Die dome is trouwens nu 85 meter (JA, 85!!!) groot, terwijl er op de zesde mei nog vrijwel niets te zien was. De krater zelf bevatte een meertje, maar die is al 'verdampt', in ieder geval is die er niet meer. Dat weet ik.quote:Op dinsdag 16 mei 2006 20:10 schreef Dr_Flash het volgende:
[..]
en daarom zit ik dit dus met meer dan normale belangstelling te volgen. Ik bedoel, we hebben het over een lava dome die al weken voortschrijdende drukopbouw kent. Die paar wolkjes die we nu zien is niet zo vreselijk spannend, hooguit wat druk-ontlasting (op zich ook gevaarlijk als het te snel gaat, zie MSH) maar het hangt er een beetje van af hoe dicht de zwellende en visceuze (pyroclastische dus) lava dome onder het oppervlak ligt. En of er nog veel water in het kratermeer zit, maar dat zal nu niet meer het geval zijn. Als er sprake is van flink wat grondwater in de vulkaan zelf, dan bestaat er kans op stoomexplosies, en die zijn *iets* linker dan gewone gasexplosies
En je mag idd hopen dat DAT niet gebeurt, want dan zijn de rapen GOED gaar
Toba is idd absolute buitencategorie, daar komt dit niet in de verste verte bij in de buurtquote:Op dinsdag 16 mei 2006 20:14 schreef indahnesia.com het volgende:
[..]
Die dome is trouwens nu 85 meter (JA, 85!!!) groot, terwijl er op de zesde mei nog vrijwel niets te zien was. De krater zelf bevatte een meertje, maar die is al 'verdampt', in ieder geval is die er niet meer. Dat weet ik.
Er zou per dag 150.000 m3 magma bijkomen in de vulkaan. Dat zegt je wellicht ook wat hoeveel dat is. Hij zou nu net zo groot zijn als MSH.. maar ik weet zelf niet precies waarmee ik het moet vergelijken. Ik weet alleen dat de Toba (supervulkaan, 75.000 jaar geleden) 2800km3 was..![]()
Nee, Toba is totaal wat anders, dat weet ik.. Het kratermeer alleen al is nu ruim honderd kilometer, daar past Merapi een paar keer in in zijn geheel.quote:Op dinsdag 16 mei 2006 20:20 schreef Dr_Flash het volgende:
[..]
Toba is idd absolute buitencategorie, daar komt dit niet in de verste verte bij in de buurt
0,15 Mm3 per dag er bij is niet zo schokkend veel hoor. Het totale massaverlies was bij MSH ongeveer de halve kegel, en dat ging om 3000 Mm3. Net 1/1000 van de Toba dus. Great thing, natureIk kan je wel mijn powerpoint sturen, alsmede het belangrijkste artikel waar die op gebaseerd is als je wil?
ja, zal wel 91 zijn geweestquote:Op dinsdag 16 mei 2006 20:17 schreef indahnesia.com het volgende:
[..]
juni 1991 toch? (gaat ff zoeken)
weet ik, niet bewust trouwens, alleen statsquote:Op dinsdag 16 mei 2006 20:22 schreef dolle_hond het volgende:
[..]
ja, zal wel 91 zijn geweest
1992 was daardoor iig voor ons een koude zomer
quote:Op dinsdag 16 mei 2006 20:16 schreef indahnesia.com het volgende:
De pyroclastische massa ligt trouwens vrijwel aan de oppervlakte. de dome is zo groot, dat er feitelijk niets meer bij kan, de krater stroomt op dit moment over, omdat ie vol is.. naar het schijnt dus.. Het is ook geen gigantische krater trouwens. De Zuidelijke want schijnt redelijk instabiel te zijn (a la MSH) en de westelijke kant krijgt de meeste lavastromen te verduren (dit is historisch ook vaak zo geweest)
Ook dat verbaast me niet, maar interesseert me net iets minder, gewoonquote:
Dank voor de mail.quote:Op dinsdag 16 mei 2006 20:33 schreef Dr_Flash het volgende:
[..]Als de zuidflank eraan gaat is er geen lavadruppel die nog wat om die westflank geeft hoor
Misschien is dat eigenlijk wel de enige hoop voor de mensen aan de weskant: dat er aan de zuidkant dermate veel massa afglijdt, dat DAT de kortste weg omlaag wordt.
Mail op je gmail indah
anders mij wel, ik ben er dus werkelijk omheen aan het zappen.quote:Op dinsdag 16 mei 2006 20:33 schreef Dr_Flash het volgende:
[..]
Ook dat verbaast me niet, maar interesseert me net iets minder, gewoon
Ik zal eens bladeren dan.. ik moet nog zoveel doen...quote:Op dinsdag 16 mei 2006 20:42 schreef Dr_Flash het volgende:
magoe, lees ff de tweede helft van mijn PPS, dan kan je zien wat de merapi mogelijk te wachten staat
verder maar in dat WFLtopic?
Tering zit je daar maar 25 km weg??
25 km hemelsbreed was bij MSH bepaald geen veilige marge. riviertjes of geen riviertes. Nou ja, lees dat paper van Glicken maar ffquote:Op dinsdag 16 mei 2006 20:45 schreef indahnesia.com het volgende:
[..]
Ik zal eens bladeren dan.. ik moet nog zoveel doen...![]()
ja, mijn huisje staat er hemelsbreed 25 km vandaan. Maar ik weet dat riviertjes (dus het laagste punt) niet door mijn wijk loopt, dus eventuele modderstromen zullen langsgaan.. maar over pyroclastische stromen heb ik mijn twijfels. Ze zijn sinds 1930 trouwens niet meer zover gekomen.
ja, daar maar verder.
Alleen al de debris avalanche deposit, de puinlawine-afzettingen, besloegen ongeveer 64 km2. Daar stond ZEKER geen boom meer overeind. Daar komen nog de pyroclastische gebieden op de flank bij.quote:Op dinsdag 16 mei 2006 20:50 schreef indahnesia.com het volgende:
Hoeveel km2 gebied is er na MSH tegen de vlakte gegaan? (Qua bomen? Dat was ook geen klein gebied..)
hmm..quote:Op dinsdag 16 mei 2006 20:57 schreef Dr_Flash het volgende:
[..]
Alleen al de debris avalanche deposit, de puinlawine-afzettingen, besloegen ongeveer 64 km2. Daar stond ZEKER geen boom meer overeind. Daar komen nog de pyroclastische gebieden op de flank bij.
Ja, maar ik ben maar een motorrijdende foto-maker hoor.. Ik wil er wel meer mee doen dus, maar dat zit er voorlopig niet in ben ik bang.quote:Op dinsdag 16 mei 2006 21:05 schreef Dr_Flash het volgende:
vette foto, wel
maar je moet hem in pespectief zien: wat voor spul is het? en sowieso, als je dat soort foto's maakt, ALTIJD een zakmes, een geologenhamer, een spade, gewoon, om de schaal aan te geven
is normaal gesproken geloof ik alleen beschikbaar vanaf universitaire netwerken, daarom mirror ik het ook nietquote:Op dinsdag 16 mei 2006 21:05 schreef indahnesia.com het volgende:
Bladerende door het Open File Report van Glicken zie ik erg boeiende dingen. Toch maar eens helemaal gaan lezen. Eerst ffies op 't werk afdrukken. Gratis![]()
We zouden een keertje in een zandgroeve of zo kunnen afspreken, dan leg ik je wat uit over sedimentologie en zoquote:Op dinsdag 16 mei 2006 21:06 schreef indahnesia.com het volgende:
[..]
Ja, maar ik ben maar een motorrijdende foto-maker hoor.. Ik wil er wel meer mee doen dus, maar dat zit er voorlopig niet in ben ik bang.![]()
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |