abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  donderdag 11 mei 2006 @ 12:28:29 #51
127004 maril
Smeetsfan
pi_37733034
Ton Ojers nieuwe trainer Ajax? 8-05-06



door: Paul Onkenhout


Vorige week verscheen op diverse internetsites plotseling het bericht dat Henk ten Cate de nieuwe trainer van Ajax zou worden. Dat had Ton Ojers namelijk gezegd, op RTV Noord-Holland. Misschien is het handig als ik eerst even iets meer vertel over Ton Ojers, al was het alleen maar omdat de man op internet een cultstatus aan het bereiken is en de fantopics als paddestoelen uit de grond schieten.

Ojers is een Amsterdamse amateurtrainer met een permanentje en een zogenaamd matje. Zijn haar is geblondeerd, hij praat plat Amsterdams en hij zit er in de studio van de omroep bij alsof hij in een café zit te ouwehoeren met een paar vrienden. Intussen gooit hij er de ene na de andere sublieme oneliner uit, in een onnavolgbare en door hemzelf ontwikkelde taal. Ik kijk en luister graag naar hem, ter ontspanning.

Hij zegt bijvoorbeeld dingen als 'ik ben een favoriet van Van Bommel' of 'dit zijn voor Ome Louis toch niemendalwedstrijdjes tegen RBC', of 'Als je PSV met een verrekijker terug moet vinden op de ranglijst, doe je het als trainer van Ajax niet goed'. Als je niet beter zou weten, zou je denken dat de mannen van Jiskefet, en Michiel Romeijn in het bijzonder, een nieuwe held hebben gecreëerd.

Enfin, een week geleden zei Ojers dus dat Ten Cate de nieuwe trainer van Ajax zou worden. Waarop hij het nieuws baseerde werd niet duidelijk. Gehoord in het café waarschijnlijk. Op internet was er vervolgens geen houden meer aan.

Het zijn rare tijden, voor de sportjournalistiek. Als Michiel Romeijn iets roept op RTV Noord-Holland, wordt dat onmiddellijk voor waar aangenomen. Gisteravond gebeurde er iets soortgelijks. Een ander lid van Jiskefet, Herman Koch, had na afloop van de bekerfinale groot nieuws. In zijn rol als sportpresentator Edward van Cuilenborg van SBS 6 maakte Koch bekend dat het nieuws dat Ten Cate bij Ajax Blind op zou volgen, 'officieel bekend' was gemaakt door de clubleiding.

Iedereen in rep en roep, redacties gealarmeerd, verslaggevers de catacomben van De Kuip in gestuurd, maar niemand kon of wilde het bevestigen. Toen het nieuws plotseling ook verscheen op voetbal.nl, mét de toevoeging dat Ten Cate het bericht in Barcelona zelf had bevestigd, was er helemaal geen houden meer aan. Vanochtend trok SBS het bericht van Herman Koch in, maar stond het bijvoorbeeld nog wel op de site van Talpa en op al die andere sites die hun nieuws zonder te checken de wereld inslingeren.

Vorige week verbaasde Ten Cate zich er over dat journalisten 'bepaalde normen en waarden', zoals hij het formuleerde, niet meer in acht nemen. Dat proberen wij, hopeloos ouderwets waarschijnlijk, nog wel te doen. Verslaggever Vissers van de Volkskrant kreeg Ten Cate gisteravond aan de lijn. Ten Cate vertelde Vissers dat hij pas na de Champions League-finale, volgende week woensdag, een besluit zal nemen over zijn toekomst. Geef het nou maar gewoon toe, riep iemand tijdens het telefoongesprek, Van Bommel of Van Bronckhorst misschien, of wellicht Rijkaard. Maar dat deed Ten Cate niet.

En zo werden wij achtergelaten in grote verwarring. Het zijn rare tijden. Zo langzamerhand zou het me niet eens meer verbazen als morgen of overmorgen de een of andere internetsite meldt dat Ton Ojers de nieuwe trainer van Ajax wordt. Of Michiel Romeijn, het is maar net hoe je het bekijkt. En misschien kan Herman Koch dan voortaan de pr bij Ajax voor zijn rekening nemen, in zijn glansrol als Edward van Cuilenborg.



Mart Smeets :"In alle drukte heb ik rust."
  donderdag 11 mei 2006 @ 12:36:22 #52
1129 buzzer
Jeu de buzzer
pi_37733185


de man rechts op de foto is Ton Ojers...
Als hij net zo makkelijk traint als dat hij lult zou het de perfekte trainer zijn...
Toch vreemd hoor.. Dat men het over een boek heeft en daarbij de vraag stelt of het ook offline te bekijken is
pi_37740053
Ojers wordt het nooit, want die kan niet met allochtonen overweg en daar barst Ajax van.
ASWH, de trots van de regio
www.thuisuiteten.nl
  donderdag 11 mei 2006 @ 21:59:40 #54
147235 Bombardier
The artillery man
pi_37748573
quote:
Op woensdag 10 mei 2006 19:55 schreef maril het volgende:

[..]

Wat nou als het van Basten is na het WK?
Het wordt gewoon Ten Cate. Die maakt het alleen pas na de CL-finale bekend. Simpel zat.
Gerasimenko: Task received. Destroy target 60-65 with missile fire, accept control of fighter from Smyrnykh.
Kornukov: Carry out the task, destroy it!
  vrijdag 12 mei 2006 @ 15:30:16 #55
1129 buzzer
Jeu de buzzer
pi_37762760
quote:
Op donderdag 11 mei 2006 21:59 schreef Bombardier het volgende:

[..]

Het wordt gewoon Ten Cate. Die maakt het alleen pas na de CL-finale bekend. Simpel zat.
en Blind neemt zijn plaats bij Barça in...
Toch vreemd hoor.. Dat men het over een boek heeft en daarbij de vraag stelt of het ook offline te bekijken is
pi_37765724
quote:
Op donderdag 11 mei 2006 12:36 schreef buzzer het volgende:
[afbeelding]

de man rechts op de foto is Ton Ojers...
Als hij net zo makkelijk traint als dat hij lult zou het de perfekte trainer zijn...
Ojers
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')