Jij bent ook weer zo'n mooi voorbeeld van de propaganda machinequote:Op woensdag 10 mei 2006 21:50 schreef siggi het volgende:
[..]
Ik maak die vergelijking met Afghanistan absoluut niet, waar haal je dat vandaan???
Verder ben ik niet optimaal op de hoogte van de geografische condidites in Iran, maar ik meen dat het toch een redelijk kaal landschap is, correct me if I'm wrong of course.
En qua mijn wel of niet aanwezige kennis; op het gebied van olie en brandstof en mogelijkheden op dat gebied is die redelijk aanwezig.
Wat betreft mijn mening over de Iraanse samenleving; daar kan ik niet echt een hoge dunk van hebben als ik de politieke uitlatingen die daar vandaan komen lees of hoor (bv. ontkenning holocaust en Israël standpunt).
Of is dat de mening van kleine groep, waarom laat de meererheid zich dan door dat soort lui vertegenwoordigen?
Klinkt echt lekker modern, max 5 minuten Google en je hebt voldoende info. Of is dat alleen maar disinformatie dat rondgestrooid wordt door weet ik wie dat dan maar zou willen doen?![]()
quote:Op woensdag 10 mei 2006 21:51 schreef Krullehoofd het volgende:
[..]
Jij bent ook weer zo'n mooi voorbeeld van de propaganda machine![]()
Het is niet direct realistisch dat een natie met kernwapens gaat gooien maar als je de opmerkingen van daar over Israël hoort zou daar wel eens een bommetje heen kunnen gaan. Al duurt het natuurlijk nog een tijdje voor de zooi ook ballistisch op de rit staatquote:Op woensdag 10 mei 2006 21:47 schreef Krullehoofd het volgende:
[..]
In hoeverre is het realistisch dat Iran met bommen gaat gooien ?? Kijk eens naar de oorlogsgeschiedenis van Iran en vertel dan eens hoevaak en wanneer zij een land hebben aangevallen om te veroveren.
[..]
Ik hoop niet dat je denkt dat Iran een achterlijk en onderontwikkeld land is ? Het is niet nodig dat ik de bieb in ga, ze hebben al kennis van nucleaire techniek. Je hoeft uranium alleen maar iets langer te verrijken om kernwapens te maken, nou ja heel wat langer dan die 3 % tot 5 % wat ze nu hebben gedaan. Dat is namelijk precies hetzelfde wat India gedaan heeft en wat Brazilië uiteindelijk ook zal gaan doen imo.
[..]
Ga je maar eens verdiepen in de politieke machten in Iran en dan zul je zien dat het niet de president is die aan de touwtjes trekt.
[..]
En wat bedoel je hier precies mee ??
Je kunt toch ook gewoon een simpele vraag beantwoorden, ga echt niet de hele zooi nog eens doorlezen.quote:Op woensdag 10 mei 2006 21:58 schreef Krullehoofd het volgende:
lees anders de voorgaande delen even door. Daar staat genoeg informatie in, scheelt je ook weer googlen...![]()
http://www.trouw.nl/hetni(...)+zet+in+Iran-crisis+quote:EU weer aan zet in Iran-crisis
Van onze redactie buitenland
Londen, Parijs en Berlijn werken aan een pakket van beloningen en straffen voor Iran, nu een VN-resolutie met sancties onhaalbaar lijkt.
Dat is het resultaat van drie uur overleg maandagavond van de ministers van buitenlandse zaken van de vijf permanente leden van de Veiligheidsraad plus Duitsland, en een vervolg daarop op lager niveau gisteren. Daarbij bleek dat Rusland en China weigeren mee te werken aan een harde resolutie tegen Iran.
De drie Europese landen, bekend als de EU-3, probeerden al eerder vergeefs Iran te overtuigen af te zien van zijn nucleaire ambities.
Volgens de Franse minister van buitenlandse zaken Douste-Blazy kan Iran als het meewerkt „beloond worden met een ambitieus pakket, op het gebied van civiele kernenergie, handel, technologie en – waarom niet – veiligheid.” Anderzijds willen de Europeanen dat de Iraniërs weten dat ze „de weg op gaan die kan leiden naar een isolement”, zei de Duitse minister Steinmeier.
Vorig jaar wees Iran een dergelijk pakket verontwaardigd van de hand omdat het vasthield aan het eigen recht op kernenergie. Nu zal het initiatief van de EU-3 parallel lopen aan Amerikaanse pogingen een resolutie samen te stellen die wel aangenomen kan worden.
