mooi trouwens, penningen)

Geen borg , geen sleutels.....waarbij overigens wel de melding is dat de hur niet meer inbaar is...

Ja gaat toch niet braaf ja knikken als je te horen krijgt dat hij /zij het wel over zal maken..... wel "dwangmiddel heb je dan nog eigelijk.... Ja incasso, maar alle stress...
ik heb ze wel op een rijtje, maar ze werken partime...
pi_38342966
quote:
Op maandag 29 mei 2006 16:43 schreef Gompy58 het volgende:
misschien een beetje kort doro de bocht, maar ergens snap ik dit niet hoor...

Bij oplevering van gehuurde aan verhuurder gaan er iig 2 zaken van hand naar hand.

1 de sleutels
2 de borgpenningen ( klinkt wel mooi trouwens, penningen)

Geen borg , geen sleutels.....waarbij overigens wel de melding is dat de hur niet meer inbaar is...

Ja gaat toch niet braaf ja knikken als je te horen krijgt dat hij /zij het wel over zal maken..... wel "dwangmiddel heb je dan nog eigelijk.... Ja incasso, maar alle stress...
Hmmm, dat bedacht ik me idd ook net...
Het principe van "gelijk oversteken": hij de sleutels, jij de borg van het appartement (oid)....

Hoe is dit bij TS gegaan dan???
  maandag 29 mei 2006 @ 23:54:14 #31
2863 bigben04
FC Den Haag ole ole!
pi_38353839
quote:
Op maandag 29 mei 2006 19:56 schreef Locusta het volgende:
Het principe van "gelijk oversteken": hij de sleutels, jij de borg van het appartement (oid)....
Zo raar is het niet hoor. Ik huurde tot voor kort bij een makelaar, die heeft de borg ook teruggestort i.p.v. het cash te geven. Daar heb ik overigens nog wel een keer achteraan moeten bellen, maar het is toen uiteindelijk wel gestort.
Jeugdactiviteiten.nl, de site voor iedereen die met kinderen werkt!
pi_38368041
Nou, het is eindelijk gelukt! Bedankt voor alle moeite iedereen, het geld staat op mijn rekening
pi_64535792
quote:
Op maandag 29 mei 2006 16:43 schreef Gompy58 het volgende:
misschien een beetje kort doro de bocht, maar ergens snap ik dit niet hoor...

Bij oplevering van gehuurde aan verhuurder gaan er iig 2 zaken van hand naar hand.

1 de sleutels
2 de borgpenningen ( klinkt wel mooi trouwens, penningen)

Geen borg , geen sleutels.....waarbij overigens wel de melding is dat de hur niet meer inbaar is...

Ja gaat toch niet braaf ja knikken als je te horen krijgt dat hij /zij het wel over zal maken..... wel "dwangmiddel heb je dan nog eigelijk.... Ja incasso, maar alle stress...
Sorry dat ik z`n oud bericht weer open, maar....
Ik maak nu bijna hetzelfde mee..

Had tot 31-10-2008 een huurcontract.. Ze hadden pas tijd voor mij vanaf 7-11, uiteindelijk op 10-11 de opleveringsafspraak gehad, en alles was wel en goedgekeurd.
De borg zou ook worden overgemaakt...

Na diverse mailtjes en telefoontjes (zelfs persoonlijke bezoekjes) nog niks ontvangen, en uiteindelijk krijg ik een reactie...Echter zeiden ze dat er 10 dagen huur van de borg af gaat... dus van 31-10 tot 10-11..
Kunnen ze dit maken? Of is mij onrecht gedaan...zo voelt het wel namelijk

p.s. Had ik nog maar die @!#!@#$ sleutel gehouden..
Echt hoor een tip voor allen in de toekomst!
pi_64536133
quote:
Op woensdag 31 december 2008 15:57 schreef mobbynl het volgende:
Echter zeiden ze dat er 10 dagen huur van de borg af gaat... dus van 31-10 tot 10-11..
Met welke reden (graag de exacte formulering)?
r_one in WGR / [WGR] Feedback
.
Op vrijdag 20 juni 2025 08:15 schreef VEM2012 het volgende:
Misschien moet je juridische discussies gewoon overlaten aan juristen. Want je begrijpt er overduidelijk niets van.
pi_64536655
Het was via de telefoon, en dat er 10 dagen huur van de borg af gaat, was wel zo goed als de exacte formulering.. Hierop reageerde ik verbaasd, en zei ik mijn kant van het verhaal. Toen zei ze dat ze er achteraan zou gaan, en mij hierover nog zou informeren... Echter! hebben ze gewoon een gedeelte van de borg overgemaakt, en tussen haakjes de mindering van de huurgeld genoteerd..
pi_64536982
quote:
Op woensdag 31 december 2008 16:20 schreef mobbynl het volgende:
Het was via de telefoon, en dat er 10 dagen huur van de borg af gaat, was wel zo goed als de exacte formulering.. Hierop reageerde ik verbaasd, en zei ik mijn kant van het verhaal. Toen zei ze dat ze er achteraan zou gaan, en mij hierover nog zou informeren... Echter! hebben ze gewoon een gedeelte van de borg overgemaakt, en tussen haakjes de mindering van de huurgeld genoteerd..
Op welke datum heb jij je huur opgezegd?
Ik neem aan dat je een opzegtermijn van een maand hebt.
En in jouw geval mag er géén bepaling in je contract staan dat "de opzegging per 1e van de maand in moet gaan" (of woorden van die strekking).

Check deze 3 dingen even.
r_one in WGR / [WGR] Feedback
.
Op vrijdag 20 juni 2025 08:15 schreef VEM2012 het volgende:
Misschien moet je juridische discussies gewoon overlaten aan juristen. Want je begrijpt er overduidelijk niets van.
pi_64537198
Het lastige dat hier nog eens bijkomt, is dat wij samen met de makelaar overeen zijn gekomen dat wij de contract eerder willen en moesten be-eindigen. Wij huurden namelijk een etage op de 2e verdieping, en ivm met mijn ploegendiensten werd de onderbuurvrouw gek van mij, en vice versa.

Nou woont ze daar al 25 jaar, en was het voor ons geen ramp om naar een ander appartement te gaan verhuizen. Hier krijgen wij ook de tijd voor van de makelaar (wel wekelijks onder druk).
na een maand of 2 hadden wij wat anders gevonden.

Per 31-10 hebben wij ons huur opgezegd.
Ik zal nog even het contract erbij zoeken en of de regel "de opzegging per 1e van de maand in moet gaan" erbij staat..
pi_64537419
quote:
Op woensdag 31 december 2008 16:36 schreef mobbynl het volgende:
Per 31-10 hebben wij ons huur opgezegd.
Ja, dat had ik al wel begrepen
Mijn vraag was: wanneer heb je de verhuurder hiervan in kennis gesteld?
Op welke datum, niet per welke datum.
r_one in WGR / [WGR] Feedback
.
Op vrijdag 20 juni 2025 08:15 schreef VEM2012 het volgende:
Misschien moet je juridische discussies gewoon overlaten aan juristen. Want je begrijpt er overduidelijk niets van.
pi_64537631
ik heb ze een mail gestuurd met als bijlage een ondertekend brief op 31-10, ik weet niet meer zeker of ik ze ook daarna direct gebeld had ter info. Maar op 30-10 hebben wij de sleutel ontvangen voor ons nieuw appartement.
pi_64538776
quote:
Op woensdag 31 december 2008 16:47 schreef mobbynl het volgende:
ik heb ze een mail gestuurd met als bijlage een ondertekend brief op 31-10,
Je hebt dus pas op 31-10 opgezegd?
quote:
ik weet niet meer zeker of ik ze ook daarna direct gebeld had ter info.
Dat is niet relevant.
quote:
Maar op 30-10 hebben wij de sleutel ontvangen voor ons nieuw appartement.
Dat is nog minder relevant.
r_one in WGR / [WGR] Feedback
.
Op vrijdag 20 juni 2025 08:15 schreef VEM2012 het volgende:
Misschien moet je juridische discussies gewoon overlaten aan juristen. Want je begrijpt er overduidelijk niets van.
  vrijdag 2 januari 2009 @ 02:39:22 #41
208846 FB14
Lijpe shit ouwe!
pi_64573045
quote:
Op woensdag 31 december 2008 16:20 schreef mobbynl het volgende:
Het was via de telefoon, en dat er 10 dagen huur van de borg af gaat, was wel zo goed als de exacte formulering.. Hierop reageerde ik verbaasd, en zei ik mijn kant van het verhaal. Toen zei ze dat ze er achteraan zou gaan, en mij hierover nog zou informeren... Echter! hebben ze gewoon een gedeelte van de borg overgemaakt, en tussen haakjes de mindering van de huurgeld genoteerd..
Borg is volgens mij bedoeld als borg voor het gehuurde, d.w.z. mocht er schade zijn dan wordt dit van de borg ingehouden. Huur verrekenen met de borg is volgens mij niet toegestaan (zowel niet als huurder als verhuurder). Hier dient dan een aparte factuur voor te komen.
Een troll is een troll is nooit zomaar een troll
  vrijdag 2 januari 2009 @ 09:26:38 #42
82895 ikbenik
jij bent jij
pi_64574740
quote:
Op woensdag 31 december 2008 16:47 schreef mobbynl het volgende:
ik heb ze een mail gestuurd met als bijlage een ondertekend brief op 31-10, ik weet niet meer zeker of ik ze ook daarna direct gebeld had ter info. Maar op 30-10 hebben wij de sleutel ontvangen voor ons nieuw appartement.
Dan heb je eigenlijk nog enorm veel geluk gehad! Dat jij opzegt op de dag dat je daar vertrekt en dan maar voor 10 dagen hoeft te betalen, dat is toch een mazzeltje. Ze hadden ook gewoon de hele maand kunnen berekenen en dan stond de verhuurder volledig in z'n recht. Dus ik zou maar niet al te hard klagen, zulke goede verhuurders zie je niet vaak meer!
MisterTao.com - recommender: DutchJohan
pi_86760721
Sorry voor het oprakelen van dit oude topic maar ik wil horen wat jullie te zeggen hebben op een probleem waarmee ik zit.

Ik heb tot juli dit jaar particulier een appartement van iemand gehuurd. Hiervoor heb ik een borg van ¤875 betaalt en bij de oplevering heb ik hier ¤500,- van teruggekregen. De rest zou hij overmaken als hij het appartement nog eens grondig had nagelopen. Ik was hier in eerste instantie op tegen maar hij stond erop dus heb ik uiteindelijk maar toegegeven.
De afgelopen 11 weken, wat ik een belachelijke lange tijd vind om dit te regelen, diverse malen contact met hem proberen te zoeken maar hij is nogal lastig te bereiken wanneer ik met mijn eigen nummer bel als je begrijpt wat ik bedoel. ;)
Ik ben zelfs bij hem aan de deur geweest en hij heeft me meerdere malen beloofd dat 'het wel goed zou komen'.

Vandaag krijg ik opeens een email van hem met een billig tabelletje gemaakt in Word waaruit blijkt dat ik nog bij moet betalen?!

quote:
* Dakdekker ¤ 125.00 incl. btw
( 2x1 uur + materiaal)
* Schilder ¤ 95.00 incl. btw
(3 uur + verf) `
* Vaatwasser ¤ 59.50 incl. btw
(grote beurt, schimmel + defect)
* Vloer ¤ 69.50 incl. btw
(op laten poetsen ivm krassen )
* Knoppen fornuis ¤ 24.00 incl. btw
(6 nieuwe)
* Diversen ¤ 25.40 incl. btw
(haakjes spiegel etc.)


¤ 398.40

Voorschot ¤ 375.00

Nog te voldoen ¤ 23.40
Ik heb een aantal vragen hierover.

De kosten van de dakdekker; Ik heb toen ik daar woonde een parasol bevestigd in de grond van het dakterras. Bij het vastboren in de tegels ben ik met het kopje van het boor heel even tegen de dakbekleding aangekomen wat dus zichtbaar was als je de tegel oppakte. Echt totaal niet door de bekleding heen, echt heel oppervlakkig. Hij zal al tijdens de oplevering dat dit gerepareerd moest worden omdat het erdoorheen zou zijn en aangezien ik geen zin in gezeik had heb ik hier mee ingestemd.

De kosten van de vaatwasser; De vaatwasser in het appartement toen wij er kwamen wonen deed het niet. Daar kwamen we uiteraard pas achter toen we er woonden. Na ongeveer 100x met hem gebeld te hebben is hij een nieuwe komen plaatsen. Deze 'nieuwe' vaatwasser was gewoon een 2ehandse en heeft het 1 keer gedaan en wel toen hij deze is komen plaatsen. Een dag later deed deze het al niet meer en toen ik hem hierover belde werd er gezegd dat hij het wel degelijk deed en ik maakte uit het gesprek op dat hij dacht dat ik de vaatwassers gewoon kapot zou maken. _O-

De kosten van een schilder; Hij heeft mij nooit verteld dat ik het appartement moest schilderen als ik eruit zou gaan. Zo heel erg nodig was het ook helemaal niet maar aangezien het mij niet verteld is heb ik dit ook niet gedaan. Was dit wel het geval geweest dan had ik het uiteraard zelf geschilderd. Kan hij mij zomaar kosten hiervoor in rekening brengen?

De kosten voor de vloer; De houten vloer zat toen ik er kwam wonen al vol met krassen. Ik wil niet beweren dat ik geen nieuwe krassen op deze vloer heb veroorzaakt maar dat lijkt me niet meer dan normaal. Zo'n vloer wordt dagelijks over gelopen en op geleefd. De vloer is ook niet opgepoetst of krasvrij gemaakt of wat dan ook toen ik er kwam wonen, kan hij mij hier zomaar kosten voor in rekening brengen?

Graag jullie mening hierover! Ik ben dus echt niet van plan hem te betalen, sterker nog ik wil mijn geld minus de kosten van de knoppen van het fornuis en de dakdekker gewoon terug!

Sterker nog, ik geloof helemaal niet dat hij al deze dingen heeft laten doen. Ik ken toevallig de nieuwe bewoners een beetje dus daar zal ik in het weekend eens gaan informeren.

Alvast bedankt!
pi_86777855
Niemand?!
  zaterdag 30 oktober 2010 @ 03:47:38 #45
21560 dr.dunno
shrivel me testes!
pi_88132806
als we uitgaan van jouw verhaal:
- schilder: onzin, moet hij zelf weten, maar doorberekenen kan niet, zelfs niet als je de muur (binnenshuis) hebt volgekalkt met hakenkruizen (de volgende huurder wordt geacht dit naar eigen smaak in te richten)
- vloer: zie schilder (in beginsel); gebruikssporen binnen normale marge weghalen is prachtig, maar niet jouw zaak en dus voor zijn rekening.
- vaatwasser: in het ideale geval heb je hier ook iets over op papier gezet; natuurlijk is dit niet jouw schuld, maar alles staat of valt bij de bewijspositie
- dakdekker: eigen schuld; dat het gerepareerd moest worden doet hier niets aan af, je kunt ook niet 'half' repareren om jouw fout alleen te herstellen
- diversen: voor zijn rekening.

globaal: jij bent verantwoordelijk voor klein onderhoud (haakjes repareren, enz) en voor schade die je aanricht, hij is verantwoordelijk voor groot onderhoud (de rest).

als die haakjes en spiegel er niet waren en ook niet behoorden tot de geregistreerde zaken in de woning (lijst vaak van opgemaakt bij aangaan huurovereenkomst) dan mag je die beschouwen als zaken waar hij kennelijk niet meer de eigendom van wilde hebben (en dan mag jij dus doen wat je ermee wilt, ook verwijderen), mogelijk kun je daar dan ook onderuit.
Wie haar benen spreidt, spreidt gezelligheid.
pi_88133967
Daarnaast moet de huurbaas je als hij niet tevreden is over de oplevering je de kans geven een en ander zelf te herstellen of laten herstellen. Dat heeft hij volgens mij niet gedaan, alleen over die knoppen en het dak heeft hij een afspraak gemaakt. Maar je mag hem natuurlijk ook gewoon om de facturen vragen, hij moet je wel bewijzen dat hij die kosten ook daadwerkelijk heeft gemaakt.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')