Maandag bleek de afstand tussen de VS enerzijds en China en Rusland anderzijds nog onoverbrugbaar. De brief van 18 kantjes die president Ahmadinejad collega Bush zond, versterkte de wens van die twee landen er met praten uit te komen.
http://www.nd.nl/Document.aspx?document=nd_artikel&id=72379quote:Westen wil weer praten met Iran
van onze redactie buitenland
NEW YORK - De Verenigde Staten, Groot-Brittannië, Frankrijk, Duitsland, Rusland en China willen opnieuw met Iran gaan onderhandelen over het nucleaire programma van dat land. Basis daarvoor moet een onverkorte handhaving van het Non-proliferatieverdrag (NPV) (tegen de verspreiding van kernwapens) zijn. Het Internationaal Atoomenergie Agentschap (IAEA) moet dat controleren.Dat heeft de Russische minister van Buitenlandse Zaken, Sergei Lavrov, bekend gemaakt. Hij deed dat nadat gisteren de ministers van Buitenlandse Zaken van de zes landen geen akkoord hadden weten te bereiken over een aanpak van Iran via de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties. Rusland en China keerden zich eerder tegen sancties die Iran zouden moeten dwingen de verrijking van uranium op te geven.
Lavrov stelde dat de zes bewindslieden het helemaal niet hadden gehad over sancties tegen Iran. Er was alleen gesproken over een algemene strategie van de internationale gemeenschap inzake het Iraanse nucleaire programma, aldus de bewindsman. Daarbij was afgesproken weer met Iran te gaan praten onder strikte handhaving van het NPV.
Het IAEA riep Iran eerder op te stoppen met uraniumverrijking. Toen dat niet gebeurde, werd de zaak naar de VN-Veiligheidsraad verwezen. Daar stelde men Iran een ultimatum. Het land kreeg tot 28 april de tijd om aan de wens van het IAEA te voldoen. Iran negeerde die oproep echter. Sindsdien bespreken de zes landen een resolutie die door de Veilgheidsraad aanvaard zou moeten worden. Het Westen sluit sancties daarbij niet uit. Het beraad wordt volgende week voortgezet.
Iran heeft ondertussen aangegeven dat een eerder plan om uranium te gaan verrijken in Rusland mogelijk een oplossing voor alle problemen kan bieden. Het Westen heeft eerder al met dit Russische plan ingestemd.
Ben ook geen fan van Israël hoor, maar ik zou wel graag horen waarvoor jij denkt dat ik propaganda aan het voeren ben.quote:Op woensdag 10 mei 2006 22:17 schreef Krullehoofd het volgende:
Die opmerkingen gaan over en weer tussen Iran en Israel. De enige opmerkingen die wij krijgen te horen zijn de opmerkingen over Israel.
En hoezo ben je zo enthousiast over Iran???quote:Op woensdag 10 mei 2006 22:46 schreef Krullehoofd het volgende:
Het mooie is dat Iran volgens de berichten wel mee wil werken aan de eisen van het IAEA mbt het monitoren van het nucleaire programma.
Ik bedoelde niet dat jij propaganda aan het maken bent hoor. Ik bedoelde alleen dat jouw beeld over Iran nogal beinvloed is door de westerse propaganda machine.quote:Op woensdag 10 mei 2006 22:46 schreef siggi het volgende:
[..]
Ben ook geen fan van Israël hoor, maar ik zou wel graag horen waarvoor jij denkt dat ik propaganda aan het voeren ben.
En om het even helemaal af te maken zou je natuurlijk nog even kunnen zeggen waarvoor jij propaganda voor aan het maken bent, aangezien je meent dat een post hier propaganda maken voor iets is.
Ik ben niet enthousiast over Iran. Ik ben alleen van mening dat ieder land het recht heeft om kernenergie te gebruiken. Dus ook Iran. Iran is trouwens een ondertekenaar van het NPT en heeft zich dus aan regels te houden, waar ze zich tot nu toe altijd aan gehouden hebben. Wat ze naast zich neergelegd hebben is de eis via de VN Veiligheidsraad om te stoppen met het verrijken van uranium.quote:Op woensdag 10 mei 2006 22:49 schreef siggi het volgende:
[..]
En hoezo ben je zo enthousiast over Iran???
Er zijn toch redelijk wat mensen hier in NL die daar graag zo snel mogelijk weg wilden en absoluut niet een gratis enkeltje terug willen.![]()
OK ik geef je 100% gelijk dat de media een veel te grote invloed heeft op de informatie voorziening (wat ze laten zien is wat je weet of denkt te weten, en wordt tegenwoordig voornamelijk bepaald door hoogste reclame inkomsten maar is wel echt gebeurt) en dus de mening van het niet kritische volk; Mass indoctrination by TVquote:Op woensdag 10 mei 2006 22:51 schreef Krullehoofd het volgende:
[..]
Ik bedoelde niet dat jij propaganda aan het maken bent hoor. Ik bedoelde alleen dat jouw beeld over Iran nogal beinvloed is door de westerse propaganda machine.
Oftewel: he-le-maal niets.quote:Op woensdag 10 mei 2006 22:16 schreef zakjapannertje het volgende:
tot eind mei gebeurt dus dit:
[..]
http://www.trouw.nl/hetni(...)+zet+in+Iran-crisis+
Ja, dingen die echt gebeurt zijn waaruit informatie wordt weggelaten. In het voorbeeld van het Israel must be wiped off verhaal, vergeet men te zeggen dat het gaat om een quote uit een toespraak van de grondlegger van de Islamitische republiek en dat deze beste man al meer dan 20 jaar onder de grond ligt.quote:OK ik geef je 100% gelijk dat de media een veel te grote invloed heeft op de informatie voorziening (wat ze laten zien is wat je weet of denkt te weten, en wordt tegenwoordig voornamelijk bepaald door hoogste reclame inkomsten maar is wel echt gebeurt) en dus de mening van het niet kritische volk; Mass indoctrination by TV. Maar dan zijn er nog de alternatieve informatiestromen zoals b.v. dit forum en natuurlijk internet zelf.
Waar het om gaat is dat Iran op dit moment niet om kernenergie heen kan. Volgens iraanse berekeningen is over 20 jaar de olievoorraad bijna nihil. Dit betekent geen inkomsten meer. Met dit in het vooruitzicht is een economische crisis niet te vermijden. Een islamitisch land heeft in vergelijking met westerse landen een (ongeveer, pin me er niet aan vast) 2x zo hoog uitval van werkenden wanneer die pensioensleeftijd bereiken. Vraag me niet waarom, maar dat is statistisch bewezen. Kernenergie geeft Iran meer mogelijkheden om zuiniger met hun olievoorraaden om te gaan.quote:Je kent nu ten dele mijn mening van mijn post's die daar ten dele uit ontstaan is, mooie kans om me van het tegendeel te overtuigen lijkt me.
En dan graag ook even het perspectief erbij van waaruit jij jouw visie ontwikkeld hebt.
Eensch, vooral Saoudi Arabië moet te vriend gehouden worden als OPEC leider.quote:toch is een Iraans kernwapen niet iets waar je licht over moet denken want als Iran er een paar heeft dan wil Saoudi Arabia er ook een paar vervolgens vragen Qatar, Bahrein, Kuweit en god mag weten wie nog meer aan de VS of die niet een paar nukes bij hun willen stationeren en de koude oorlog is weer helemaal terug!
En die niet in het non proliferatie verdrag zittenquote:Wat dat betreft is de dreiging van Iran om uit het non proliferatie verdrag te stappen reeel, niet dat je bang moet zijn dat ze meteen kernbommen alle kanten op beginnen te slingeren maar omdat er nu al teveel landen zijn met kernwapens.
Eensch.quote:Iran wil dat de eis dat ze uberhaupt geen kernenergie mogen gebruiken weg moet en in dat geval willen ze aan alle regels voldoen, daar zou ik mee akkoord gaan mits ze ook echt aan alles voldoen incl. onaangekondigde inspecties en alles wat daar bij komt kijken, het moet niet zijn net als met Saddam dat elk rapport begint met 'ze werken niet helemaal mee maar, ... ' want anders ben ik eerder geneigd 'Tally ho, bombs away chaps!' te roepen dan de andere kant op te kijken
Neem het ze eens kwalijk, het enige wat Bush doet is het Amerikaanse rijk beschermen.quote:wat dat betreft is de Amerikaanse houding een gevaarlijke, het is 'my way or the highway' als het ware en dat lijkt me nogal halsstarrig net als sommige mensen hier op fok! die beginnen te springen simpel weg omdat het om moslims gaat
Ja, idd dat hele nucleaire verhaal is imo ook gewoon bullshit, evenals dat huminitaire verhaal, regime change. Ik neig op dit moment meer naar het olie en dollar hegemonie verhaal. Een iraanse oliebeurs in euros kan heel veel schade toebregen aan de positie van de VS. Waarschijnlijk heeft dit Saddam ook de kop gekost toen hij alleen maar euro's voor zijn olie wilde hebben en de iraakse geldvoorraad had geconverteerd naar euro's.quote:Op donderdag 11 mei 2006 00:37 schreef sp3c het volgende:
true maar ze gaan een beetje te ver, aanvallen op Afghanistan en Irak kan ik nog inkomen maar voorlopig zie ik weinig nut in de harde lijn tegen Teheran tenzij het om humanitaire redenen is en dat is het gewoon niet
Iran is geen bedreiging voor niemand behalve de Iraniers (Iranezen?) dus dat preventieve oorlogsvoeren gaat er bij mij ook niet in, no matter what Northernstar zegt
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |